Bir Aşk Hikâyesi: Yeni Ay Boğa’da – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Heart in abottleYeni Ay, 18 Mayıs Pazartesi sabah saat 07.15 de (İstanbul) Boğa’da gerçekleşiyor. Bu ay her yönden birlikteliği ve dengeyi temsil eden, sevginin yeniden uyandığı, neredeyse sihirli bir yeni ay olma potansiyelini taşıyor. İşte bu yüzden önümüzdeki günler tam bir aşk hikâyesi olacak.

Ah, sevgi… Bu yeni enerjilerde sevgi de değişti, aşk da… Alıştığınız, koşullar konulan, “bana şöyle davranırsa, ben de böyle davranırım”, “kendimin sevmediğim yönlerini saklarsam beni daha çok sever”, “beyaz yalanlarla bu ilişkiyi güzelce yürütürüm, ortalığı sakin tutarım”, “o mutlu olacağı için ben de mutluymuş gibi yapayım” denilen ilişkilerde değişim uzun zamandır geliyordu. Bu konu neredeyse her yeni ay ve dolunayda karşımıza çıkıyor. Mars ve Venüs’ün uzun yolculuğu konusunda da konuşmuştuk sizinle. (Bağlantısı burada)

Şimdi o koşullu sevgiyi, gerçek olanıyla değiş tokuş etme zamanı. Şimdi kendimize ve hayata âşık olma zamanı. Merak etmeyin, işin için de romantizm de var, ama önce kendimizi toparlamalı ve sevgiyi yeniden keşfetmeliyiz. Bize yardımcı olacak telepati var, büyülü bir halımız var, insanların birlikte hareket edecekleri durumlar var ve Kutsal Erkek ve Kutsal Kadın enerjinin bir arada yükselişi var…

Evet, bazen alışılmamışı yapmak zor gelebilir, yeni enerjilerde biraz kaybolmuş hissedebilirsiniz. Ama muazzam yardımcı enerji dalgaları toplamı bizi ileriye doğru ittirirken, biraz sabır, biraz yüksek perspektif ve hedeften şaşmamak, hepimizi bu Temmuz ayında uzun zamandır sözü edilen cennet adaya çıkarıyor, bu arada yolculuğumuz da geçmiştekine göre çok daha rahat gerçekleşiyor.

Yeni Ay Sabian Sembolleri

Ay ve Güneş önce 27⁰58″ Boğada: “İncik boncuk satan yaşlı Kızılderili kadın” ve

Miles HymanBundan iki dakika sonra 28⁰ Boğada: “Hayatının ortalarında bir kadın, birden bire unutulmuş büyüleyici güzellikleri fark ediyor ve beklenmedik bir şekilde romantizmi yeniden keşfediyor”

Ay ve Güneşin tam karşısındaki Dünya (Gaia) 28⁰ Akrep’te: “Perilerin Kralı kendi ülkesine ulaşıyor.”

Bu üçlünün bir araya gelişi bana çok anlamlı geldi. Öncelikle neden yeni ayın iki sembolü olduğunu konuşalım. Yeni ay her zaman “yeni” ile ilgilidir. Bu ay çok ilginç bir şekilde bize bir dönemin bittiğini ve bir yenisinin başladığını gösteriyor. Yani bu ayın imzası aslında ikinci sembolü taşıyor.

Yol kenarında incik boncuk satan yaşlı kadını düşünelim biraz. Büyük ihtimalle evde çok çalışıyor, emeğinin karşılığını bazen alıyor, bazen almıyor, mükemmel bir sanatçı olabilir, ama daha iyi bir yaşam umudu çok az, hayatının olgunluk döneminde, beklentileri büyük olasılıkla gününü kurtarmakla ilgili ve neredeyse bize 3D deki halimizi anlatıyor. Yani, hayatın çarklarını bütün derinliği ile hissederken, banka kredileri, faturalar, işin getirdiği stres, sorumluluklar, yaşamı istediğiniz gibi değiştiremeyeceğinize olan inançlar, toplumsal baskılar ve içinden çıkamadığımız bir çember… Yeni ay bu sembolü alıyor, paketleyip bir kenara atıyor ve gözlerimizi umuda çeviriyor.

İki dakika içinde, yeniden doğuyoruz ve çevremizin büyüleyici bir güzellikte olduğunu fark ediyoruz. Eski umutlarımızı, hayallerimizi ve mutluluklarımızı, yenilenmiş, güncellenmiş, çoğu zaman tamamen değişmiş ve çok daha olgunlaşmış şekilde canlandırabileceğimizi görüyoruz. Kalbimiz mutlulukla doluyor. Güneş parlıyor. Ve karşıdan doğru bütün dileklerimizi gerçekleştirebilecek bir peri geliyor. Bu iki sembolün bir araya gelmesi harika bir başlangıca işaret ediyor.

