Gerçek – Konsey (Mesaj 100)

the-art-of-animationSevgili Dostlar, Konsey Cumartesi günü yayınlamış olduğum mesajdaki konuya devam ediyorlar. Bir hatırlatma yaparsam, Cumartesi Konsey dikkat etmemizi öğütlemiş ve demişti ki, “Muhakeme gücünüzü kullanmanıza her zamankinden çok daha fazla ihtiyaç vardır.” Ve eklemişlerdi, “Yaşadığınız durumun en basit haliyle gerçek ve doğru olamayacağına dair her gün, açıklamalar, sebepler, hikâyeler, vizyonlar, sesler bombardımanına tutulacaksınız. Dünyanızda neyin gerçek ve doğru olduğuna, neyin olmadığına karar vermek ise size ait olacaktır.” Şimdi bahsettikleri (büyük harfli) Gerçeği nasıl tanıyabileceğimiz konusunda bilgi veriyorlar:

Bugün gerçek üzerinde konuşacağız. Daha doğrusu, asla değişmemiş ve değişmeyecek olan Gerçek hakkında konuşacağız. Onun ne olduğu konusunda uzun bir tartışmaya girmeyeceğiz, sadece şunu söylüyoruz, o etrafınızda gördüğünüz yaşamda bedenlenmiştir.

Hatırlarsanız, dünyanızın devasa bir değişim deneyimlediğine ve bu dönemde orada birden fazla yeni realitenin gelişmekte olduğuna değinmiştik. Bunların bir kısmının ortadan kaybolacağını ve bazılarının ise gelişeceğini de söylemiştik. Bir başka şekilde söylersek, zamanla bu konuda bir ortak anlaşmaya varacaksınız.

Bugün işaret etek istediğimiz konu ise, bunun her biriniz için bireysel olarak ne anlama geldiği. Geçiş dönemi realitesiyle (gerçekliğiyle) nasıl başa çıkacaksınız?

Öncelikle anlamalısınız ki, sahip olduğunuz inançla, içinde yaşadığınız çok farklı gerçeklikler olabilir. Peki, bu şimdiye kadar deneyimlediğinizden farklı bir şey mi? Hayır, değil. Bir seviyede, her zaman, her birinizin muazzam farklılıkta ve çeşitlilikte deneyimler yaşadığı ve onlara aynı farklılıkta tepkiler yaşadığı doğrudur.

Bu yüzden, anlaşamadığınız bir kişi sizin kadar doğru olabilir. Bu kişi ya da kişilerden öğrenmek, kendi haklılığınızda ısrar etmekten çok daha iyi olabilir.

Sadece biraz daha yüksek seviyede, sizin gördüğünüzden tamamen farklı realite yapılarını davet etmiş ve bütünleşmiş insan grupları olacaktır. Dünyanız ilerledikçe bunu aklınızda tutmanız gereklidir. Nasıl sizin dünyanız, onların dünyasıyla yaşayabilir? Yine, bu da yeni bir sorun değildir. “Nasıl bizler ihtiyacımız olanı oluruz ve aynı şeyi yapma hakkınıza müdahale etmeyiz?” Bu sorunun cevabını bulmak için şiddete gerek yoktur. Dünyanızdaki diğer canlı türleri bunu sürekli yapıyor.

Şimdi, gerçek olan şeylerden bahsettik ama henüz Gerçek seviyesine henüz ulaşmadık. Şöyle söylememize izin verin: Ne zaman kişiler ya da gruplar neyin gerçek olduğu konusunda çatışıyorsa, hiçbiri Gerçekte bulunmamaktadır. Her biri gerçek olan bir şeyin algısını yaşıyordur, eğer muhalefete ve anlaşmazlığa yol açıyorsa Gerçek olamaz. Gerçeğin “bir” ve kendi kendini kanıtlar halde olduğu seviyeye ulaşılmadığı takdirde, Gerçek değildir. Gerçeğin yaklaşmakta olduğuna dair en iyi kanıt, herkesin onun gerçek olduğunu kabul edeceği seviyenin yaklaşmasıdır. Bu, bir benzetme yaparsak, piramidin en tepesindeki son taş olacaktır. Elbette, kesinlikle gerçek olmayan bir şey konusunda da anlaşmaya varmak mümkündür, ancak hiçbiriniz bu olduğunda bunu bilemeyecek yetenekte değilsiniz. Aslında, öncelikle hedef büyük ihtimalle bu olacaktır.

Bu gezegenin geçmişinde yeni gerçekliklerin oluşturulduğu pek çok zaman olmuştur. Sıklıkla, bunun olabilmesi için felaket getiren olaylar gerekmiştir. Yine böyle bir zamandan geçiyorsunuz. Ama bu sefer, geçiş çok daha yumuşakça olabilir. Maalesef, hala daha arkada kalan bir kontrol sistemi ve bunun bitmesine inatla izin vermeyenler bulunuyor. Fakat aslında olan şey şudur; İlahi karar ve bunu doğru şekilde kolektif ya da evrensel karar olarak yorumlayabilirsiniz, böyle bir sistemin sürmemesidir. Dahası, size söylemek istiyoruz ki, böyle bir değişimden geçen tek yer, bu yıldız sistemindeki bu nokta da değildir. Burada kendine özgü şeyler de olurken, olanların bir kısmı başka yerlerde de gerçekleşiyor. (Mor Alev: Yani yükseliş yolundaki tek gezegen Dünya değil.)

