2019 Aslan Yeni Ayı – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

5aa1b6c12649f5b7c037eacd05f19a50Yaratıcı Nefes

Sevgili Dostlar, önümüzdeki ayın enerjisinin Mor Alev bakış açısından anlatmadan önce bir konuyu hatırlatarak başlamak istiyorum. Bu yeni ay “astrolojik siyah ay” değildir. Bir sonraki “Astrolojik Siyah Ay” 2020 de gerçekleşecek. Yani hala daha 2017 de başlayan siyah ay döngüsünü yaşıyoruz. (İlgili bilgiler burada) Peki, neden bunun bir siyah ay olduğu söyleniyor? Daha batıda yer alan bazı ülkelerde bir takvim ayına iki yeni ay denk geldiği için, bu kadar! Astrolojide ayın döngüleriyle ve güneşin bir burçtan diğerine geçişiyle çalışılır. Yani yeni ay eğer iki defa üst üste aynı burçta gerçekleşiyorsa siyah aydır. Bu yeni ay öyle değil.

Şimdi, bunu aradan çıkardığımıza göre bu harika süper (3 süper yeni aydan biri) ayın potansiyeline odaklanabiliriz.

Ve diyoruz ki…. Oh! Bir hafifleme! Yumuşak bir esinti… Biraz neşe, biraz keyif, biraz çocuksuluk. Yaz şimdi başlıyor!

Evet, daha hafif bir dönem ama daha az önemli değil. Hatta çok önemli! Ama Yengeç döneminde bazı şeyleri aştınız, bazı konularda berraklaştınız ve o yüzden sıkışıklık hissi azaldı. Şimdi o çok daha önemli yaratma zamanı!

Bu yeni ayda, ay ve güneş Venüs’le neredeyse birleşiyor, Uranüs’le kare yaparken, Jüpiter tatlı bir üçgenden doğru göz kırpıyor. HERŞEY MÜMKÜN. Buna inanıyoruz, bunu görüyoruz.

Şimdi sadece size doğru gelen şeyi yapacaksınız. Bazen “doğru gelen” öğrenilmiş kısıtlamalardır ama bu sefer değil. Bu sefer kalbinizin doğru hissettiği şeyler söz konusu. İstediğiniz kadar yükseğe, dilediğiniz kadar ileriye hedef koyabilirsiniz.

Seçtiğiniz yolda bir şeyler değişmesi gerekiyorsa, bunu çok da direnç olmadan gerçekleştirebilirsiniz. Uranüs karesi bunu garanti edecektir. Çünkü gelişim arzunuz, değişim korkunuzdan çok daha büyük olacaktır.

02ec7a7a87180ed37b6c2734dd6c931aYeni ay sırasında olduğu yerde duran Merkür, hemen ardından ileri harekete dönüyor. Hayat daha iyi ve daha iyi olacak. Çünkü bu gerileme Mars’la olan yakınlığından dolayı öfke, içerleme ve tartışmalara yol açmış olabilir. Plüton ile zıt açıdayken gerçekler başımıza dev bir tokmakla vuruluyormuş gibi hissetmiş olabiliriz. Ve bütün bunları gerileme hareketi yüzünden söyleyememiş, kelimeler güçsüz kalmış veya ne istediğimizi kendimize bile ifade edememiş olabiliriz. Şimdi bitti. Artık öfkenin, gücün ve görünüşteki güçsüzlüğümüzün de farkındayız. Hayat daha iyi olacak. Uyanış yaşanınca sıkışıklık biter. Kâbus biter, gözler açılmıştır ve yeni yolları, yeni yaratım fırsatlarını görürsünüz.

Yeni aydan bir gün sonra Venüs ve Uranüs etkisi daha da güçleniyor. Bu ikili tam kare açıda hizalanıyor. Venüs, istediğimiz şeydir. Uranüs ise özgürlük. Bu ikisi karedeyken özgürlüğümüzü isteriz. Ama özgürlük “istediğimi istediğim gibi, istediğim zaman istiyorum” düşüncesinden çok daha fazlasıdır. Özgürlük, aldırmazlık değildir, özgürlük dikkatsizlik, kırıp geçmek değildir.

