2018’in getirdikleri: Sezgisel ve Astrolojik Bir Özet

elspeth mcleanSevgili Dostlar, 2018’i çeşitli bakış açılarından inceledik. Aslına bakarsak, 2018 enerjisini tanımaya Ekim ayında Jüpiter’in Akrep’e geçişiyle başladık. (İlgili yazı burada) Derinlere daldığımızı ruhumuzun kavuklarında saklanmış gölgeleri açığa çıkarıp dönüştürme dönemine girdiğimizi derhal dış dünyadaki gelişmelerle de fark ettik. Küresel olarak dolaplarda saklanmış kirli çamaşırlar çılgınlar gibi ortaya çıkmaya başladı. Ardından önce Siyah Ay Lilith ve sonra da Satürn Oğlak’a giriş yaptı. Böylece 2018’in sahnesi bir anlamda temel renklerini almış oldu. (İlgili yazı burada)Geçen yılın 1 enerjisi ise katlanarak yükseldi ve 11’e dönüştü, bir Usta Sayıya. (ilgili yazı burada).

Melek Rehberler bu seneye “Hasat Yılı” ismini verdi, Yükselmiş Usta Kuthumi içimizdeki İhtişamı, diğer adıyla Yaratan Işıltısını tanıyıp büyütmemizi öneriyor ve Yeshua ise bizi tabiat ve masumiyet yardımıyla anda kalmaya çağırıyordu. Yeshua bir anlamda, kendi iç sesimizden başka kimseyi dinlememizi, bu senenin çok büyük değişimler getiren bir enerjisi olduğunu ve bu enerjide her şeyin allak bullak oluyormuş gibi görüneceğini anlattı. Bense buna yaratıcı kaos diyorum. Ve bu yaratıcı kaos çok şeye gebe. Büyük toplar yani uzun dönemli yavaş dış gezegenler birer birer burç değiştirirken, 2018 her yıldan daha fazla ustalığımızı talep ediyor. İşte bu yüzden benim bu yıla verdiğim başlık “DÖNÜŞTÜRÜCÜ USTALIK”.

Bu yazı normalden neredeyse iki hafta geç geliyor, öyle etkili bir yıl ki hakkında sadece özet olarak 30-40 sayfa bile yazılabilir. Korkmayın sevgili bilge baykuşlar, kitap yazmayacağım, yazı geç geliyor çünkü yazmaktan çok onu kısaltmak sürdü! Aşağıda elimden gelen en özet şekilde enerjilere ve olasılıklara bir göz atacağız.

Tüm Gezegenler İleri (APDM): 2 Ocak – 8 Mart 2018

2 Ocak günü Uranüs’ün de ileriye dönmesiyle bu sene rekor süre tüm gezegenlerin ileri gittiğini görüyoruz. Genelde -10 gün süren APDM bu sene ikinci yıl rekorunu kırarak 60 gün sürüyor! Bu dönemde Wave Rayne’in kelimeleriyle; “Şimdi, burada, yeryüzü merkezli bakış açımızdan, bu dönemde tüm güneş sistemimiz hep birlikte aynı yöne doğru hareket ediyor, kozmik bir ırmağın akışı gibi, hepsi aynı yöne doğru yolculuk yapıyor. Güneşin pozisyonu ya da dünyanın bakış açısından doğru “Tüm Gezegenlerin İleri Hareketi” (APDM) sonsuz evrende, organik, holistik, eş-zamanlı, uyumlu bir grup geçişini gösteriyor. Bir APDM döngüsü gelecek için kesinlikle umut getiriyor. Bu kendine özgü, çok özel zamanda Yeryüzü/Dünya perspektifi ile Güneşinki aynı oluyor. Böylece, bütün Güneş Sisteminin titreşimi, yeryüzündeki insan hayatını aksatmak değil, geliştirmek üzere yapılan tüm girişimlerde olağanüstü kozmik bir yardım sunabilir.” Yani, yılbaşından Mart ayının ilk günlerine kadar arkamızda büyük bir itici güç var. Olaylar hızlı ve etkili.

Ocak 2018

Ocak ayı yoğun başladı, yoğun devam edecek. Bir süper dolunay yılın ilk günü bizleri karşıladı, tüm gezegenler ileri harekete döndü. Geçen hafta ve bu hafta Oğlak’ta büyük bir gruplaşma gerçekleşiyor. Bu hafta  (9 Ocak) Güneş-Plüton-Venüs birleşmesini görüyoruz. Üçlü birleşmeler oldukça enderdir. Bu enerji sayesinde kişisel olan, kişiler arası olanla çakışıyor. Hepimiz bu enerjiyle en temel değerlerimiz konusunda köklerimize dönüyoruz. Değerlerimiz, maddi ve manevi, kişisel ve toplumsal olgunlaşma yolunda büyük bir inisiyasyondan geçiyor. Bu kısacık üçlü birleşme bütün bir yıl için dev bir önem taşıyor. Bu sayede Jüpiter’le Akrep’te, Satürn ve Plüton’la Oğlak’taki eğitimimiz tam anlamıyla başlıyor.

