Günün Melek Kartı – Ego

 

phantoms of the brainArchangel Jophiel

Yanlış bir kapana kısılma duygusu. Maddi şeylere gereğinden fazla odaklanma. Olumsuz ya da korku odaklı düşünceler

Arkadaşlar, haftaya önemli bir uyarı ile başlıyoruz. Kendinizi kendi karamsarlığınıza, kendinizde eksik olduğuna (yanlış olarak) inandığınız şeylere kaptırmayın. Bu tarz düşüncelerin devamı her zaman başkalarını suçlamaktır ve o spirale girildiğinde yenilgi duygusundan ve karakter yapınıza göre öfke ya da yastan kurtuluş yoktur. Bu huzursuzluğunuzun sebebinin içinizden çıkmak ve temizlenmek isteyen olumsuzluklar olduğunu bilirseniz, ay tutulması ve önümüzdeki güneş tutulması etkilerinin bu olumsuzlukları gözlerinizin önüne serdiğini ve bunu da harika bir şekilde yaptığını kabul ederseniz, işiniz kolaylaşır.

Dikkat ediyorum, iki gündür bana gelen mesajların büyük çoğunluğu başkalarını ve genel olarak şartları suçluyor. Yani, insanlar hiç bir konuda sorumluluk kabul etmiyorlar. Uzatılan yardım elini bile yardımın şekli bekledikleri gibi olmadığı için geri çeviriyorlar. Ah, ego! Her şey senin istediğin şekilde, saatte, renkte olamaz, çünkü sen her şeyi bilmiyorsun.

Her şeyi bilen bir yer var içimizde, orası benliğimizin merkezi, Evrenle doğrudan iletişime girdiğimiz portal ve sevgiye açılan kapımızdır: KALP! Kalbinize dönün, şükretmeyi unutmayın, yavaş, hafif ve zarif bir şekilde kendinizi bu düşüncelerden çok çabuk kurtarabilirsiniz.

Archangel Jophiel bizi Egonun tuzağına düşmememiz için uyarıyor, çünkü böylesi temizlik yaptığımız yoğun günlerde içimizde yükselen zorlayıcı, kısıtlayıcı, bizi ya da etrafımızdakileri pek zor beğenen egonun sesi iyice rahatsız edici bir hal alır. Bu temizlik sırasında kendisinin de öleceğini zanneder. Halbuki egolarımız bizim karakterimizin ayrılmaz parçası, binlerce yıldır bizi iten ilerleme mekanizması ve korunma aracı olmuştur; hayatımıza neredeyse komedi  elementi sokan dırdırcı bir eş ya da sürekli mızmızlanan bir çocuk gibidir.

Ancak egonun diğer yanına bakacak olursak, o sürekli bizi daha fazlasını istemeye sevk eder, anın tadını çıkarmamızı engeller, o eve, o arabaya, o sevgiliye, o terfiye sahip olmazsak asla mutlu olamayacağımızı söyler, ve onca çabadan sonra sahip olduğumuzda yine bizi rahat bırakmayıp daha da fazlasını ister, ılımlılığın, olgunluğun, alçakgönüllülüğün tam tersini temsil eder, bağımlılık ve ölçüsüzlüğü teşvik eder. O mızmız çocuğu, dırdırcı eşi kucaklayın, karanlıkla ve içinizdeki gölgelerle yüzleşin ve aslında her şeyin iyi olduğunu, insanlık deneyiminizi geliştirmek istediğinizi ve böylece onu da daha rahat ettirmek istediğinizi söyleyin, sesi kısılacaktır. İçimizdeki gölgeler hiç de korktuğumuz kadar kötü değildir. Egomuzla yüzleşmek için ilk adımı atmak zor gelir. Ama egoya tamamen teslim olduğumuzda ise Schiller’in şu sözünü hatırlayabiliriz: ‘Delilik çok kısa, pişmanlık uzun sürelidir’. O yüzden onun yarattığı illüzyonlara inanmayın.

Hissettiğiniz kapana kısılmışlık duygusu aslında gerçek değil! Korkularınızın temeli yok!  Üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir zorluk yok! Endişeleriniz yersiz!

Bugün Jophiel’in yardımını isteyin. Onun bilgelik, olgunluk ve ılımlılık için Altın-Ametist-Lal Alevini kullanın. Egonuzun sakladığı gerçekleri görmek için Uriel’in Gümüş Alevini de kullanabilirsiniz. Duygusal fırtınalarla başa çıkmak üzerine yöntemleri ise bu bağlantıda bulabilirsiniz.

Teşekkürler Jophiel!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/