Uçsuz Bucaksız Kimliğin Ferahlığı

waterfall - oBaş Melek Michael (Mikail):

İlahi Dostlar,

İçinizdeki ışık büyüyor ve büyüyor. İfade ve bedenlenme kapasiteniz genişliyor!

Bu, dünyanızdaki tüm varlıklar için geçerlidir; çünkü sizler enerjik olarak birbirinize bağlısınız ve insanlığın yeni kapasiteleri devreye girerken, herkesin erişimi var. Eğer kişinin varoluş yolu alışkanlıklara ve kalıplara bağlıysa, eğer kişinin sezgileriyle, iç bilişiyle veya kendi bilinciyle bir ilişkisi yoksa, bedenlenmiş ifade için gelen bu yeni fırsatlar fark edilmeyebilir. Fakat bu değişiklikler eş-zamanlı olarak herkesin içinde oluşmaktadır – çünkü Hayat kendini bu şekilde ifade ediyor ve her biriniz Var Olan Her Şeyin engin birleşik bütünlüğünden akıyorsunuz.

Yani… Hayat, yeni ifade formları için kendini size açıyor. Deneyiminizin momentumu olgunlaşıyor. (Mor Alev: Momentum, hareket gücü, hız ve devinim anlamında) Bunu hissedebiliyorsunuz. Şimdi size hizmet eden şeyler şaşırtabilir. Şu anda hayatlarınıza getirebileceğiniz en güçlü şeylerden biri, çok daha engin açık alana izin vermenizdir.

Bu, içinizde bir alan olabilir, benlik algınızda olabilir – bu bir yumuşama veya işlerin ve şeylerin nasıl olması gerektiği konusundaki düşüncelerinizi ısrarla tutmak, tutunmak yerine bir gevşeme olabilir. Bu, fiziksel hayatlarınızdaki bir alan olabilir – eviniz, işiniz, ilişkileriniz gibi. Ve açık alan derken, biz aynı zamanda ferahlık demek istiyoruz; olaylar ve şeylerin tam olarak göründükleri gibi olmadığı olasılığına açık olmak.

Sizler yeni deneyimlere uzanırken, sizi uğraştıran şeyler oldu ve olmaya devam edecek. Siz genişledikçe ve bütünlüğünüzün daha da çok farkına vardıkça, doğal olarak değişiyorsunuz. Bu, bu alemin doğasıdır – sürekli genişleme, gerçek Benliğine yeniden sahip çıkma. Uğraşılan şeyler keyifsiz olmak zorunda değildir ve gerçekte büyük maceralar haline gelebilir, size yeni ifade seviyeleri, tatmin ve özgüven getiren deneyim yolculukları sağlayabilirler.

Zihin yapınızı nasıl işleyip geliştirdiğiniz, alanınızı ve hayatlarınızı nasıl yarattığınız, sürekli olarak daha fazlasına açılmanıza ve iç-bilişinizin sizi yeni ifadeye taşımasına izin vermenize yardımcı olabilir. Bu yaklaşımla, o uğraştığınız şeyler bir bir açığa çıkarken çok da keyif aldığınızı bulabilirsiniz! Bilinçli, kasti seçimler yapmak ve sizi onurlandıran, uyumlu, güzel, besleyici, doğal ve tatlı hisler getiren ifade formları, şablonlar ve düzenlemeler yaratmak – bu bilinçli seçimler buradaki hayatınızın gelişiminde size yardımcı olacaktır.

Uğraştırıcı şeyler, dostlar, doğaldır. Pek çokları eğer hayatlarında insanı kamçılayan durumlar, uğraştırıcı şeyler varsa, bir şeyleri doğru yapmadıklarına inanıyorlar. Gerçekte, insanlık yeni deneyimlerle, daha büyük kapasitede ifadeye, oluşa, yapmaya ve almaya izin vererek, bunu keşfederek serpiliyor, bu insanlığa iyi geliyor. Uğraştırıcı şeyler, buradaki varoluşunuzu çok daha büyük farkındalığa ve akışa çağırıyor, buna izin vermenizi sağlıyor. Bir dakikalığına bunu düşünün.

