Yeni Ay ve Güneş Terazi’de Süper Galaktik Merkezle Hizalanıyor: 24 Eylül 2014 – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

Lisa Iris - LibraSevgili Dostlar, Yeni Ay enerjisi bütün bir ayın enerjisini belirler. Bu aydan beklememiz gerekenlerin ipuçlarını içerir ve hayatımız bu süre zarfında Yeni Ayın imzasını taşıyan enerjilerle gelişir. Bu rapor sadece bugün, yarın ve sonraki birkaç gün değil, bir ay boyunca etkisi altında kalacağımız enerjileri özetliyor. Bu yeni ay 24 Eylül’de İstanbul saatiyle 09.14 de gerçekleşiyor. Buradaki bilgileri dün yayınladığım ekinoks enerjileri yazısı ile birlikte değerlendirmeniz yerinde olacaktır.

Geçen ayın temasını hatırlarsanız, “Bizi korumakla görevli iki gözlemci melek” ve “Yaralı Şifacı Chiron” işbaşındaydı. Süregelen arınma ve salıverme işlemlerimiz ellerinden geleni yaptılar ve bize yardımcı olmaya çalıştılar. Bu ay işler değişiyor. Hareket geliyor. Dinlendik, temizlendik, şifalandık ve artık bir şeylerin değişmesinin zamanı geldi.

Yeni ay değişim, yeniden hayata dönüş, umut, sevgi ve yeni başlangıçlar sözü veriyor.

Ekinoksun hemen ardından gerçekleşen bu yeni ay ekinoks enerjilerine eklenirken kendi imzasını da atmosfere ekliyor. Bu ay peş peşe olağanüstü güzellikte semboller taşıyan açılar, tutulmalar ve hizalanmalarla geçecek.

Eğer bu bir maç olsaydı, Eylül’de mola aldık, yaralarımıza pansuman yapıldı, koç bize neleri yapıp neleri yapmamız gerektiğini söyledi, kendi içimize döndük ve değiştirmemiz gereken şeyleri gördük, oyunumuzda yeni stratejiler belirledik ve şimdi bu yeni ayla birlikte maça geri dönüyoruz. Bizden beklenen bu yarıda şikayet etmeyi ve mızmızlanmayı bırakıp oyunu hak ettiği gibi oynamak yani bütünümüzü vererek, zevkle, coşkuyla, canla başla! Bu oyuna en başında zaten onu çok sevdiğimiz için girmiştik.

Yeni Ayın getirdiği ilk etki, bizim eski coşku ve arzumuzu geri kazanmamız olacak. Durgun olan şeyler hareket etmeye başlıyor, birbiri peşi sıra şans eseri gibi görünen ama ilahi zamanlamaya bağlı tesadüfler ve sihirli anlar karşınıza çıkabiliyor. Bu yeni ay kesinlikle ileriye doğru büyük adımlar atabileceğimiz bir zaman.

Son günlerde belki biraz hayal kırıklığı, kendini kandırma ve kendini birşeylere kaptırıp gerçeklere bakmama arzusu içinizde doğmuş olabilir çünkü Mars ve Neptün kare açı halindelerdi. Dış dünyada ve medyada ise sürekli olarak bir savaş ve mücadele, zıt kutup tartışmaları var. Bize gelen ve burada yayınladığım son mesajlarda söylendiği gibi, bütün bunları aşağıda bırakıp, büyük resmi görmek için biraz yükselmeliyiz. Ağaçlardan ormanı göremeyecek hale düştüğünüzde yapılacak en iyi şey en yakın tepeye tırmanmaktır. Ve bu yeni ay işte bize o fırsatı getiriyor.

Korku, acı ve endişeyi salıverin ve bulunduğunuz yer için şükredin. Size faydası olmayan şeyleri Terazi’nin sembollerinden biri olan adalet kılıcı ile tam olarak kesip, yeni sizi ilan etmenin tam zamanı. Çünkü eğer hazırsanız, etrafınızdaki şeyler, istedikleriniz, düşündüğünüzden çok daha büyük ve çok daha muhteşem şekilde gerçekleşmeye başlayacak. Ekim ayı gözlerinizi kamaştıracak!

Bu yeni ay Süper Galaktik Merkezle tam olarak hizalanıyor.

Bu hizalanma bizi “Tanrı’nın Zihni” olarak adlandırılan enerji ile doğrudan bağlıyor. İnanç sisteminize göre bu bağlantıyı Yüksek Benlik, Kaynak ya da Kozmik Zeka’ya kısa yoldan bağlantı olarak adlandırabilirsiniz.  Astrolojide bu açı “Evrensel Çekim Gücü Yasasının” anında çalışmasını sağlayan bir portal olarak görülür. Düşüncelerimiz son derece güçlü ama bu açıda binlerce kat güçleniyor. Aklınızdan geçen şeylere çok dikkat edin. Negatif ve karamsar düşüncelerden mutlaka kaçının.

2 derece Terazi’de gerçekleşen yeni ayın Sabian sembolü “Altıncı ırkın ışığı yediye yükseliyor.”

