2019’a Hazırlanırken Konsey’den Büyük Değişim Mesajları – 1/2

Unknown artist - winter seceneSevgili Dostlar,

Yeni bir yıla daha adım adım yaklaşırken bildiğiniz gibi Konsey haftalık mesaj sayısını oldukça çoğalttı ve ben tek başıma onları size iletmekte çok geç kalıyorum. Konsey’in böyle sık mesaj vermesinin sebebi gerçekten çok önemli, şimdiye kadar hiç olmayan şekilde kapsamlı bir değişim dönemine giriş yapmış olmamızdır. Ve ben de, Konsey’in Kanalı Ron Head de hepimiz gibi, hepiniz gibi bu değişimden geçiyoruz, bunları yaşıyoruz. Ama buradan son haftalardaki fazla mesaisi için Ron’a şükranlarımızı yollayalım!

Üzerinden günler geçmiş olmasına rağmen bu mesajlar önemini kaybetmiyor, kaybetmeyecek çünkü bu gidişat en az 2024 yılına kadar gücünü artırarak devam edecek. 2024 ise en sonunda Plüton’un Oğlak’ta işinin bittiği ve Kova’ya geçtiği sene. Bu mesajları 2019 ve ötesi için elimizde bir rehber olarak taşıyabiliriz, geri dönüp “evet böyle söylenmişti ve şunlar, şunlar oldu” diyebiliriz. Ya da “şimdi anlıyorum, ne demek istediklerini!” de diyebiliriz. Bu da bir başka bakış açısından doğru içimizdeki güveni ve inancı yükseltecektir.

Genel olarak özetlersem, kendi içgörülerim de dahil olmak üzere şu ana maddelere dikkat etmemiz bu yıllardaki yolculuğumuzu yumuşak, keyifli ve verimli kılacaktır.

 • Büyük değişim ve dönüşüm zamanındayız.
 • Kaos değişimin ve yaratımın bir parçasıdır.
 • Yaratıma olumlu düşünceyle katılımcı olmamız isteniyor, bekleniyor, hatta bu dünyaya gelmeden önce verdiğimiz söz ve üzerimize aldığımız görevdir bu.
 • Değişim için dış dünyaya bakanlar hayal kırıklığına uğruyor ve uğramaya devam edecek çünkü değişim davranışlarımız, hayata bakış açımız, tepkilerimiz ve sorunlara getirdiğimiz çözümlerde
 • Değişimi biz yaratıyoruz, başkası değil
 • Korkuyoruz, bu hayatta kalma dürtümüzün bir parçasıdır. Ama korkacak bir şey yok!
 • Dış dünya ise bir günde değişmeyecek ve hem kendimizde hem de diğerlerinde oldukça fazla direnç göreceğiz.
 • Olan her şey bizi kendimizi daha çok sevmeye ve bu sevgiyi gerçekten, koşulsuz şekilde diğerleriyle paylaşmaya yönlendiriyor. Diğerlerine koşulsuz sevgiyle yaklaşmak için önce kendimize şefkat duymamız ve göstermemiz, onaylamamız, kabul etmemiz, yani kendimizi koşulsuz sevmemiz gerekiyor. Bizde olmayan bir şeyi başkalarına veremeyiz.
 • Büyük resme odaklanın, kendinizi kısıtlamayın ama görevinizin bulunduğunuz yerde olduğunu da bilin. Yani ışığı önce kendi hayatınız ve çevrenize getirmeniz önemlidir.

Şimdi değişim mesajları adını verdiğim bu kanallıkların birinci bölümünü aşağıda veriyorum, tek tek ya da hepsini birden okuyabilirsiniz.

Devasa Değişim Yaklaşıyor – Konsey (Mesaj 190)

Aylardır, topluca büyük bir değişimin gelmekte olduğunu hissediyorsunuz. Biz bunu sizlere teyit ettik. Bunu pek çok farklı kanal aracılığıyla da teyit ettik. Buna en yüksek sıklıkla verilen cevap “elinizden geleni ardınıza koymayın!” oldu. Sizler her zaman bir şeyleri en derin arzularınıza göre yorumluyorsunuz. Fakat yeni bir dünya bundan çok daha fazlasını içeriyor.

Şimdi, elbette yaşamayı arzuladığınız dünyanın zihninizde bir resmini yaratmanız harika bir şeydir. Biz bunu çok öneriyoruz. Fakat bireyler aynı zamanda bulunduğunuz yerle o yeni dünya arasında alınması gereken bir yol olduğunu da görmelidirler. Ve yollarda her zaman kasisler ve çukurlar vardır. Bekleyen gölgeli şeyler olacaktır, ödünüzü patlatmaya çalışan şeyler olacaktır ve yıkılmış köprüler.

