Öne Çıkan Enerjiler – Değişim için dua ettik…

Sevgili Bilge Baykuşlar, Haziran ayınız, enerji dalgalarıyla yoğrulmanız ve sonundaki bayram tatiliniz nasıl geçti? Benim için çok uzun bir Haziran oldu ve her zamanki gibi birden bire sonu geliverdi! Ama Haziran’ın sürprizleri burada bitmiyor, son bir enerjik kapıdan daha geçeceğiz bugün.

Mars, Merkür, Plüton…

Evet. Çok önemli ve güçlü bir üçlü, özellikle Mars ve Merkür etkilerin hemen görülmesini sağlayan hızlı kişisel gezegenler. Bu akşam, Mars ve Merkür birleşiyor, neredeyse Plüton’un karşısındalar. Sonra, 30 Haziran’da Merkür, Plüton’la tam anlamıyla yüz yüze geliyor. Ardından 2 Temmuz’da Mars ve Plüton yüzleşiyorlar. Daha önce çokça bahsettiğim gibi, birleşmeler (burada Mars ve Merkür) ortak enerjiyi güçlendirir. Zıtlaşmalar (önce Merkür-Plüton, sonra Mars-Plüton) ise yaratım için gerekli gerginliği yaratır, böylece kırılma noktasına, enerjilerdeki zirveye ulaşılır.  Zıt açılar insan için pek kolay olmayabilir ama bu “zorluklar” asında bakış açımıza bağlıdır. Kırılma ya da bir diğer deyişle kaynama noktasını aslında bekleriz, bekleriz ki, istediğimizi gerçekleştirebilecek momentuma ulaşabilelim! İşte bu, bu hafta mümkün. Hem de ne kaynama noktası!

Yengeç sezonundayız, her şey duygularla ilgili. Duygular ve su. Bu buhar banyosunda haşlanmadan arınmak ve buharı yeni oluşumların motorunda kullanmak için neler beklemeliyiz? İşte bunun için Sabian sembollerine bakıyoruz.

Mandala

Mars ve Merkür birleşirken şu Sabian sembolünü aktive ediyorlar:  “Kadim bir kitap yardımıyla önündeki mandalayı inceleyen adam” Dane Rudhyar, mandalayı şöyle tarif ediyor; “Mandala, birbirine zıt eğilimleri ve çoklu bipolar enerjilerin entegre olmasını sembolize eder.” Evet, biraz karışık. Ama günlük hayatımıza bu bilgiyi getirirsek şunu görüyoruz:

Bu sembol, karmaşık sistemlerden bir anlam çıkarabilme yeteneğini ve öğrendiklerimizi hayatımıza uygulayabilmemizi anlatıyor. Kilidi açan anahtar sıklıkla eski, antik bilgilerde ve hayatı anlama sistemlerinde yatıyor, mimarlık, astroloji, simya ya da felsefe gibi. Aslında bilgi tam burada, sizinle. Aradığınız şey karşınızda. Sadece onu anlayacak bir sisteme ihtiyacınız var.

Biliyoruz, Mars ve Merkür Zodyak’ın en sabırlı varlıkları değil. Hızlılar, çarçabuk sonuca ulaşmak istiyorlar. Ama bu sadece ısıyı daha da yükseltiyor. Dün, Merkür Jüpiter’le kare, Neptün’le üçgen açıdaydı. Bu da büyük, duygusal kelimeler kullanılması anlamına geliyor. Söylenen sözlerin bir sınırı yok! Bu etki devam ederken, fikirler de zengin ve dokunaklı. Mars, buna öfkeyi de katabilir. Yani şevkle başlayan şey, bugün mandalaya bakıp onu anlamak yerine, mandalaya saldırmaya dönüşebilir. DURUN! Öfkenin mesajını alın. Mars’ın gücünü yaratım için kullanın.

Bize olan her şey, kolektif ve kişisel, bilinçaltı zihnimizde depolanıyor. Böylece, bu deneyimler içimizde inançları, yerleşmiş fikir ve önyargıları, dolayısıyla da beklentileri oluşturuyor. Ve onları beklediğimiz, aradığımız için olmalarını da sağlıyoruz. Hayatımızın her anında her zaman ya bir şeyi gerçekleştirme niyetini ya da bir şeyin korkusuyla ondan kaçınma arzusunu taşıyoruz. Korktuğumuz odaklandığımız olduğunda neler yaşadığımızı da biliyoruz. Hedeflerinizi gerçekleştirmekten sizi alıkoyan düşünce ve hisleri tanıyın. Onları elemeye, yeniden yapılandırmaya devam edin.

Hayat mandalanızı, istediğinizi canlandırmak için kullanın. Bu da konsantrasyon ister. Ama mandala ve kadim bilgiler sayesinde zıtlıkların orta noktalarını görebilir, yeni stratejiler yaratabilirsiniz. Bu arada beklenmedik şekilde, en karmaşık görünen soruların bile çok basit bir cevabı olduğuna hayret edebilirsiniz. İç dünyanızın kontrolünü elinize aldığınızda, dışarıyla savaşmayı durdurursunuz. Çünkü her şey kendiliğinden biçimlenmeye başlar.  Arkadaşlar, aslında bugün plan yapmak, analiz ve arınmak için ideal. Öfke yükseldiğinde onunla işbirliği yapın, başkalarına ya da kendinize patlamak yerine onun itici gücünü bilgeliğinizi geliştirmek için kullanın. Benim önerim, geçen gün Konseyin bize iletmiş olduğu mesajdaki yöntemleri uygulamamızdır. (Bağlantısı burada)