Bu zaman yeni başlangıçlar olma potansiyelini taşıyor. Bu sembole kesinlikle Yükseliş duygusu hakim, öyle bir değişim ki tam olarak yeni bir yaşam tarzı ve yeni fikirlere dayalı hayatlar bu dönemde doğabilir.

free as the windCarl Boudreau Ekim ayını tanımlarken bundan bir adım daha ileri gitmiş ve bütün bir ayı “Büyük Patlamaya”‘ (Big Bang) benzetmiş. Carl bu ay global arenada büyük sürprizler ve içimizde de büyük bir ruhani devrimi yaşayacağımızdan emin. Tom Lescher, bu zamanı 60lardaki devrim dönemine benzetiyor. O zamanlar tam olarak gerçekleştiremediğimiz ama kadın ve azınlıklık haklarında büyük aşamalar kaydettiğimiz ve günümüz yaşam tarzının temelini atan “Sevgi Devriminin” kapıda olduğunu söylüyor, çünkü açılar o dönemle hemen hemen aynı. Linda Walker ise 1776 Amerikan Bağımsızlık Savaşı enerjilerinin tekrarından bahsediyor. Arkadaşlar, global açıdan neler olacağını ben de sizler gibi merakla bekleyip göreceğim.

Bazen her zamanki geleneklere bağlı ve eski olarak tanımlayabileceğimiz kodlar, kurallar ve işleri yapma şekli dayanılmaz bir hale gelir. Yapılabilecek en iyi şey eskiye taşıdığı değer yüzünden saygı duymak, ona şükranlarımızı sunmak ve bize vermiş oldukları iyi nitelikleri yanımıza alıp veda etmektir. Bir zamanlar önemli olan şeylerin çoğu günümüzde önemini kaybediyor. Ruhumuz evrimleşirken, egomuz buna karşı koyuyor ve önümüze korku engelleri çıkarıyor. Oysa, yukarıda verdiğim Sabian sembolü bizim zirvedeki hedefe sadece birkaç adım uzakta olduğumuzu gösteriyor.

Arkadaşlar, Terazi sadece denge, aşk, adalet burcu değil, aynı zamanda sosyal yaşam ve sanat burcu. Pek çoklarınız bana fazla arkadaşınız olmadığını, yalnızlık çektiğinizi söylüyorsunuz. İçinizdeki “YENİ”yi paylaşacak insanlar olmayınca, sanki her şey bir hayalmiş gibi geliyor. Harekete geçemiyorsunuz. Benliğinizin özünden çıkıp gelmiş yönlendirmeleri dinlemiyor, acı çekiyorsunuz. Bu ay değişim parmaklarınızın ucunda, dışarıya çıkın ve kendiniz gibi düşünen insanlarla bir araya gelin. İnsanlarla konuşmak, tartışmak ve fikir alışverişinde bulunmak, duygu ve düşüncelerinizi gerçekçi çerçevelere oturtmanızı sağlar. Ayaklarınız yere basar. Hangi planınızın denemeye değer, hangisinin ise bir fanteziden ibaret olduğunu daha rahat anlarsınız. Birbirinizi desteklersiniz. Birlikten kuvvet doğar. Bu ay dışarıya çıkın, sevgi, anlayış ve keyifle karşılaşacaksınız. Öyle olunca bu ayın “yükseliş” teması daha çabuk gerçekleşecek.

Karen Tarlton oil painting Autumn Romanceİlişkiler ön plana çıkıyor

Dostluklar, iş ve aile ilişkileri… Ve elbette aşk potansiyeli…Hmmm, bazılarınız heyecanlandı galiba. Ama, evet, aması var… Geçmişle bağlarınızı kestiniz mi? Derslerinizi alıp, geride kalan eski ilişkilere teşekkür ettiniz mi? Dengesizlik neredeydi, analizini yaptınız mı? Her şeyden önemlisi, kendinize   aşık oldunuz mu? Cevabınız bu soruların hepsine “evet” ise, yalnızlığınızın uzun süremeyeceğini söylemeliyim. Kendinize ve karşınızdaki kişilere dürüst olmanız yeterli olacaktır.

Bu güzel ayda çok önemli bir uyarım var

Merkür yine geri gidiyor (4-25 Ekim). Bütün iletişimlerinizde çok dikkati olun, mektupları, memoları, emailleri yollamadan bir daha kontrol edin. Bilgisayarınızı yedekleyin. Dosyalarınızı birden fazla yerde saklayın. Bütün numaralarınız tek bir cep telefonunda durmasın. Bir yere yedekleyin. Eski moda bir adres defterine önemli olanları not alın. Prezentasyonlarınızı dikkatle hazırlayın. Toplantılarda uyanık olun ve soru işaretleri varsa tekrar tekrar o konuya geri dönün. Yanlış anlamak ve yanlış anlaşılmak bu ay canınızı sıkmadan siz önlemlerinizi alın.

Bu ay olacak şeyler tabii ki yukarıdakilerle kısıtlı değil. İnanılmaz, enerjik ve devrim getiren Ekim ayı boyunca yazmaya devam edeceğim. Özellikle tutulmaların ve tekrarlanacak büyük kare açının yaşam değiştiren etkilerini hepimizin hissedeceğine inanıyorum.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Hepinize muhteşem bir yeni ay dilerim.

Sabian sembollerini yeniden medeniyetimize kazandıran araştırmacı astrologlara ve uzmanlıklarından yararlandığım yazıda ismi geçen kişilere çok teşekkür ederim.

Mor Alev

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com