İstediklerinizin büyük çoğunluğu, sürekli olarak farkındalığınıza giriyor,  bu da bir seviye yükselişidir; çok daha tatmin edici bir deneyime giriştir. Burada ihtiyaç duyulan şey akışta olmanızdır. Halihazırda olanları salıvermeniz. Gelişime, genişlemeye istekli ve (trampetler çalıyor…) DEĞİŞİME gönüllü olmak!

Sizde gördüğümüz ve vurgulamak istediğimiz bir şey, kendinizi yerel insanlığınızla gereğinden çok daha fazla tanımlama eğiliminizdir. (Mor Alev: Kendinizi sadece yeryüzünde yaşayan bir varlık olarak görmeye, bunun ötesini kabul etmemeye aşırı derecede yatkınsınız. Yerel sözcüğü kullanılmış, buna dünyevi diyebiliriz.)

Uyanış için, farkındalık sahibi insanlar için büyük potansiyel taşıyan şey, bu hayatınızdaki belirli kimliğinizin bir ifade ve varoluş formu olduğunu anlayıp kabul etmenizdir, bu kimlik geçicidir ve gerçekte olduğunuz varlık DEĞİLDİR.

Olduğunuz varlık ise RUHtur. Bunu bilebilirsiniz, hatta bilmekten de öte, bunu gerçekmiş gibi hayatınıza uygulayabilirsiniz – çünkü gerçektir. Kendinizi yerel kimliğinizle daha az tanımlasanız ve kendinizi dünyevi kimliği de kabul eden çok daha büyük bir varlık olarak görseniz, hayatınız çok daha büyük kolaylıkla değişir. Daha Büyük Benliğinizi (Mor Alev: Yüksek Benliğinizi) kabul ettiğinizde, o ifadeyi sizin Kaynağınız ve Gerçek Siz olarak kucakladığınızda, o genişlemiş farkındalık bedenlenmiş halinize akabilir ve hayatınızı çok daha fazla zarafet, lütuf ve kolaylıkla yükseltebilir.

Daha Büyük Benliğinizi kucaklarken ve kendinizi onunla tanımlarken, insanlığınızın da tamamlanıp saflaşmasına yol açarsınız. Kendinizi böyle tanıma yoluyla, bu hayatın detaylarına çok daha az takılırsınız ve o yumuşaklığın, daha fazla akışa izin verişin bulunduğu ilişki sayesinde hayat çok daha kolaylıkla evrimleşir. İçinizdeki potansiyeli çok daha kolayca hayata geçirirsiniz!

Hayatlarınızın bilinçli evrimleşmesinin kökleri tam ve doğru kimlikte yatar. Aslınızın RUH olduğunu bilmiyormuş, sanki RUH değilmişsiniz gibi yapmayı bırakmanız önemli bir ilk adımdır. Bir başka anahtar ise, bütünlüğünüzle iç uyumu önceliğiniz yapmayı istemenizdir.

Pek çok insan diğerlerinin onun hakkında düşündükleri konusunda kaygılanır. Bazılarınız, tüm emeklerinize karşın, hala daha “haklı”, “bilgili”, “akıllı”, “güzel” hatta “iyi bir insan” olarak görülmek istiyorsunuz. Bu arzularla ilgili sorun ise sizi dış dünya veya diğer insanlarla bir “karşılığında cevap gerektiren bir harekette bulunma” ilişkisine yöneltmesidir. Bu yönelme ise İç Benliğinizi, Büyük Benliğinizi, tüm hayatla uyum halindeki Ruhunuzu berrakça duyma ve onunla akma yeteneğinizi zayıflatmaktadır. İşe bakın ki, İç Benliğinizin sizi yönlendirmesine izin verdiğinizde, en önemli uyum noktanız olduğunu bildiğinizde, hayatınız ışıldayacaktır.

