Yaşadığımız Dönem Üzerine Düşünceler (Aralık 2019) – Planlar ve Şükran

River of LightSevgili Dostlar, yarın sabah adına yükseliş dediğimiz bu inişli çıkışlı, dolambaçlı, her adımda yükleri attığımız, bir direnip bir hızla ilerlediğimiz, iç dünyamızı bize olduğu gibi yansıtan yolda büyük bir kavşağa ulaşmış olacağız.

Bu kavşak çoğunluk tarafından fark edilmeyecek. Hayatlar zaten hep değişiyor, ufak tefek, ufak tefek değişimler hep yaşanıyor. Fakat buradaki fark, artık genel olarak insanlığın, insanların hislerini ve özgürlük arzusunu daha fazla bastıramayacak olmasıdır.

Özgürlük nedir? Bana göre “ben de buradayım ve kendi hayatımı kendim yönetiyorum, kendi seçimlerimi hiçbir etki altında kalmadan onay veya ödül beklemeden kendim yapıyorum, hayatımın sorumluluğu sadece ve sadece bana ait” demektir. İşte bu hislerin öncelik haline geldiği bir döneme açılan bir kavşaktayız.

Çok şifaya ihtiyaç var. Bir sürü anlayış yükselişine, hoşgörüye, özgüvene, hayata güvene, içe dalış ve yeniden dışarıya açılışa ve bütün bunları yaşarken çelik gibi sinirlere sahip olmaya ihtiyaç var. İstenmeyen otomatik tepkilerden tamamen arınmaya ve o güzel beynini kullanan bir yaşam cinsi olmaya ihtiyacımız var. İnsanlık evrimleşiyor. Ve bu sırada yeryüzünün şifa ihtiyacına değinmiyoruz bile!

2010’lu yıllar 100-150 yıllık giriş aşamasının son demleriydi. Şimdi gelişme aşamasına giriyoruz. Önümüzdeki 10 yıl insanlığın geleceği için çok önemli. Dünyayı bir kişi de kurtaracak, 7.7 milyar kişi de. Bir kişi derken, biliyorsunuz, bir liderden bahsetmiyorum. Bahsettiğim bir insanın hayatlara dokunma potansiyeli.

Yeryüzüne şifaya gelince, gerçek kendini bulmuş, kendine ve hayatına değer veren insanın yeryüzü için çalışmaması imkânsız! Her şey bireyden başlıyor.

Şimdiye kadar yeni yıl dileklerinde biraz daha soyut davrandık. Huzur, mutluluk, neşe-keyif-coşku, başarı, sağlık, vs… Bu kavşak çok daha farklı bir yaklaşıma çağırıyor bizi. “Huzur tamam da, o huzura nasıl ulaşmayı planlıyorsunuz?” diye soruyor. Siz “mutluluk diliyorum” dediğinizde, “sizin için mutluluk nedir?” diyor. Bu kavşak, planlarınızda somut olmanızı istiyor. Kısaca dediği şey şu:

Ne istiyorsunuz? O şeyi neden istiyorsunuz? O şey, gerçekte neyi temsil ediyor? Şimdi detayları bildiğinize göre onu gerçekten istiyor musunuz? Peki, isteğinizi tanıdığınıza göre, ona ulaşmak için somut ve detaylı planınız nedir? Destekleneceksiniz fakat berraklığa ihtiyaç var.

Bu kavşak bizden BİLİNÇLİ KARARLAR, BİR HAREKET PLANI, UYGULAMA ve KARARLILIK talep ediyor.

Bu kararlar önümüzdeki 30 yıl ve ötesini etkileyecek (Satürn-Plüton buluşmasıyla başlayan yeni döngü). Özellikle de ilk birkaç sene değişimin tonunu belirleyen çok önemli yıllardır, bunu hatırlayalım.

Pazartesi günü plan ve niyetlerden bahsettik. Bugün yardımcı olması için blog hamileri buna bir katman daha ekliyor.

Neye şükrediyorsunuz?

