Neden daha fazla bekleyesiniz ki? – Konsey (Mesaj 23)

Rise earthKonsey hakkında sohbet etmeye bugün de devam edelim. Konsey olarak adlandırdığımız topluluğun oluşum nedenini ve şeklini birlikte keşfedelim.

Daha önce de bahsettiğimiz gibi birçoğunuz rüyalarınızda, Meditasyonlarınız esnasında ya da vizyonlarınız (görüntü) aracılığı ile kendinizi bir Konseyin huzurunda konuşurken ya da bir Konsey toplantısını izlerken gördünüz. Bazılarınız da, yönetim kurulu toplantı odası, Oditoryum (dinleme salonu), Stadyum gibi bazı mekânları algıladınız. Geçmiş mesajlarımızda bunlardan da bahsetmiştik.

İleride çok daha fazla kişinin bu tür deneyimler yaşayacaklarını size garanti ederiz. Bazı kişilerin şimdiye kadar böyle bir deneyim yaşamamış olmaları, kendilerinin bu Konseylerin birer üyesi olmadıkları anlamına gelmiyor. Sadece henüz “uyanmadıkları” için bunları hatırlamıyorlar. İsterseniz bu durumun giderilmesi için ricada bulunabilirsiniz (Bunları hatırlayabilmeniz için, Meleklerinizden veya İlahi Rehberlerinizden yardım isteyebilirsiniz)

Bu konuyla ilgili yaşanmış olan deneyimler birbirine çok benzemesine rağmen, herkes için aynı değildir. Gerçi bunun nedeni, bazılarının diğerlerine nazaran her şeyi daha net hatırlayabilme yeteneğinin olmasından kaynaklanabilir.

Konseyle ilgili şu gerçeğin tekrar altını çizelim. Bu yaşamınızda ihtiyacınız olan en ufak bir Bilgi ve her türlü Rehberlik, Konsey’in bünyesinde mevcuttur. Ve bu bilgiler her daim, her birinizin erişimine açıktır.

Bu demektir ki; (Sizin adlandırmanızla) Rehberler, Melekler, başka isim bulamadığınız için Işık Varlıkları olarak isimlendirdiğiniz diğer Varlıklar, sevdikleriniz, öğretmenleriniz, bizim Ustaların Ustası olarak adlandırdığımız Varlıklardan oluşan bu Konseyler, ihtiyacınız olabilecek her türlü rehberliğin ve sevgi dolu koruma ve yardım hizmetlerinin KAYNAĞIDIR. Sizin Öz-benliğiniz de bu Konseylerin bünyesinde, her daim katılım halindedir.

Üyesi olduğunuz Konseylerin, asla ara vermediklerinden ve asla bir oturumu ertelemediklerinden de bahsetmiştik. Tüm Konseyler, her zaman oturum halindedirler ve bu hep böyle olacaktır. Sadece sizin ihtiyaçlarınız değiştikçe, o sırada oturum halinde olan üyeler değişir. Genellikle bu değişim, sizin başka suretlerinizin katılımıyla gerçekleşir. (Sizin orada bulunan suretiniz, yine sizin ihtiyacınıza göre başka bir suretinizle yer değiştirir.)

Şimdi bunun neden böyle olduğunu araştıralım. Her biriniz, gerçek hafızanızın ve bilincinizin normal boyutlarına sahip olmayan bir bedenle (şu anda olduğu gibi) deneyimleyebileceğiniz bir yaşam şeklini seçtiniz. Bu amacınızın önemli bir kısmı ise; Artık gerçek hafızanıza ve bilinç seviyenize sahip olabilmesi için bu bedeninizin, özellikle şu anki yaşamınızda, yükselişini tamamlamaktı. Ve bunu topluca gerçekleştirmekti. (Bu yaşamdaki amacınızın büyük bir kısmı, toplu olarak bedenlerinizle birlikte yükselmekti.)

İşte şimdi bu mesajın esas özünü açıklıyoruz. Her ne kadar öyleymiş gibi görünmese de; Sizler, bu devasa görevi hiçbir yardım almadan tamamlamak durumunda bırakılmadınız ve asla da bırakılmayacaksınız.

Dolayısıyla, hayatınız boyunca mevcut durumunuzu yaşamaya devam etmek yerine – şayet isterseniz tabii ki aynı koşullarda yaşamınızı sürdürebilirsiniz- çok daha güzel bir yaşamın var olduğuna inanmak ve böyle bir yaşamı deneyimlemek için, elinizden gelen bütün çabayı sarf etmenizi öneriyoruz.  

Anlayacağınız üzere, bunun için sizin seçiminiz gereklidir. Gözünüzün önündeki perdeyi kaldırmanızı engelleyen, sizin “ayrımcılık” ile ilgili inanç kalıbınızdır. Bu ayrımcılık kavramı size çok uzun yıllardan beri öğretildi ve siz de bunu gayet iyi öğrendiniz. Bizler, sizlerden ayrı (başka, farklı) değiliz! Ne bir zaman, ne bir mekân ne de başka bir açıdan, asla sizlerden ayrı değiliz! Buna inanmanız için, sadece “bu mümkün olabilir” diye düşünmekle başlamanızı öneriyoruz.

Böyle bir başlangıç yapmış olmanızın soncunda, gerçekten İlahi bir Varlık olabileceğiniz düşüncesi de bir şekilde bilincinize yerleşecektir. Şu an bulunduğunuz yerde ve konumda bunları kabullenmek, çok büyük bir olaymış gibi gözüküyor. Bundan dolayı da size, şöyle bir öneri getiriyoruz.

Hayran olduğunuz karakteristik özellikleri sergileyen kişilere bir bakın. Onların içindeki “kutsallığı” görün. Son mesajımızda bahsettiğimiz aynayı kullanın. Ve böylece onların, sizden hiçbir şekilde farklı olmadıklarını anlayın. Onlar, Dünya’nın yararına Dünya’da ifade bulmuş olan (Dünya’ya bedenlenmiş olan) Birin/Bütünün suretleridir. Aynen sizler gibi… Aynen sizler gibi…

Bizler, sürekli “talimat verme” (öneride bulunma) çabasında hiç olmadık. Ancak aranızdan bazıları, sanki gittikçe sadece bunu yapıyormuşuz gibi düşünüyorlar. Fakat Sevgili Dostlar, gerçekte olduğunuz Öz-benliğinize (içinizde barındırdığınız ilahi niteliklere) ihtiyaç duyulacağı zamanlar yaklaşıyor! Hiç olmadığı kadar kendinize inanmanız gerekiyor. Ve içinden su (bilgi) çekeceğiniz “Kuyu” şimdi bile erişiminize hazırdır. Bu kuyunun suyu, Sevgi’dir, Işık’tır. İlahi Biliş’tir. Öyleyse neden daha fazla bekleyesiniz ki?

Bu çeviriyi yapan Mor Alev Dostuna, Ron Head ve Konseye çok teşekkürler. Mesajın orijinaline http://www.oraclesandhealers.wordpress.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/