MERKÜR ~ RÜKREM??? Geri gidince olanlar – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

KAPALI - Merkür geri gittiği sürece
KAPALI – Merkür geri gittiği sürece

Bugün Merkür “ünlü” geri yolculuğuna başlıyor. Olağan uyarıları bekliyorsanız, yani kayıp anahtarlar, telefonlar, bozulan bilgisayarlar, data kayıpları, rötarlar ve yanlış anlamalar… Bu yazı onlardan pek bahsetmeyecek! Çünkü ben iki haftadır zaman zaman bugünü düşündüğümde, “Neden Merkür’ün geri gidişi bu kadar önemli? Neden bu konuyu bıkmadan usanmadan işliyoruz? Bu transitin tek istediği bize çelme takıp, canımızı sıkmak mı?” soruları aklıma geliyor. Ben hep beraber bir “geri giden Merkür” saplantısı oluşturduğumuzu düşünmeye başladım. Oysa, enerji, enerjidir… Onu kullanmak bize kalmış. Bunu günün enerjisi yazılarımda sıklıkla dile getiriyorum. Enerjiyi olumlu sonuçlar almak için bir fırsat olarak görebilirsiniz, ya da madalyonun karanlık yüzü size daha çekici gelir.

Öncelikle bütün gezegenlerin geri gittiğini hatırlayalım. Aslında geri gitmiyorlar tabii, yörüngeleri, döngü ve hızları birbirinden farklı olduğundan, dünyadan bakıldığında ve yıldızları arka plan olarak alırsak, zaman zaman geri gidiyormuş gibi görünüyorlar. Herhangi bir zamanda mutlaka geri giden bir gezegen vardır. Örneğin, kendi döngüsünde Plüton 44 defa geri giderken, Venüs sadece 7 defa geri gider. Merkür, her sene üç sefer geri gider, bu da kendi döngüsünde 20 geri gidiş demektir. Yani Merkür’de bir gariplik yok.

Ama bizim Merkür’ün yönettiği konularla ilgili tuhaf bir ilişkimiz olmaya başladı. Bundan beş yıl önce bu konuya böyle önem verildiğini hatırlamıyorum. Merkür binlerce yıldır geri gittiğine göre, neden şimdi bunun üzerinde bu kadar çok duruluyor? Merkür’ün iletişimi yönettiğini hatırlarsak, ve sokakta yürürken, araba kullanırken, yemek yerken etrafınızdaki kaç kişinin telefonlarıyla konuştuklarını, selfieler çekip Instagramda yayınladığını, emaillerini kontrol ettiğini, Facebook durum güncellemelerini okuduğunu ve “anı yaşamadığını” düşünürsek, belki bir yerlere varmaya başlarız. Galiba teknoloji bağımlısı olduk! Bilgisayarımız bozulunca dünyamız yıkılıyor! İşte bu sonuncusundan ben de suçluyum arkadaşlar. Korku propagandasını çok seven medya da bütün bunları hemen benimsiyor.

Oturup hatırlayabildiğim kadarıyla, son bir kaç senede yaşadığım teknoloji, seyahat, toplantı ve genelde iletişim konusundaki sürpriz ve zorlukları Merkür’ün geri gidişiyle kıyasladım ve büyük çoğunluğu çakışmıyordu bile! Size bu bir hurafedir, asla iletişim sorunu yaşamayacaksınız demiyorum, ama demek istediğim; Belirli bir zamanda gökyüzünde pek çok açının olduğu, bu açıların bizlerin kişisel yıldız haritasındaki transitleri oluşturduğu ve olacakları sadece gökyüzünde geri giden Merkür’ün belirlemediği. Özellikle de enerjinin bize ne demek istediğini anlarsak ve onu olumlu bir şekilde kullanırsak! Yani, Jüpiter’in her geri gidişinde 7 milyar insan kilo almıyor, Venüs’ün geri gittiği dönemlerde birden bire sosyal yaşamımız sona ermiyor, Mars geri giderken herkes libidosunu kaybetmiyor. Yeter artık, korkmayalım!