Dengeleme devam ediyor

Igniting the Inner Fire Yin Yang Mandala by Moira GilKutsal kadın ve Kutsal Erkek enerjilerin dengelenmesi hem içimizde, hem de dış dünyada devam ediyor. Bu da bizi alıştığımız bütün konfigürasyonları değiştirmeye yöneltiyor. Geleneksel roller tek tek değişirken, ilişkilerde, toplumsal görevlerde ve kalplerimizde devrim sürüyor. Dengeye doğru gitmeye devam ediyoruz. Ay, Güneş ve Yeryüzü bunda hemfikir.

Gaia dilekleri gerçekleştirirken

Bütün dileklerimizi gerçekleştirecek Peri Kralı aslında Yeryüzü, yani Gaia. Ona âşık olduğumuzda sevgimizi asla karşılıksız bırakmıyor. (Aslında ona ne kadar kötü davransak, onu hiç düşünmesek de bize karşı çok zarif ve verici) Bize sağlık, sevgi, denge ve ilham veriyor.

Arkadaşlar, Boğa zaten bir toprak burcu, yöneticisinin de Venüs olduğunu hesaba katarsak, bu semboller topluluğu daha güçleniyor. Bu ay lütfen toprağa dönün, onu fark edin. Birazdan Merkür etkisinden de bahsedeceğiz, doğal yaşamı izleyin, çünkü o sizinle konuşuyor. Çözümler tam karşınızda, yaratıcılık da burada. Sanatsal yaratıcılık bu ay patlama yapacak. Ama sadece sanatsal değil, tüm şekillerde yaratıcılık patlama yapacak. Bütçenizi nasıl yöneteceğinizden, teknolojik ilerlemelere ve hatta tıbbi keşiflere kadar olan büyük bir yelpazede, Gaia’yı dinleyenler yepyeni fikirlerle laboratuvarlarına geri dönecek ve çok ilginç çözümler, alışılmadık yenilikler getirecekler.

Aşk

twinflames may 2015 artist unknownSevgiyi yeniden keşfediyoruz. Ağır, sorunlarla dolu, Romeo-Juliet tarzı sevgiler çoook gerilerde kaldı. Bunun yerine tüy gibi hafif ve koşulsuz sevgiyi buluyoruz. Onu bulduğunuzda başka şeylerle karıştırmayın, hafifliğine bakıp onu görmezden gelmeyin. Sevgi zorlamaz, sevgi rahattır, sevgi yumuşaktır. Sizi kanatlandıran, zihninizin ve bedeninizin en mükemmel haliyle çalışmasını sağlayan sevgiyi, içinizdeki bütün güzellikleri ortaya çıkaran sevgiyi buluyoruz.

Bekâr olup da bir ilişki isteyen arkadaşlar, dışarıya çıkın ve yenilikten çekinmeyin. Bu ay bunun için ideal. Sağlam, mutlu, yeni ilişki kurallarına uyan ilişkinizin tohumunun bu ay atılması büyük bir olasılık. Önce kendinizi sevmeyi unutmayın ve kalbinizi açık tutun, kural kitabınızı da yırtıp atın. Tadını çıkarın, zihninizde hemen geleceğe atlamayın, bulunduğumuz an yerine gelecekte yaşamak geçen seneydi, bu sene her şey değişti.

Venüs ve Plüton tam karşı karşıya. Son bir yıl içinde defalarca bizi dürüst olmaya çağırdılar. Lütfen, kendiniz olun, siz olduğunuz gibi güzelsiniz, değerlisiniz, sevilesi varlıklarsınız. Yalanların – ne kadar saçma, minik, ya da devasa olursa olsunlar – arkasına saklanmak tam ters tepki yapacak. Bunun olmasını Plüton kesinlikle sağlayacak. Yeni bir şey deneyin ve sadece siz olun. Artık kelimelerin çok önemi kalmamaya başladı. Hepimiz karşımızdakinin enerjisini okuyabiliyoruz, öyle olunca da gerçeği yalandan çok kolay ayırabiliyoruz. Dürüstlükle ilgili öğüt, yıldızlardan hem bu ay yeni romantizm bulanlara, hem de var olan ilişkilerinde sorun yaşayan arkadaşlara geliyor.

İlişkilerinde sorunlar olan okuyucularım, size ayrıca yardım geliyor. Diyorlar ki; “Daha önce cesaret edemediğin şeyleri dene. Risk al. Yeni çözümler üzerinde uğraş, bu sefer dengeyi kurabilirsin. Saygıyı ve eşit olduğunuzu unutma. Atmosferde kullanılmayı bekleyen yaratıcılık patlamasını kullan ve yeni bir şeyler yap!”

