Önümüzdeki 10 Hafta ve Dünkü Fırtına – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Açık Kapılar

Gelmekte olan gökyüzü olayı (olayları) Evren’in bir süredir planlamış olduğu değişiklikleri harekete geçirecektir. Planlamış ya da bel bağlamış olduğunuz şeylerde yön değişimi olursa lütfen bunu aklınızda tutun. Bu sallantıda bırakılma durumu, hafif yön değişimi sizi altüst etme amacında değildir (gülümseyerek), ancak size diğer seçenekleri, diğer yönleri ve daha önce düşünmediğiniz şeyleri göstermeyi hedefliyor. Kapanan bir kapı hiç bakmayı düşünmediğiniz 20 diğerini açacaktır. Bu kutlanacak bir zaman; özgür irade sizindir… Kullanın! – Yaratan

Sevgili Bilge Baykuşlar, yukarıdaki mesajı okurken nasıl hissettiniz? Jennifer Farley aracılığıyla dün akşamüzeri gelen bu Yaratan mesajını gördüğümde gelmekte olana artık biraz daha hazırlanmamız gerektiğine karar verdim. Önümüzdeki haftalarda bunu takip edecek olan yazılar enerjilere bizi hazırlarken, korku değil, umut ve değişim üzerine yazılıyor, yazılacak. Yukarıda söylendiği gibi “bir kapı yerine 20 kapının açılacağı” bir döneme giriyoruz. Eğer gözlerimizi dört açıp ruhumuzu ferah tutarsak, o fırsat ve olasılıklarla kendimize, sevdiklerimize ve dünyamıza yepyeni ve ışıldayan bir gelecek armağan edebiliriz.

Enerjilerdeki tırmanışı ve gelmekte olanın hayretler ötesi büyüklükte olduğunu hissettiğinizden eminim. Sanki şimdiye dek yaşadıklarımız sadece alıştırmaydı. Yıllardır artan değişim enerjileriyle yoğruluyoruz, bir sonraki dalga kesinlikle öncekilerden daha güçlü oluyor. Ve bu böyle yükselerek devam ediyor.

Önümüzdeki günler ve haftalarda elimden geldiğince enerji dalgalarını, onların tetikleyicisi ve yardımcısı astrolojik olayları konuşacağız. Bu dev dalgalar serisi bu hafta başladı ve 10-10 Kapısına kadar yoğunluğunu düşürmeden sürecek. Biliyorsunuz bu çok hızlı bir “1” senesi.

Yakın geleceğe bakarsak gökyüzünde olanlar şunlar:

 • 23 Temmuz – Aslan’da yeni ay, bu bir çiftin birincisi ve o bakış açısıyla ele alınmalı, ilgili bilgiler bu hafta gelecek
 • 25 Temmuz – Zamanın dışındaki gün. (Maya, Galaktik solar-lunar takvimine göre) Zamanın dışındaki gün her sene mucizevi şifa taşıyor, zamansızlığı deneyimlerken o tek bir günde tüm tutunduklarımızı salıverebiliriz.
 • 26 Temmuz – Yeni Galaktik Sene başlangıcı ve Sirius’un doğuşu. Aslan Kapısı enerjileri 23 Temmuzda giriş yapmaya başlamıştı, şimdi yükselerek etkilerini hissetmeye başlayacaksınız.
 • 7 Ağustos – Ay tutulması, dolayısıyla dolunay
 • 8 Ağustos – 8-8 Aslan Kapısı zirve yapıyor
 • 14 Ağustos – 5 Eylül – Merkür geri gidiyor
 • 21 Ağustos – Güneş Tutulması, “Siyah” yeni ay, Aslan’daki yeni ay çiftinin diğeri
 • 6 Eylül – Dolunay
 • 20 Eylül – Yeni ay
 • 22 Eylül – Sonbahar ekinoksu
 • 26 Eylül-5 Ekim – Jüpiter-Uranüs zıt açısı
 • 5 Ekim – Dolunay
 • 10 Ekim – 10-10 Kapısı ve Jüpiter Akrep’e geçiyor

Detay ve yorumları bu süreci hep birlikte yaşarken iletmeye çalışacağım.

Arkadaşlar, geçtiğimiz iki raporda da çok yumuşak, çok kolay zamanlardan geçmediğimizi iletmeye çalışmıştım. İçinde bulunduğumuz ayın enerjisi geçen Yengeç yeni ayında belirlenmişti. Unutmayın, neredeyse 4 haftadır buzlu kanyonlarda, fırtınalarla yol alıyoruz. Ama ilahi rehberlik hep bizimle, o yüzden kendimizi her şeye rağmen güvende hissediyoruz ve sevildiğimizi biliyoruz. (24 Haziran Yengeç yeni ay sembolü  “Buzlu kanyonlarda ren geyiklerini çekerek yol alan kürklere sarınmış arktik kâşif”, detaylara dönüp bakmak isterseniz bağlantısı burada)

Dolunay yazısında bahsetmiş olduğum gibi, büyük fiziksel yürüyüş en sağlam şekliyle tamamlanacak demiştik ve öyle oldu. Enerjik ve duygusal keşfimiz bu hafta sonuna kadar devam edecek.

