Dolunay Yengeç’te: Tom mu, Jerry mi kazanacak? – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Hiçbiri! Bu çekişmenin sonu yok, biliyorsunuz.

Arkadaşlar, dolunay 25 Aralık Cuma günü (bugün) İstanbul saatiyle 13.11 de gerçekleşecek. Çok ilginç bir dolunay, sanki kapanış sahnesi gibi. Eğer bu enerjiyi yerinde kullanırsanız, ritmi her ne kadar büyüleyici olursa olsun kendinizi bir daha asla bu şarkıdaki gibi hissetmeyebilirsiniz. İsterseniz bu şarkıyı sonra defalarca dinleyebilirsiniz tabii, ama sizin için anlamı çok başka olacak.

Siz dinlerken açıklayayım. Bu dolunay Yengeç’te gerçekleşiyor. Tam karşısında Oğlak’taki güneş var. Yani bu bir zıt açı. Tam olarak yaratım ve ilerleme açısı da diyebiliriz. Çünkü belli bir stres yaratıyor ve stresle beraber arınılması gereken şeyler, yaratıma sekte vuran engeller ortaya çıkıyor, onlar geride bırakılırken sadece yanınızda kalması gerekenlerle yeni olan yaratılıyor. Yengeç yuvayı, evi, anneliği ve içimizdeki çocuğu simgeler. Yengeç, “benim kişisel ihtiyaçlarım ve isteklerim” demektir aynı zamanda. Bazen ufak bir çocuk oluruz. “Beni ilgilendirmez. Ben bunu, şunu, diğerini istiyorum. Onu bana birilerinin vermesini istiyorum. Aslında dün istiyordum. Bugün geç kaldın. Bana bak. Beni besle. Bana istediğimi anında ver.” Mızmızlanırız, şikâyet ederiz, bol miktarda gözyaşı dökeriz. Yani 2-3 yaşına geri dönmüşüzdür. Şimdi tam karşıdaki kuralcı, katı Oğlak’ı düşünün. “Büyü artık!” diyor. “Sorumluluk al. Kendin yap! Kurallar var. Kanunlar var. Bir tek sen yoksun.” Sizce bundan ne çıkar? “Fare ile tartışan kedi” çıkar. (4⁰Yengeç Sabian sembolü)

Tom and JerryBu dolunay kendinizi ya da diğerlerini neredeyse kavgacı ya da incitici bulabilirsiniz. Bunlar ufak tefek can sıkıcı çekişmeler de olabilir, ya da birden bire tartışmalar çıkabilir ortaya. Veya kendi kendinizle de tartışabilirsiniz.

Egonuz size yıllar önce olmuş şeyleri, size ne kadar haksızlık yapıldığını, dileklerinizin gerçekleşmediğini, hep ne kadar iyi kalpli olduğunuzu ama anlaşılmadığınızı tekrarlamaya başlayabilir. En tipik olanı ise bu ruh halinin, egonuzun, size kalbinizi zorla kapattırmasıdır, kendinizi başkalarının iyi şanslarıyla karşılaştırmaya başlarsınız, bende ne eksik dersiniz. Bir geçmişe gidersiniz, bir geleceğe… Zihninizdeki zavallı Jerry’i kovalamaktan bitap düşersiniz.

Durun! Kimseyle tartışarak bir yere ulaşamadığınızı da biliyorsunuz. Ne Tom olun, ne de Jerry. Bunu kendinize son defa yapmış olduğunuza dair söz verin. Ve Aralık enerji koridorunun son ayağında, Uranüs bir gün sonra ileriye gitmeye başlamadan hepsini ama hepsini arkada bırakın. Kendinizi, başkalarını affedin. Bağışlayın. Unutun. İsmine ne derseniz deyin, bu blogdaki ya da herhangi başka kaynaklardaki hangi yöntemi kullanırsanız kullanın, s-a-l-ı-v-e-r-i-n. Buna ihtiyacınız yok. Siz ne geçmişinizsiniz, ne de geleceğinizsiniz. Siz şu anda buradasınız. Ve siz şu anda sizsiniz. Dünden çok farklı. Yarından da değişik. Bulunduğunuz anda mükemmelsiniz.

Güneş 4⁰ Oğlak’ta başka bir yol öneriyor. “Bir grup insan seyahat etmek üzere büyük bir kayığa sıkışarak biniyorlar” Bir topluluğun birlikte başladıkları bir yolculuk var burada. Bir ihtimal kayığı da birlikte inşa ettiler. Belki göç etmeleri gerekiyor. Görülüyor ki hedefledikleri yer, şu anda bulundukları yerden çok farklı. Seyahatin nasıl geçeceğini de bilmiyorlar. Umutları var. Ama bilinmeze doğru gittikleri de hissediliyor. (Bu günlerde iç ve dış göç çok yoğunken ilginç bir derece.)

Sosyal gruplar belli bir yaşam alanından bir başkasına giderken, ya da belli bir yaşam tarzından bir başkasına geçiş yaparken çok daha eşit şartlarda anlaşırlar. Kararlar birlikte alınır. Herkes katkıda bulunur. Bu sembol, değişim ihtiyacının görülmesi üzerine insanların birlikte hareket etmesini anlatır. Yani, “ben” gider, “biz” gelir, “sen yap” gider, “birlikte yapalım” gelir. Topluluk amacı en öne çıkmıştır. Oğlak’taki gezegen kümelenmesine bakarsak, bu derecenin önemi daha da çok öne çıkıyor.

Kendinizi uzlaşmaya, anlaşmaya ve toplum hizmetine açın. Gitgide hızlanarak inanılmaz şekilde ilerlediğinizi ve hatta “biz” olmaktan da hoşlandığınızı göreceksiniz. O zaman şarkıdaki Adele gibi eskiye bakıp kalbiniz yanmaz, intikam istemezsiniz, eskiden yaratmak isteyip de yaratamadıklarınızı şimdi başarırsınız. Daha da iyisi, aslında o şeylere ihtiyacınız olmadığını görürsünüz. Ve birlik olarak yepyeni sulara yelken açarsınız. Hayat hikâyenizi değiştirmek elinizde. Şimdi. Salıverin.

©Mor Alev 2015

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

2 comments

  1. Merhaba çok teşekkür ediyorum mor alev sadece şunu sormak istiyorum sizin blogda saliverme çalışmalarını bulamadım acaba yardimci olabilirmisiniz

    Beğen

    1. Sevgili Nevin, bunun için ücretsiz melek enerjileri sayfasına bakabilirsiniz ya da sol sütunda aşağıya doğru bir sürü anahtar kelime göreceksiniz. Onlardan salıvermek kelimesine tıkladığınızda konuyla ilgili bütün yazılar önünüze gelecektir. Sevgilerimle

      Beğen

Yorumlar kapatıldı.