Yeni Ay: Kova mı, Balık mı? Ne olursa olsun, harekete hazır olun! – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Goddess - Tsuyoshi NaganoYeni Ay 18 Şubat, 19’una döndükten sonra sabaha karşı saat 01.47 de gerçekleşecek. Arkadaşlar, bu hakkında düşündüğüm ve yazdığım en tuhaf yeni ay. Teknik olarak düşünürsek yeni ay Kova burcunda, ama birkaç dakika sonra gerçekleşseydi, Balık’ta olacaktı! Fakat erken geliyor ve burada önemli olan şey de bu! Yeni ay son saniyelerde tırnaklarıyla Kova’ya tutunuyor desek uygun olur… Hemen adından hem ay, hem de güneş Balık’a giriş yapıyor.

Kova ve Balık… Bu iki kelime bize neyi ifade ediyor? İki bin yıllık Balık Çağını yeni bitirdik, 2012’de Kova’ya giriş yaptık. Kova’ya bir türlü yerleşemedik, değişiyoruz, salıveriyoruz, dönüşüyoruz ve sonra bir daha aynı değişim döngüsünü hayatımızın farklı alanlarına taşıyoruz. Toplumlar, ekonomimiz, sistemler, kurumlar, politika… Her şey değişiyor. Belki bir adet daha Kova imzası taşıyan yeni ay bize bütün bu konularda yardımcı olacak, bize ek zaman tanıyacak. Gelin bu yeni ayın bize ne demek istediğini birlikte çözelim…

Geçtiğimiz bir ay boyunca “mükemmelimiz nedir?” sorusunu cevaplamaya çalıştık. Kalpten gelen isteklerimizin ne olduğu bulmak, anlamak ve bunları kendimize itiraf etmek konusuna eğildik ve bilgi topladık. Planlarımızı, projelerimizi şekillendirdik. Bir takım kararlar aldık ama henüz tam olarak harekete geçmedik.

Yeni astrolojik sene Koç burcundaki yeni ay ile başlıyor, bu astrolojik sene ise bugün bitiyor. Peki, bu çok ender görülen neredeyse iki aylık boşluk neden var ve Nisan ortasına kadar ne yapacağız? Arkadaşlar, bu iki ay hareket tam olarak başlamadan bütün ön hazırlıkları yapacağız. Bunu bir gösteri gibi düşünün. Seyircilerin gördüğü sadece sahnede olanlardır. Oysa gösteri hazırlığı aylar önce başlar. İlk fikirler, yaratıcılık aşaması, planlar, provalar ve sahnenin hazırlanması… Bu iki ayı provalara ve sahnede dekorun, ışığın, ses sisteminin hazırlanması olarak görün. Bu zamanımız boşa geçmeyecek. Aslında, çok çok meşgul geçecek ve yeni astrolojik yıl ile gösterinin gongu çalacak! (Bu noktada 2015 genel astrolojisini yayınladığım yazıya da bakabilirsiniz.)

Ay ve Güneş, Uranüs-Plüton ikilisinin tam ortasında:

Önümüzdeki bir ay içinde ise çok önemli olaylar bizi bekliyor. Bu Kova-Balık ayının karakterini anlayabilmek için Zodyak’taki birkaç önemli açıya bakmak gerekiyor. Bu yeni ay , ünlü Plüton-Uranüs kare açısının tam orta açısında gerçekleşiyor. Orta açının her iki gezegenin de enerjilerini taşıdığı söylenir. Yani bu yeni ay Değiştirici Plüton ve Özgürleştirici Uranüs’ün enerjilerini en yüksek hali ile taşıyacak. Bu da demek oluyor ki Uranüs-Plüton kare açısının yedinci ve sonuncusu önüne geçilemez bir güçle geliyor. 2012’den beri hayatları baştan aşağıya değiştiren bu açı, sakince aramızdan ayrılmayı planlamıyor.

Bu açının sonuncusunun gücünü iyice anlamak için yeni ayın ne olduğunu hatırlayalım. Yeni ayda ay ve güneş bir aradadır, o yüzden ay güneşin ışığını çok ince bir hilal şeklinde yansıtır. Dolunayda ise ay ve güneş karşı karşıyadır, o yüzden ay güneşin ışığını kocaman bir tepsi gibi yansıtır.