Her zaman bilgisayarımızdaki veriler yedeklenmeli, tabii ki telefon numaralarımızı sadece bir yerde değil, birkaç yerde tutmalıyız, seyahat edeceksek evden çıkarken elbette pasaport, bilet ve diğer belgeleri iki kere kontrol edeceğiz ve bir mesajı göndermeden onu iyi anlaşılıp anlaşılmayacağına bakmak için tekrar okuyacağız, toplantılara hazırlıklı gireceğiz, elimizde belgeler ve notlarımız olacak, karşı tarafı dinleyeceğiz ve anlamadıklarımız hakkında soru soracağız, kendimizi anlatırken açık ve net olacağız, arabamızın servisi geldiyse götüreceğiz…. Bunlar insanoğlunun 21. yüzyıl yaşantısında her zaman yapması gereken şeyler, sadece yılda üç defa Merkür geri giderken değil.

Peki, Merkür geri giderken ne diyor?

PLANETARY ENERGIESAslında teknik olarak bu geri yolculuk 21 Ocak-12 Şubat arası olsa da, etkileri çoktan başladı ve 12 Şubat’tan sonra da devam edecek. Bir astrolog arkadaşım, Merkür erken yatar, yavaş uyanır demişti… Yani hepimiz için Merkür, gölgesini de hesaba katarsak, neredeyse 5 Ocak’ta geri etkisini göstermeye başladı ve bu Mart başına kadar sürecek. Enteresan değil mi? 5 Ocak Pazartesi günü Merkür’ün sözde “lanetini” düşünmüyorduk, ama o oradaydı. Ve hiç bir şey de olmadı! Hiç birimiz bu konuda konuşmadık.

Merkür, bilgi almayı, bilgi vermeyi, gelen bilgiyi analiz etmeyi, özümsemeyi temsil eder. Dünyamızı bize anlamlı gelecek bir şekilde algılayıp, etrafımızla bilgi değiş-tokuşu yaparken mantıklı olmamızı sağlar. Merkür’ü her türlü iletişim ilgilendirir, sadece kelimeler değil. Bazıları yarattıkları eserlerle ya da yaptığı yemekle konuşur, bazıları vücut diliyle… Bundan dolayı Merkür aynı zamanda öğrenmek konusuyla da ilgilidir. Merkür’ün doğum haritanızdaki yeri, sizin yükseldiğiniz iletişim tarzını işaret eder ve o alan en büyük iletişim uzmanlığınızın olduğu yerdir. Nasıl düşündüğünüzü, bilgiye nasıl ulaştığınızı, değerlendirdiğinizi, öğrendiğinizi, konuştuğunuzu, yazdığınızı ve hangi konularda öğrenim gördüğünüzü belirler. Merkür’ün sizin “ilginç” bulduğunuz konuların üzerinde büyük etkisi vardır.

Herhangi bir gezegen geriye giderken, onunla ilgili konularda içimize döneriz ve bir iç değerlendirme, özümseme, gerekiyorsa arınma ve yeniden düzenleme yaşarız.

Merkür geri gittiğinde bizi olayları, projeleri, kararları yeniden gözden geçirmeye davet eder. Böylece onları mükemmelleştirebiliriz. Bu kısaca bir yeniden değerlendirme, ek bilgi toplama, yenileme, yeniden bağlantı kurma, yeniden düşünme zamanıdır. Bu zaman, dışarıdan bilgi toplamak, öğrenmek, öğrendiğimizi özümsemek ve herhangi bir şey için hazırlanmak için idealdir. Geçmiş tanıdıklarınızla yeniden karşılaşabilir, eğer bitmemiş işleriniz varsa onlara geri dönebilirsiniz.

Merkür bizleri içe dönmeye davet ettiğine göre, bu dönemde meditasyon yapmak, iç sesini dinlemek, hatta kanallık denemesi yapmak, son derece olumlu seçimler olacaktır. Ayrıca, bence evren bizi teknolojiyi değil, anı yaşamaya çağırıyor. Dış ve iç yaşamımızı bu geri yolculuk sayesinde dengeleyebiliriz. Elinizdeki telefonlara fazla yapışır da ruhunuza yeterli zamanı ayırmazsanız, Merkür onu elinizden alabilir.

