Bagaj Teslim – Konsey (Mesaj 117)

Bir dakikalığına bazılarınızın saplanıp kalmış olma hissine geri dönüyoruz. Belki bu konuda biraz haklı olabilirsiniz, ilerlemeniz belki biraz daha hızlandırılabilir.

“Bu harika,” diyorsunuz. “Açıklar mısınız, bunu nasıl yapabiliriz?” Birlikte keşfedelim.

Defalarca ve defalarca yükünüzü arkanızda bırakma ihtiyacınız olduğunu söylendiğini biliyoruz.  Ve siz de diyorsunuz ki, “tamam”. Ama ne tüm yükünüzün ne olduğunu ne de nasıl arkada bırakacağınızı bilmiyorsunuz.  Ve o yüzden bir öğretmen arıyorsunuz ve o “şeyleri” aramak, onlar hakkında ne yapacağınızı bulmak için bir sürü zaman ve emek harcıyorsunuz.

Şimdi, biz diyoruz ki, bagajınız bir sürü inanç ve o inançların tarihiniz boyunca oluşturmuş olduğu programlamalarıdır. Hepsi bu yaşamınızdan bile gelmiyor, ama size vereceğimiz çok basit öneriyle bunun bile önemi yok.  Tek yapmanız gereken yeni bir alışkanlık öğrenmektir.

Başlamadan önce, anlayın ki, her defasında derhal bunu en doğru şekilde yapmamanız mümkündür. Alışkanlıklar böyle şekillenmez. Yani, unuttuğunuzda kendinize kızmayın. Sadece tekrar başlayın. Alışkanlıklar işte böyle inşa edilir.

Bunun için, izin verin bir yük icat edelim. Örneğimiz “biliyor”, geçmişinden dolayı, her defasında “X” olduğunda, “Y” onu derhal takip eder. Yani “X”, onun “Y” ile ilgili programlarının çalışmasına sebep olan düğmesidir. Ve o çaresiz hisseder. “Neden ben? Neden yine bu oluyor?” Hepsi oluyor, çünkü bu örnek kişi için yansıttığı gelecek sadece geçmişte hatırladıklarından oluşuyor. Bu herkes için doğrudur – hemen hemen herkes için. Eğer bu yaşamdaki hatıralarınızdan çok daha geniş bir hafızanız varsa, bu söylediğimiz size yönelmiyor. İnsanlar, bedenlerindeyken, eğer gördükleri hafızalarında değilse onu resmedemezler. “Elbette resmedebilirim. Uzay gemilerini imgeleyebilirim.” Hayır. Bir yerlerde gördüğünüz uzay gemilerinin benzerlerini resmedebiliyorsunuz. Yani, her düşünce, olay, koku, ses ve vs., bu programda tekrar oynat düğmesine basacaktır ve ilgili hatıra yüzeye çıkacaktır.

Peki, bu programların çalışmasını engelleyen kolay bir yol var mı? Elbette. Sorduğunuz için teşekkürler. İhtiyacınız sadece yeni bir alışkanlığın oluşması, yeni bir düşüncenin ortaya çıkmasıdır. Ve size aynı düşüncenin deneyiminizi sihir gibi değiştirmesi için birkaç örnek vereceğiz.

Tepkilerinizi soruya çevirin. Ne olacağını düşünmektense, neler olabileceğini düşünün. “Bundan başka neler olabilir?” “Bu, başka ne anlama gelebilir?” “Bunun hakkında başka neler düşünebilirim?” “Ya bundan harika bir şey gelirse?” “O şey ne olabilir?”

Görüyor musunuz, böyle düşünmek, bütün olasılıklara izin vermektedir? Sıklıkla, bir sonraki olasılığa kilitleniyorsunuz çünkü programlarınız onu programlıyor. Hatta maaşınıza zam aldığınız için bir şeylerin alt üst olacağını bile düşündüğünüz oluyor.

Yani, yeni bir alışkanlık yaratın. Ve bakın, hayatınız nasıl değişiyor. Bagaj teslim edildi, yük salındı, artık o “siz” olan formülün bir parçası değil. Onu orada bir yerde bıraktınız. Şimdi, bu zaman kadar hiç düşünmemiş olduğunuz olasılıkların gerçekten olduğunu düşünüyorsunuz. Ve işte o zaman bizler işimizi en iyi şekilde yapıyoruz.

***

Sevgili Dostlar, bu Yengeç sezonuna ailelerin bir araya geldiği, çocukluğumuzu ve geçmişimizi hatırladığımız, dostlarımızla sohbet ettiğimiz bir bayram tatiliyle başlıyoruz. Yengeç de yuvadır, ocaktır, çocukluğumuz, annemiz, anılarımız, kendi ebeveynliğimiz ve duygularımızdır. Ve aynı zamanda bilinçaltı alışkanlıklarımız, eski sevinç ve kırgınlıklar, onların günümüze yansıması, en derin sevgi ve korunma ihtiyacımız ve Konsey’in diliyle onların programlamalarıdır. Bütün ailevi, atalarımıza ait, çocukluğumuzdan kalan olumsuz şartlanmalardan bu dönemde kurtulabiliriz. Sadece biraz farklı düşünmemiz yeterli. Biliyorsunuz değil mi, daha birkaç ay önce kanıtlandı, düşünce gücüyle genlerimizi bile değiştirebiliyoruz! Yani zor diye bir şey yok! Başkasını değil, kendimizi ve tepkilerimizi değiştirmemiz, yeni alışkanlıklar üretmemiz yeterli!

Bu bayramda hepinize yumuşaklık, anlayış, yeni düşünceler, yeni ihtimalleri gözden geçirmeyi hatırlamayı diliyorum. Böylece tüm tarihimize ve sevdiklerimize bambaşka, şefkat dolu gözlerle bakabiliriz. Çünkü biliyoruz, herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor, kendi bildiğince, kendine en doğru gelen şekilde…

Ah evet, karikatür bagaj teslim etmeyi değil, bagaj almayı gösteriyor. Ama beni gülümsetti. Belki sizi de gülümsetir. Ya, Drakula gün ışığında dolaşabileceği ihtimalinin de olduğunu düşünseydi nasıl olurdu? Haydi, bagajları teslim edip şu yüklerden kurtulalım! Sevgilerimle iyi bayramlar!

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2017 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

11 comments

 1. Aylardır neyi nasıl bırakacağım sorusuna ışık oldunuz teşekkür ederim
  Kendimizle kucaklasma bayramı olsun. Kendimizi affetme barışma bayramı 😇
  Kutlu olsun

  Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev nasil da ozlemisim sizi.Her zamanki gibi harikasiniz.. yukleri sayenizde biraktigimiz seansinizin uzerinden 6 ay gecti.Gun gectikce ustumden yukleri beni geride tutan bagimliliklarimi o kadar yumusak bir gecisle sevgiyle birakiyorum ki size ve araci oldugunuz herseyin varligina binlerce sukrediyorum..iyi ki varsiniz huzurumun sebebisiniz..sizi cok seviyorum..sevgilerimle..

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili mor alev
  Teşekkürler teşekkürler teşekkürler.musmutlu bı bayram diliyorum
  Sevgiler

  Liked by 1 kişi

 4. Son zamanlarda yapmaya calistigim ama nasil yapacagimi bilmedigim bir durumdu… Tesekkurler…

  Liked by 1 kişi

 5. Bu basit ama etkili teknik için konseye sonsuz teşekkürler!! Daha esnek ve sevecen olabilmem için neler mümkün?

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.