Melekler: Olma Hakkı…

perseverenceSevgili Dostlarımız, sizleri çok seviyoruz.

Bulunduğumuz âlemde tüm bakış açılarının “olma hakkı” olduğunu anlarız. Bu, insan kalplerinin kavraması çok zor bir kavramdır. Nasıl nefret, ayrımcılık, yobazlık perspektiflerinin “olma hakkı” olduğunu söyleyebiliriz? Nasıl “benim hayatım seninkinden daha değerli” diyen bir bakış açısına izin verebiliriz? Nasıl ayrım ve şiddet yaratan birini sevebiliriz?

Biliyoruz, bu çok zor bir kavram, çünkü yeryüzünde genellikle “sevmek” demek, “hakkında iyi hissetmek” anlamına geliyor. Ancak burada “sevmek”, “içindeki ışığı görmek ve bilmek” anlamına geliyor – ne olursa olsun tüm varlıkların, tüm şeylerin yüzeyinin altında yatan sevgi ve ışığı bilmek ve görmek.

Yeryüzünde yarattığınız illüzyonların, oynadığınız rollerin ötesinde, sizi çok daha güzel, çok daha muazzam, sonsuz ve yeryüzünde oynadığınız rollerden çok daha fazla değişmeyen şekillerde görüyoruz. Ruhunuz yeryüzünde hangi bakış açılarını kucaklarsa kucaklasın, bunu sonuçta benliklerinin gerçeğini hatırlamak üzere gelişim ihtiyacından ve arzusundan yaptığını anlıyoruz, onlar ne kadar evrimleşmemiş olursa olsunlar. Bazıları sevgi ve zarafetle gelişirken, bazıları ise sadece arkalarına dönüp de baktıkları zaman fark ettikleri sevgi dolu olmayan davranışlar ve yolları boyunca bırakmış oldukları ızdırap izlerini gördüğünde gelişecekler. Herkes öğrenecek. Her şeyin değeri vardır.

Sosyopatlarınız size mağdur olmamayı öğretirler. Zorbalarınız size barış içinde bırakıp gitmeyi ya da inandıklarınız için ayağa kalkmayı öğretir. Yalancılarınız gerçeğe ulaşmak için muhakeme yeteneğinizi kullanmayı öğretir. Azizleriniz ve sessiz, zarif ruhlar, doğanızın daha tatlı, daha fazla ışıklı yönlerini kucaklamanız için size ilham verirler. Herkes, her inanç, her bakış açısı adına dünya dediğiniz bu okulda eksiksiz bir değer taşımaktadır. En güzel kokulu bir gülün açması için, toprağa, gübreye, solucanlara, güneşe, yağmura ve hatta dalları kuvvetlendiren fırtınalara ihtiyacınız vardır. Hepsinin eşit değeri bulunmaktadır. Hepsi çiçeğin açılmasına yardım eder.

Sevgililer, en karanlık ve en kayıp ruhlar bile kendi ruhunuzun çiçek açmasına katkıda bulunur. Onları çarmıha germeyin ya da yargılamayın. Bunun yerine, onların etrafında büyüyün, onların ötesine uzanın, üzerine yükselin. Bilin ki daha fazla ışığa çıktığınızda onlarla dans etme ihtiyacınız kalmaz. Yargılamadan muhakeme edebilirsiniz. Bütün bakış açılarının olma hakkı olduğunu, o bakış açılarıyla hemfikir olmadan kucaklayabilirsiniz. “Olma hakkın olduğunu biliyorum ama benim için doğru değilsin!” diyebilirsiniz.

Bu gerçeklikte, tüm anlayışları geçen bir huzur bulabilirsiniz. Zihnin hoşgörü gösteremediğini kalbiniz şimdiden sevmeye hazırdır. Bu gerçeklikte, bizim gibi her şeyin altındaki gerçeği, ışığı ve sevgiyi görebilirsiniz.

Sizleri çok seviyoruz.

 

“Gerçek güç ilham verir. Sahte güç göz korkutur.”

Caroline Myss

Ann Albers’a ve Meleklere çok teşekkürler. (www.VisionsofHeaven.com)

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, hayatınızı tam potansiyeliyle yaşamak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın ilişki kurabilmek ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2017 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2017 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

14 comments

 1. Dün tamda kardeşimle konuştuğum konu buydu,güzeli,iyi olanı sevmek kolay önemli olan zor olandaki ışığı görmek..Çok değerli bir paylaşım,teşekkürler..

