Değişimler ve Perspektif – Bir Yaratan Mesajı

artist-jeremy-mirandaSevgili Dostlar, bu mesaj TAUK sistemini de keşfeden – ya da hatırlayan ve hepimize hatırlatan da diyebiliriz – dostum Suzanne Spooner’a geldi. (Bu iletişim sistemi Konsey mesajları kanallığında da Ron Head tarafından da kullanılıyor) Diğer pek çok Amerikalı gibi, geçen haftaki başkanlık değişimi konusunda Suzy’nin de zihninde pek çok soru bulunuyordu. Cevaben gelen mesaj Yaratan’ın kendisinden olunca, aslında sadece Suzy’ye ya da Amerikalılara değil, hepimize geldiğini görüyoruz.

İnanılmaz değişimlerden geçen sadece bu ülke değil, pek çok yer, hatta gerçekte her yer ve herkes değişimden geçiyor, Venezüella’dan Tayland’a, Britanya’dan Türkiye’ye, Brezilya’ya, Gambia’ya… Bu kısa mesajın hepimize yardımcı olacağına inanıyorum.

Paylaşımı için Suzanne Spooner’a ve Yaratan’a kalpten teşekkürler. (tauksuzanne.com)

***

Öncelikle, şu anlayışla başlamak istiyorum. Bugün, ülkenizde bir güç değişimi gerçekleşiyor. Bu bazıları tarafından iyi olarak görülüyor, bazıları tarafından kötü olarak görülüyor. Ve pek çok diğerleri kolektif nefesini tutmuş, herkesin hayrına olacak bir değişimi zihinlerinde canlandırmaya, hayalini kurmaya çalışıyorlar.

Yeni bir başlangıç şimdi burada. Bilincin bu devasa dönüşümü sırasında kolektif olarak insanlık tarafından yaratılan değişimin ta kendisidir bu.

Bu demek değildir ki, yeni başkanın tercihleriyle herkes mutlu olacak; tam tersine çoğunluk mutlu kalmayacak. Bu aynı zamanda yeni başkan insanlar için güzel şeyler yapmayacak demek de değildir. Herkes gibi, o da değişimi en yüksek ve en iyi şekillerde getirmek üzere yönlendiriliyor. Mutluluk ya da mutsuzluk, normalde statükoda hareketsiz kalmayı tercih eden insanların uyanmasına yardımcı olacak. Değişim bu sonucu yaratmak zorundaydı ki, insanları sarsıp uyandırsın, yeni fikirler gelişsin ve ilerlensin.

Önerdiğim şey bu olaya iyi-kötü etiketleri dışında bakmanızdır. Buna, tüm oyuncuların büyük değişime yardımcı olduğunu gördüğünüz yüksek perspektiften bakın. Sadece bir takım, bir ekip ve sadece bir taraf bulunuyor.

Bu güç değişiminden – ya da kendi bölgelerinde yaşanan diğer güç değişikliklerinden – etkilenen her bir insan, kendi kişisel ruh gelişimlerinde büyük adımlarla ilerliyor. Bunu ne kadar vurgulasak yeterli olamaz.

Durum karşısında usanmış olanlar, ayaklananlar ya da protesto için harekete geçenler, ruhlarının gereklerini yerine getirmek üzere tam da o deneyime ihtiyaç duyuyorlar. İyi ve mutlu hissedenler de aynı gemideler. Hissedilen ayrım, bilinçli zihinlerin korku deneyimini salıvermesinden kaynaklanmaktadır. Bu, yeryüzünde bulunanların fiziksel ve enerjik bedenlerindeki DNA’nın diğer ipliklerinin de aktive edilmesi için faydalıdır ve bunun bir yoludur. Yeryüzünde son binlerce yıldır deneyimlenmiş olan zıtlığın/düalitenin derinliklerini, Yeni Dünya’nın yüksek titreşimine yanınızda getiremezsiniz.

Her bir insan, kendine en uygun yoldan olumsuzluğu soyup atıyor. Bireylerin bunu nasıl yapmayı seçtiği konusunda bir yargı yoktur.

Benim sevgiyle önerim, önce içinizde huzur ve barışı bulmanızdır. Bunun, bütün için yarattığı gücün önemi ve büyüklüğü anlatılamayacak kadar fazladır.

Bir süre, kimse gerçekten istikrarlı ve dengeli hissedemeyecek. Şimdi durumdan dolayı neşesini ifade edenler, zaman zaman ayaklarının altındaki halı çekilmiş gibi hissedecekler. Korku ya da öfke dolu hissedenler, zaman zaman mutlulukları için çok büyük sebeplerle karşılaşacaklar.

Tekrarlıyorum, perspektifinizi dışarıyı gözlemleme ve içinizde huzur yaratma açısında tutun. Her şey yolunda.

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

 1. Günaydın dostlar . Sevgili Mor Alev , ben şeker hastası oldum 4 aydır bununla boğuşuyorum . Meditasyonlarımı akşam sabah düzenli yapıyorum bu hastalığı yenemedim DNA ipliklerimizin değiştirilmesi sırasında şifalanmamız mümkün olacakmı ? Teşekkür ederim hoşça kalın.

  Beğen

  1. Sevgili Nuray, Louise Hay diyor ki, “diabet büyük bir kontrol etme arzusundan gelir, öyle çok her şeyi yönetmek isteriz ki hayatın tatlılığını yaşamamaya başlarız”. Bana göre ise diabet bir hastalık değil, bir rahatsızlıktır. Sağlıklı beslenmeye bir davettir. İnsülin direnci, şu anda bedeninizin daha iyi bakılmaya ihtiyacı olduğunu söylüyor. Evet, bu yükseliş sürecinde zaten bunu yapmalıyız. Siz bunu defalarca bu blogda okudunuz. Ayrıca, kontrol etme ihtiyacınızı da bırakırsanız, anda yaşamaya devam edersiniz, stres-adrenalin-kortisol üçlüsünün yol açtığı kanda şeker iniş-çıkışlarını yaşamazsınız. DNA ipliklerimiz değişmiyor, aktive oluyor ve bu süreçte de yine sağlıklı beslenmek ve sağlıklı alışkanlıklar çok önemli. Burada şifa sizde, yükseliş sürecinde değil. Sevgilerimle, geçmiş olsun

   Beğen

 2. sevgili mor alev, bir süredir ilginç olaylar deneyimliyorum. hani bi tür olağandışı gibi görünenin gerçeğe dönüşmesi diyelim. ‘hayır’, ‘yalnış anladın’, ‘ne diyo bu?’ veya ‘sessizlik’ aldığım cevaplar. :))) hatırladığım rüyaların sayısı arttı ve gün içinde rüyalarımı deneyimlediğimi fark ettim. önüme koca koca mesajlar düşüyor. bazen bi insan, bazen apartman ismi, bazen bi telefon… tek sorun hala biraz sabırsızım.:)

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.