“Elinizden geleni ardına koymayın” dediniz ve elden gelen arda konmadı. Ya da daha doğru bir şekilde söylersek, eş-yaratıcılar olarak her biriniz değişimi getirmeye katkıda bulundunuz. Onun için şimdi size bunu söylüyoruz. Bu deneyimlemekte olduğunuz, o kadar çok istediğiniz değişim dalgasının süregelen yoğunlaşmasıdır. Bu sizin kabul etmeniz ve yönlendirmeniz gereken bir şeydir, reddedip saklanılacak bir şey değil.

Çağlar boyu geliştirmek için zaman ve emek harcadığınız değişiklikleri durdurmanız ne şimdi, ne de daha önce mümkün olmuştur – en azından gezegensel açıdan. Fakat onların oluşmasını uzatabilirsiniz ve onları lütuf veya lanet gibi yaşayabilirsiniz. Bu prensipleri şimdi tamamen anlama beceriniz var. Bazılarınıza görünüşte yeni gelebilirler ama gerçekte değiller. Bunlar, Gerçektir ve “tasavvuf” ya da “biliş” isimleriyle zaten biliniyorlardı. Aslında bunlarla ilgili yeni bir şey yok. Gerçek, her zaman vardır ve her zaman var olacaktır.

Ve bu Gerçek en sonunda dünyanızda yaratıma girme sürecindedir, bazılarınız “en nihayet!” diyebilirsiniz. Bu süreç gücünü hiç yitirmeden, dinmek bilmeden devam edecektir. Ancak siz bunu kabul etme becerinizle doğrudan bağlantılı olarak deneyimleyebilirsiniz, deneyimleyeceksiniz. Bazıları bunu kabul etmeyecektir. Ve onların yeni dünyası hatırı sayılır şekillerde farklı olacaktır. Onların daha fazla ve daha büyük uyanma çağrıları olacaktır.

İç gözünüze doğmakta olan güneşe dönmüş bir şaman resmi getirebilir misiniz, kollarını açmış ve doğmakta olan şafağı kutluyor? Hayatınızı bu resmin bir yansıması yapmanızı şiddetle öneririz. “Teşekkür ederim. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim.”, “Ah hayır! Hayır! Hayır!” dan çok daha güçlü bir düşüncedir.

Öncelikleriniz – Konsey (Mesaj 195)

Erosion of self by jeffrey smithSizlerle hakkında konuşmakta olduğumuz bu yeni gerçekliğin enerjilerinde ilerledikçe, öncelikleriniz hakkında bir iki şey söylememiz yerinde olacaktır.  Çok uzun zamandır imkânsız olarak düşündüğünüz şeylerin pek çoğunu hakikaten yaratıma sokmaya başlayacaksınız. Bu şeylerin pek çoğu aslen eski paradigmanın imkansızlıklarıydı. Ancak devasa değişim, oyuna eskiden sadece hayal olan şeyleri de getiriyor.

Şimdi, çok hayal kurdunuz. Ancak, yoğunluk seviyeniz henüz ani ve toptan yeniden yapılanmaya izin vermiyor. Adına “zaman aralığı” dediğiniz şeyle başa çıkmalısınız. O, oluşum sırasında gözlem yapmanıza ve birtakım değişiklikler eklemenize yardımcı oluyor. Gerçekte, bu çok harika bir şey. Bazen, bedendeyken bu sinirlerinizi bozabilir ancak henüz bunu arkada bırakmaya pek de hazır değilsiniz. İnşa etmekte olduğunuz yeni gerçekliklerde çok daha yetkin bir şekilde işlemeye başladığınız da bu da olacaktır. Bu, gerçekte sadece kolektif kendinize bütünüyle güvenme meselesidir. Ve buradaki çıkmazınız ise ayrılığınızdır. Ayrılık bir yanılsamadır. Evet. Fakat bunun ötesine geçmeniz biraz daha vakit alacaktır.

İşte böyle! Konuya geri dönersek – belli bir zamanda arzuladığınız değişimin tamamı yerine parçalarını yerine getirebildiğinize göre, önceliklerinizin neler olduğu konusunda birtakım saptamalar yapmanız ve önceliklerinin neler olduğuna karar vermeniz yerinde olacaktır. Ve önerimiz, bunun muhakeme sürecinizde çok büyük bir faktör olmasıdır. Lütfen materyal arzularınızı, ihtiyaçlarınızla karıştırmayınız. Maalesef, o noktayı henüz aşamayan geniş sayılarda insan olacaktır. Bu, diğerlerinin gösterişli ve varlık içindeki yaşamlarını izlerken çok kötü şartlarda yaşayan ruhlar hakkında olumsuz bir yorum gibi anlaşılmamalıdır. Ancak çok sayıda açlık içinde, suyu olmayan, ifade edilemeyecek kadar kötü şartlarda yaşayan insan varlıklar, ilahi yaratımlar bulunuyor ve içinizdeki insanlığınız bu insanları da olabilecek en çabuk haliyle çok daha iyi bir dünyaya getirmek isteyecektir.

