Sonbahar Ekinoksu: 23 Eylül 2014 – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

ascending conciousnessSevgili Okuyucularım, ekinokslar ve gündönümleri büyük enerjilerin gezegenimize giriş yaptığı günler olarak kişisel tarihimizde iz bırakıyorlar. Bu ekinoks tam olarak 23 Eylül sabah İstanbul saatiyle 05.29 da gerçekleşiyor. Enerjiler ise bu hafta sonundan beri yükselerek dalga dalga hepimize ulaşıyor. Özellikle bu ekinoksun enerjilerinin dinmeyip, tutulma dönemi sonuna ve hatta ötesine kadar devam edeceğini düşünüyorum.

Astrolog Stephanie Austin “The Mountain Astrologer” dergisinin bu sayısında Ekinoksu şöyle tarif ediyor: “Ekinoks’tan hemen önce ve sonrasında Güneşin ekvatorla aynı dereceye gelmesi dünyanın manyetik alanında bir azalmaya sebep olur ve böylece bizler de yüksek boyutlara çok daha kolay ulaşabiliriz. Ekinoks ve gündönümleri niyetlerimizi gözden geçirip sağlamlaştırmak, onları evrene ilan etmek, dua, tören ve ritueller için harika zamanlardır çünkü bu dönemler dev enerji kapılarıdır ve ekstra güçlüdürler.”

Northpoint Astrology ise şunları söylüyor: “Bilim insanları ekinoks zamanında çok daha fazla kuzey ışıkları görüldüğünü biliyorlar ama bunun sebebini tam olarak açıklayamıyorlar. Kuzey ışıkları, güneşten gelen solar rüzgarların dünyanın manyetik alanına değmeleri ile oluşur. Ama ekinoksta onları yaratacak solar rüzgar olmadan da ortaya çıkıyorlar. Bu bizim günlük hayatımız için ne demek? Ekinokslar sırasında dünyanın elektromanyetik alanında enerji değişimleri oluşuyor, bu insanın kendi manyetik alanında da değişikliklere yol açıyor, böylece bizler de yüksek boyutlara bu sayede çok daha kolay ulaşabiliyoruz.”

Ekinokslar ve gündönümleri her yönden çok güzel günler ve eğer izin verirseniz büyük aydınlanmalar yaşayabileceğiniz dönemlerin bize açılan kapıları.

Bu ekinoksun getirdiği enerjiler hakkında çok çeşitli konuşmalar, yazılar ve tartışmalar var. Benim düşüncem şöyle:


Birth of the New Man Salvador Felipe Jacinto Dali

Gelişiminizin neresindeyseniz, hayatınızın hangi köşesinde değişim ve arınma ihtiyacınız varsa, ekinoks o yerde ihtiyacınız olanları size getirecektir.

Açıklayayım:

  • Bildiğimiz egoya veda, yeni bir ego şekline merhaba??

Metatron, Anna Merkaba aracılığıyla bize egolarımızın tamamen dönüşümden geçeceğini ve yeni birer varlık haline geleceğini söylüyor. Bu mesaja göre ego sürücü koltuğundan, yolcu koltuğuna geçecek ve direksiyona Yüksek Benliğimiz oturacak. Bence harika bir gelişim, ben bunu çok ama çok isterim. Ama ya hiç Yüksek Benliğin sesini dinlemeye alışmamış kişiler ne olacak? Kendilerini nasıl bir boşlukta hissedecekler? Psikolojilerine ne olacak? Bence bu müjdeli haber sadece bu adımı atmaya hazır olan kişiler için geçerli. Arınma ödevini elinden gelen en iyi şekilde yapmış, özellikle 11.11.2011 den beri gelen enerjilere kendini açmış, kendini sevmeyi öğrenmiş, çevreye karşı saygı ve sevgi dolu, enerjilerini iyi yöneten arkadaşlar böyle bir devasa zıplamaya hazırlar. Geri kalan nüfus ise onların önderliğinde bu gelişimi kendileri hazır olduğunda yaşayacaklar.