Bu zamanda gezegensel alan da muazzam bir şekilde genişlemekte. Gezegende “daha fazla ferahlık ve alan” olduğu görsel olarak fark edilemese de, olan şey şudur; insanlar uyandıkça, daha hızlı titreşmeye başlıyorlar ve bundan dolayı varoluşunuzdaki alan genişliyor. Yüksek titreşimli partiküller yayılıyor. Diğer yüksek titreşimli alanlarla enerjik açıdan bağlanmaya ve dünyayı bir bütün olarak etkilemeye başlıyorsunuz, sadece varoluşunuzla. Seçimleriniz değişiyor. Odaklanmanız saflaşıyor. Farkındalığınızda evrimleşip, bütünlüğünüzün anda bulunmasına izin verdiğinizde, amaç ve hedef bilinciniz de koşulsuz hale geliyor. Burada kendiniz olarak bulunmayı istemeye başlıyorsunuz, tam olarak, berrakça ve gerçekten bunun yapacağınız en büyük katkı olduğunu biliyorsunuz. Doğru ve yanlış fikirlerinin ötesinde yaşamaya başlıyorsunuz. Kendi Hayatınızın orijinal planda nasıl bir varoluş seçtiği konusunda meraklı ve açık oluyorsunuz. Parça parça bir şeyleri yönetme ve kontrol etme ihtiyacını bırakmayı, açık ve akışta olmayı öğreniyorsunuz.

Temelinde, hayatın gerçeği siz onu deneyimledikçe sizin için gerçek oluyor. Hayat bereketlidir. Siz bereketlisiniz. Hayat ezeli ve ebedidir. Siz, ezeli ve ebedisiniz. Bu form ve odaklanma ise geçicidir.

Önerimiz bu form ve odaklanmayı sevmeniz, bir ifadeniz olarak keyfini çıkarmanızdır. Bununla beraber onun geçiciliği konusunda da derinden düşünmenizdir, bu sizin için gerçek olana kadar.

İnsanlığınızı, bu dünyayı, bu bedendeki deneyiminizi ve çevrenizdeki her şeyi akışkan, değişken ve geçici görmeniz, izin verme (Mor Alev: akışta kalma) yoludur. Bu anlayış, sizi tüm şekillerdeki esaret zincirinden serbest bırakacak ve Daha Büyük Benliğinizle çok daha gelişmiş bir uyuma taşıyacaktır.

Hayat, bizzat sizin için burada. İçinizde ve çevrenizdeki her yerde. Siz hayatın ve bu dünyanın içindesiniz ve – bu size sadece kavramsal bir düşünce olarak gelse bile –  her şey, ama her şey bütünlüğünüzün içinde. (Mor Alev: Siz bu dünyanın içindesiniz ama aynı zamanda bu dünya da sizin içinizde, yani bizi ünlü “içinizde evrenler yaşıyor” sözüne getiriyor. Dünya ve yaşam dışınızda değil.) Deneyiminizle ilgili her şey içinizde yer alıyor ve algısal olarak ayırıp ayıklayabileceğiniz deneyimlere yayılıyor. Çünkü form (beden) doğal olarak TÜM Yaşamdan gelir. Bu, böyledir.

Daha fazla salıverin. Daha fazla alan ve ferahlık yaratın.

Andaki enerjiler ve günler doğmakta olan yeniliğe doğru hareket ediyor. Çok fazla şey yeniden yapılanıyor ve Yeryüzündeki Hayat gelişip genişledikçe, Ruhunuz sizi nasıl güncel tutacağını, nasıl sizi daha fazla kendini gerçekleştirmeye ve tatmine açacağını biliyor. İçinizde hissettiğiniz benliğinize, kimliğinize kendinizi daha fazla açın. Kendi ruhunuzla ve yüksek benliğinizle konuşmak üzere daha fazla zaman ayırın. Siz ve SİZ arasındaki bu ilişkinin her şeyin anahtarı ve burada gerçekten olduğunuz kişiye dönüşmenizin yolu olduğunu anlayın ve içselleştirin.

