Neden Meditasyon?

Arkadaşlar, eğer meditasyona başlamak konusunda şüpheleriniz varsa, 2013 Haziran ayında yayınlamış olduğum bu yazının yardımcı olacağına inanıyorum. Yazının tamamını okumak için en alttaki “orijinali görüntüle” bağlantısına tıklayın.
Mor Alev

Mor Alev

meditation meditation (Photo credit: HaPe_Gera)

Meditasyonun beyin için en iyi egzersiz olduğuna dair 10 neden:

1. Sizi daha mutlu eder

Daha olumlu zihin halleri geliştirir; eğer mutlu iseniz hayatınızın her köşesinde daha iyi olursunuz. Duygular bulaşıcıdır ve eğer mutluysanız bu duyguyu etrafınızdakilere de dağıtırsınız.

2. Beyni güçlendirdiğine dair bilimsel kanıtlar var

UCLA de yapılan bir araştırmaya göre meditasyon beyni fiziksel olarak güçlendirir.

3. İşinize odaklanmanıza yardımcı olur

Yoğun, teknoloji dolu hayatlarımız tüm dikkatimizi kendi üzerine çekiyor; sürekli emaillerimizi, facebook ve twitter’i kontrol ediyoruz. Yeni bir araştırma meditasyonun sizin işe daha çok ve iyi odaklanmanızı sağladığını ortaya çıkardı.

4. Daha şefkatli bir insan olmanızı sağlar

Dikkatinizi nefesinizde ve vücudunuzdaki hislerinizde toplayarak sakinleşmenizi sağlar. Aynı zamanda vücudunuzdaki olumlu duyguları fark etmenize ve bu duyguları kullanarak çevrenizdekilere daha yumuşak davranmanızı sağlar. Harvard ve Northeastern Üniversitelerindeki araştırmacılar meditasyon yapanların yapmayanlara göre daha şefkatli davranışlar gösterdiklerini kanıtladılar.

5. Kilo vermenize yardımcı olur

Farkındalık deneyimlediğiniz tüm hislere…

View original post 356 kelime daha

One comment

Yorumlar kapatıldı.