Bu mesajın ana konusuna dönersek, lütfen şunu görün, birlikte çalışma, birlikte yaşama, birlikte gelişme, birbirinize bakma ve özen gösterme becerileriniz gelişmeli ve çok daha fazla kullanılmalıdır. Lütfen anlayın, kolektifinizin duygusal tepkileri bundan sonra yaşayacaklarınız üzerinde büyük etki yapmaktadır. Ve bu yeni enerjik ortamda, neden ve sonuç o kadar ayrı durmayacaktır. (Mor Alev: Yani çok çabuk olumlu ve olumsuz duygular, düşünceler beden bulacak, yaratıma girecektir.) Birbirinize ihtiyacınız olacak. Birbirinizi sevmeyi deneyin. Her şey bir yana, heveslenecek, heyecan duyacak çok şey olacak. Ve biliyorsunuz, paylaşıldığında çok çok daha keyifli, eğlenceli olur her şey.

Arkadaşlar, bu mesajdan bugün ne alıyorsanız, ne anlıyorsanız, sizin gerçeğinizde o vardır. Bir başka gün okuduğunuzda belki size farklı şeyler söyleyecektir. Biraz kriptik bir mesaj olduğunu, küçük benliğimizi ve zihnimizi zorladığını biliyorum, ancak enerjisini özümseyin ve benden açıklama istemeyin lütfen. “Gerçek nedir, peki?” sorusunun cevabı sizde. Bende değil. Konsey ve Ron Head’e her zamanki gibi kucak dolusu teşekkürlerimizi iletiyoruz. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2016 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2016 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. Çok değişik deneyimlerden geçiyorum, ‘gerçek’lik tam da yazıldığı gibi alternatif ‘potansiyel’ler ile karşıma çıkıyor. Bir an tam bir BİRlik ile nefes alabilirken, bir anda hoooop tekrar 3D de kabalaşan hoyratlaşan bir deneyimin içinde buluyorum kendimi, yargılayan zihnimin susmadığı, kibrimin kabardıkça kendini öne çıkardığı ve yeniden FARKEDİNCE gülümseyebildiğim ‘gerçek’likler…
  Sizin hep dediğiniz gibi, bizim kabul ettiğimiz her şey bizim gerçekliğimiz.. ve şimdi buna sahip çıkmanın bilincle, birlik ve sevgi bilinci ile inşa etmenin zamanı…

  Liked by 1 kişi

 2. Çok derinden ilerleyen,aslında kontrol altında olanlar için daha geç anlaşılır bir durumdayız.Bır nevi iyi ile kötünün savaşının içindeyiz.Kolektif birlikteliğimiz devam ettiği sürece,birbirimizi yükselttiğimiz sürece ,bırbırımızı doğru frekansta tutarak ,bilinç kontrolümüze karşı verılen savaşta,sevgi enerjimizle ışık tohumları gönderıyor olacağız konseye (konseyin bahsettiği iyilere) Gerçek tartışılamaz.Tartışacak bir şey yok,biz varız ve artık endişeyi bırakıp varlığımıza inanın sonrada sevgi frekansınızda kalın hep ,gerisi bizde o işin dıyor konsey.””Büyük spiritüel bir devrim oluyor ama biraz daha güç ,silah ,mermi lazım.Bunların karşılığı bizde sevgi,lütfen sevgi ve tekamül frekansında kalın bize cephane yollayın “” diyor kanalların hepsi.””””Kabala tedirgin ve algımızı bozmak için her tür fabrika ayarımızla oynuyorlar.Frekansınızı bozmayın ,koruyun kendinizi !!”””diyorlar ! 🙏🏻💜🙏🏻💜🙏🏻💜

  Liked by 1 kişi

 3. Bütün cevaplar tarihte,tarihin gizeminde saklı değil mi zaten? Tek bir taraf olsaydı,hala umut oluruydu?Çoktan bin yıllar önce teslim olunmuştu.Mücadele varsa tek bir doğru taraf vardır.Bilgiler yayılıyor.İnsanlar artık hakikatin peşinde ve bu gibi platformlarda kolektif bir akış sağlanıyor.Onları ,onların silahıyla vuruyoruz.Aynı kolektif seviyede kalmamız işin sırrının bir parçası.Bu yüzdendir ki Mor Alev inanılmaz büyük önemi olan bir platform benim ve bizim için 🙏🏻 kanal olmanın en gerekli olduğu yerde ve zamanda bunu yaptığın için teşekkür ederiz Mor Alev 🙏🏻💜🙏🏻💜🙏🏻💜

  Liked by 1 kişi

 4. Gercek tum varligi var eden ve her yerde bedenlenmis bir vaziyette bulunan isigin özü “bilgi”dir. Ve bizlerde bu bilgilerin okuyuculariyiz sadece.

  Liked by 1 kişi

 5. Merhabalar ben yeni bir okurum ve yazılarınız da bolca şifa buluyorum. Merak ettiğim bir konu var “Konsey” olarak geçen topluluk hakkında biraz daha bilgi verebilir misiniz? Fiziksel bedenleri olan enerjiler mi, saf ruhsal bedenler mi ya da bir başkası mı acaba? Şimdiden teşekkürler:)

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.