Kısa Cevaplar – Konsey (Mesaj 217)

Cup of books - artist unknown“Kendi deneyimimizi kendimizin yarattığı söylendiğinde, yüksek benliğimizi mi, 3D benliğimizi mi, yoksa bu ikisinin bileşimini mi kastediyorsunuz?”

İtiraf edelim “siz” (veya “sen”) zamirini kullanmamız bir takım akıl karışıklıklarına yol açıyor. Burada sorduğunuz soruda ise cevap şudur: “Benlikleriniz” arasındaki ayrımlar iletişim amacıyla olduğunuz bütünün farklı fonksiyonlarını anlatmak üzere sizin tarafınızdan yapılıyor. Ve biz de olduğunuz varlığın tüm yönlerinin her zaman oyunda olduğu kavramına artık uyum sağlamanıza yardımcı olmayı diliyoruz. Yani evet, ikisinin de doğru cevap olduğundan şüphelenmekte haklısınız.

Daha önce hakkında konuşmuş olduğumuz gibi, açık izniniz olmadan hiçbir karar alınmaz. Ancak bir olasılık da şudur, buna çok uzak olduğu halde kendini benliğin bütünü zanneden parçanız (Mor Alev: 3D benlik) bu seçimi hatırlamayabilir veya hemfikir olmayabilir.

“Konu yaratıma gelince, insanlar neyi yanlış yapıyorlar ve bu nasıl düzeltilebilir?”

İlk olarak izninizle işaret edelim, insanlar yaratıyorlar. Eğer yaratmıyorsanız, yaratıma girmeyen insan yaratıyorsunuz. Arzulamadığınız bir şeyi yaratma yeteneğiniz de var. Size olumsuz etki edecek şeyler yaratma beceriniz de bulunuyor. Filozoflarınızın birinden bir alıntıyı biraz oynarsak; siz bir yaratımsınız ve varsınız, bundan dolayı da yaratıyorsunuz. Bunu yapmamanız mümkün değildir. Fakat eğer seçerseniz bunu zor yoldan da öğrenebilirsiniz. Ve söylemeliyiz, sıklıkla zoru seçiyorsunuz. Bu gerçeği gören ve tanıyanlarınız şimdi oldukça hızlı bir şekilde bu becerileri nasıl yönetebileceklerini öğrenecekler. Görmeyenler ise öğrenmeyecek. İnsan ırkı yüzüncü maymun noktasını çoktan geçti. Fakat olabilecek en düşük sayıdaki maymun olmak da hala pek çoğunun istediği bir şey. Sizi geride tutan çok şey var ancak en büyük engel korkudur. Neden şöyle demiyorsunuz? “Umurumda değil! Ben buna atılıyorum!” Ve gidin, gerçekte kim olduğunuzu bulun.

“Bizden istemiş olduğunuz gibi BİRliktelik bilincini deneyimlemek, enerjimizi kayda değer ölçüde (Yaratan seviyesinde!) yükseltmez mi ve fiziksel bedenimizin devrelerini yakmaz mı?”

Eğer bu soruyu 2011’de sorsaydınız, cevabımız evet olurdu. Ancak o zamandan beri çok sayıda enerji güncellemeleri aldınız ve almaya da devam ediyorsunuz. Bunun bir sorun olacağı noktaya geldiğinizde artık sorun olmayacak. Yaratanınızın sizin devrelerinizi yakmaya hiç niyeti yoktur.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. “Dusunuyorum, oyleyse varim” sozu bu cagda yukselen bilince ancak bu kadar guzel bir ifadeyle guncellenebilirdi 😀 “Dusunuyorum, oyleyse yaratiyorum” ! Dusuncelerimizi herkesin hayrina iyi olanin odaginda tutabildigimiz ve yaratima sokabildigimiz bir yil olsun💫
  Gokteki ve yerdeki tum rehberlere sukranla💙💚

  Liked by 3 people

 2. Mor alev bir gönderini arıyorum uzun zamandır ama başlığı da zamanını da hatırlamıyorum ve bulamıyorum yüksek benliğimizle bağlantıya geçtiğimiz ve onu çok büyük olarak gördüğümüz bir meditasyon içeriyordu bu yazı ve ensemizden çıkan bir bağlantı hissediyorduk sanırım. Çok muğlak bir anlatım oldu ama aklıma gelenler bunlar belki yardımcı olabilirsin sevgiler

  Beğen

 3. (Mor Alev: 3D benlik) bu seçimi hatırlamayabilir veya hemfikir olmayabilir.
  Bu cümle herşeyle çelişmiyor mu? Yani hem yaratımlarımda özgürüm sınırsızca yaratırız ama daha neyi yarattığmız konusunda beceriksiz miyiz?

  Beğen

  1. Sevgili Elif, hayır çelişmiyor. Örneğin, doğmadan önce hangi aileye, hangi coğrafyaya doğacağımızı seçiyoruz, bu seçimi hatırlamıyoruz ve bundan 3D benliğimiz memnun olmayabilir. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 4. Mor Alev ben bunu şuan da yaşarken yaptığımız seçimler olarak algılamıştım. Öyle değil mi?

  Beğen

  1. Sevgili Elif, bazen de yüksek benliğimizin tüm uyarılarına rağmen bir seçim yapıyoruz ve sonra da ben böyle istememiştim diye kaderi, Yaratan’ı, vs suçluyoruz. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.