Kaos ve Huzur – Konsey (Mesaj 111)

Mevsim değişirken, dünyanızda neler olduğuna ve çoğunlukla da olmadığına dikkatinizi çekelim.

Dünyanızda bu dönemin kaotik olacağı öngörüldü. Toplumlarınızın yapılarının hepsi değilse de çoğunluğunun ufalanıp dağılmaya başlayacağını ve bunun onları yeniden inşa edebilmeniz için gerekli olduğunu söyledik. Ve pek çoklarınız bunun başlangıcını görüyorsunuz. Neyin olmadığını da işaret etmek istiyoruz.

Etrafınıza bakın ve görün, yedi milyarınıza ev olan dünyanızda – bizler sadece iki ayaklı olup ayakları üzerinde duranları, hani kendisiyle canlı türü olarak o kadar gurur duyanları sayıyoruz şu anda- siz, bireysel olarak küçük bir alanda kendi cinsinizle oldukça az sayıda etkileşimdesiniz. Birkaç şehre hatta kıtaya sıklıkla seyahat etseniz de bu gerçektir.

Şimdi, durum böyleyken, küresel bağlantıda olan bir varlık olma fikriniz aslında pek çok yönden iyi olsa da, binlerce kilometre öteden gelen günlük bilgi bombardımanının duygusal içeriğine bağımlılık olarak tanımlanabilecek bir sonuç da yarattı. Bu bilgiler, dikkatle seçiliyor ve yönetiliyor. Bütün bunlar, başkalarının size bakacağı, sizi gözeteceği hissinde sizi tutmak için yapılıyor. Bu güvensizleştirir, bu güçsüzleştirir. Güçlenmeniz, gücünüzü ilan etmeniz istenmiyor – en azından toplumlarınızı kontrol edenler tarafından.

Şimdi durumu normal perspektifinizden biraz daha yüksek seviyeden gözlemlediğinize göre, “yukarıdan doğru” normal bir gününüzdeki size bakın. Acı içinde olanlar, öldürülmüş olanlar, her bir mal varlığını kaybetmiş olanlar var, hatta kelimesi kelimesine gözden kaybolmuş olanlar var. Bu gerçektir. Ve bizler bu kişiler için şefkat duyulmamasını asla dilemeyiz. Dünyadaki şefkatin yükselişi gerçekten de muazzam harikalıkta bir şeydir. Ancak, bu şeyler olmuş olsa da ve her gün olmaya devam etse de, size bir gerçeği işaret etmek arzusundayız.

Gerçekte kendi dünyanız, medyanızın dakika dakika, saat saat gösterdiğinden çok daha küçüktür. Kendi sorunlarınızın, ve hepinizin kendi dünyasında sorun olarak gördüğü şeyler var, hayatınızda diğer yerlerde gördüklerinizden çok daha büyük etkisi bulunmaktadır. Buna rağmen, bu şeyleri seyretmeye, dinlemeye devam etmek zorunda olduğunuzu hissediyorsunuz. Büyük ihtimalle bunu yaptığınızda bedeninizin ürettiği duygusal kimyasallara bağımlısınız. Ve bedeninizin saat, saat üstüne, gün, gün üstüne bu kimyasalları üretmesi sizin için iyi değildir. Hiçbir şekilde bu sizin için iyi değildir.

İşte bu yüzden tekrar tekrar ormanlarda yürümeye, meditasyon yapmaya, kendiniz için sessiz sakin zamanlar ayırmaya çağrılıyorsunuz, bunlarda önemle ısrar ediliyor. Bedeninizin dinlenmeye ve huzur ve sessizliğin eyleme geçirdiği kimyasalları üretmeye çok ihtiyacı var. Sizin dünyanızda, sizin dostlarınız, ailenizle bulunduğunuz yerde sizin hayatınızı yaşayan kişiyle ilişkide olmaya çok ihtiyacınız var. (Mor Alev: Kendimizi tanıyarak, farkındalıkla hayatımızı yaşamaya ihtiyacımız var. Biz kimiz, dostlarımız, ailemiz kim, birlikte neler yaratıyoruz, neler paylaşıyoruz, sevgiyi nasıl davranışlara çeviriyoruz?) Ve gerçekten, gerçekten kim olduğunuzu bilmeye ihtiyacınız var. Kendi değerinizi keşfetmelisiniz, değeriniz ölçülemeyecek kadar yüksek.

İçinde yaşadığınız tüm o gürültü dikkatinizi bundan başka yerlere vermeniz için tasarlanıyor, görüyor musunuz? Çünkü onu bulduğunuzda, bir defa kim olduğunuzu bildiğinizde, o daha büyük dünyadaki (kendi küçük dünyanızın ötesindeki dünyadaki) etkiniz kontrol edilemeyecek.

Yani, kendi yaşamınıza ve etrafınızdakilere daha fazla dikkat ve sevgi vermeyi bir düşünün. Düşünün ki, sizin yaşadığınız an ve bulunduğunuz yer dünyanızdaki en önemli şeylerdir. Varlığınız gelişip büyüdükçe dünyanız da genişleyecek ve talepleriniz duyulup hissedilecek.

Huzur ve sevgiyi kalplerinizde bulun. Bizleri de orada bulacaksınız.

