Dikkat Edin – Konsey (Mesaj 99)

paint-the-future-canvas-print-by-andrew-juddŞimdi yeni yılınız olarak tanımladığınız yere ve enerjiye taşındınız. Bu senede her zamankinden daha fazla dikkat etmeye ihtiyacınız var. Bu sebeple, size vermemiz şu anda uygun olan birkaç tavsiyede bulunacağız.

Geçmişte gelişiminizi hızlandırmak için “elimizden geleni ardına koymamamızı” istediğiniz konusunda birkaç sefer yorum yaptık. Dostlar, “elimizden gelenin ardına koymadığımız” zaman neredeyse burada. Bu sene değişim öyle büyük miktarlarda olacak ki, hızına yetişememek konusunda umutsuzluk bile yaşayabilirsiniz. Ama yetişeceksiniz elbette. Ama bir huzurlu, sakin gün hazine gibi olacak.

Size, geçen yılın sonbaharının her şeyin değiştiği zaman olacağı söylenmişti. Değişti de. Her şey değişti. Şimdi, bu gerçeğin sizlerden saklanması gitgide daha da olanaksız hale gelecek. Bu olanaksızlık bir süredir gelişiyordu ve henüz hayallerinizde bile canlandıramayacağınız değişim tsunamisinin aslen büyük bir bölümü de budur. Şu anda dünyanızda birkaç gerçeklik bulunuyor. Daha da doğrusu, bilincinizde arasından seçmek  üzere pek çok alternatif gerçeklik bulunuyor. Ve bunları henüz daha az sayıda bilincin onayladığı gerçekliklere entegre edeceksiniz. Elbette, daha genel ve toplam bir konsensus da olacak. Ama, öyle olduğunda bile, dünyanız bölündü.

(Mor Alev: Arkadaşlar, bu son cümle çok önemli. Bu bölünmeyi Aralık ayından beri yaşıyorum,  ama 1 Ocak sabahı hiç şüphe götürmeyecek şekilde biliyordum! Bununla ilgili ilk düşüncelerimi, “Yaşadığımız Dönem Üzerine Düşünceler (Aralık 2016) – Bir ayak orada, bir ayak burada… Boyutlar arası maceramız” yazısında bulabilirsiniz. Bu konuda daha da paylaşımlarda bulunacağıma eminim. Konsey’den böyle bir teyit gelmesi çok güzel.)

Ve sizler süratle ve ani bir şekilde kurmaca bir fantezi gibi olduğunu düşündüğünüz bir dünyaya doğru geçiş yapmak üzeresiniz. Bu iyidir. Bununla gerektiği gibi başa çıkacaksınız. Fakat, bunun da ötesinde, muhakeme gücünüzü kullanmanıza her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç vardır.

Yaşadığınız durumun en basit haliyle gerçek ve doğru olamayacağına dair her gün, açıklamalar, sebepler, hikayeler, vizyonlar, sesler bombardımanına tutulacaksınız. Dünyanızda neyin gerçek ve doğru olduğuna, neyin olmadığına karar vermek ise size ait olacaktır. Şimdi, yeni teknoloji ne ise odur. Ama gördüklerinizin ardındaki hikayeler sadece hikayelerdir. Birileri neyi bilebileceğinize karar vermiştir. Birileri bilmenize karar vermiştir. Ve o birileri gerçeğin hangi parçasının size aktarılacağına da karar vermiştir. Bunu her zaman bilin. (Konsey burada ana akım ve internet gazeteciliğinden, sosyal medyada paylaşılanlardan bahsediyor. Bunlara dikkatle bakmalıyız.)

Bazıları ise somut gerçekleri öğrenmiştir ve onları duymanızı kendine görev bilmiştir. Böyle kişileri ve bu bilgileri tanımayı bildiğinizden emin olun.

Belki şu anda söylediklerimiz hakkında çok da düşünemeyecek kadar kendinize ve ailenize bakmakla meşgulsünüz. Bu bir sorun değil. Dünyanızın olacağı hale dönüşmesine izin verin. Şu anda konuştuklarımızın sonucu zaten sizin tarafınızdan kararlaştırıldı. Bu, sizin üç boyutlu algılarınızla,  uygulamaya geldiğiniz şeydir.

Şimdi, her zamankinden çok daha fazla iç değişiklikler fark etmeye başlayacaksınız.  Aranızda bunları hissetme yeteneği olanların sayısı gitgide hızlanarak artıyor. Ve her biriniz, temasta bulunduğu herkesi ve her şeyi etkiliyor. Etkilenmemiş olarak düşündükleriniz bile değişiyor. “Eski dünyanızda” kalmak için şimdi bilinçli bir karar ve büyük emek gerekiyor. Yani, bir kişi, sizin “ışık işçisi” olarak adlandırdığınız kavrama pek yakın olmasa da, yıllar, aylar ve hatta haftalar öncesinden değişmiş haldeler. Hatırlayın, hepiniz ilerlemenizin farklı hallerindesiniz.