Hepiniz için ortam, eşikler, geçişler ve kapılarla kaynıyor, her zaman, fakat özellikle de şimdi. Yaşamayı arzuladığınız geleceğe adım atın, şimdi, burada gerçek kendiniz olmanız için hiçbir şeyin değişmesine ihtiyacınız yok. Sadece tabii ki, kendi iç bilincinizle ilişkiye geçme ve uçsuz bucaksız Benliğinizle ilişkinizi gerçek ve sıkı bir şekilde adım adım inşa etme isteğiniz dışında…

Eski, yıpranmış, zamanı geçmiş, artık size uymayan şeylerden uzaklaşın. Kendinize kendinizden ne arzuluyorsanız, onu verin. Korku, şüphe ya da değersizlik bilinci davranış ve hareketlerinizi yönettiğinde fark edin. Bunu gördüğünüzde, durun, ara verin ve kendi değerinizi bilin.

Siz, ciddi anlamda önemlisiniz. Siz diğer her şey için de önemlisiniz. Tüm Hayat sizi tanıyor. Bunu siz de bilebilirsiniz.

Gündönümü enerjileri (21-22 Aralık) gezegeninizle ve burada yaşayan hayatla, Yeryüzü olan Her Şeyle – bu zamansız, sonsuz ve yüksek gayeli formla –  çok daha büyük uyum için muazzam bir potansiyel sunuyor.

İçinizi dinleyerek, hissederek doğanızda bulunan iç bilişinize bağlanın. Size ne gelirse, gelmesine izin verin. Hayatın gelişim ve genişlemesini sağlayan formlar ve akışların insanlıkta ifade bulmasına ve Hayatın kendini böyle ifade etmesine izin verin. Kalplerinizi dinleyin. Cevaplarınız ve ihtiyacınız olan her şey, her zaman, sizin için burada… içiniz olarak düşündüğünüz alanda. Onu tanıyın. Oraya sıklıkla gidin.

İçinizdeki İlahi olanın, Hayatın bizzat size sarılmasına izin verin, sevilmenize izin verin. Bu devasa sıcaklığı ve özeni şimdi hissetmiyorsanız, yüksek benliğinizden bunu sizin için “gerçek” yapmasını isteyin.  Hayatınızı, Tüm Hayatı size yakınlaştırmasını, hissetmenizi ve güvenmenizi sağlamasını isteyin.

Bunun gerçek olduğunu bildiğinizde, sizi çağıran şeylere kolaylıkla ve açık bir kalp ve zihinle adım attığınızı bulacaksınız. Çünkü burada, yerel hayatınızdaki bilinciniz sonsuzluğunuza buradan daha çok demirleyecektir. Bu da ustalık taşıyan bir bedenlenmedir – kusursuz bir şekilde ve berrakça insan deneyimiyle ilgilidir ve bu özgürleştiren anlayışla da devasa bir açıklık ve muazzam neşe-keyif-coşku gelir.

Bunu bilmek? Hayat keyiflidir.

Sizleri çok seviyoruz. Aktarım tamamlanmıştır.

BEN Baş Melek Michael, Sanat Kumara ve Radyan Işık Konseyi ile birlikte

Sizlere iyi günler diliyoruz.

Ailia Mira ve Baş Melek Michael’a, Sanat Kumara ve Radyan Işık Konseyine çok teşekkürler. (expectwonderful.com)

Not: Bilge Baykuşlar, dün hiçbir şey yayınlamadım çünkü blogu iki gündür siz yazıyordunuz. Yorumlarınıza, kalbinizin açıklığına, paylaşımlarınıza çok çok teşekkür ederim. Çok fazla geri bildirim aldım ve hepsi de siz Bilge Baykuşlara olan hayranlığını ifade ediyordu. Harikasınız! Kalbiniz açık, zihniniz açık, anlayışınız süper yüksek, zorluklardan da geçseniz, silkinip yola devam ediyorsunuz.

Yukarıda Michael’ın dediklerini derinden anlıyorum sayenizde, bizler uğraşıp muzaffer olmayı da seviyoruz. Ama bir başka yol daha var, o da Yüksek Benliğimiz olmak, Yüksek benliğimizin kendini bedenlerimiz aracılığıyla ifade etmesine izin vermek!