Bu durumda hem ay hem de güneş Uranüs-Plüton ikilisinin tam ortasında. Bu kare açının etkilerinden aylardır konuşuyoruz. (Detaylı bilgiler bu bağlantıda)Ama kısaca bu ikilinin bir araya gelişinin tarifi yapıldığında çok güçlü tanımlar kullanılıyor: “Devrim, yönetimdeki gücün devrilmesi, tam dönüşüm, kökeninde uzun süreli ve çözülmemiş sorunların yattığı ani değişim, aşırı uçlardaki şartlar, ani ve patlayıcı olaylar”

Gezegensel orta açılar hakkındaki kitabında Noel Tyl şöyle demiş: “Güneş, Uranüs ve Plüton orta noktasındayken, bağımsızlık ve özgürlük arzumuz zirve yapar, çok yüksek gerginlik ve devrimler deneyimleriz.” Ay bu ikisinin arasındayken de “sarsılmaz duygusal bir inanç ve fikirlerle değişime zorlanma” enerjisi duruma hakim olur.

Evet, Mart ortasında (16-17) yeniden yerini alacak kare açı, hayatımızı değiştirmeden gitmeyecek. Bir sonraki yeni ay ise 20 Mart’ta Türkiye’den de gözlenebilecek bir güneş tutulması ile gelecek. Hemen ardından ise Bahar Ekinoksu ile devasa enerji girişine şahit olacağız. Bunlar hepsi birbiri peşi sıra 4 günde gerçekleşecek. Bu konuda günlerce konuşabiliriz!

Ben bütün okuyucularıma bu dönemde ayaklarını yere sıkı sıkı basmalarını öneririm. Böylece dengenizi korursunuz.

PEACE HAND -  Art By Dan MorrisBenim hissettiğim, aslında yaşanacak olan devasa değişimin karmaşasının ilk işaretlerinin çoktan görülmeye başlandığı. Geçen dolunay yazımda 2013 Haziranını andıran bir birliktelik bilincinin kendini göstereceğinden bahsetmiştim ve üzücü bir olay sonunda insanlar aynı Sabian sembolümüzün dediği gibi sokakları doldurdular. (Bağlantısı burada) Bu hafta sonu çok iyi gördüğümüz bir şey, insanların artık ezilmek istemediği, insanların artık eşit olmak istediği, ve kısacası insanların “insan olmanın onuru, saygınlığı ve doğal haklarıyla yaşamak” arzusunu ruhunun derinliklerinde taşıdığı, ve bunu bütün varlıklarla paylaşmak dilekleriydi. Yani, kadın hakları, çevrecilikten, çocuk hakları, herkes için eşit eğitimden, yaşlıya saygı, ekonomik özgürlük, hayvan haklarından ve ifade özgürlüğünden ayrılmıyor. Bunların hepsi bir bütünün parçası ve bir arada değerlendirilmesi gerekiyor.

Bizler, yeniden “Bilge Baykuş” rolüne davet ediliyoruz. Bakış açımızı genişletip, 360 derece başımızı döndürerek, olaylara tarafsız ve sevgiyle bakarak, kişileri ve kendimizi yargılamamaya çağrılıyoruz. Unutmayın, yargılamamak, muhakeme yeteneğini kullanmamak demek değildir. Elbette çeşitli kararlar vereceğiz ve seçimler yapacağız, ama bunları yeni bir yaklaşımla yapmamız gerekiyor. Çözüm uzlaşmada ve “bir” olmakta. Kuzey düğümünün yer aldığı Terazi bize bunu tekrar tekrar hatırlatıyor.

Sabian Sembolleri:

Visionary artBu çok ilginç yeni ay için iki sembole bakacağız. İlk sembol, belki de 360 sembolün en uzunu ve çevirmekte oldukça zorlandım: “Kökenleri kadim bir kültüre dayanan ruhani kardeşliğin bir araya getirdiği sayısız bireysel zihnin tek bir anonim bilinçte birleşmesinin yarattığı parlak ışık, kendi dönüşümlerini (metaformozunu) tamamlayanlara görünür.”

Açıklaması ise şöyle:” Bir kişinin zihnini olasılıklara açık tutarak ve kendini dönüştürme yolunda gelişimini hissetmesiyle yüksek varlıklarla ilişkiye geçmesi.” Yüksek varlık tanımı hepimiz için farklı şeyler söyleyebilir. Bu yazıları okuyanlar, büyük ihtimalle kendi Yüksek (Öz) Benlikleri ve rehberleriyle iletişime girmek isteyen, ya da bu iletişimi güçlendirerek sezgilerini daha isabetli kullanmayı amaç edinen arkadaşlar. Semboldeki “ruhani kardeşlik” tanımı da buna uyuyor. Bu bence yükseliş yolunda önemli adımlar atmayı da işaret ediyor.