Bu sene yüzeysel, temelsiz, özgün gerçeğimizle uyumlu olmayan değerler dizilerinin tek tek elenmesi söz konusu olacak. Çok istediğimizi sandığımız şeylerden vazgeçebilir, sahip olduğumuz bazı şeylerin aslında hiç de bize uygun olmadığını keşfedebiliriz. Bu da ilişkilerimizi etkileyecek. İlişkilerde değişim ve öze dönüş yılın teması olabilir.

Birinci Tutulma Dönemi

Ocak sonu bir süper dolunay daha gecelerimizi aydınlatırken tam tutulmayla Ağustos 2017 tutulmasının açtığı ateşten yol birinci mihenk taşına uğramış oluyor. 31 Ocak ve 16 Şubat’taki tutulmalar birer güney düğümü tutulmaları. Yani, geçmiş salıverilmek için karşımıza çıkacaktır, belki olaylar, anılar ve kişiler şeklinde, belki de geçmiş benzeri döngüler şeklinde. 2017 tutulmasının yolunda sadece geçmişi bırakarak ilerleyebiliriz. Bu enerji etkisiyle en istikrarlı gördüğünüz şeyler bile daha uçucu ve değişken hale gelebilir.

Jüpiter ve Ay Düğümleri

Yıl boyunca defalarca Jüpiter ve ay düğümleri kare açıda olacak. Hep güneyden kuzeye doğru ilerleriz. Güney geçmiştir, alınmış dersler, artık işe yaramayan kalıplar ve şartlanmalar… Kuzey ise hedef, amaç, gerçekleştirilmiş benliğin yaşadığı yer… Ayın düğümleriyle olan kare açı şunu söylüyor: “Evet, Kuzeye gitmek istiyorsun ama önce Akrep’e uğramalısın. Yoksa hedefe ulaşamazsın.” Bu sene gerçekten ama gerçekten gölge benliklerimizi tanımalı, anlamalı ve dönüştürmeliyiz.

Gölge nedir? Kendimizle ilgili sakladığımız, kaçtığımız, kaçındığımız, inkâr ettiğimiz, baskıladığımız gerçeklerimiz gölgelerimizdir. Ve gölgelerimizi dışarıya yansıtırız. Kim ve ne gölgelerimiz gibiyse onu da düşmanımız biliriz.

Gölgelerin ustası olmadan, ustalıkla onları aydınlatıp dönüştürmeden hedefe ulaşmak bu sene mümkün görünmüyor.

Oğlak’taki Siyah Ay Lilith

Bu yıl Lilith Oğlak’ta ilerlerken maskeler düşecek. Çünkü yukarıda bahsettiğimiz gölgeleri en iyi anlayan ve anlatan Lilith’dir. Lilith’in bastırılmış dişi enerjisi ataerkil düzenin burcunda onunla ilgili tüm karanlık yönleri gözler önüne serecek.

Lilith’in gerçekler konusunda acıması yoktur. Aynı Eris gibi beyaz yalandan bile hoşlanmaz ve ciddiye alınmak ister. Otoritenin, gücün, parayla ilgili kurumların, devletlerin maskelerinin düşmesi çok mümkündür.

En doğal 3D tepki olarak, önce şüphe duyacağız. Şimdiye dek güvendiğimiz kurumlar, güce sahip tanınan insanlar, topluma mal olmuş kişiler, şirketler, güvenlik sistemleri bildiğimizin dışında bir ışıkla göründüğünde artık kendi kendimizin otoritesi olma zamanımızın da geldiğini anlayacağız. Bir zamanlar vermiş olduğumuz gücü geri isteyeceğimizi düşünüyorum. İsteme şekli nasıl olacak? Seçimler, protestolar, mahkemelerle mi? İsyanla mı? İnsanlığın yapacağı seçimleri sadece zaman gösterebilir.

Nisan 2018

Süper yoğun bir ay olarak karşımıza çıkıyor. Belki de şimdiye dek yaşadığımız en yoğun enerjili ay. Yaralı Şifacı Chiron Koç’a geçecek. 8 yıl Koç’ta ego benliğimizin yaralarını şifalandıracak. Cesaret nedir? “Ben” nedir? Kolektif benliğimiz yaralar olmadığında nasıl bir hal alır? Nasıl yeniden kendini bulur?