Müthiş bir maratona girdik bu ay. Bir onyıl bitiyor, yenisi başlıyor. Önümüzdeki 10 yıl bambaşka olacak. Merak ediyorum, acaba eğer hala blog varsa bundan birkaç yıl sonra yorumlara ne yazacaksınız? Acaba bu blogda ne yayınlanacak? 🙂

Seviliyorsunuz ve asla yalnız değilsiniz. Tekrar teşekkürler.


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

14 comments

 1. Bu blok sonsuza dek neşe keyif coşkuda yaşasın 🤗🥰 siz tüm kanallar, tüm okuyucuar, tüm güzel kalpler iyi niyetler, 🤗

  Liked by 3 people

 2. Yüksek benliğimizle uyumlandığımız ve böylece yeryüzünde cenneti yarattığımız günlerde çoşku , sevinç, ve mutlulukla ilerlemeye, sadece sevginin hakim olduğu zamansız zamanlarda birlikte yaşamaya ve çok daha yüksek boyutlara yine o güzel rehberliğinizle bir’likte sevgiyle yol almaya niyet ediyorum. Ve tüm kalbimle biliyorum ki oldu oldu oldu ❤

  Liked by 1 kişi

 3. İçimdeki İlahi olanın, Hayatın bizzat bana sarılmasına izin veriyorum, sevilmeye izin veriyorum ❤

  Ne mutlu kocaman bir aileyiz ❤ Liderlik önemli dengeliyorsunuz ve ışıldayıp ışıldatıyorsunuz,en önemlisi sevgiye kanal oluyorsunuz.Tüm bunlar ayakta durmak için harika sebepler..Şükran ve sevgimle ❤

  Liked by 1 kişi

 4. Anlamaya ve uygulamaya çalışıyorum 😔🙏🏻🙏🏻Sonsuz sevgiler aydınlatmalarınız için teşekkürler 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🧚‍♀️

  Liked by 1 kişi

 5. Neş’ e -keyif ve coşkuyu konuşur, Dünyamızı ve Kozmos u güncellemenin mutluluğu ve huzuru ile yazarız, Çok Sevgili Mor Alev🖤✨

  Ve öyle de Oldu Oldu Oldu🙏🙏🙏✨✨✨🍀🍀🍀💙💙💙

  Liked by 1 kişi

 6. Mor alev kardeşlerim sevgili mor alev usta ruh , sizlerin güzel aşkı birliği ile 9 sayisi ile tanışmıştım bir 9 olduğumu kavrayıp mesleki olarak görevim neler yapmalı demiş ve çalışmalara başlamıştım , günümün büyük kısmı evrenden izleyerek geçmekteydi sorular cevaplı bazen sen bul dercesine cevapsiz . Ama analizden gelenleri ve araştırdıklarımi ve birden gördüğüm rüyaları birleştirdikce bir senfoniydi adeta ama o ruhta kalmak yaşamak bunca zaman alışık olmayan zihne öyle zorduki kendime çekilmeden gerçek bilinc dünyasına odaklanmak zor olacaktı , 9 numara ya sahip evime taşındım hala gözlerim doluyor bu guzelliklere ve dün 17 numara belirdi bilmiyordum anlamını ve okudum artik birsonraki gorevmis ama bu evi taşıma süresinde maddi bedenin dünyasal karşılaştığı maddi manevi sıkıntılar yada sürekli yanyana olmak zorunda olunan dusunsel uzak insanlarla vakit mecburi çok geçirildi henüz benliğim tam sarmalanmadigi için yine bilinçten epey uzaklaşmış ve bedenimde mutsuzluk hissediyrodum . Bugün bu yazıyı okudum ve öyle doğru tedavi oldu ki. Ve kararım su ben tamamen ben oluncaya kadar artik sadece ruhum la vakit geçirmek zorunda olduğumu hissettim her farklı dünyasal olay olgu ruhun benliğe kavuşma süresinde zarar veriyormuş. Tşk ederim ailem sizleri çok seviyorum . Küçük baykuş.

