Haftanın Enerjisi: Elektrik ve Ani Aydınlanma

Lightning Strike - unknown artistSevgili Bilge Baykuşlar,

Bugün, bundan birkaç saat sonra Mars ve Uranüs bu sene üçüncü ve son olarak bir tam kare açı oluşturacaklar. Bu enerji dalgası bir-iki gün önce yavaşça yükselmeye başladı ve bugün de zirve yapacak, etkileri önümüzdeki günleri kapsayacak.

Hayatın hızında bir çabuklaşma bekleyebiliriz. Mars gerilemesi bazılarımızı neredeyse bir içten su kaynatma noktasına kadar getirmiş olabilir şimdi o buhar gücü ilerlememize yardımcı oluyor. Yol neredeyse tamamen açık ama kaybedilen zamanı telafi etmek için çok hızlı gitmeye çalışırsak yoldan çıkma ihtimalimiz de var. Eller direksiyonda, gözler yolda olmalı. Sabırsızlığın motivasyonunuzu bozmasına izin vermeyin. Çünkü…

Çünkü bu kare açı çok ilginç bir Sabian sembolü kombinasyonuyla geliyor.

Mars Kova’da: Beklenmedik gök gürültülü fırtına

Uranüs Boğa’da: Elektrik (şimşek) fırtınası

Her ikisi de fırtına, her ikisi de elektrikli ve gürültülü!

Biliyoruz, Mars olayları HIZLANDIRIR. “DERHAL!”, Marslı bir kavramdır. Uranüs ise SÜRPRİZ ve DEĞİŞİM getirir.

“Beklenmediği beklemek” Uranüs söz konusu olduğunda astrologların çok kullandığı bir söylemdir. Peki beklenmedik nedir? Bilmiyoruz. Bu kadar basit. Şaşıracağız. Şoka girebiliriz. Hiç aklımıza gelmeyen bir şeyler olabilir.

Öncelikle Mars’ın derecesine bakalım. Dane Rudhyar bu derece için şu temel anlamı öne sürüyor: “Beklenmedik krizlerin üstesinden gelebilmek için iç güvenliğimizi (özgüvenden gelen emniyet hissini) geliştirme ihtiyacı.”

Tam da bu dönemin konusu: Güven!

Ani bir isyan, ani bir kargaşa veya bir şeylerin gerginlikten kopma noktasına gelişini yaşayabiliriz. Bu bize bir şok, bir kriz gibi gelebilir ama bu fırtına sayesinde sonunda huzur ve dinginlik hüküm sürecektir.

Burada mesele şok ve beklenmedik olmanın prensibini anlamaktır. Bulutlar toplandıkça ve farklı basınç alanları birbiriyle alışverişte bulundukça, hayatlarımızda da duygular ve çatışan arzular birikmeye başlamış olabilir. Eğer onlara bilinçli ifade veya bilinçli salıverilme şansı tanımazsak, o şeyler bunu yapmanın başka yollarını bulacaktır. Ve böylece de beklenmedik gök gürültülü fırtına orta çıkar. Öngörmemiş olduğunuz ya da sizi çok şaşırtan o sonuca bakın, size ne diyor? Çünkü o mesaj kökeninde hayırlıdır. Kendinize sorun, bilinçli olarak ifade edemediğiniz şey nedir? Veya bilinçsizce neyi baskılamaya ya da kapatmaya çalışıyorsunuz?

Uranüs’ün bulunduğu “Elektrik fırtınası” sembolü için ise Dane Rudhyar şu anahtar tanımı vermiş: “Doğal varoluşun tüm mantıki sonuçlarını dönüştürebilen kozmik güç”

Hmmm. Elektrik dönüştürür, bunu biliyoruz. Bunu bir anda, derhal yaptığını da biliyoruz. Şimşekler çok yüksek güç taşırlar, biraz önce bir daha emin olmak için internette baktığımda tek bir yıldırımın bir milyar volta kadar elektrik gücü taşıyabildiğini gördüm. (natgeo.com) Müthiş! Değil mi?

Bir süredir baskı yükseliyordu, belki de bir sürü geçmiş yaşam boyunca ve şimdi o baskının bir şekilde ifade bulması gerekiyor. Her şimşek sonunda “topraklanır”. Bu da iki rolden birini oynamamız anlamına gelir.

1- Eğer şoku topraklayan siz olacaksanız gerçekten merkezde, bedeninizde olma ve sağlam durma becerisine sahip olmalısınız.

2- Eğer şokun iletilme aracı, iletkeni siz olacaksanız, diğerlerini bir şeye uyandırma görevi sizin üzerinize düşmüştür.