Geleceğe bakarken, ana dönmek ve geçmişten de ders almak önemlidir. Şükran enerjisi dokunduğu her şeyi (Jüpiter gibi ama çok daha güçlü bir şekilde) büyütür. Özellikle mutluluk, huzur, sevgi gibi soyut kavramların somuta dönüştüğü bir egzersizdir minnet, teşekkür ve şükür.

Yani, şükrettiklerinize bakın. Onları yazın. Onları somuta dönüştürün. Sizi gerçekten ne capcanlı hayatta hissettiriyor? Ne zaman hayatın sizi sevdiğini biliyorsunuz? Hayata nasıl durumlarda güveniyor ve teslimiyete geçiyorsunuz? Bunlar sizin için önemli şeylerdir. Ve birer özgün varlık olduğumuz için bir kişinin şükrettiği şey, bir başkasınınkine benzemeyecektir.

Aşağıda Anita Moorjani’nin geçenlerde paylaştığı bir şükür tetikleme listesi var. Boşlukları doldurun ve ne çıktığına bir bakın. Boşlukları doldururken çok düşünmeyin. Aklınıza ilk gelen şey  doğrudur.

Bu listeyi her zaman kullanabilirsiniz, hatta her sabah ve akşam, sadece önümüzdeki 10 yılın planını yaparken değil!

 1. Şükrettiğim niteliklerimden biri ………….
 2. Şükrettiğim ve paranın alamayacağı şeylerden biri ………….
 3. Şükrettiğim ve beni rahatlatan şeylerden biri ………….
 4. Şükrettiğim komik bir şey ………….
 5. Tabiatta varolan ve şükrettiğim şey ………….
 6. Şükrettiğim bir hatıram ………….
 7. Şükrettiğim değişen şey ………….
 8. Şükrettiğim zorluk ………….
 9. Şükrettiğim ilginç şey ………….
 10. Şükrettiğim güzel şey ………….

Bu on kategoride şükrettiğimiz tek şey yok tabii. Çoğaltabilirsiniz. Bu sizi tetikleyecektir, daha fazla ve daha fazlasını bulacaksınız. Bu da kendinizi, hedeflerinizi, sevdiğiniz şeyleri daha iyi tanımanıza yardımcı olacak. Böylece daha isabetli hedefler seçip, daha büyük anlam taşıyan planlar yapmanıza yardımcı olacak. Birdenbire dileklerin öylesine hayal olmaktan somutlaşmaya hazır şeyler olmaya başladığını göreceksiniz. Göreceğiniz bir başka şey ise, harekete geçme gerekliliği olacaktır. Hareket bir zorunluluk. Buraya fizikselde yaratmaya geldik. Elbette hiçbir şey yapmadan oturup duaların cevaplanmasını beklemeyeceğiz!

İyi haber şu: Eğer arzularınız en derin benliğinizden geliyorsa ve bir planınız varsa, planı uyguluyorsanız, gerektiğinde teslimiyete geçip o planları yeniden düzenleyebiliyorsanız, evrenin size açılmasına ve karşınıza fırsatlar çıkarmasına izin veriyorsanız, o fırsatları tanıyıp aksiyona dönüştürüyorsanız, engellenmesi imkânsız bir yaratım maratonuna girmişsiniz demektir!

Katalizör olarak da şükretmeyi unutmayalım.

Yukarıda önümüzdeki 10 yıl dedim… Bu bir hata değil. Kısa dönem düşünmeyi de bırakmaya çağrılıyoruz. Artık anlık ödüllendirilmeler peşinde koşmak yerine sürecin keyfini çıkarmanın zamanı geldi. Birer yetişkin olma zamanı geldi. Çalışacağız. Çok çalışacağız.

Fakat iddia ediyorum, çalışmak acılı olmak zorunda değil. Planlarda değişiklikler zor olmak zorunda değil. Şifa keyifli olabilir! Şifa nedir ki, sevginin dışındaki her yanılsamanın silinip atılması dışında? Neşe-keyif-coşku, şefkat ve itina, şifanın ta kendisi değil mi?