Bağlılık ve Adanmışlık

Peki, sonra ne oluyor? Sonra yine çok ilginç (!) bir duruma geliyoruz. Önce Merkür, iki gün sonra da Mars şu sembolü aktive diyor:   “Din adamı bir evlilik töreni yönetiyor”  Hmmm… Evlenme teklifleri mi geliyor? Yoksa burada başka bir şey mi var? Evlilik nedir? Bir bağlılık yeminidir, oldukça iyimserdir. Şekli ne olursa olsun. İnsanlar, şirketler ya da ülkeler bağlılık yemini edebilirler. Bunu bir kutlama takip eder. Her ne kadar filmlerde ve romanlarda bu bir “son” olarak gösterilse de aslında bir son değil, başlangıçtır. Bir uçta bu kutsal bir yemindir ve kaderle bağdaşmış görülür, diğer uçta ise her ne kadar iyi niyetlerle başlamış da olsa verilen sözler yerine gelmeyebilir. Bu sembol aslında adanmışlığı ve bağlılığı anlatır. Örneğin, yeni bir işe başlıyorsunuz, o kontratı imzalamadan önce iyi düşünün. Veya bir evlilik teklifi yapacaksınız, bu gerçekten istediğiniz şey mi? Bunu gerçek ve doğru sebeplerden dolayı mı yapıyorsunuz? Emniyet arayışından mı? Başka sebepler var mı? Verdiğiniz sözü onurlandırabilecek misiniz? En ciddi haliyle bütün bunları düşünmelisiniz.

Bu sembol aslında iki şeyin, iki varlığın birleşmesini gösteriyor. Zihinsel, duygusal ya da fiziksel bağlantıyı anlatan bu sembol, bağlantının ilan edilmesine ve resmiyete de işaret ediyor. Bu bağlantı ciddiye alınmalı ve onurlandırılmalıdır.

Bolluk ve Sorumluluk

Arkadaşlar, mandalanıza baktınız, planı yaptınız. Şimdi kendinizi adama zamanıdır! Ama önce tam zıt açıdaki Plüton’un söylediklerine de bakmalıyız. Plüton , “Pazar alışverişiyle dolu çantayı taşıyan beş yaşındaki çocuk” sembolünde. Burada işaret edilen “hızlandırılmış gelişmedir.” Hem olumlu hem de olumsuz yanları vardır. Sebze, meyvenizi ufacık bir çocuğa taşıtmak istemezsiniz. Bu sorumluluğu ona vermeniz neredeyse vicdansızlıktır. Ama belki de buna zorunlu kaldınız. Belki, o siz fark etmeden torbaları aldı, belki de bunun için yalvardı.  Bu sembol, henüz hazır olmadığınız sorumlulukları üstlenmeye kalkıştığınızı anlatıyor olabilir. Çantayı düşürebilirsiniz, ağır gelebilir.

Bu sembol aynı zamanda bolluk anlamına da gelir. Neredeyse taşıyamayacağınız kadar çok bereket kucağınıza düşmüştür. Onunla ne yapacaksınız? Bolluk ve başarının sorumluluğunu taşımaya hazır mısınız? Belki paylaşırsanız işiniz daha kolay olabilir.

Önümüzdeki günlerde ne yapmayı, ne görmeyi, ne anlamayı ve ne deneyimlemeyi seçeceğimizi takip etmek çok ilginç olacak.

Arkadaşlar, Haziran’ın enerji girişi devam ederken değişim de önceden tahmin edemediğimiz şekillerde geliyor. Sanki arkamız dönükken birisi omuzumuza hafifçe vuruyor. Dönüp baktığımızda anlıyoruz ki, “aaa, değişim işte burada”.

Bu sıcak günlerde unutmayalım, değişimi gerçekten, gönülden istiyoruz. Rahat olmak, sevmek ve sevilmek istiyoruz. Özgürlüğün tadını, tutkunun ve coşkunun kokusunu bilmek, bolluğun ve bereketin emniyet hissinde yaşamak istiyoruz. Önümüzdeki dört hafta bu ayın sembolü olan yeni enerji alanımızı keşfederken bir takım seçimler yapmamız, kararlar almamız gerekecek. Bu seçimlerinizi yaparken dikkatli olun ve her zaman kalbinizin sesini dinleyin.

Yeni Enerji Spektrumu ve Haziran’ın enerji dalgalarının etkileri hakkında çok yakında konuşacağız. Ama şimdilik, sanırım arkamızda bıraktığımız bu bir ayı ve önümüzdeki haftaları Jackson Kiddard’ın yazdığı şu kısa şiir en güzel şekilde anlatıyor:

Değişim için dua ettim, böylece fikrimi değiştirdim

Yönlendirme için dua ettim, kendime güvenmeyi öğrendim

Mutluluk için dua ettim, öğrendim ki egom değilim

Huzur için dua ettim, diğerlerini koşulsuz kabul etmeyi öğrendim

Bolluk için dua ettim, anladım ki onu uzakta tutan şüphelerimdi

Mucize için dua ettim, fark ettim ki mucize benim

Bir ruh eşi için dua ettim, idrak ettim, o benim

Sevgi için dua ettim, gördüm ki hep kapıyı çalıyor ama ben onu içeriye almalıyım

Jackson Kiddard

©Mor Alev 2017

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

3 comments

 1. Sevgili Mor Alev
  Bu ne kadar guzel bir yasam amacı, hepimizi bu kadar korumak kollamak ve buyutmek… Ve hic empoze etmeden ve hep sorgulatarak…Cok cok cok tesekkurler!!!

  Liked by 1 kişi

 2. Yazı çok güzel. Şiir de çok anlamlı.
  Bu yolculukta iyi ki yanımızdasınız, yazılarınız çok büyük destek.
  Üç yıl önce sizinle yaptığımız seansın etkileri de hala devam ediyor ilk günkü gibi.
  Iyi ki varsınız.
  Sevgiler.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.