Dikkat edin, gelişigüzel tepki vermeyin veya korkudan donmayın. O güzel beyninizi en dengeli tepkiyi yaratmak için kullanın.

Bu birbirine çok benzeyen iki sembolün biri toplumsal diğeri ise kişisel bir burçta. Yani beklenmedik durumlar her iki alanda da olabilir.

Ancak şimşek, yıldırım ve gök gürültüsünün en büyük etkisini düşündüğümüzde aklımıza ilk gelen şey “ANİ AYDINLANMADIR”. Herhangi bir konuda aydınlanma yaşamak, gerçekleri görmek, bir kuantum sıçraması yaşamamıza sebep olur.

Unutmayalım, çok güzel şoklar, harika sürprizler de olabilir. Egomuz bize ne derse desin, beklenmedik olumsuz olmak zorunda değildir.

Bu aslında çok güzel bir dönem, önümüzdeki hafta sonu Sonbahar Ekinoksu var ve teması elbette GÜVEN. Hemen sonra da güzel bir sembolde harika bir dolunayımız var. Elektrik derecesi ise bundan bir ay sonra yine karşımıza çıkacak.

Topraklanın. Ağaçlara sarılın. Yalınayak yere basın. Ve yaratmaya devam edin. Acele ederken detayları gözden kaçırmayın. Anda kalın. Odaklı kalın.

Hepinize harika bir hafta diliyorum.

©Mor Alev 2018

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Tamda bu zamanda sizden boyle bir yazi bekliyordum. Bir kac aydan beri kendimi plastik bir top gibi yere dusmekte ve sanki bu gunlerde artik dibe cakılmış gibi hissediyordum. Daha once boyle bir çöküş yaşadigimi hatirlamiyorum. Şimşeklerle beraber artik yukseliş zamani geldi ve oylede oldu 🙂 teşekkürler mor alev 💜

  Liked by 2 people

 2. Yuppiiiiiiii💃💃💃💃💃 bu yazıları okudukça coşuyorum 😉😂bir çok şeyin farkındayım ama daha fazla aydınlanmaya hazırım izin veriyorum ve çok istiyorum. Çaksın şimşekler ışıklar yansın 🙏🙏🙏bilgiler yağsın yolumuz aydınlansın.

  Liked by 1 kişi

 3. Bana hep yazılar sonradan geliyor gibi oluyor. Bazen bir hafta önce yaşadığım temayı okuyorum yazılarda. Bunun sebebi ne acaba?
  Geçen bir saate yakın süren bir şey yaşadım.
  Şimdi düşününce flaş gibi bir aydınlanmaymış diyorum. Araba kullanırken batan güneşe doğru gidiyordum ve güneşin ışınlarını içime çekerek güneşle falan şakalaşıyordum. Bir an bir hal geldi. Her yer çok güzel görünmeye başladı gözüme. Bir farkettimki bahsedilen yeni enerji gelmiş dünyaya, hava yer mis gibi ve pırıldıyor. E5’teki falan herkese karşı bir sevgi seli geldi içimden, güldürürken ağlattı. Gözümden yaşlar akarken kendime bile güldüm. Herşey ne kadar hafif ve güzeldi…. O halde kalmak isterdim hep.

  Şimdi günler sonra kendimi düşürdüğüm hallerin gerginliğinden boynum falan ağrıyor. Yıldırım gibi çaktı geçti. Kalsaydı be! Çok güzeldi!
  Bekliyorum valla hadi bi daha diye.

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Çağlar, hepimiz kendi zaman çizelgemizde yaşıyoruz yani etkiler önce veya sonra yaşanabilir. Ben de genelde önce yaşarım. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 4. Sevgili Arkadaslar, Mor Alev,
  Bu zamana kadar yorumlarinizdan, deneyimlerinizden o kadar faydalandim ki COK TESEKKUR EDERIM!
  Eger cocugunuza yildirimdan simsekten korkmayi ogretmezseniz; her yagmurda, simsekte ‘anneee bulutlar sarki soyluyor’ diye kahkahalarla anlatip, yildirimlari isik dansi diye hevesle izleyebiliyor. KORKMUYOR. Yagmuru kokluyor, yapraklari gozlemliyor ve ‘anneeee renklere bak’ diye ordaki mucizeyi deneyimliyor.
  Ayni seyi icimizdeki cocuga da ogretelim. Iyiyi beklemeyi, iyiyi ummayi yeniden ogrenebiliriz, bu zamana kadar neler kodlanmis olursa olsun! KORKUlari serbest birakip yerine gozlemci kalarak neselenmeyi kodlayalim.
  Harika bir sonbahar, icimize donmek, doganin geri cekilisini kutsamak icin ne kadar da guzel bir davet!
  Sevgiler
  Bilge

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.