2019 Yaz Gündönümü: Umut!

Sevgili Dostlar, bazen bazı bilgileri yeni okuyucular için tekrar etmek yerinde oluyor. Örneğin gündönümleri neden önemlidir? Bir daha bakalım:

Joseph Parker - 2Gündönümleri ve ekinokslar dünyanın ekseninde kritik önem taşıyan köşelerdir. Özellikle gündönümleri birer keskin dönüş ve kırılma noktasıdır. Güneş tam yaz gündönümü anında Yengeç’e giriş yapar ve 0⁰0″ Yengeç’tedir. Aynı şekilde güneş, kış gündönümü anında tam karşıdaki Oğlak’a girer. Her ne kadar burada derin uzay astrolojisinden, dış ve iç gezegenlerden, galaktik merkezlerden bahsedersek bahsedelim, Güneş bizim sistemimizin merkezi ve Zodyak’ın en önemli varlığıdır. Güneş, “ben” dir, gerçek benliğimiz, prana kaynağımız ve içimizdeki Yaratan’ın temsilcisidir. Kış gündönümünde kuzey yarıkürede Kutsal Erkek enerji (Yang) yeniden yükselmeye başlar. Yaz gündönümünde ise zirveye ulaşır ve sonra yerini yumuşakça Kutsal Dişiye (Yin) bırakmak üzere geri çekilmeye başlar, günler de kısalmaya başlamıştır. İlginçtir ki, Sabian sembolleri de bu kırılma noktalarını, bu önemli karar anlarını, radikal dönüşümü ve yöndeki değişikliğini harika bir şekilde anlatır. Her yaz gündönümü Güneş en parlak enerjisi ve en uzun günüyle şu sembolü aktive eder:

“Gemide denizciler eski bayrağı indirip yenisini direğe çekiyorlar.” Bu sembolle, içimizde gerçekleşmiş olan radikal, temel, hayati derecedeki önemli değişikliği sembolik bir davranışla dışarıya ilan ediyoruz. Bu, dönüşü olmayan noktadır. Bu önemli noktadaki enerjilerle gelişimimiz devam eder. Bayrak değişimi bizi çok çeşitli yönlerden etkileyebilir, yönetim değişimi, fikirlerin değişimi, iş değişimi, ilişkilerde değişim, davranışlarda değişim…

Ekinoksta dengeleniriz, ilerlemeye daha da hız katarız ve kış gündönümünde bir başka dönüşü olmayan noktaya geliriz. Yaz gündönümünde harekete geçirdiğimiz dinamikler artık toplumsal olana da yansımaya başlar. Yolculuğa bakarsak,

önce duygularımız (Yengeç),

sonra benliğimiz (Aslan),

daha sonra toplum hizmeti anlayışımız ve bedenimiz (Başak),

bunu takiben ilişkilerimiz ve adalet anlayışımız (Terazi),

felsefemiz, düşünce sistemlerimiz ve inançlarımız (Yay) değişir.

Artık her şeyi belli yapı ve kurumlara uygulama zamanı gelmiştir. Bunun için ya lider olarak ortaya çıkarız ya da yeni anlayışı doğru şekilde yansıtacak liderler aramamız gerekmektedir. İşte o zaman dönüşümün bir yeni noktasına geliriz ve Oğlak’ta kış gündönümü olur. Sabian sembolü “Kabileler topluluğundan güç talep eden Kızılderili Şefi”. Yani değişimi uygulayacak, yayacak, yeni stratejiler geliştirecek bir döngü başlamıştır. Bununla birlikte günler de uzamaya başlar.

Şimdi, biliyoruz ki güneşin derecesi her yaz ve kış gündönümünde aynıdır. Ama enerji her yıl başka bir durumu, bir ana temayı işaret etmektedir. Peki, bu sene bu tema nedir? Bunun için diğer gökyüzü hareketlerine bakarız, güneşin ışığını nasıl yansıtıyorlar? Özellikle yaz gündönümünde ayın bulunduğu yer çok önemlidir, çünkü Yengeç’in yöneticisidir. Önümüzdeki altı ay boyunca etkilidir.

2019 yılının gündönümü haritasında öncü burçlardaki kalabalık ilerlemeyi, ve evet, yine değişim öncülüğüne işaret ederken, ay çok özel bir Sabian sembolünde:

“Mesaj taşıyan büyük beyaz güvercin”

Picasso - Dove of PeaceGüvercin sembolü pek çok kültür ve dinde görülür. Efsanede Nuh’un gemisini takip eden güvercin en sonunda ufkun biraz daha ilerisinde karanın bulunduğuna dair müjdeyi taşıdığı zeytin dalıyla döner. Güvercin tarihte Ishtar’ın, Afrodit’in ve Meryem Ana’nın kalbine yakın pozisyonlarda resmedilmiştir. Kutsal ruhu da temsil ettiği söylenir. Enerjisi dişidir. Japon mitolojisinde bile savaş tanrısı güvercini barış ve huzur sembolü ilan etmiştir. Emniyet hissi, umut geri dönmüş, kargaşanın sonu görünmüştür. Güvercini gördüğümüzde ilk aklımıza gelen huzur ve barıştır. Bu gündönümü bize mesajını güvercinle yolluyor.