Özgürlük, gerçek benliğinizin, olduğunuz kişinin tam sorumluluğunu üzerine almaktır. Kendinize dürüst olduğunuzda, değerlerinize ve özünüze sadık kaldığınızda, özgürlük en doğal haliyle sizindir!

blown-away-reality-netflix-1563290217

Kırıp geçmek demişken, bu yeni ayın Sabian Sembolü:

“Cam Üfleyici”

Bu sembolü gördüğümüzde aklımıza gelenler: Sıcak, çok sıcak. Kum. Tabiatın armağanı. Sanat. Teknik. Nefes. Kontrollü nefes. Yaratıcılık. Prana. Can nefesi. Ve en nihayetinde, yaratıcı nefes.

Burada önümüzdeki şey, bireyselleştirdiğimiz can nefesidir. Onu beceriklilik, el çabukluğu, hız, çalışma ve kontrolle forma dönüştürürüz. Fikirler böylece nesnelere dönüşürler. Zamanlama önemlidir. Tereddüt ve duraklamaya yer yoktur. Duraksadığınız, şüpheye düştüğünüz an hızınız düşecek, cam soğuyacak ve belki de istemediğiniz bir şekle dönüşecektir. O zaman yeniden fırına gidebilir, camı eritebilirsiniz ama bu zaman kaybını da getirir. Bundan dolayı burada en önemli şey durumun en olumlu yönlerine odaklanmak ve gözünü hedeften ayırmamaktır.

Hayat kırılgandır. Cam kırılgandır. Nefesle yaşarız. Bedenimiz ve elimizdeki hayat ham maddemizdir. Bedene, zihne ve ruha ihtiyaç duyduğu özeni tam da zamanında ve tam da ihtiyaç duyulduğu kadar verdiğimizde hayatımız bir sanat eseri gibi parlayabilir. İlham verebilir.

Bir cam üfleyicisi bir sanatçıdır. Bizler de öyleyiz. Hayatlarımızı nefesimizle şekillendiriyoruz. Ve böyle baktığımızda, bu sembol bize diyor ki;

blownaway-1563195477“Elinizdekinin kıymetini bilin. Kumdan cam üfleyenler, kumun kıymetini bildi. Siz de elinizdekilerden güzel, kullanışlı, hayatı geliştiren şeyler yaratabilirsiniz. Kendinizin de kıymetini bilin. Sandığınızdan çok daha yaratıcı, çok daha beceriklisiniz. Nefesinizin kıymetini bilin. Yaratım ondan kaynaklanıyor. Ve tutkularınızın, kalbinizin çağırdığı şeylerin kıymetini bilin. Tutkunun, adanmışlığın, emeklerinizin sıcağında yaratım sahnesi sizin. Yaratın!”

Önümüzde, yoğun, sıcak, özgürlükçü ve aynı zamanda neşe-keyif-coşku dolu bir potansiyel taşıyan 4 hafta var. Kenara çekilmeyin, tereddütlerle vakit kaybetmeyin. Siz aslında ne yapacağınızı biliyorsunuz. Ustalığınıza güvenin. İyimser olun. Kalbin ve değerin iki sesi, güneş ve Venüs birbirine çok yakın, Aslan’dan doğru içimizi ısıtıyorlar, özgün becerilerimizi ve hayallerimizi ateşliyorlar. Şimdi ufak düşünme zamanı değil. Gökyüzüne uzanın. Büyük Jüpiter bu yeni ayda “Büyük Çekici” ile tam hizada. Yaratım çok kolay. Sadece yaratıcı nefesinizle ve tüm sorumululuğu kabul ederek üzerinize düşeni yapmanız yeterli. HER ŞEY MÜMKÜN.

Yeni ay, 1 Ağustos günü saat 06.11’de gerçekleşiyor. (Ist.)