  Liked by 1 kişi

 7. Sevgiler Saygılar Mor ALEV Gönlünüzden yüreğinizden öpüyorum. güzellikler katıyorsunuz. Gök kuşağı renkleri notalar gibi sizi o kadar çok anlıyorum ki. Anlamaktan öte yaşamaya geçmeyi seviyorum sevgilerimi sunuyor

  Liked by 1 kişi

 8. Sevgilerimi sunuyorum bu alanda olan herkese
  Yaşamın neşe keyif ve coşkusunu daha fazla şimdi burada ifade edip, genişletip, büyütmeye çoktan niyet etmişiz çok şükür bu çoktan oldu 🙏
  Bin şükür 🙏
  İyiki varsın Mor Alev

  Liked by 1 kişi

 9. Eski,zamanı geçmiş,yıpranmış artık bana uymayan( yüksek benliğime uymayan) şeylerden uzaklaştım.
  Korkularım ve DEĞERSİZLİK BİLİNCİ ile yaptığım davranışlarımı farkettim. Ve artık beni yönetmelerine izin vermiyorum.Durup ruhumu dinliyorum. Ve onun neşe keyif coşkuyla bedenimde hayat bulmasını istiyorum🙏
  Sevgili Mor Alev daha nice on yıllar siz ve sevgili melekler bizlere rehber olacaksınız.Tüm insanlığa hizmet edip,içinde yaşam bulduğumuz bu dünyaya ve sonsuz evrene sevgi ile ışık olacaksınız🙏💖

  Liked by 1 kişi

 10. Ah, canim rehberim Mikail döktürmüş gene💙 ve siz mor alev emeginizi nasil ilmik ilmik işlemişsiniz gene yorumlarinizla💜 kelimelerinizi, çölde susuz kalmis da bir sürahi su bulmuşum gibi kana kana ictim resmen. Alan genislemesini fiziksel olarak hissettigimi paylasmak icin yazmak istedim ben de nacizane. Tum sosyal medya hesaplarini kapattim, tv acmiyorum, haftada en az bir gun agaclik bir yerlerdeyim, her gun meditasyon.. ve sonsuzlukta yuzuyor gibiyim koskoca bir yerde. Hatta bir yazinizda 3d ye eskiden sıkıldığınız konuları artık farketmeyeceksiniz demistiniz, o zaman hic ihtimal vermemistim. Ve şu an alanıma inanın giremiyor aynı konular. Gercekten anlayamıyorum artik 3d ye ait cogu seyi. Şükürler olsun ki cevremde 5d insanlarla doldu; arkadaslarim, ailem🙏 sohbet konularimiz titresim yukseltmek, hayat amaci bulmak, su an hangi dersi ogrendigimiz onlari nasil birakabilecegimiz.. ne diyebilirim ki şükürler olsun bu idraki veren o sonsuz güce! Ve canım moralev; blogunuzun ve sizin, yolunuz her daim açık olsun, ışıkla dolsun sizi seviyoruz 💜💜

  Liked by 1 kişi

 11. Bu yazıda O kadar çok başlık aldın ki ajanDama . Her güne bir cümle şeklinde .
  Teşekkürler♥️

  Liked by 1 kişi

 12. Mor Alev merhaba.
  Blogunuzu keyif ile takip ediyorum.
  Kavrayışlarıma yeni bakış açıları kattığınız için teşekkür ediyorum.
  Oldukça uzun bazı yazı ve/veya mesajların genelinde anlam bütünlüğündeki karmaşanın nedenini öğrenmek istiyorum🌼
  Çeviri hatasından ziyade mesaj kaynağının bağlı olduğu rezonans farklılığı mı emin olamadım?

  Beğen

  1. Sevgili Münevver, anlam bütünlüğündeki karmaşa derken, bana bir örnek verebilir misiniz? Bu mesaj önce A deyip sonra A yanlış, B doğru demiyor. Benim bakış açımdan doğru hiçbir karmaşa yok fakat siz belki bana işaret edebilirsiniz. Sevgilerle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.