Haziran’a yaklaşırken, biz neye hazırlanıyoruz? – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

flying carpet collage by Eugenia LoliHafta sonu geri giden Merkür durdu, yavaş yavaş ilerlemeye başladı, şimdilik hala düşük viteste… Ama yine de farkı fark edebilirsiniz. Hız geri geliyor. Pek çok yönden hafta sonundan itibaren taze enerjiler içinde yüzmeye başladık. Güneş, dünya, Lilith burç değiştirdi, Mars değiştirecek, Merkür ilerliyor. Alışmak için bir-iki gün gerekebilir.

Haziran ayı… Haziran takvimine baktığımda neler yok ki?! Gündönümü, değişken burçlarda kare açı, sonra bir daha kare açı, bir daha ve bir daha, geri gidenler, birleşenler, zıt açılar… Değişim, dönüşüm, değişim, dönüşüm… Olabildiğince esnek olmalıyız. Esnek olmadığımız noktalarda ise yay gibi gerilebiliriz.

Siyah Ay Lilith Akrep’e tam Cumartesi, Wesak dolunayından hemen önce geçti. Lilith Ağustos 2015 den itibaren 9 ay dengelerimizi bozan gölgeleri bize Terazi bakış açısıyla gösterdi. Söz konusu Terazi olunca bütün ilişkilerimiz de mercek altına alındı. Lilith’in rol yapmaya, “mış” gibilere, özellikle de kendimize anlattığımız gerçek dışı hikayelere ve kendimizi zayıf görmemize tahammülü yoktur.

Şimdi, Akrep’e yerleşen Lilith derin psikolojimizle çalışacak. Bilinçaltımızdakiler ortaya çıkarken kendi kendimizi bile şaşırtabiliriz. Lilith lafı döndürmez, son derece dobradır ve ağzınızdan o hiç söylemeyi düşünmediğiniz kelimeler çıkıverir. Bununla birlikte inanılmaz bir rahatlık deneyimlersiniz, “oh, çok şükür, söyledim, itiraf ettim” dersiniz, hatta “böyle hissettiğimi ben bile bilmiyordum” dersiniz. Gölge aydınlanmıştır. Gerçek ortaya çıktığında, özünüze biraz daha yaklaşmışsınızdır. Bunu yapmak için önümüzde bir dokuz ay var.

Mars önümüzdeki Cuma günü Akrep’e girerken tam karşısında Venüs’le bakışmaya ve dans etmeye devam ediyor. Mars, Akrep’in eski yöneticisi… Güç, yeniden doğum ve ölüm burcu. Geri giderken Mars’ın klasik sorusu “girdiğimiz savaşlar, uğrunda harcadığımız zaman ve emeğe değer mi?” dir. Ve şapkamızı önümüze koyup bir değerlendirme yaparız.

Lilith’in de etkisiyle, özellikle toplumsal açıdan bu değerlendirmenin kadınların rolleri, değeri, eşitliği, saygı arzusu konularına yönelebileceğini düşünüyorum. Ama diğer derin temalar da eksik kalmayacak, sizin Akrep’inizde neler gömülüyse su üzerine yüzeceğinden emin olabilirsiniz.

İlk etapta belli konularda Mars etkisiyle öfke hissedebilirsiniz. Bu bir işarettir ve işaretler iyidir. Aynı hafif ateşlenme gibi, o işarete bakarak belki soğuk aldığınızı ya da bir enfeksiyonunuz olduğunu bulursunuz ve kökündeki soruna eğilirsiniz. Öfkenize de böyle davranın. (Bu konu hakkında ” Hisler ve Duygular” yazımda konuşmuştuk. )

Aylardır fiziksel, duygusal, zihinsel arınma ve saflaştırma yaşıyoruz. Bir çok şeyi yerle bir edip, yeniden inşa ediyoruz. Kişiliğimizin artık yakışmayan parçalarını tek tek değiştiriyoruz. Uyurken, rüya görürken, günlük alışkanlıklarımızı yaşarken, işimizde ya da evde, farkında olalım olmayalım, beyinlerimize yeni nörolojik hatlar döşedik, yeni alışkanlıklar ürettik. Bu hazırlık, takvimi dopdolu Haziran içindi. Bu hafta kendi dönüşümünüzü fark edeceksiniz. Hatta buna hayret edebilirsiniz.

Haziran büyük gümbürtüyle başlıyor: Uranüs-Eris tam birleşmesiyle! Beklenmediği bekleyin. Kökten, fiziksel ve zihinsel mutasyona, transformasyona hazır olun!

Cuma günü Satürn ve gücünün zirvesindeki Jüpiter kare açı yaparken, sadece kişisel bilinciniz, fiziksel kalbiniz ve kalp çakranız açılıp genişlemeyecek, aynı zamanda kolektif bilinç ve toplumsal kalp de büyük bir açılım yaşayacak.

via belle-vie-photographyYukarıda kısaca saydığım bütün etkilerle, frekanslar çok daha fazla yükselecek. Buna yepyeni bir radyo kanalı açılıyor diyebiliriz. O radyonun müziğiyle dans etmek isteyenler, kendi önünüzden çekilin, kendi kendinizin engeli olmayın. İşi ruhunuza bırakın. Evreni kendi küçük benliğimizle yönlendirmeye çalıştığımız günler gerçekten tarihte kaldı. Nasıl olacağına karışmayın, ne olacağını merak etmeyin. Sadece anda dans edin. Ufak benliğinizden, geniş olanına geçiş yapın.

Wesak Kutlaması bunun içindi. Bu yüzden güncellendik. Bu yüzden yüksek titreşimlere alışma egzersizleri yaptık. İşte hazırlandığımız şey kısaca bu.

Zihninizle anlamadığınızda ısrar etmeyin, kalbinizle görün ve kabul edin. Bu yılın Sabian sembolünün önerdiği gibi uçan halınıza binip büyük resmi görmeyi ihmal etmeyin.

Yeryüzüne indiğimizde ise, haritasız bir yoldayız. Daha önce yapılmamışı yapıyoruz, gidilmemişe gidiyoruz. Sevgimiz, merhametimiz ve zarafetimiz bizim pusulamız.

©2016 Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

4 comments

  1. Sevgili Mor alev,
    Üniversitede piyano bölümünde okuyorum ve bugün büyük Piyano final sınavım var!!! Yazının “Nasıl olacağına karışmayın, ne olacağını merak etmeyin. Sadece anda dans edin. Ufak benliğinizden, geniş olanına geçiş yapın.” kısmı Chopin ve Beethoven çalarken mükemmel hatasız çalmaya değil andan ve yarattığım müzikten zevk almayı hatırlatacak bana. Tanrıya ve tanrının fiziksel alemdeki tezahürü olan bana güvenmeyi seçiyorum, her şeyin güzel olacağına inanıyorum. Yazınız ve verdiği cesaret için çok teşekkürler…

    Liked by 1 kişi

  2. Galiba hiçbirşey yapamıyoruz derken çok şeyler yaptık ve şimdi bunları görmeye başlayacağızi, Kapılar.açıldıkça açılacak…Çok teşekkürler, harika bir özet olmuş, ellerinize sağlık!

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.