  Liked by 1 kişi

 2. Bu konu en hassas noktalarımdan birisi, “en karanlık ruhlar” dediklerimiz belki gelişim için belki de sırf vazife için burdalar… bilmiyoruz.
  Sadece bu boyuttan çıktığımızda zaten tam ve bütğnken burada bu gelişme evrimleşme ihtiyacı neden henuz bunu kavrayamadım:( bazen bir biliş yükseliyor ama yeniden sorular ve sorular:)

  bu emeğe ne kadar teşekkür etsem az; yorumlar da yazılar kadar hevesle heyecaanla beklediğim içerikler benim için, lütfen deneyimlerinizi hislerinizi bilişlerinizi ve en önemlisi OLUŞlarınızı yazın sevgili ışık elçileri…

  Liked by 1 kişi

 3. Mor alev ,yazınız yine şahane olmuş..
  yazılarınızı ,
  her okuyuşumda bana bir şeyler hatırlatıyor..
  Bu sefer hatırlattığı ,
  Çevrenizdeki herkez bir şeyler öğretir dediniz ,

  Nasıl anlatsam.
  Kelimeler ve cümleler ile seni sıkıştıran baskı, onlar çok iyi konuşuyor ..
  Bundan başka çıkış yok ,yolun sonu ;
  Dediğimi yapman senin için yararlı gibi
  yapmak istemediğim şeyleri zorla kabul ettirme , kendimi sıkışmış hissettiriyorlar..
  Onlara kendini ve hislerini anlatmak çok zor..
  Hisler onlar için bir ölçü değil..
  Bu saydıklarıma sahip kişiler peki ne öğretiyor..

  zorbaya girdiğini düşünüyorum?mor alev ,sizce ne?

  Beğen

 4. sevgili moralev yazilarini cok begenerek takip ediyorum amacim gercekten kotu degil sorum su : kanallar melekler konsey gibi kelimeler goruyorum bu varliklar kimdir ? Bunlarin bir ispati var mi ? Melekler niye bize yardim etsin ? Kanal dedigimiz kisilerin secilmesindeki amac nedir burda sunu sormaya calistim neden sen ben degiliz kanal niyebu insanlar ? Bu zamana kadar ogrendiklerimize bakilirsa peygamberler de birer kanalmiydi ? Konsey nedir ? Bize yardim etmek kanallar yoluyla da olsa bize mudahale etmek demek degil midir ? O halde bunlar ozgur iradeyle catismaz mi ? Kusura bakmayin lutfen gercekten merak ediyorum bir art niyetim yok
  yazilariniz icin cok cok tesekkurler yazi gelmediginde bekler oldum iyice 🙂

  Beğen

  1. Sevgili bb, bütün bu bilgileri sadece bir blog yazarından ve hazırlanmış şekilde almak istiyorsunuz. Ben bu konuda sizinle hemfikir değilim, sizin düşüncelerinizi, sizin araştırmalarınızı sizin için yerine getirmemeliyim. Bunlar geniş konular, hakkında sayısız kitaplar ve araştırmalar olan meseleler. Siz de araştırın ve böylece kendi fikrinize sahip olun. Konsey kim ve ne olduğunu defalarca anlattı. Blog arşivlerinde bulabilirsiniz. Bilimsel kanıtlar için hem interneti hem de bilimsel yayınları takip edebilirsiniz, kuantum fiziğine, tıbbi gelişmelere dair haberlere bakabilirsiniz.
   Kanallığın ne olduğu konusu da bu blogda anlatıldı defalarca. O yazılara da bakın. Kendi güzel zihniniz ve kalbiniz sizin için geçerli olan gerçeğe ulaşmanıza yardımcı olacaktır. Ama siz araştırmalısınız. Özgür irade nedir? Bu konuda da yazdım. Siz istemeden hiçbir varlık size yardımcı olamaz. Aynen bu bloğu da özgür iradenizle okumayı ya da okumamayı seçmeniz gibi. İki sefer kötü niyetli değilim demişsiniz… Neden? Bunlar normal sorular. Fakat biliyorsunuz elbette, yazdıklarınız “şarlatan mısınız?” sorusunu da yanında getiriyor. Siz, sizin için karar vereceksiniz. Ezbercilik bu bloğun karşı olduğu bir durumdur. Sevgilerimle

   Beğen

 5. Peki ya artık eski nesilin onlar için doğru bildikleri ya da farkında bile olmadıkları alışkanlıklarına uyum sağlamak istemiyorsak ne yapmalıyız? Daha doğrusu kendi ailem eşim ve onun ailesi de dahil artık konuşacak konu bulamıyorsam, yaptığımız şeylerde günlük olaylar dışında ortak nokta kalmadıysa. Şu an ken di bakış açım bana yalnızlık yaşatmaya başladı mutluyum ama korkuluyum. Topluma uymamak toplum gibi düşünmemek hem güzel hem de onlarda koparan da birşey. Ne yapmalı ? Sevgiler Mor alev

  Beğen

 6. Meleklere ve size sonsuz teşekkürler, ortak bilince bağlı olmanın getirdiği bir durumdur bu diye düşünmeye başladım.
  İhtiyacım olan an da gelen mesajlar, ilaç gibiler, onlarla daha kolay şifalanıyorum.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.