Hepinize harika bir yeni ay dilerken, blog da bir süre sessizliğe giriyor. Yorum ve e-maillerinizi gecikmelerle yanıtlayacağım. Ama emin olun, 8-8 Aslan Kapısı için buradayım! Haftaya görüşmek üzere…

©Mor Alev 2019

Not: Paylaştığım cam üfleyici fotoğrafları geçenlerde başlamış olan ve tabii ki cam üfleyicileri konu alan diziden alıntıdır. Ne kadar ilginç değil mi, yine Sabian sembollerinin kelimesi kelimesine çalıştığını görüyoruz! Dizi bütün dünyada büyük sükse yaptı. Ben henüz ilk bölümünü seyrettim ve harcanan emeğe, yaratıcılığa, nefese, tabiatın bize sunduklarına hayran kaldım. Evet, bir rekabet, yarışma söz konusu ama camın güzelliği bunu gölgede bırakıyor.


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

10 comments

 1. Yine tam zamaninda gelen cok guzel bir yazi👏 Tam ihtiyacim olan.
  Eline diline saglik. Cok tessekurler💕

  Liked by 3 people

 2. Sevgili biricik Mor Alev, cok tesekkurler! O sicakligi,neseyi ve ozgurlugu cok guzel kendi uzerine de alip akitan bir yazi olmus! Cok guzel bir hafta dilerim, blogun yeni yazisini beklerken eskileri biraz daha biraz daha sindirmek cok guzel olacak 🙂 iyi ki varsin🙏💜

  Liked by 1 kişi

 3. Yazınızın son satırlarını okurken Melike Şahin’in – Hepsi Geçti şarkısının “bagrimda durmadan öten dertli bülbülün mecali kalmadı artık sustu” sözleri çalıyordu.,🤔

  Liked by 1 kişi

 4. Ne mutlu nefesimizle yaratıyoruz .. Nefes öğretisiyle yaşamımda özgürlük potansiyellerimi genişlettim. Affemediklerimi affettim.Kabule geçemediklerimi kabule geçtim.Nefesimle yaratmayı öğrendim hatta tv programımın ismi bile Nefesinle Yarat 😊
  Şükürlerolsun bana çok iyi gelen ve çok değerli armağanı danışan ve öğrencilerimle paylaşıyorum.
  Bu güzel hatırlatmayla derin bir nefes alıp diyorum ki : ” Nefes güvenlidir hayat güvenlidir nefes ilahidir hayat ilahidir”
  Teşekkürler sevgili Mor❤️

  Liked by 2 people

 5. Merhaba ,
  Bu güzel paylaşım için çok teşekkür ederim.
  Bu sabah bu yazıyı okumadan önce dün akşam yazının girişindeki resmi çizdim.
  Tamamen elimde kuru boya ile doğaçlama yaptığım bir resimdi fakat bu tesadüf çok hoşuma gitti.
  renkleri dahi aynı 🙂
  sanırım bu yazıdan bir ders almam gerekiyor 🙂 Siz ne dersiniz ?

  Liked by 1 kişi

 6. Yazılarınızı sevgiyle okuyorum,diziyi izlemedim ama bu yazınızla ilgili bir hocamın kitabından paylaşım eklemek isterim, yaratımın bu metaforunu çok güzel anlatıyor.

  “Birkaç yüzyıl önce, zamanının ünlü Kabalisti Ari; Yaratımın nasıl gerçekleştiğini açıklamak için cam üfleyicisi metaforunu kullanmıştı.Cam üfleyicisi boş bir zihinle başlar, sonra tam olarak ne yaratmak istiyorsa onu hayalinde canlandırır ve bu görüntüyü zihninde sabit tutar. Ancak o görüntü zihnine gömülü hale geldikten sonra dudaklarını cam üfleme aracına yerleştirir ve istediği objeyi yaratma işlemine başlar.Bir objeyi sihirli bir biçimde zihninde hiçbirşeyden başlayarak maddeleştirirken bu beceriyi yaratan davranışları özgür iradenin harekete geçmesidir. Zihnindeki hayal cam objeye dönüşmeye başladığında , sanatçı yarattığı objenin değerini ve güzelliğini görerek heyecan duymaya başlar.Bu noktada hissettiği doyum devam etmesini ve bitirmesini sağlar.HAYAL edilen obje artık GERÇEK OLMUŞTUR.”
  ~Alıntı ;Sheldon Z.Kramer Ph.D -( Ruhun Saklı Yüzleri, Zihin-Beden İyileşmesi için Kabalanın Kayıp Yaşam Ağacından On Sır)~

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.