Uranüs ise bu arada Koç’un kritik son derecelerinden geçiş yaparken Boğa’ya girmeden son işlerini tamamlayacak. Bu sırada Merkür de Koç’ta geri gidiyor olacak. Mars ise Oğlak’ta Lilith, Satürn ve Plüton’a dokunarak ilerlemeye devam edecek. Nisan ve Mayıs çok ilginç aylar olacak.

Ve Uranüs Boğa’ya geçer

Rafal OlbinskiBoğa… tutarlı, pratik, keyfine düşkün, sabit, bereketli, emlak-sever, çiftçi, varlık yöneticisi, kaynak bulucu… Ve şimdi de Uranüs’ü düşünün… uzayın derinliklerinden gelen eksantrik, yenilikçi, teknolojik, hızlı, isyankâr şimşek…

Uranüs’ün Boğa’nın temsil ettiği her konuda devrim yapmak için Mayıs ayından itibaren 7 yılı olacak ve biz de bu konuyu çok konuşacağız. Yeni beceriler, yeni buluşlar, yeni gelişmeler, yeni kaynaklar, yeni sabitimiz bambaşka olmaya aday!

Bu dönemde bildiğimiz para birimleri, bildiğimiz banka sistemleri henüz bilmediğimiz şekillerde yenilenecek. Geçen seneki yıllık özette sistemden çıkmanın tam zamanı olduğu söylemiştim. Çünkü bu seneden itibaren sistem değişiyor. Uranüs’ün görevini yerine getirmesi için seneleri var. Yenilikçi olun, daha önce düşünmediğiniz çözümleri çağırın ve Uranüs’ü dostunuz yapın. Güncel sistem zaten çoğumuz için çalışmıyor. Artık varlık yönetiminde, bolluk ve berekette, tarımda, toprakta değişim vakti geldi.

Temmuz-Ağustos 2018

Mars, Haziran sonundan itibaren Kova ve Oğlak’ta geri gidecek. Gruplar ve topluluklar içindeki kimliğimiz, isteklerimiz, sınırlarımız konusunda tekrar düşüneceğiz. Mars bu sene Oğlak’ta oldukça fazla vakit geçiriyor. Bu sırada yılın ikinci Merkür gerilemesini de yaşayacağız. Yaz ayları da gerçekten meşgul geçecek.

İkinci Tutulma Dönemi

Bu dönem 13 Temmuz’daki güneş tutulmasıyla başlayacak, 27 Temmuz’da bir ay tutulması ve ardından 11 Ağustos’ta bir güneş tutulması daha yaşayacağız. Sabian sembollerine bakıyorum ve öne çıkan oldukça fazla ses. Kakofoni mi, kürelerin müziği mi? Zamanı geldiğinde uzun uzun konuşacağız.

Sonbahar ve Kış 2018

Nelly Tsenova - harvestEkim-Kasım aylarında Venüs Akrep’ten Terazi’ye geçen bir geri yolcukla gölgelerinin ustası olmuş bir benliğin sevgisini nasıl ifade ettiğini ve ilişkilerine bunu nasıl yansıttığını gösterecek. Gölgelerini tanıyan, kabul eden, dönüştüren bir insan nasıl âşık olur? Cinselliğimizden utanmadığımızda hayat nasıl görünür? Adalet ve diplomasi bu yeni anlayışla nasıl gelişir? Toplum nasıl ilerler?

Ve sonunda Jüpiter Kasım ayında Akrep’ten ayrıldığında başarıyla sonuçlandırılmış keşif ve aydınlanma çalışmasıyla bir nefes alacağız. Derin mağaracılık bitti. Büyük kazı bitti. Bizi sürekli içten rahatsız eden ve isimlendirilmemiş gerçeği bulduk. Bir yıl boyunca öğrendiğimiz her şeyin üzerinden hemen sonra bir de geri giden Merkür geçecek.

Bu yıla damgasını vuran çok önemli iki hareketi ise daha önce konuşmuştuk. (Jüpiter/Akrep ve Satürn/Oğlak)

Bu kısa özete bakınca bile nasıl bir yılın bizi beklediğini görüyoruz. İşte o yüzden dengeli olmamız hayati önem taşıyor. Ben Yeshua’nın önerilerini zihnime adeta kazıdım. Bu yıl topraklanmak en önemli araçlarımızdan biri olacak.

Bu arada bir diğer önemli konu ise işleri teoride bırakmamak, artık zihnimizde ya da sohbetlerimizde evirip çevirip bahsettiğimiz şeyleri uygulamak. Dediğini yapmak, hatta dediği OLmak.

İşte onun için Meleklerin yıl sonunda yayınlamış olduğum yeni yıl önerileri ise duvarıma asıldı. 2019’da buna benzer bir yazı yazarken kim olmak istiyorum? Siz 2019’da buna benzer bir yazı okurken kim olmak istiyorsunuz? Nasıl hissetmek istiyorsunuz?