  • Denge, Birliktelik Bilinci ve 33 Çakra Merkezi

Metatron bu sefer James Tyberonn aracılığıyla özet olarak şunları aktarıyor: “Eylül Ekinoksu bu yılın en güçlü solar olaylarından biri ve çok güçlü bir “yeniden tanımlama, yeniden şekillendirme” fırsatı ve sınavları getiren devasa yoğunluk taşıyan bir enerji . Ağustos’tan beri dünyanızda devam eden kaostan yeniden dengelenmeye gitmek için mükemmel zaman…. Ustalar, bu olağanüstü ay ve güneş tutulmaları ve süper ekinoksla olan bir başka şey ise, zıtlık anlayışından birlik anlayışına geçişte hizmeti olacak, insanoğlunun genişletilmiş 33 çakralı sisteminin yerleştirilip çalışması için gerekli kodların bu enerjilerle gelmesidir, ve bu aktivasyon bir süre daha devam edecektir.”

Bu bilgi bana çok yerinde geliyor. Bugün güneş Terazi burcuna giriyor ve 24 Eylül sabahı çok güçlü bir yeni ay yaşayacağız. (Detayları bir sonraki yazımda olacak.) Terazi hayatımızda dengesiz ne varsa onu mercek altına alır, onu büyütür ki, biz de harekete geçip dengesizliği dengeye çevirelim. Terazi bir yıla yakın süredir etkisini sürdüren Büyük Kare Açının da bir parçası hatırlayacaksınız ve bütün bir yılımızı denge kurmaya çalışmak, bu konuda yeni kurallar yazmakla geçirdik desem yanılmamış olurum. Denge bu enerjilerle yine öne çıkarken çevrenize ve kendi hayatınıza bir bakın. Nerede doğal denge yerini zorlamaya bırakmış? İlişkiler, aile, iş, finans? İşte o alanlarda yeniden düzenlemeye gitmeye yönlendirileceksiniz.

33 çakraya gelince, ben bundan iki yıl önce 7 yerine 9 çakrayla çalışmaya yönlendirildim. Sonra aylar geçtikçe çakralara bir yenisi eklendi, sonra bir yenisi daha… Biraz önce saydım, bu zamanda tam 18 çakrayla çalışıyorum. (Bilekler, dizler, ayaklar ve omuzlar gibi çift çakraları tek sayıyorum). Işık vücudumuzla daha çok entegre oldukça, çakra sayımız da artıyor. Bu ekinoks bazı yeni çakraları tetikleyecektir. Vücudunuzda bunun etkilerini hissedebilirsiniz. Bu etkiler kişiden kişiye değişse de genelde, uyuşma, karıncalanma, ağrı, baş dönmesi ve yorgunluk gibi semptomları olabilir. Bu çakralar da siz hazır oldukça aktive olacaktır. Eğer fiziksel olarak hazır değilseniz, çakralar da uyumaya devam edecektir. İşte o yüzden sağlıklı beslenmek,bol su içmek, spor yapmak ve uyumak çok önemli.

  • Gündüz-Gece, Kadın-Erkek, Zıtlık-Birlik…

surrendered momentEkinoks denilince aklıma ilk gelen şey gündüz ve gecenin aynı sürede olması ve güneşin ekvatorla hizalanmasıdır. Bu enerjilerde bir birlik, bütünlük ve eşitlik hissi vardır. 2013 Kış Gündönümü Kutsal Erkek (Eril) enerjisinin dünyaya giriş yapmaya başladığı dönemi işaret etmişti. Neredeyse bir yıla yakın zamandır Kutsal Erkek gölge erkeği aydınlatmak yolunda adım adım ilerliyor. Bu sırada Kutsal Kadın (Dişi) enerji de baskılar, gelenekler ve binlerce yıllık özgüven, özsaygı ve öz-sevgisizliği silkeleyip ışıldayarak hayatımıza giriyor. Bu iki kutsal enerji, yani Tanrı’nın tam yansıması, ekinoksun en önemli hediyelerinden biri. Bu dönemde eşitlik, birlik ve birliktelik öne çıkıyor. Eğer hayatımızda bunlar yoksa onları kalpten istiyoruz, onlar için savaşıyoruz, onlara ulaşmak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu ekinoks enerjisini özel kılan şey ilk defa bu iki kutsal enerjinin birlikte ve birbirine eş bir şekilde bize akmasıdır. Kadın ya da erkek olun, bu iki enerji de içinizde var. Kalbinizi ekinoks enerjilerine açarsanız iç dengelerinizin düzenlendiğini ve içinizde farklı bir güven ve sevgi hissettiğinizi göreceksiniz.

