Baş Melek Gabriel (Cebrail)’den Sevginin Yüzleri (15): SAKİNLİK

Cloud wave - Peter FromDeğerli Sevgililer,

Bugün sizlere, “dinginlik/sakinlik” olarak tanımlanan Sevgi’nin diğer bir niteliğinden bahsetmek istiyorum. Bu niteliği somutlaştırabilmek için, kişinin kendisini büyük ölçüde tanıması gerekir.

Bugünün Dünya’sında çok fazla hareketlilik var ve birçok değişiklikler meydana geliyor. Bundan dolayı da her ruhun, bu önemli niteliği sergileme gerekliliği ortaya çıkıyor. Bu nitelik, etrafınızda oluşan her şeye İlahi bir düzen getirerek; Huzuru, Barışı ve her şeyin güzel olduğu duygusunu yayan, içsel bir güçtür.

İnsanlar çoğu zaman, hayatlarının bazı bölümlerinde meydana gelmiş olan büyük değişikliklerin üzüntüsünü çeken kişilerin uyumsuz enerjilerine maruz kalırlar. Kişiden dışarı yansıyan bu uyumsuz ve karmaşık enerjiler, çevrede bulunan herkesin Aura’sını etkiler. Ve bu enerjilere maruz kalan kişiler de genellikle, aynı karmaşık enerjileri geri yansıtma dürtüsüne kapılırlar. Oysa kişi sakin kalabilirse ve karşısındaki kişinin duygularına benzer duygularla tepki vermekten kaçınırsa ve tüm alçak gönüllüğü ile sıkıntısının sebebini açıklamasını rica ederse, ortamdaki gerginliği hızlı bir şekilde yatıştırmış ve böylece içinde bulundukları enerji alanını huzur duygusuna dönüştürebilen pozitif bir iletişim kurulmasını da kolaylaştırmış olur.

Eski çağların dehlizlerini ardımızda bırakırken meydana gelen değişiklikler, çok daha büyük bir hızla gerçekleşmeye devam ettikçe, Sevgi’nin bu niteliğini ortaya çıkarmak da o kadar önem kazanacaktır. Tüm sakinliği ile etrafına huzur ve barış enerjisi yayan, düzeni sağlamak için ne gerekiyorsa yapan dingin bir ruh,  bu gibi durumlara denge ve süreklilik duygusu getirecektir. Kişinin bu özelliği, çevresindeki diğer kişiler için her anlamda büyük bir nimettir. Bu nitelik, özellikle bu dönemde kişilere büyük yarar sağlayacaktır, Sevgililer.

Tabii ki şimdilerde bu niteliği daha da üst derecelere taşımış olan ve bunun yanı sıra, Sevgi’nin diğer niteliklerini de uygulayan birçok ruh vardır. Bu ruhların amacı, eski Çağın değişmesinden dolayı (kişinin adapte olmasını ve kabullenmesini gerekli kılan) birçok olayın meydana geldiği bu dönemde, Yeryüzü dediğiniz “geminin” sakince yol almasına yardımcı olabilmektir. Kişilerin sakin ve barışçıl bir tutum sergilemeleri, olumsuzluk, kaygı ve endişe duygularının ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Böylece karmaşık olan birçok enerji değiştirilerek, aynen olması gerektiği gibi tüm Varlıklarla olumlu bir “işbirliği yapma” çabasına dönüştürülecektir.

Yeryüzündeki her ruh, buraya gelme sebebi olan “yüce amacı” doğrultusunda hareket etme becerisine sahiptir. Kişiye hangi yol daha uygun ise, o yolda ilerlemek adına atacağı bir sonraki adımı değerlendirmek için ihtiyacı olan özelliklerden bir tanesi de, sakinlik niteliğidir. Kişi sakin ise, zihni de berrak ve nettir. Ve Öz Benliğinden gelen içsel rehberlik ile daha fazla temas halindedir.

Sevgi’nin bu niteliğini uygulamakla, çevrenizdeki kişilerin enerjisinin, kendi enerjinizle uyumlu hale gelmesini ve böylece Huzur ve Barışın hâkim olmasını sağlarsınız.

Etrafınızda meydana gelebilecek olan kargaşa anlarına “sakinlik” getirmenin yolu, derin bir nefes almakla başlar. Öncelikle Kök çakranıza doğru derin bir nefes alın, nefesinizi tutarak üçe kadar sayın, sonra da “Tüm gergin ve karmaşık enerjiler, nefesimi dışarı verdiğimde salıverilmiş olacaklar” diye niyet ederek, nefesinizi dışarıya verin. Bu basit egzersiz, içinizdeki “sakinlik duygusunun” yeniden yapılanmasına yardımcı olacaktır.

Bu sözlerimi biraz düşünmeniz için, Sevgim, Dinginlik ve Adanmışlık niteliğim ile şimdilik aranızdan ayrılıyorum.

BEN Baş Melek Gabriel (Cebrail)

Arkadaşlar, dinginlik ve sakinliğe giden en kısa yolun düzenli meditasyon alışkanlığından geçtiğini söylememe gerek yok herhalde… Nefes de büyük bir yardımcıdır ve Gabriel’in yukarıda söylediği gibi her durumda sizi rahatlatır. Benim için sevginin bu yüzünü taşımak, özellikle zorluklarla ya da sürprizlerle karşılaşıldığında büyük işe yarıyor. Tepkilerinizi çok daha yüksek enerjilerle belirliyorsunuz, zorluklar zorluk olmaktan çıkıyor, çok çabuk uzlaşma ve uyuma ulaşabiliyorsunuz.

Mor Alev Dostuna bu çevirisi için çok teşekkür ederiz. “Sevginin Yüzleri” yazı dizisinin diğer mesajlarını blogun sol tarafındaki “Konular” başlığı altına “Sevginin Yüzleri Yazı Dizisi – Baş Melek Gabriel (Cebrail)kategorisine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Dizinin amacı ve bir araya gelme hikayesi ise şu bağlantıda: Yeni Yazı Dizisi – Baş Melek Gabriel (Cebrail)’den SEVGİNİN YÜZLERİ

©2011-2015 Marlene Swetlishoff, http://www.therainbowscribe.com

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2015 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2015 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

3 comments

  1. sevgili mor alev, uygun bulursanız ya da elinize herhangi bir metin geçerse, lütfen periler hakkında da yazabilir misiniz? geçen sene bir kaç yazı paylaşmıştınız, hevesle bekliyorum

    Beğen

  2. çok farklı konulara değinmişsiniz, hoş bir site olmuş tebrikler… Ben de sizi sayfama gözatmaya beklerim.. “bigozat.org”

    Beğen

Yorumlar kapatıldı.