2018, USTALIK yılı, DÖNÜŞÜM yılı. 11 Enerjileri arkamızda. Evren bizi her zaman olduğu gibi destekliyor. Bizler de ustalığa ulaşmak üzereyiz. Artık konuştuklarımızı OLabiliriz!

©Mor Alev 2018

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve hayatınızı tam potansiyeli ile yaşayabilmek üzere Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

11 comments

 1. Teşekkür ederim. Günaydın Sevgili Mor Alev, günaydın Yeryüzü ,günaydın gökyüzü, günaydın sevgili baş meleklerim ,günaydın toprak ana, günaydın yeni gün .Bahçeye çıkıp çıplak ayakla topraklama çalışmasına devam ediyorum .

  Liked by 1 kişi

 2. Uzuun zamandır sizinle birlikteyiz .Siz ve ekibiniz , önümüzü aydınlatan ışık , boşluğa düştüğümüzde kaldıran el oldunuz ..Bu yola girdiğimizden beri ne kadar değiştik ve yol aldık. Her zaman yanımda hissettiğim, sanki yaşadıklarıma eşzamanlı yazılarınıza , size ve tüm vesile olanlara şükürler olsun .. İyiki varsınız🙏🏻💜🌹🌹

  Liked by 2 people

 3. Sevgili MorAlev emeğin ve böylesi net bir özet yapabilen zekan için teşekkürler..🌷💕
  Okuduğumdan hissettiğim kadarıyla sağlıkla ilgili bir operasyon için de en uygun zaman nisan, mayıs ayları değil mi? Bu konuda da akışa güvenmeli miyiz yoksa?

  Beğen

  1. Sevgili Şebnem, bu aslında kişisel doğum haritasına da bağlı. Yani ne desem doğru olmaz. Benim bakış açıma göre her enerji iyidir ve operasyon için de eğer sizin kalbiniz evet diyorsa kötü zaman yoktur. İç sesiniz en iyi karar verme mekanizmanız. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 4. Dün gece başımı yastığa koyduğumda ilk defa kendime “karanlık taraflarım olduğunu biliyorum ama hala fark etmediğim reddettiğim henüz farkına varamadıklarım var, bunları nasıl görebilirim” diye sordum. Rüyamda rehberlik istedim ve cevap “enerjin onu atmaya değer” diye geldi. Üzerine düşündüm ve cuma günkü yazındaki ilahi benliğimiz, içimizdeki muhteşem yanı ışıldatmanın anlamını anladım! Bir de farketmeden kendimi sosyal medyada otoriteyle dalga geçerken buldum, bunu otomatikman yaptım bilinçle değil. Sonra “ben napıyorum? Bu eski bildiğim şeyler, ve hiçbir yararı olmadığını biliyorum” diyerek geri çektim amaçsız alay edişlerimi, otoriteyle dala geçerek, eleştirerek dönüşümü gerçekleştiremeyeceğimi kabul ettim ve bugünden itibaren ışığıma odaklanarak ve gölge parçalarımı görmeye odaklanıp onları dönüştürerek önce kendi gücümü ele alıp, bunu bütüne yaymayı hedefliyorum. Çok değerli bilgilerin için tekrar teşekkürler, hadi işimize devam edelim dostlar:)

  Liked by 6 people

 5. Bu kadar güzel anlatılabilirdi.Yazınız bana ışık oldu,Moral-ev verdi.:)Şimdi harakete geçme zamanı.Teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

 6. When the moon is in the Seventh House
  And Jupiter aligns with Mars
  Then peace will guide the planets
  And love will steer the stars
  This is the dawning of the age of Aquarius
  Age of Aquarius
  Aquarius
  Aquarius
  Harmony and understanding
  Sympathy and trust abounding
  No more falsehoods or derisions
  Golden living dreams of visions
  Mystic crystal revelation
  And the mind’s true liberation
  Aquarius
  Aquarius
  When the moon is in the Seventh House
  And Jupiter aligns with Mars
  Then peace will guide the planets
  And love will steer the stars
  This is the dawning of the age of Aquarius
  Age of Aquarius
  Aquarius
  Aquarius
  Aquarius
  Aquarius
  Let the sunshine, let the sunshine in, the sunshine in
  Let the sunshine, let the sunshine in, the sunshine in

  Liked by 2 people

  1. Sevgili Çağlar, herhalde farkındasınız. 7 Ocak günü bu şarkının kehaneti gerçekleşti. Jüpiter Mars’la birleşti ve ay da yedinci evdeydi. Kesinlikle yeni bir döneme adım attık. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.