Sanırım, bu ay bizim gerçekten Kova Çağına girdiğimizi hissettiğimiz çok önemli bir ay olacak. Dane Rudhyar bu sembolü şöyle tamamlıyor: “Bu, ruhani bir grubun en yüksek noktasıdır. Bu, hep beraber var olmanın bilincinin bütünlüğüdür.” Yani bence hep hakkında konuştuğumuz “Birliktelik Bilinci” ortaya çıkıyor. Bence de bu noktada günlük kelimelerle ifade etmeye çalışırsam “Birimiz hepimiz için, hepimiz birimiz için” duygusu, inancı ve davranış tarzı geliyor diyebiliriz.

Paris marketplaceİkinci sembol: “Kalabalık bir pazaryerinde çiftçiler ve tüccarlar çok çeşitli ürünleri sergiliyorlar.” Hmm, yine kalabalık, yine birlikteyiz ve şimdi de büyük ihtimalle de pazarlık ediyoruz, alışveriş yapıyoruz, belki sohbet ediyoruz. Önemli olan şu ki, evimizde yalnız değiliz ve toplumun çok çeşitli bireyleri ile hep birlikteyiz. Bu, bir yandan ekonomiye işaret ederken, diğer yandan pek çok ürünün sergilendiği, insanların yarattıklarını sunduğu, kendilerini ortaya koyduklarını gösteren bir sembol. Bu, en tepede kullanmış olduğum “sahneyi hazırlamak” metaforuna da uyuyor.

Benim aklıma ekonomik yönden daha da fazla skandalın ortaya çıkabileceği olasılığı da geliyor. Bankalar, sigortalar, uluslararası şirketler, çeşitli kurumlar hakkında yeni ve çok önemli olaylar duyabiliriz. Maskeler dünya çapında düşmeye devam ediyor. Bunlar bizi bu ülkede ya da diğerlerinde yeniden sokağa döker mi? Olabilir! Sembolümüz pazaryeri kalabalık diyor.

Yukarıdakilerin yanında, bu hafta sonu bir araya gelecek olan Mars ve Venüs’ten bahsetmiştik. Yeni ya da yenilenmiş ilişkiler kesinlikle masadaki en büyük olasılık. Mars Koç’a, kendi evine giriyor. Bu da, yazının en başında bahsettiğim hazırlıklarımızı hızlandıracak. Mars cesaretimizi güçlendirecek, istediklerimiz için adım atmaktan korkmayacağız. Bu sayede hem fiziksel, hem de zihinsel enerjimiz artacak.

Özetlersek:

Nispeten yavaş geçen bir ayın sonunda çok hızlı bir döneme giriş yaptık. İnsan içine çıkıyoruz. Planlarınızın temelleri sağlam ve dürüst ise, jet hızıyla hayallerinizi gerçekleştirmek için adım atmaya başlayabilirsiniz. Sahneyi kurun. Artık beklemeyin!

Genel olarak, toplumsal hayatımız sarsılmaya devam edecek. Bizler içimizden yükselen “özgürlük, eşitlik ve kardeşlik” çağrısına karşı koyamayacağız. Mars cesaret ve hareketi, Venüs anlayış ve sevgiyi, kuzey düğümü dengeyi sağlamamıza yardımcı olacak. Şimdiye kadar planladıklarınızı hayata geçirmeye başlayacaksınız. Kalbi boş olanlar, kendinizi sürprizlere hazırlayın.

Bilge Baykuşlar, Kova Çağını sizler başlatıyorsunuz. Dengede durun. İyi gözlemleyin. Farklı dallara konup olayları değişik açılardan gözlemleyin. Baykuş çok iyi bir avcıdır, gözünü koyduğunu kaçırmaz ve aslında çok hızlı uçar, bunu unutmayın. O konduğunuz daldan sık sık kalkıp kalabalıklara karışmanız gerekecek.

Harika bir Yeni Ay dilerim!

Mor Alev

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Mor Alev

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

5 comments

  1. Sevgiyle merhaba ;

    Harika bir yazı elinize yüreğinize sağlık şu gökyüzü bir yerinde dursa artık yorulduk 🙂

    Beğen

  2. Her zamanki gibi muhteşemdi. Şükürler olsun, artık siz ve meleklerim var hayatımda🙏❤️ Çok şükür Tanrım🙏

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.