Melekler: Birlik, Hemfikir Olmayı Gerektirmez

Fiona Owen Art 2Sevgili Dostlarımız, Sizleri çok seviyoruz.

İnsan kalplerinin derinliklerinde büyük bir “birlik olma” arzusu bulunuyor. Derinlerde hepiniz anlamlı ve sevgi dolu bağlantı arzusunu taşıyorsunuz. Bazen yeryüzü gezegeninizdeki çok çeşitli ve çatışan fikirlerle bu birliği bulmak size rüya gibi geliyor. Ancak, birlik asla aynılık gerektirmez, asla benzerlik gerektirmez ve birlik hep aynı fikirde olmanızı da hiç istemedi bile.

Çocukken, farklılıklar sizi büyülüyordu. Farklı görünen ya da farklı davranan insanlarla tanışmayı çok seviyordunuz. Meraklıydınız. Her yeni karşılaşmayla yeni şeyler öğreniyordunuz. Birileri sizden başka bir şeye inandığında, gerçek bir ilgiyle soruyordunuz, “neden?” Dinliyordunuz, diğer bakış açısının sizinle eş-titreşimde olup olmadığına karar veriyordunuz veya daha fazla diyaloğa giriyor ya da çekilip başka yere gidiyordunuz. Sizler hayat öğrencileriydiniz, hem diğerlerini hem de kendinizi öğreniyordunuz.

Ancak, yolculuğunuzun bir noktasında bir şekilde mecazi olarak “iyi ve kötünün ağacının meyvesini yediniz” ve diğer bakış açılarını doğru ve yanlış olarak değerlendirmeye başladınız. Diğerlerini yargılamaya başladınız, kendinizi yargılamaya başladınız. Tartışmaya, kavga etmeye ve diğerlerini sizinle hemfikir olmaları için ikna etmeye çalışmaya başladınız. Ve pek çoklarınız kendinizi de “uyum sağlamak” için değiştirmeye kalkıştınız. Asla “aynı” olmak üzere uyum sağlamak için yaratılmadınız. Onun yerine bir bulmaca parçası gibi yaratılıştaki kendinize özgü ve değerli yerinizi almak üzere yaratıldınız.

Böylece, kendiniz ve diğerlerindeki farklılıkları yargılamak ya da onlardan korkmak yerine, onları inceleyin, keşfedin. Birisiyle tartışacak yerde, kendi bakış açınıza en sade haliyle sahip çıkın ve diğerlerininkileri de anlamaya çalışın. Hemfikir olamayacağınız konusunda anlaşın ve birisi sizin de aynını yapmanıza onay vermiyorsa o ortamdan ayrılın. Sessizliğinizin sözcüklerden daha güçlü konuşmasına izin verin.

İnsan ırkının işlevlerini yerine getirmesine, evrimleşmesine ve gelişmesine yol açan şey farklılıklarınızdır. Farklılıklarınız yeni bakış açılarını incelemenize yardım eder. Farklılıklarınız belki de asla düşünmeyeceğiniz düşünce ve fikirlerle sizi yüzleştirir. Farklılıklarınız ortak olduğunuz noktalara daha derinden bakmanızı ve birbirinizin güçlü yönlerinden bütünün nasıl faydalanabileceğini keşfetmenizi sağlar.

İnsan bedenindeki hücrelerin hepsi aynı olsaydı siz, siz olmazdınız. Olduğunuz mucizeyi yaratmak için hücrelerin farklılığında büyük bir birlik vardır. Eğer her biriniz kendi yerinizi ve kendi bakış açınızı en sade haliyle bulup, diğerlerinin de bunu yapmasına izin verirseniz, aynı şekilde, insanlıkta da büyük bir birlik olabilir.

Sizleri çok seviyoruz.

Melekler

Ann Albers’a ve Meleklere  bu mesaj için çok teşekkürler.(www.VisionsofHeaven.com)

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, hayatınızı tam potansiyeliyle yaşamak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın ilişki kurabilmek ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2017 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

  1. Parmak izlerimizin farklı olması, el sıkışmamıza mani olmamalı. Damla damla okyanusuz şükürler olsun 🙏 🕊

    Liked by 1 kişi

  2. Yine son derece ilham verici ve ogretici bir yazi… Binlerce tesekkurler Mor Alev her gun gozlerimizi biraz daha acmamiza yardim ettiginiz icin… Cok degerlisiniz…

    Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.