Daha da önemlisi, dünyanızın kendisi fazlasıyla uzun zamandır fiziksel varlığına yapılmış olan saldırılardan dolayı bocalamaktadır. Eğer burada hayatta kalacaksanız, bu durumu en çabuk şekilde düzeltme işine girişmelisiniz. Öncelikleriniz değiştiğinde, bunu yapmak için gerekli kaynak ve bilgilerin size açıldığını göreceksiniz. Sürekli olarak birbirinizi öldürmenin masrafını toplayın ve birbirinize bakmanın masrafına bölün sadece. Yani, sizlerin deyişiyle, bu roket bilimi değil. (Mor Alev: Dahi olmaya gerek yok. Çok basit bir hesap ve mantıklı.)

Şimdi, bu değişikliklere geçişin eşiğinde durduğunuzu hala daha görmüyorsunuz. Ancak bizler çok uzun zamandır sizlerle tam da bu şeyler üzerinde çalışıyoruz. Ve biz neyin geldiğini görebiliyoruz, siz görmeseniz de. On yıllar önce bunlar olasılıklardı. Yakın zamanda olabilirlik haline geldiler. Şimdi diyoruz ki, kaçınılmaz oldular.

Yukarıda bunun kanıtını henüz görmediğinizi söyledik. Daha önceki mesajlarımızda kullanmış olduğumuz bir benzetmeyi hatırlatmak isteriz. Gözünüzde canlandırın lütfen, yeni bir inşaat alanının çitinden doğru içeri bakıyorsunuz. Tek gördüğünüz toprağa kazılan dev çukurlar, büyük toprak tepeleri ve gelen her kamyon daha da fazla yığınlar şeklinde malzeme bırakıp gidiyor. Bu noktada pek de güzel bir binaya benzemiyor. Peki, öğlen yemeğinizi de getirin ve seyretmeye devam edin. Bundan sonrası daha iyi olacak.

Baş Döndürecek Boyutta Değişim – Konsey (Mesaj 203)

Bu zamanda deneyimleyeceğiniz baş döndürücü değişimden geçenlerde bahsetmiştik. Ve eğer gözlerinizi açık tutarsanız, onun olduğunu da görebilirsiniz. Henüz tam gücüne ulaşmadı. Hatta pek çoğu da sizlerden uzak tutuluyor ancak emin olun hayatlarınız gerçekten, hakikaten büyük bir değişim selinin tam ortasında. Bunun bir kısmı, eski yapılarınız devam edemeyeceği için gerçekleşecek. Çünkü korku, kontrol ve karanlık üzerine inşa edilmiş olan şeyler devam edemeyecek. Her değişim herkes için rahat olmayacak. Ancak sizler hayalini kurduğunuz yeni dünyanın yolundasınız.

Peki, bu dönemi nasıl atlatırsınız? Biz de buna şöyle cevap veriyoruz, bugün neyle uğraşma ihtiyacınız varsa, onunla çalışarak. Bugün olduğunuzu öğrenmiş olduğunuz kalp merkezli insan olma alıştırması yapın. Diğer herkesin hayatlarında olan her şeyle başa çıkmak ve çare getirmek zorunda değilsiniz. Gezegeninizdeki her şehirde veya kırsalda olan her şeyi bilmeniz mecburi değildir. Biz size şefkatli olmayın demiyoruz. Dediğimiz şey şudur, bulunduğunuz yerde şefkat isteyen yeterince durum vardır. İşte bu yüzden olduğunuz yerdesiniz. O diğer yerlerde de oldukça fazla şefkatli kalpler de olacaktır.  İşte onlar da o yüzden oradalar. Göreviniz, eğer kabul ederseniz, bulunduğunuz yere ışığı demirlemektir. Ancak sizi temin ederiz, davranışlarınıza dair bilgileri sekreterlerimiz görmezden gelmeyecektir. (Mor Alev: Konsey mizaha başvuruyor. Uzaklardaki yerler için şefkat dolu davranışlar ve yardımlarda bulunduğunuzu da görüyoruz, bu da iyidir diyorlar.) Aksine, siz, nerede olursanız olun, nasıl olursanız olun, kim olursanız olun, sadece hayallerinizde görebileceğiniz hallerde tarih yazıyorsunuz.