Arkadaşlar, hayat devam ediyor. Seyahat etmek de öğrenmektir, eğer gözlerinizi açarsanız. Bundan çekinmeyin. Belki bir rötar olma olasılığına karşı yanınıza bir kitap alın, bakarsınız ki aslında size hizmet eden şey hava alanında beklediğiniz zaman olacak. Bu günlerde yeni işe başlıyorsanız, daha ne istiyorsunuz? İşinizin ilk günlerinde ne yaparsınız? Bilgi toplarsınız, yeni ortamınızı öğrenirsiniz, gördüklerinizi özümsersiniz. Merkür size bütün bilgileri sindirmeniz için yardımcı oluyor.

Bu döngüde Merkür Kova’da ve orada çok mutlu! Kova tarafsızdır ve kendimizi olaylardan duygusal anlamda koparıp sağlıklı kararlar ve isabetli değerlendirmeler yapmamızı sağlar. Bu da, aklımızda saplandığımızı düşündüğümüz konulardan kolaylıkla sıyrılıp yeni ve ilginç çözümler bulmamızı sağlayacaktır.

Bu döngüde önemli olan bir şey de bu geri yolculuğun Sabian sembolü: “Maskeli baloda maskesi düşen adam” Bu sembol kesinlikle, nerede olursa olsun, saklanamayan gerçeklerden bahsediyor. Saklanan sırlar ortaya çıkacak, birden bire işin içyüzünü öğreneceksiniz ve maskeler bir bir düşerken, o hiç anlam veremediğiniz şeyler sizin için anlam kazanacak. Ben bu açı etkisiyle dünya sahnesinde nelerle karşılaşacağımızı çok merak ediyorum.

Dürüstlük, özellikle kendimize karşı olan dürüstlük, çok ama çok önemli. Kimliğimiz nedir? Kimliğimiz maskemiz midir? Gerçek kendimiz olabiliyor muyuz? İçimize dönüp bütün bunları düşünebilir ve gerekli iç düzenlemeleri yapabiliriz.

2015 yılının önemli açılarını verdiğim yazımda söylediğim gibi, ben bu dönemleri kendimi dışarıya anlatmak için değil, kendimi anlamak için kullanıyorum. Bana iyi geliyor. Bu zamanlarda elimden geldiğince sakin şeyler planlıyorum, ama sonuçta bir şekilde bir sürü kişiyle olacaksam, uzak bir yere gitmem gerekiyorsa buna da hayır demiyorum.

Bence bu geri yolculuk bize iyi gelecek!

Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Mor Alev

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

9 comments

 1. Bu ic ferahlatici ve aydinlatici bilgiler icin cok tesekkurler Mor Alev. Herkese sevgiler…

  Beğen

 2. 63yasindayim ve 87 yasinda yatalak Annemi bakiyorum. son günlerde cok cokzorlaniyordum.Sevgili Narin hanima annemin rahatsizligini anlattigimda
  cok güzel ic ferahlatici dua yazdi. bir kac satir olsada bunda bir hayir vardir
  düsüncesiyle inandim okudum.dahasonra meleklerle yasama..karti aldim .
  nedenini bilmiyorum.2-3haftadir kartlarimi cok ihmal ediyorum.
  Sututgartta yasiyorum ama nasil yasiyorum….? 6 seneoldu oturdugum
  sehire unuttum neler degismis …cok üzgünüm yanimda bir ALLAH birde
  koruyucu meleklerim var.Bütün Ailem annemin bakimini bana sorumlu tuttu
  lar…sizin alayacaginiz dogayi,Alisverisi,insanlari hasret kaldim.Kimse kapimiza acmiyor .Ayda toplam 5 saat disardayim iste hesaplayin.
  ben adimi( günahsIz mahküm) koydum ve öyle gibiyim.
  ve su anda ben bu programda cok yeniyim…
  Agir depfesyon haplari aliyorum, tansiyon probmimde var…
  dualarinzin icine bizede alirsaniz sevinirim.Tesekkürler…

  Beğen

  1. Sevgili Dostlar, biz her ne kadar enerji ve sevgi çalışması yaptığımızda bütün dünyayı ve tüm varlıklarını kapsıyor olsak da, Nefise’yi de hatırlarsak iyi olur. Teşekkür ederim.

