Hafta Sonu Enerjisi – Duygular, benlikler, grev ve hediyeler!

Space  by deadfixArkadaşlar, bu hafta sonu enerjisine baktığımda her ne kadar bu konulara yeni ay yazısında değinmiş olsam da, yine de birkaç hatırlatma yapmak istedim. Bu iki gün içinde çok şey oluyor.

Bu hafta sonu duygularımızla bağlantıya geçiyoruz. Bunun sebeplerinden biri ayın Aslan’a geçiş yapması, Aslan ise bildiğiniz gibi öz-sevgi ve kendi benliğini ifade etmenin burcu. Bunu yaparken, zodyakta hafta boyunca yaşadığımız zıt açılar, yodlar ve kareler bize yol gösteriyor. Güneş Mars ve Merkür’le birleşmek üzere ilerliyor, dikkat edin, eski inanışlar, öfkeler ve reaksiyonlarla bağlantıya geçerseniz, yani Aslan’da eski benliğinizle bir araya gelirseniz, bunları arındırın. Frekansınızı yüksek tutmayı seçin, bu elinizde. Kibarlık ve şefkat milyonlarca kapıyı açar.

Dünden beri Mars’ın bulunduğu derecenin Sabian sembolüne bakıyorum ve bu sembollerin mükemmelliğine tekrar hayret ediyorum. Mars 8⁰ İkizler’de. “Ayaklanmış grevciler fabrikayı çevreliyor!”

Bu çok ilginç bir pozisyon. Durumun resmini zaten ülkemizde görüyorsunuz, sembolde aynen olan şey bu! Ve hislerim diyor ki, şimdilik günlük hayatımızı pek etkilemiyor gibi görünen grevler, aslında çok daha büyük bir değişimin göstergesi, buzdağının ucu. Bu açı kolektif bilinç açısından şunu söylüyor: “Ben artık bu oyunu oynamak istemiyorum. Bıktım! Yoruldum! Ben haberleri seyretmek istemiyorum, sizin makinenizin kölesi olmak istemiyorum, yanlış anlaşılmak, dinlenilmemek ya da yokmuşum gibi davranılmasını istemiyorum. Ben çözüm istiyorum.”

Lynda Hill kitabında bu sembolü, kişinin haksızlıklara uğradığını ya da kullanıldığını hissettiğinde durumu tamamen durdurabileceğini, evde, işte, ilişkide greve gidebileceğini fark etmesi olarak açıklıyor. Kendi haklarınızı korumak zorunda kalabilir, hatta başkalarının hakları için de ayağa kalkmayı seçebilirsiniz. Bu gibi durumlarda uzlaşma şarttır ama uzlaşma için de duyguların dinmesini beklemek üzere biraz geri çekilip düşünmek yerindedir. Grev aslında uzlaşmadan önce hiç kimsenin bir şey yapmadığı ve geri çekildiği bir dönemdir.

Neptün bu konuda sizlere yardımcı olacak, bütün bir hafta sonu, “Bulutların üzerinde uçuş yapan uçak” sembolü ile yükselip olayları kuş bakışı görebilirsiniz, Uranüs de buna çok benzer “Sihirli Halı” sembolünü bize getirmişti hatırlarsanız. Neptün, sezgilerimizi yönetir, yüksek sezgiler ise bize çözümü ve uzlaşmayı getirecektir. Benim yükselip kuşbakışı bakma yolundaki tercihim her zaman olabildiğince (bunun hiç mümkünü yoksa, on dakikalığına pencereden bakmak yoluyla bile) tabiatla baş başa kalarak etrafımdaki sembolleri incelemek ve birkaç dakikalık meditasyonlar yapmaktır.

İşte yukarıdaki gibi eski benliğinizden kalan negatif duyguları elediğinizde, haksızlığa uğradığınızı düşündüğünüz konuda durumu durdurup geri çekilip büyük resmi görmeye niyet ettiğinizde, Güneş’in ulaştığı Sabian sembolüne siz de ulaşabilirsiniz. “Süslü bir Noel Baba kıyafeti giymiş beyefendi, noel çoraplarını hediyelerle dolduruyor.” Burada soru; Siz alan mısınız, veren mi? Ama önemli olan armağanların verilip alınması. Kalbinizi evrenin hediyelerine ve  doğrudan elinizde tutabileceğiniz 3D hediye paketlerine açın. Onları zarafetle kabul edin ve zarafetle verin. Bu sembolün en yüksek sonucu dileklerin kabulüdür. Sürprizler olabilir.

Sembolün en düşük frekansı ise hediyelerin arkasında başka bir niyet olmasıdır, buna karşı da sezgilerinizi kullanın. Aynı şey şu anda direnen işçilerin yapacağı anlaşmalar için de geçerli.

Harika bir hafta sonu dilerim!

©Mor Alev 2015

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

One comment

Yorumlar kapatıldı.