Büyülü aşkın yanında biraz da ciddiyet

Mars ve Satürn 15 Mayıs’tan beri zıt açıda. Bunu aslında bir haftadır hissediyoruz ve hissetmeye devam edeceğiz. Bu süper güçlü bir enerji ve kesinlikle iki yüzü var. Bir yüz, diyor ki, “artık yeter, harekete geçin, değiştirin, ayaklanın”. Ayaklanma, akılsızca yapıldığında daha da çok baskıya yol açar. Mars’ın eski enerjisinde kalırsak, ortaya çıkıp kendimizi ateşe atarız. Oysa yeni Mars diyor ki; “Savaşlarını akıllıca seç. Her şeye bağırıp çağırarak, kavga ederek isyan etme. Satürn’den akıl al. Önce dosyanı bir araya getir, ne yapacağına aklını kullanarak karar ver ve stratejini hazırla.” En büyük savaşçılar, aynı zamanda en iyi stratejistlerdir. O zaman, içimizden gelen öfkeyi salıverip, durumu nasıl çözeceğimiz konusuna odaklanmalıyız. Çünkü büyük öğretmen Satürn bizi tek bir hatada eski enerjilere hapsedebilir. Bunu sanal ya da gerçek hayat sıkıyönetimi gibi düşünebilirsiniz, evde, işte, sokakta ya da ruhsal dünyanızda sıkıyönetim hiçbirimizin hoşuna gitmez.

Uranüs, Eris noktasıyla birleşmiş, Lilith Sabian sembolü “akın akın karavanlarda insanlardan” bahsediyor, bu yazıyı dün yazmış olsaydım, “Aha! Bursa’daki otomotiv grevini bildim!” diye böbürlenebilirdim, ama bir gün geç kaldım. Kendinizi olası grevlere, toplu tepkilere, bol miktarda propaganda ve provokasyona hazırlayın. Aslında bu ülkede bu iki şeye de alıştık gibi bir şey ama seçimden hemen önce ve sonrası, bu konuda çok dengesiz görünüyor. Yeni enerjiler, %1’i desteklemiyor, o yüzden geçen haftalarda yapılan provokasyonlar sonuca ulaşmadı. Umuyorum hepimiz akılcı yeni Mars’ı ve Satürn’ü dinleriz.

Büyülü halı ile yükselmek

by Jacquelin de LeonYukarıdaki yanıcı ve sıkıştırıcı enerjilere yardım, yine Uranüs’ten geliyor. Uranüs her ne kadar bizi isyankarlığa davet ediyorsa da, bunu sonuç alacak şekilde yapmamızı istiyor. Uranüs Sabian sembolü “Oryantal desenli büyülü halı”. Bu sembol, Uranüs’ün bizi yükseklere çıkarmaya söz verdiğini gösteriyor. Ne zaman bir sorunla karşılaşsanız, karmaşık bir durumu anlamaya çalışsanız, büyülü halıyı çağırın, yükselin ve olayları kuş bakışı gözlemleyin. Böylece kişilerin neleri neden yaptığını, olası sonuçları ve etkenleri çok daha rahat görebilirsiniz. İlginçtir ki, Sabian sembolleriyle çalışmaya başlamadan çok önce “kararsızlık anında yükselmek” yöntemi hakkında bir yazı yazmıştım. Bağlantısını burada veriyorum, çünkü bu ay bu yönteme ihtiyacınız olacak.

Merkür (Rükrem), yine…. geri gidiyor…

Ben yazmaktan bıktım, Merkür çığırtkanları insanları korkutmaktan bıkmadı. (İlgili yazımı burada bulabilirsiniz.) Aslında Merkür geri yolculuğunun gölgesine geçen hafta girdik. Neredeyse Haziran sonuna kadar da gölgede kalacağız. Sizi bilmem ama benim yılda 10-24 haftamı bu hareketten korkarak geçirecek kadar vaktim yok. Yapmam gerekenleri yapacağım, sadece daha dikkatli olmaya çalışacağım. Size de aynını tavsiye ederim. Şimdi korku bölümünü geçtiğimize göre, bu geri yolculuğun aslında muhteşem olasılıklara gebe olduğunu söylüyorum.

Merkür’ün geri yolculuğunun Sabian sembolü “Birbirinden çok farklı yerlerdeki iki kişi, birbirleriyle telepati aracılığıyla sohbet ediyorlar”.

Herhangi bir gezegen geri giderken, o gezegenin yönettiği konularda dış dünyadan içimize döndüğümüzü biliyoruz. Merkür, iletişimi, dolayısıyla da teknoloji ve seyahatleri de yönetiyor. Bu, öncelikle meditasyona başlamak ve meditasyon sırasında bilgi akışına izin vermek için mükemmel bir zaman. Bu aynı zamanda, sezgilerin geliştiği ve bu yolla birbirinizle iletişime geçebileceğiniz bir dönem. Bunu lütfen deneyin. Uzun zamandır görüşmediğiniz birisini düşünün ve ondan haber almayı niyet edin. Aynı, birisini düşündüğünüz anda telefonun çalmasının bir tesadüf olmadığı gibi, bu kişiden alacağınız haberin de bir tesadüf olmadığını bileceksiniz.