***

Sevgili Dostlar, bu mesajı izninizle kendi yorumum ve anlayışımla kapatmak istiyorum. Eğer insanlık bir bütünse, eğer hepimiz bütünün parçalarıysak, ki öyle olduğunu biliyoruz, kendimizi bu büyük bedenin hücreleri gibi görebiliriz. Bu beden devasa bir arınmadan ve şifalandırma işleminden geçiyor. Dünyanın her yerinde bunun örnekleri var. Filipinler, Venezüella, Kore, İsveç, Amerika, yüzlerce ülke sayabilirim burada… İsteyenler herhangi bir saygın uluslararası gazetenin son birkaç haftada yazdıklarına bakabilir ve bunu görebilir.

Eğer bir beden tamamen sağlıklanmak için bir arınma ve tedaviden geçiyorsa ne olur? Sağlıklı hücreler çok önemlidir. Çünkü bedeni onlar ayakta tutar. Şifanın anlamı tek tek her bir hücrenin, her bir molekülün orijinal haline geri dönmesi ve görevini olması gerektiği gibi yerine getirmeye başlaması değil midir?

Burada Konsey’in önerdiği bencilce ve kör bir şekilde yaşamamız değildir. Ancak birer hücre olarak kendi sağlığımızı ve dengemizi bulmadan etrafımızı düzeltmeye çalıştığımızda sonuç alamadığımızı da biliyoruz. Bilinçsizce “iyilik” yapmaya kalkışmak sadece sorunu büyütüyor. Çünkü odak noktamız yanılsamalardan oluşuyor, göremiyoruz, yanlış görüyoruz ya da işe yaramayan çözümlerin peşinde koşuyoruz. Bu bir enerji alışverişi. Yaptığımız, söylediğimiz her şey bir enerji alışverişinden ibaret. Enerjimizin frekansı neyse, elde ettiğimiz sonuçlar da bunu yansıtıyor.

Bu bedenden ayrı yaşayamayacağız. Bu bedenin bir parçasıyız. Ve bu beden şimdilik sancılar, kasılmalar içinde. Birer hücre olarak ne yapmalıyız? Kendi bedeninize bakın. Sağlığa kavuşmak için ne yapıyor bedeniniz? Fiziksel bedenimizde büyük dersler var. Çünkü görevimiz birer hücre olarak önce kendini sağlıkta, huzurda ve işlevsel kılmaktır. Yani enerjimizi derli toplu, tutarlı bir şekilde yükseltmektir. Bu sağlıklı konumdan doğru hücreler, bedeni de sağlıklandırır. Gerekli organların olması gerektiği gibi çalışmasını sağlar, toksinleri atar, sistemler tamamen kendine geldiğinde beden rahatlamıştır ve o da kendi işlevine geri döner.

Yani, kendi küçük dünyamıza özen göstermek, kendimize iyi bakmak bütünü şifalandırır. Bu, tepkisizliğe, uyuşukluğa çağrı değildir. Bu bir farkındalık ve kendi gücünü tanıma çağrısıdır. Sadece kendi denge ve sevginizi bulduğunuzda getireceğiniz çözümlerin istediğiniz evrensel güzellikteki sonuçları vereceğini anlatmakta olan bir mesajdır.

Konsey ve Ron Head’e bu mesaj için çok teşekkürler. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2017 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

 1. Sevgili Mor Alev teşekkürler. Fiziksel sağlığımızın dengede ve özünde olduğu gibi mükemmele dönmesi için Rafaelin zümrüt Alevi dışında önerdiğiniz bir olumlama, niyet ya da çalışma var mı? İyi ki varsınız herkese ve her şeye teşekkürler. 💜💜💜

  Beğen

  1. Blogdaki bütün enerji çalışmalarını kullanabilirsiniz. Ancak öncelikle tavsiyem doğaya çıkmanız ve sessiz sakin bir şekilde kendinizi dinlemenizdir. Bunu klasik meditasyon gibi de yapabilirsiniz. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 2. Sevgili Mor Alev ,
  Bugün işe gitmek istemedim ve çocukları okula gönderdikten sonra uzun zamandır ilk defa tek başıma evde yalnız kaldım, biraz yalnız kalmaya ve sakinleşmeye, hiçbir şey düşünmemeye ihtiyacım olduğunu tam hissediyordum ki sizden gelen mesajı okuyunca doğru yaptığımı ve nedenini anladım. Sevgilerle…

  Liked by 1 kişi

 3. Sanırım şimdi çok daha iyi anlıyorum ben ne kadar sağlam ve sağlıklıysam bütünde aynı değerde sağlam ve sağlıklı olacaktır. Çok teşekkür ediyorum 💙🍀

  Liked by 2 people

 4. Dün, bu yazının küçük bir özetini facebook hesabımda hemen hemen aynı ifadelerle paylaşmıştım. Gerçekten bir bütünün ayrılmaz parçalarıyız. “Gerçek” bizi birleştiriyor her geçen gün daha da açık bir şekilde bunu farkediyoruz. Bu blogta bir şifa kaynağı gibi çalışıyor. Birlikte titreşimini yükselttiğimiz güzel dünyamızda huzurla yaşadığımız nice günlere.. Sevgiler

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.