Siz kendinizin kurtarıcısısınız. Siz yeni bir dünyanın eş-yaratanlarısınız. Siz güçsüzden olabilecek en uzaktaki niteliksiniz. Bunu bilirseniz, başarısızlık imkansızdır.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Telif Hakkı©2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2018 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

11 comments

 1. “bulunduğunuz yerde ışığı demirlemektir.” yapabiliyorsak ne mutlu… Şükranla… (bilgisayardan yazınca sarılma, kalp gibi emojiler gönderemiyourm gönderdim varsayın:) ve “kimsenin kurtarıcısı değilsiniz”-bu çok hayat kurtarıcı bir cümle
  Sevgiler…

  Liked by 4 people

 2. Ron Head ve size ve tüm aracı olan ışık varlıkları ve insanlara sonsuz sukranlar,teşekkürler..
  Herşey güzel olacak 🙂

  Liked by 3 people

 3. Sevgili Mor Alev , ben her gün altın ışık meditasyonumu yapıyorum . Işığı yeryüzüne demirliyorum eksik mi yapıyorum acaba ? Beni facebook dan sildinizmi? mesajlarınız bana gelmiyor. Nameste

  Beğen

  1. Sevgili Nuray, öncelikle neden sizi sileyim? Öyle bir şey yapmadım, topluluğa saygısızlık içermedikçe kimseyi engellemiyorum. Kendi ayarlarınıza bir bakmanızı öneririm. Facebook tuhaf algoritmalarla çalışıyor, o yüzden her zaman blogdan takibin çok daha sağlıklı olduğu kanısındayım. İkincisi de yine neden eksik yapıyor olduğunuzu düşünüyorsunuz? Bu işin doğrusu yanlışı yok. Kendinize güvenin. Çok güzel bir şey yapıyorsunuz. Şüpheyi bırakın. En önemlisi niyettir. Sevgilerimle

   Beğen

 4. Ay içim bir rahatlıyıverdi teşekkürler.
  “İç gözünüze doğmakta olan güneşe dönmüş bir şaman resmi getirebilir misiniz, kollarını açmış ve doğmakta olan şafağı kutluyor? ” bu sözleri okuyunca bir den aklıma şu şarkı geldi. ” doğ benim ömrüme doğ da güneş gibi aşkımı tazele gel”. Sevgiler

  Liked by 3 people

 5. Yürekten teşekkürler bu mesajları okuyor olmamızdaki herkese Konsey Ron Head ve mor alev ve sizin dediğiniz gibi mesajları okuduğum telefonun yapılmasındaki internet hizmetinin gerçekleşmesindeki vb emeğe geçen herkese teşekkürler benim bu blogda öğrendiğim ve hayatıma dahil edebildiğim bilgilerden biri ( 40 defa okuduğum bazı bilgileri içselleştiremediğimi farkediyorum sanırım her bilginin doğru zamanı var) dünyanın farklı yerlerindeki hatta geçmişteki olaylara kişilere üzülüp ağlamanın hiçbir faydası olmadığını anlamam oldu bu eskiden şefkatsizlik gibi gelirdi sanki üzülmek zorundaymışım gibi gelirdi ama şimdi anlıyorum herşeyin doğru olan yolu herbirimizin umutlu neşeli ve sevgi dolu olmasından geçiyor bu bilgileri hayatımın sonuna kadar unutmayacağımı biliyorum ve çocuğumada bunları öğreteceğim herzaman uygulayamıyorum kesinlikle ama mutluluğu hergün bir dakika bile faxla hissetsem bu dünya için doğru olandır hepimizin kalbinden bu coşku ve neşe eksik olmasın

  Liked by 2 people

 6. Beni üzen ve bilerek isteyerek kıran birinin enerjimi çektiğinin farkına varınca , dün iyiliğe ve herkese sevgi göndermek için odaklanmaya karar verdim.
  Ve bir arkadaşın sağlığı için dua etmeye ve buna niyet ederek olumlu düşünmeye başladım.
  Çünkü başka türlü yapamam dedim.
  Bugün bu mesaj ❤️
  Teşekkürler.
  İyi ki varsınız.🙏

  Liked by 2 people

 7. Konseye Sormak istiyorum : Kanser Nedir? Dünya zamaniyla en hızlı nasıl tedavi edilir?

  Beğen

 8. Sevgili mor alev, büyük bir özveriyle bu mesajları çevirip bizim okumamıza sebep oluyosunuz hakkınızı helal edin. 🙏Tüm algılarımla anlamaya ve tatbik etmeye çalışıyorum, yalnız şu varki hayvanından insanına kadar yetemediğim herşey için içimde bir utancım vardı,ama bu sözleriniz beni hem rahatlattı hem çok şaşırttı. 😳Size ve insanlığa katkı sağlayan bütün varlıklara çok minnettarım. 🙏Sevgiler. 💝

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.