Bu Sabian sembolü bize diyor ki; İÇİNİZ RAHAT OLSUN. Huzur ve barış gelecek. Güvenli liman çok yakında. Felaketler sona erecek. En sonunda saf ve inanç dolu kalbin özlediği katıksız güzellik, tam olma hissi, hayatın bütünlüğü ve üretkenliği yaratıma girecektir. Bunu şu anda fiziksel olarak göremeyebilirsiniz, bunun kanıtını henüz bulamayabilirsiniz. Ama huzur ve barış yolda.

Her şey yolunda gidecek. Hepsi ama hepsi düzelecek. Siz buna güvendiğiniz sürece. Çünkü bizi yer ve zamana taşıyan güvendir. Ve bu güven doğru yolda olduğunuzun işaretini de size çeker. Olumlu olun. Umudunuzu asla bırakmayın.

Önümüzdeki altı ay inancınız, kendinize, sevginize, hayata olan inancınız çok önemli olacak. Alaycı olmayın. Küçümsemeyin. Güzellikleri tanıyın. Yolun sonuna gelmek üzeresiniz. İnanın. Ve bu inançla dağları bile yerinden oynatabilirsiniz. Şimdi dalgalı açık denizlerde yol alıyor olabilirsiniz, kara yakın. Hatta belki umduğunuzdan da yakın.

Hani tam da umudunuzu kaybettiğiniz anda birisi gelir ve bir haber verir. Ve siz de buna mucize dersiniz. İşte bu da öyle bir enerji. Yarı yolda bırakmamak, yola devam etmek çok önemli. Zaman, karamsarlık zamanı değil. Umut zamanı! Bütün yorgunluğa, geçmiş mücadelelere rağmen umut zamanı.

Ve bir uyarı da her şeyi yönetmeye çalışmamanızı söylüyor. Elinizden geleni yapıp gerisini bırakmak, bilmediğinizde bilmediğinizi bilmek ve kabul etmek, yapamadığınızda yapamadığınızı bilmek ve onu da kabul etmek, gerektiğinde yardım isteyebilmek veya “bakalım, şimdilik elimden gelenin en iyisini verdim, bununla neler başarabiliyorum” demek çok önemli.

Nuh’un gemisini düşünün, hikâyede en başından beri ne olacağını bilmeyen ama elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir adam var. Tufan gelecek mi, sonra da tufan dinecek mi, kara görünecek mi? Bilmiyor. Ama umut ediyor. İnancına güveniyor. Her şeyi bilemiyoruz işte!

Geçen sene bu zamana bakın… Aradan geçen bir yılda tüm dünyada nasıl değişiklikler oldu, kendi hayatınızda nasıl değişiklikler oldu. Hepsini enerjimiz yarattı. Biliyor muyduk? Tabii ki çoğunluğunu bilmiyorduk, beklemiyorduk! Küçük benliğimiz çok kısıtlı. Zihnimizin yarattığı senaryolar geçmişe bağımlı. Bildiğimiz şeyleri düşünüyoruz, bildiğimiz sonuçları bekliyoruz. Olayları geçmişte gördüğümüz şartlara bağlıyoruz.

Ve zamanın ruhu bilineni savurup atıyor! Çünkü biz yeniyi istediğimize karar verdik. Bu sefer başka türlü olsun. Bu sefer kalıcı olsun. Ve enerjimiz de bu yolda ilerliyor, küçük benliğimiz işe karışmadığı sürece elbette! Ama siz biliyorsunuz Bilge Baykuşlar, olumlu düşünce ve umutlar, kötümserlik ve alaycılıktan katlarca güçlüdür! Yaptığınız bir olumlu yorum, bir sevgi hareketi, içten bir dua evrenlerde yankılanır. Ve beyaz güvercin gelir, mesajını getirir. Sabret… Kara çok yakında.

Önümüzdeki altı ayda neler olacağını tahmin etmeye bile kalkışmıyorum! Sadece hayata güvenmemiz gerektiğini biliyorum. Hayat bizi seviyor, hayat bu işin ucunu bırakmıyor. Hayatlarımız en büyük aşk hikayesi. Bizimle evren arasında.

Yaz Gündönümü 21 Haziran günü saat 18.54’de (İst.) gerçekleşiyor. Bu enerji değişimini istediğiniz gibi kutlayın, aynı gün Dünya Yoga Günü. Gaia ile bağlanmak, hem onu hem de yeryüzünün hediyesi bedenlerimizi onurlandırmak için ideal bir seçim sevdiğiniz gruplarla birlikte yoga yapmak olabilir. İsterseniz kendi başınıza veya dostlarla meditasyon veya enerji çalışması yapın, size ne yapacağınızı söylemiyorum, içinizden gelen doğrudur. Belki, sevdiklerinizle piknik yaparsınız, belki işten sonra bir yürüyüşe çıkarsınız. Belki ev hayvanınızla oynamak, dans etmek, temizlik ya da aileye özenle yemek yapmaktır sizin Gaia, güneş ve hayat ile bağlantınız. Ne yaparsanız yapın, benliğinizi ve doğal düzeni onurlandırdığınızı hatırlayın. Her şey ruhani. Her şey sevgi.