  • Arınma Enerjisi

Yükselmiş Usta Lanto Fran Zepeda aracılığı ile bu ekinoksta bize gelecek arınma ve saflık enerjisinden bahsediyor ki bu aslında benim en derinden hissettiğim ve kendi rehberlerimin de onayladığı durum. Bu çılgın 2014 yılında arınması gereken ne varsa tek tek karşımıza çıkıyor. Korkular, güvensizlikler, yanlış bilgiler ve inanışlar… Şubat ortasından beri devam eden arınma işlerimiz devasa bir enerji desteği olmadan tamamen bitemeyecekmiş gibi geliyor. Lanto’nun tarif ettiği arınma ve saflık enerjisi daha önce gelenlerden biraz daha farklı, bunu kendi anlayışımla tarif etmeye çalışırsam şu benzetmeyi kullanmak istiyorum:

Bu enerji bize bir hediye gibi gelen, kendimize has üretilmiş bir arınma deterjanıdır. Bu deterjan bizim özel temizlik ihtiyaçlarımıza göre dengelenmiş ve bizi incitmeden, fiziksel ya da ruhsal sağlığımızı yıpratmadan temizliğimize yardımcı olacak bir enerjidir. Katkı maddesi Kutsal Anne’nin, Galaktik, Melek ve Ustaların sevgisi, özü ise Yüksek Benliğimizdir. Evren, 7.5 milyar insanın her birine kendi özel deterjanını sağlayabilecek ve bundan çok daha fazlasını, binlerce kat fazlasını yapabilecek  beceriye sahiptir.

Arkadaşlar, bu akşam ve yarın sabah erkenden zirve yapacak bu enerjilerle çalışmak için mutlaka meditasyon yapmanızı öneririm. Yılbaşından beri ne kadar gelişmiş ve değişmiş olduğunuza bir bakın. Neler yaşadınız ve şimdi neredesiniz, zevkleriniz, ilişkileriniz, işinizi yapma şekliniz ve en önemlisi benliğiniz nasıl değişti? Niyetlerinizde bu dönemde bir değişiklik oldu mu? Nasıl bir dünyada yaşamak istiyorsunuz? Sizi en çok ne mutlu ediyor? Kendinize teşekkür edin, kendinizi takdir edin ve kendinizle gurur duyun. Çok büyük bir kargaşayı atlatmak üzereyiz.

Meditasyonunuz sırasında sadece sakinlik, sessizlik ve teslimiyeti seçin. Bu sefer, birtakım amaç ve niyetleri bir kenara bırakın. Son derece sade bir şekilde gelen enerjileri kabul edin. Nefesinizle enerjiyi içinize çekin ve bütün vücudunuzda dolandırın. Eğer meditasyon sırasında dışarıda, doğanın kucağında oturabilirseniz bu enerjileri kendinize çektiğiniz gibi doğanın kalbine de yönlendirebilirsiniz. Hiçbir şey beklemeyin, anın güzelliğini yaşayın. Ego sizi rahatsız ederse ona da izin verdiğinizi, birkaç dakika kenarda oturup tembellik edebileceğini söyleyin. Gelen duyguları hissedin. Boşlukta yüzün. Eğer vizyonlar ve bilgiler akmaya başlarsa sorgulamayın. Onlara değer verin ve bir kenara yazın. Meditasyonunuz bittiğinde içinizden gelen her varlığa ve dünyaya teşekkür etmeyi unutmayın.

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Mor Alev

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com