Bu son derece gizemli sembol, aynı zamanda bizleri bizimle iletişime geçmeye çalışan tabiatı dinlemeye de çağırıyor. Etrafınızda ne gibi semboller var? Hangi kuş, çiçek, hayvan sürekli karşınıza çıkıyor? Ne demek istiyorlar? Belki sizin gözünüze çarpan şey bulutlar, ya da yıldızlar. Bunlara dikkat edin. Bunu şairane anlar yaşayın diye söylemiyorum, ki şairane anlar da harikadır. Bunlar gerçekten kodlanmış bilgiler taşıyor ve ilham veriyor. Kuşlar seyredilmeseydi, bugün devasa uçaklarımız olabilir miydi? Siz de size ait sembolleri ve kendi sorunlarınızın çözümlerini okuyabileceksiniz, sadece biraz dikkat ve sakinlik yeterli.

Bu dönemde oldukça fazla “deja vu” tarzı deneyimler yaşayabilir, boyutlar arası anlık görüntüler görebilirsiniz. Geçmişten gelen kişiler, henüz tam bitirilmemiş hesaplar da karşınıza çıkabilir. Bu enerjiler tamamlanıp geçmişte kalmak üzere yolunuzdalar, böylece o hesaplar kapanır, arkada sadece dersler, sevgi ve şükran kalır. Arınmanın bir aşamasından daha geçip, yeni dünyanıza bir adım daha yaklaşmış olursunuz.

Hayata yeniden âşık olmak

Aslında, bence bu ayın teması gerçekten hayata, dünyaya ve kendimize yeniden âşık olmak.

Olumlu enerjiler bizi sarmalarken, her zaman ama her zaman ne görmek istiyorsak, onu görüyoruz. Kendi illüzyonumuzu kendimiz yaratıyoruz. Havaların ısındığı, yazın ilk göz kırpışlarını gördüğümüz şu günlerde, gözlerinizi yeniye ve güzele dikin.

Sorunlar çıktığında yükselin ve o sorunun bile bir güzelliği olduğunu, sizi ileriye götürmek, geliştirmek ve olgunlaştırmak için burada olduğunu hatırlayın. Stratejinizi oluşturun. Sabırla, adım adım yolunuza devam edin.

Aşk güzel, özel ilişkiler güzel, hele böyle Mayıs-Haziran aylarında harika, hatta aklımızı başımızdan bile alabilir. Ama hatırlayın, kendinize vermediğiniz sevgiyi başkasına veremezsiniz. Kendinize göstermediğiniz saygıyı başkalarından bekleyemezsiniz. Yeni sevgi, koşulsuz, dürüst ve eşit. Gaia kucağını açmış sizi bekliyor.

Yine çok uzun bir rapor oldu ama bir ayda o kadar çok şey yaşayacağız ki, ancak sıkıştırabildim! Harika bir yeni ay ve 28 gün diliyorum hepinize

©Mor Alev 2015

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

13 comments

 1. Mor Alev seni çok seviyorum ama çok.. İlaç gibi geldin yine. Meleklerin kanadında ulaştın sanki bana. Teşekkür ederim. Var ol sonsuza dek….

  Beğen

 2. içim yine sevgi ve umut doldu sevgili Moralev
  yorum için teşekkürler

  Beğen

 3. yine harika bir “yükseliş raporu”, harika bir kılavuz! Teşekkürler Mor Alev.. ❤

  Beğen

 4. Çok güzel haberler verdin bize Sevgili Mor Alev.Ruhum yorulmuştu açıkcası ama bu yazı çok iyi geldi.Herkese çok güzel yeni ay enerjileri diliyorum❤️Mutlu olunacaksa hep Birlikte Olunmalı…Emeğine Sağlık👏👏👏

  Liked by 1 kişi

 5. Umut etmeyi unutmuşken yaşamın kendisinin umut olduğu gerçeğini önümüze çilekli pasta gibi koymuşsun.
  TEŞEKKÜRLER

  Beğen

 6. Ne kadar teşekkür etsem az…Daha düne kadar bağırıp çağırmayla sorunların çözülebileceğini düşünüyordum,şimdi daha akılcı çözümler üretebiliyorum.Ailemle aramızda ‘saygı ve değer’ problemi var geçen seneden beri ve dün yine karşıma çıktı,oturup küsmek/sinirlenmek/yaşam enerjimi tüketmek yerine konuşmayı seçiyorum bu kılavuz sayesinde 🙂

  Sevgiler

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.