Bu yeni gidişata nasıl bakıyorsunuz, neler görüyorsunuz? Sıklıkla tam bir kaos ve kargaşa gibi görünecektir. Fakat, tam kaostan tam harmoni (uyum) doğar. Bu doğuşa katılmak üzere geldiniz. Nasıl katılacaksınız? Şikayetle? Bir çözüme katkıda bulunarak? Katkınız ufak ve yerel görünebilir. Ama sıklıkla size söylediğimiz gibi, yaptığınız hiçbir şey gerçekte ne ufak ne de yerel. Yaptığınız her değişiklik bütünü etkiliyor. Yapabileceğiniz değişiklikleri yapmaya karar verin, azmedin. O değişiklikler burada bulunma nedeniniz. Herhangi başkanın, başbakanın, ya da “nüfuzlu” kişinin sizin  bugün burada yapacağınız şeyi yapıp yapamayacağını, bu beceride ve bu yerde olup olamayacaklarını düşünün. Yapamazlar. Sadece kendi önlerindekileri yapabilirler. İnsanlığın kendine rağmen elinden gelenin en iyisini yaptığını da düşünebilirsiniz. Ama bunun için sizin de katkınız gerekmektedir.

Bugün size 52 hafta sonra göreceğiniz dünyanın bugün gördüğünüze hiç benzemeyeceğine dair söz verebiliriz. Ve size söylemeyi çok sevdiğimiz gibi, kollarınızı, bacaklarınızı içeride tutun, kemerlerinizi bağlayın. (Mor Alev: Yani 2017 yılı çılgın bir lunapark tren yolculuğu gibi geçecek, kendinize iyi bakın, temkinli olun!)

Konsey ve Ron Head’e her zamanki gibi kucak dolusu teşekkürlerimizi iletiyoruz. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. merhaba mor alev ben yaradılısımın ve ne kadar harıka bır eser oldugumuzu gecen yıl eylul ayında basladım kıtaplar okuyorum aydınlanmak adına ve kendımı tekrar kesfetmeye ve ısteklerıme bakmaya basladım ve hayata bakıs acım bır cok yonden değisti yenı hedefler koydum kendıme ve tammanen yaradana ve evrene teslım ettım kendımı kendı ısıgımın farkıındayım aslında benım amacım sızler gıbı ınsanları beyın ve ruh olarak şifalandırmak istiyorum ve yazılarınızı asla kacırmıyorum tabıkı takdır edersınız kı bır cok kelımenıze vakıf degılım sızde benım bu yolda bır ışıgımsınız su an kuantım sıcraması dıye bır kıtap okuyorum ve aydınlanma yolundayım benım bu yolda neler yapmam geerktıgımı bana ısık olurmusunuz ? sevgılerımle hande

  Beğen

  1. Sevgili hande, önerebileceğim bütün bilgiler, yöntemler blogda mevcut. Neredeyse her gün bir takım tavsiyelerde bulunuyorum ya da yayınladığım mesajlarda, bugünkü gibi, bir takım öneriler oluyor. “Yapmanız gereken” diye bir şey yok, bu öneriler size uyuyorsa uygulayın. Sadece içinizden gelen, sevgi temelli davranışlar, yeni alışkanlıklar, açık bir kalp ve zihin yeterli. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 2. Merhabalar,
  Konseyin bahsettigi bolunme olayini biraz daha aciklayabilirmisiniz?
  Bu 3D’den 5D’ye gecisle alakali bir konu mu?
  Bahsettiginiz farkliligi bende yasiyorum ama aciklamasi biraz zor geliyor. Hissettigim ve yasamimi etkileyen yogun sevgi enerjisi.
  Cok tessekurler,
  Sevgiler

  Beğen

  1. Sevgili Fadime, aynen öyle. Bir tarafta daha düşük enerjiler, daha düşük enerjili davranışlar, diğer tarafta ise yüksek enerjiler ve yüksek enerjinin getirdiği yaşam şartları. Sevgilerimle

   Beğen

 3. Cok tessekur ederim🙏❤️
  Sorgulamayi birakip hissetmeye, yasamaya devam edecegim o zaman.
  Cok guzel💖
  Sevgiler

  Liked by 1 kişi

 4. Bu bana guzel bir dogum gunu armagani oldu.Bundan daha iyi nasil olabilir?
  Tesekkurler Moralev..
  Sevgilerimle..

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.