Hepinize harika bir gündönümü diliyorum!

©Mor Alev 2019


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

21 comments

 1. Mesajı okurken bile içim huzur dolu, kalbim pır pır attı. Mutluluktan, umuttan içimdeki hiç kaybetmediğim çocuk ruhum yeniden canlandı. Gözlerim pırıl pırıl mutluluktan göz yaşı akıtacak hale geldi. Bu ne güzel bir enerji ne güzel bir mesaj. Yaradınıma binlerce kere şükürler olsun. Sevgi barış huzur hep bizlerle ve herşey çok ama çok güzel olsun. Ve öyle oldu.

  Liked by 4 people

 2. Her sey cok guzel olacak ve oyle de oldu… Tesekkurler milyonlarca kez Mor Alev… Nese, mutluluk, umut kaynagimizsin bizim. Seni cok seviyoruz, iyi ki varsin.

  Liked by 3 people

  1. Her zaman inanarak omuyorum. İçim çok rahatla dı’ soncu gördüğümüzde yine yazacağım. Teşekkürler…

   Liked by 1 kişi

 3. Şu an zihnim biraz dağınık, o nedenle derinleşerek sindire sindire okuyamadım. Ama Gündönümü vesilesiyle kaleme alınmış olduğu halde, dönüp dönüp yeniden okunması gereken yazılardan biri olduğunu görebiliyorum. Tüm bu emek ve içimizdeki umudu diri tuttuğunuz için çok teşekkür ederim…

  Liked by 2 people

 4. O kadar mutlu oldum ki mesajı görünce. Insan ne kadar da kendi kendine hep olumlu düşünmeye çalışsa da hala onay bekliyor ki başkaları da onun gibi olumlu düşünsün. Bu mesaj bana ilaç gibi geldi.Ruhuma bu sefer dolayısıyla bedenime 🙂 Çok teşekkür ederim.

  Liked by 2 people

 5. Harika,Süper okudukca okuyasim geliyor😊Cok Tesekkür ederim🙏Icim sevincle doldu😊Izninizle herkesin benimle birlikte okuyup bu duygulari paylasmak istiyorum.😊Gelen mesajlari okudugumda rahatladim paylasmak güzel bisey,benim hissettigim duygulari paylasmis oldum🙏Hepimizi seviyorum 💜Iyiki varsiniz 💜🙏☺️

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Safiye, elbette paylaşın. Yazının altındaki paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz. Ancak lütfen kesip yapıştırmayın, internet bağlantısı olmadan paylaşmayın. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

 6. Harika,Süper okudukca okuyasim geliyor😊Cok Tesekkür ederim🙏Icim sevincle doldu😊Izninizle herkesin benimle birlikte okuyup bu duygulari paylasmak istiyorum.😊Gelen mesajlari okudugumda rahatladim paylasmak güzel bisey,benim hissettigim duygulari paylasmis oldum🙏Hepimizi seviyorum 💜Iyiki varsiniz 💜🙏☺️

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Safiye, yazının altındaki paylaşım butonlarını kullanmanızı rica ediyorum. Lütfen kes-yapıştır şekliyle paylaşımdan sakınınız. Çok teşekkür ederim. Sevgilerle

   Beğen

  1. Sevgili Ceren, yazı aslında önümüzdeki altı ayı kapsıyor. Ve önümüzdeki aylarda, özellikle de 2020’de inanç ve umut çok ama çok önemli olacak. Aslında fırtına sürüyor ve şiddetlenecek. Fakat bence de umudu tetikleyen, destekleyen bir durum yaşandı. Hatta ben kullanılan sloganı çok güzel bir olumlama olarak görüyorum yani ülkenin enerjisi bu sayede yükseldi! Sevgilerle

   Liked by 3 people

 7. Size cevap vermek istediğimde ilginçtir ki, burası çıkıyor karşıma; sanki bu konuşmayla ilgili de bir şeyler yazmam gerekiyormuş gibi.. Sadece şunu söylemek istiyorum: ayrı’lık ve kötülük yoksa, çelişkileri aşabilecek gücümüz de olabilmeli…

  Beğen

  1. 🙂 Var zaten. Adım adım ilerliyoruz. Yanılsamaları bir bir siliyoruz. Hep birlikte. Birbirimize yardımcı olarak. Birbirimize saygı duyarak. Ve gerektiğinde konuşarak, yazarak, tartışarak… Hayır dememiz gerektiğinde hayır diyerek. Siz biliyorsunuz. Aynı Brenda Hoffmann’ın anlattığı gibi 5D ergenlikten geçiyoruz. Yeni paradigmaya alışmak zaman istiyor. Sevgilerimle teşekkürler

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.