İlişkiler ve Mutluluk

Arkadaşlar, biliyorsunuz Abraham çok saygı duyduğum, burada sıklıkla alıntıladığım, çok sevdiğim ve beni aynı zamanda çok güldüren bir öğretmen. Esther Hicks ise bence şu anda yeryüzüne armağan edilmiş olan en iyi birkaç kanaldan biri. Youtube’da onun kanallıklarını seyredenleriniz mutlaka olmuştur! Abraham, neşe-keyif-coşku konusunu, titreşimimizi nasıl yükseltebileceğimizi ve böylece nasıl yaratıma girebileceğimizi bize 80’li yıllardan beri yılmadan, bıkmadan anlatıyor.

Bugünlerde Abraham’ın ilişkiler hakkında söyledikleri zihnimde dolanıp duruyor. Fikrimce bunun sebebi günlerdir süren Venüs-Uranüs dansı. Sizlerden de son zamanlarda git gide artan şekilde ilişkilerle ilgili mesajlar alıyorum.

İlişkilerde, özellikle romantik ilişkilerde elektrikli karşılaşmalar, bitiş ve başlangıçlar, öz-değerimizle ilgili aydınlanmalar ve isyanlar söz konusu. Kutsal ilişkiler, aile ilişkileri, dostlarımızla olan ilişkilerimiz bugünlerde ön plana çıkıyor. Abraham’ın ilişkilerden mutluluk beklentisi ile ilgili söyledikleri şöyle ki, buna her zerremle katılıyorum:

“Sevdiğiniz bir kişi için yapabileceğiniz en iyi şey mutlu olmaktır! Ve sevdiğiniz kişi için yapabileceğiniz en kötü şey mutsuz olmak ve sonra da ondan bunu değiştirmesini istemektir. Bir başkasının sizi mutlu etmek için yapabileceği hiçbir şey yoktur! Eğer baskın niyetiniz, kendinizi olduğunuz gerçek kişi ile uyumlu titreşimde tutmak olursa, asla bir başkasının ya da kendinizin mutsuz olacağı bir davranışta bulunamazsınız.”

(Abraham, Esther Hicks, Nisan 1999)

Peki ya Abraham bir ilişki isteyenlere ne diyor?

“Bir başkasıyla girebileceğiniz ilişkinin sizi yüksek hislere taşıyacağını beklemek asla iyi bir fikir değildir. Çünkü Çekim Gücü Yasası size sizin hissettiğinizden farklı bir şey getiremez. Eğer siz zaten dengeli ve mutlu değilseniz, Çekim Gücü Yasası size dengeli, mutlu bir insan getiremez. Ne yaparsanız yapın, ne derseniz deyin, Çekim Gücü Yasası baskın olarak olduğunuz enerjiye uyan kişiyi getirir. 

Herkes bir şeyleri sadece tek sebepten ister: Ona sahip olduklarında daha iyi hissedeceklerine inanırlar. Biz, anlamanızı rica ediyoruz, o size gelmeden önce daha iyi hissetmelisiniz.

En basit haliyle ifade edersek, eğer kendinizle, kendi hayatınızla mutlu değilseniz, bir eş, bir hayat arkadaşı çekimi sadece o uyumsuzluğu artıracaktır. Çünkü yokluk ve eksiklik enerjisinden doğru yapılan her hareket her zaman ters etki yapar.”

(Abraham, Esther Hicks, Vortex Kitabından)

Evet, dostlar, eğer ışık istiyorsanız önce içinizdeki ışığı parlatmalısınız, eğer çevrenizi mutlu etmek istiyorsanız önce siz mutlu olmalısınız. Eğer aşk istiyorsanız, önce kendinize âşık olmalısınız. Peki, bunu nasıl yapacağız? Farkındalıkla!

Gün içinde kendinize nasıl davranıyorsunuz? Kendi ruhunuza, bedeninize nasıl bakıyorsunuz? Nefes alın. Kalbinize sorun. “Ben beni mutlu etmek için ne yapabilirim?” ya da daha iyi soru şudur: “Neşe-keyif-coşku olmak için ruhum neyi arzuluyor?” O zaman “yapmaktan” “olmaya” geçeriz.

Daha detaylı metotlar için ana menüdeki “yöntemler” bölümüne bakmanız yardımcı olacaktır. Bolluk ve Bereket yöntemleri sadece “para” konusu için değil, Sevgi Bolluğu konusunda da yardımcıdır. Her şey ama her şey zaten bizi sevgiye götürmüyor mu?

Mor Alev


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2017 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. her zerremle katılıyorum ben de…..müthiş…hissetmekteyim bu mesajı her zerrem de…inanın…yalnızlığımın sebebi de bu.. ışığımı beklemekteyim ışık olduğumdan beridir…hep bunu düşündüm…yalnızım çünkü korunmaktayım…bu günler de içime doğan bir his var sadece teşekkür ediyorum…sevgimi yolladım kalpten….

  Liked by 1 kişi

 2. Aşık Ol’mak istiyorum diyenlere hocamız önce sen Aşk Ol der. Aşk Ol’mak .. Ne güzel . Ol’duk AŞK’la .. Teşekkür ederim . AŞK’la AŞK’la karşılaşmaya an da niyet ediyorum . Ve de öyledir . Teşekkür ederim ..

  Liked by 1 kişi

 3. Sevgili Mor Alev,beni yazılarınızın kanallıgıyla tasidiginiz her kapı
  , korkmadan açıp içinde kendime olan sevgimi buldugum mabetin girişi oldu..Bu yazınızka kendimi severken sizi bu kadar cok sevmemin sebebini daha iyi anliyorum. iyi ki varsiniz..sevgilerimle

  Liked by 1 kişi

 4. sevgili mor alev, iyi ki varsınız.. çok şey katıyor öğretiyorsunuz.. her yazınızı heyecanla bekliyorum.. sevgiler..

  Liked by 1 kişi

 5. Sevgili mor Alevim🙏🏻
  Bu abrahamın videolarina nasıl ulaşabilirim?
  You tube da pek rast gelmedim!
  iPhone’umdan gönderildi

  Mor Alev <comment-reply@wordpress.com> şunları yazdı (1 Haz 2017 08:20):

  Mor Alev posted: “Arkadaşlar, biliyorsunuz Abraham çok saygı duyduğum, burada sıklıkla alıntıladığım, çok sevdiğim ve beni aynı zamanda çok güldüren bir öğretmen. Esther Hicks ise bence şu anda yeryüzüne armağan edilmiş olan en iyi birkaç kanaldan biri. Youtube’da onun kan”

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.