   Beğen

 3. Harika bir yazı. Bu güçlendirici, cesaret verici enerjili yazılara bayılıyorum. Teşekkürler. Ben de bu gezegen gerilemelerinin biraz abartıldığını düşünenlerdenim açıkçası. Her yerde yeni bir işe başlamayın, yeni bir şey almayın falan yazıyorlar da ne kadar mantıklı tüm bunlar?

  Beğen

 4. Bu güzel yazıyı bir solukta okudum, paylaşımınız için teşekkür ederim..

  Beğen

 5. Merkürü sevdim ben 🙂
  istemenin gücünü yaşatıyor bana 😉

  Beğen

 6. Merkür’ün mantığına en uygun retrogade yazısı için elinize sağlık.Özelikle retro Merkür eksik ya da yarım bırakılan,üzerinde durmadığımız ama aslında bizim için çok önemli olan yaşam temalarını hatırlatır ve değerlendirilmesi gereken çok önemli bir zaman dilimidir.

  Beğen

 7. Deniz Hıdıroğlu’ndan yorum:

  merhaba, sizi bir süredir takip ediyorum. Bilginize ve deneyiminize ve samimiyetinize güvenerek bir soru sormak istiyorum ama cevap verip vermemek sizin bileceğiniz bir şey, saygı duyarım 🙂

  Merkür retro dönemleriyle ilgili tam anlamadığım bir detay var, tam da bugünlerde bu detayla ilgili büyük kararlar vermek üzereyim.

  21 Ocak-9 Şubat demişsiniz retro dönem için.

  6-7 ay önceden beri uzaktan görüp beğendiğim, telefonla birkaç defa arayıp detaylarını ve fiyatını sorduğum her gün de önünden geçtikçe içimi geçirdiğim bir ev var. Tam 23 Ocak günü, bu evi alabilmemiz için bir yerden para geleceğini öğrendim ve o gün bugün evin peşinde koşuyorum (gidip evin inşaatını gezdik, sahibiyle görüştük, aile içinde değerlendiriyoruz vs)

  Şimdi bu evle ilgili karar verip, satın almak için girişimde bulunmak için 9 Şubat (artı 1 hafta etki daha var sanırım) sonrasını mı beklemeliyim, yoksa geçmişten gelen bir konu olduğu için retronun bitmesini beklemeden bugünlerde harekete geçmeli miyim? Aynı şekilde retro’dan önce arkadaşımın kendisine aldığı ve benim de incelediğim almaya niyetlendiğim ama sonra durduğum büyük bir elektronik malzeme de söz konusu, bugünlerde almasam iyi mi olur? Yani bu retroda önceden beğendiğimiz şeyleri almak sıkıntı yaratır mı?

  Evle ilgili karar verme, satın alma sürecinin yanı sıra bir de bu kararsızlığı yaşamak beni oldukça yavaşlatıyor ve tedirgin ediyor. Dün gece düşünürken (bir Terazi çok düşünür di mi:) aklıma size bir sormak geldi açıkçası. Vakit ayırıp da beni aydınlatabilirseniz çooook ama çok sevinirim.

  Teşekkürler, sevgiler. Deniz

  Beğen

  1. Sevgili Deniz,
   Yazıyı okursanız eğer, tam geri gidiş 9 Şubat değil, 12 Şubat’a kadar sürüyor. Eğer yine yazıya dikkat ederseniz, etkiler Mart ayı başına kadar sürecek. Yazıda Merkür geriye gidiyor diye hayatımızı yılda 3 sefer durduramayacağımızı da yazmıştım. Bu dönemde bilgi toplayın, bu dönemi “acaba bu ev, bu elektronik eşya sizin mükemmeliniz mi?” sorularını cevaplamaya ayırın. Kalbinize sorun. İçiniz rahatsa gidip almanız gereken şeyi alın. Bu ülkede tüketici hakları koruma yasası olduğuna göre beğenmediğiniz şeyleri sonradan iade edebilirsiniz. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.