Şimdi, yine ilginç (!) bir sembol ve Zodyak – gerçek yaşam eşleşmesinden bahsetmek istiyorum. Her günün Sabian sembollerine bakmıyorum ama elimden geldiğince de takip ediyorum. Dün İstanbul’da gördüğümüz musonvari sağanak yağmuru seyredip etkilerini izlerken önce iki gündür etkisi altında olduğumuz Mars-Uranüs kare açısını düşündüm. Bu, biri elektrik, diğeri ateşi simgeleyen iki varlık stresli bir açıya girip çekişmeye başlayınca, bir de güneş su burcunda olunca, bol şimşek, yıldırım, fırtına yaşanabiliyor demek ki diye içimden bir yorum yaptım. Ancak bu etkiyi yazmak yerine dün Konsey’in enerjisi ve mesajını paylaşmayı tercih etmiştim. Bence o da yeterince elektrikliydi! 🙂

Bu iki güç kare açı oluşturduğunda olanları şöyle özetleyebiliriz: Mars (enerji, öfke, baskı, itici güç, hız), Uranüs’le (ani açığa çıkmalar, değişim, şok, sürpriz, aydınlanmalar ve reddedilerek kurtulma) kare açıya girince (değişim açısı), sonuç bol miktarda dramatik değişiklikler ve ilk olarak hakkında olumlu hissedemeyeceğiniz ama sonradan iç yüzünü ve hayrını anlayacağınız durumlardır. Bu enerji Pazartesi akşamından beri bizlerle, etkisi devam ediyor.

Özellikle dün bütün gün ve bugünün ilk yarısında geçerli olan Sabian sembolüne bakalım: “Değerli evlerin bulunduğu kanyondaki şiddetli fırtına” Eğer boğazın suyunu boşaltsak, İstanbul koca bir kanyon değil mi? Ülke ekonomisinin büyük bir kısmının döndüğü zengin bir bölge değil mi bütünüyle Marmara bölgesi? İşte bazen Sabian sembolleri böyle kelimesi kelimesine de uygun düşebiliyor duruma. Bu sembolün, bu olayın bize öğrettiklerine bakarsak şunu görüyoruz:

Lyn Birbeck bu sembole baktığında ilk aklına gelen şu olmuş: “Bir çeşit alarm çalınmadan uyanmak için insanların çoğu çok uyuşuk, çok korku dolu ya da çok kapalı.” Bu bir uyandırma ziliydi. Genelde alarmın sesi keyifli değildir. Ama işini çok iyi yapar, dikkatimizi istediği yöne çeker. Bu sembol kendimizi planladığımızdan daha da derin durumlarda bulabileceğimizi, kendimizi içine hapsettiğimiz güvenlik duvarlarının, çevrede ve içimizde fırtına devam ederken bizi koruyamayacağını anlatıyor. En iyisi sakin olmak, sakin davranmak ve o anda gereği ne ise onu yapmaktır. Korunmaya çalışmak daha da fazla olumsuz gelişmelere sebep olabilir. Kontrol elinizde değildir. Olayı daha da dramatize etmek, dizlerini dövmek mesajı ve fırsatları görmemize engel olur.  Doğa ve enerjileri yönetemezsiniz. Akmasına izin vermelisiniz. Fırtınadan sonraki ilk gün ışığıyla durumu değerlendirip yeni bir bakış açısıyla yola devam edebilirsiniz.

Bu ay hepimiz birer “arktik kâşifiz” ve fırtınalı kanyonlardan, buzullardan geçiyoruz. Hedefe çok yaklaştık!

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

6 comments

 1. Kapanan bir kapı hiç bakmayı düşünmediğiniz 20 diğerini açacaktır. Bu kutlanacak bir zaman; özgür irade sizindir… Kullanın! – Yaratan
  Teşekkürler..
  Dün şimşekler çakarken bir an rözenansa girdim. Başımın içine elektrik akıyordu.. Ellerimi başımın üstüne koyarak akımı dengelemeye çalıştım ama enerji gerçekten çok yüksek…

  Liked by 1 kişi

 2. Çok iyi hissettim, teşekkürler. Umutvar oldum, Allah var gam yok, güvendeyiz, bu sadece bir değişim. Sevgiler

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev,

  Yayımladığınız neredeyse her mesajın altında “tam zamanında gelen mesaj” yorumu görmek öyle hoşuma gidiyor ki… Bir olduğumuzun, şahit olması en umut verici kanıtı. Yaratan’ın mesajı gözlerimi doldurdu.

  Liked by 1 kişi

 4. mesaji okudugumda mutlu oldum zaten biliyordum dedim ve gulumsedim; orda oldugunu korundugumuzu sevildigimizi bilmek guzel ve umut verici …bir onceki yorumumda oldugu gibi butunun hayri icin hersey ve Allah yardimcimız olsun

  Liked by 1 kişi

 5. Sevgili Mor Alev
  Dunden itibaren yaptığım meditasyonlarda gelen enerjinin volumunun arttığını bende hissettim.Devasa bir enerji gelişi başladı gibi hissettim sonra ardından yazınız geldi.Birde bugünlerde sanki beynimin içinde farklı biseyler oluyor hissediyorum ,duygularimda daha ana odaklı öyle hissediyorum.Yani gelecek için endişeyi biraktim.geldigim noktadaki yeni bene ben bile inanamıyorum.ve artık kesin biliyorum çoklu olasiliklardan ben hangisini secersem o oluyor .endise ve korku ile akışın önünü kesmeyi birakiyorum.sonsuz olasilik var biliyorum.dun kendimi yokladim.su an hayatimi dusundum ,dunyayi dusundum ,insanligi dusundum.siki sikiya bagli oldugum birçok inanc kalibini saliyorum onu farkettim.yani kendimi olaganustu olana uyumlamayi sectim.vee her zaman benim niyetim benim ve bütünün en yüksek hayrina olması yönünde olacak olanların. bu niyeti edince endisede kalmiyor korkuda.cunku olan ne olursa benim ve bütünün hayri için oluyor onu biliyorum.bu bana muthis bi guven duygusu veriyor.Adim adım ilerlemek ve her adımın keyfine varmak çok güzel
  Hepinize sonsuz teşekkürler ve sevgiler

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.