İşte benim bu dönemdeki düşüncelerim ve blog hamilerinin iletmek istedikleri şimdilik bu kadar. Yine ne kadarını ben yazdım, ne kadarını onlar yazdırdılar, bilmiyorum. Olsun. Onların klavyedeki parmakları olmak bir onurdur. Minnet doluyum.

Yarın güneş tutulmasını konuşacağız. Şimdiden bir ipucu… Tamtam seslerine dikkat!

©Mor Alev 2019


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

17 comments

 1. makrokozmos ve mikrokozmosumda var olmuş-olan-olacak ve yok olmuş-olan-olacak her bir ‘şey’e teşekkür 🌻

  Liked by 2 people

 2. Duru kanallığınız ve net, anlaşılır aktarımınız için çok teşekkürler. Şükürler olsun farkındalıklar kararlara ve harekete dönüşmüştü. Akışa sevgiyle hizalandığımın onayını almak iyi hissettirdi.

  Liked by 2 people

 3. Gene şifa dolu bir paylaşım …Her an , olup biten her şey ve herkese sükran ve minnetle 😇🙏💙

  Liked by 1 kişi

 4. Her ne gelişicekse gelişsin yarınki tutulmada DİLERİM bütünün hayrına olsun 🙏🍀.
  Ve şimdiden herkesin yeni yılı KUTLU olsun 🙏❣️🦋🌺🥰😘Biz şuan o girişi yaptık sadece sayıların değişmesini bekliyoruz. ☺️

  Liked by 2 people

 5. Bu güzel yazı için teşekkürler, ama yine de bu günler duygusal açıdan zorlayıcı geçiyor. İkili ilişkilerdeki kırgınlık ve kızgınları düşünüp duygusal olarak sürekli zorlanırken, hayatımdaki iyi şeyler için yeterince şükretmediğim ve mutlu hissetmediğim için de daha çok zorlanıyorum. Anın ve iyinin kıymetini bilmiyor muyum veya gerçekten takılacak şeyler konusunda haklı mıyım? Tam bir kaos içindeyim. Kırık dökük, kandırılmış ve suçlu hissediyorum.

  Beğen

  1. Sevgili Phoenix, Ekim ayında yayınlamış olduğum yeniden seç metodunu öneririm. Bu hislerin düşüncelerden kaynaklandığını ve düşünceleri değiştirebileceğinizi siz de biliyorsunuz. Yani duygu düşünceyi tetiklemiyor, düşünce duyguları yönetiyor. Sevgilerle

   Beğen

 6. Şifa nedir ki, sevginin dışındaki her yanılsamanın silinip atılması dışında?
  Gerçek nedir sorusuna tek cevap harikasiniz ,harikayiz beraber tam tam tam …

  Liked by 1 kişi

 7. Sevgili Mor Alev
  Şükrettiğim güzel ve beni rahatlatan şeylerden biri sensin🙏
  İyi ki varsın🙏
  Teşekkür ederim 🙏
  💖

  Liked by 1 kişi

 8. Son zamanlarda oldukça huzursuz, duygusal ve kirilganim. İki hafta önce bir hayalim vardı ve hayalkırıklığı ile gitti elimden. Önce çok üzüldüm ama sonra baştan gitmesi daha iyi diye düşündüm… Akışa bırakmıştım kendimi ama yine de içimi kemiren şeyler susmak bilmiyor. Biseyler yapmam gerektiğini düşünüp hissedip hiçbir şey yapamamak… Ne yapacağını bilememek… Hedefim hayalim planım kalmamış gibi hissediyorum… Geleceğe dair somut birşey bulamıyorum “sağlık ver mutluluk ver oğlum mutlu sağlıklı huzurlu başarılı olsun…” Bunların dışında hayalsiz kaldım ve bunun için çok üzgünüm… Beş yıl sonra kendini nerede nasıl hayal ediyorsun? Sorusunun cevabını veremiyorum…
  Help me!!!

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.