Kalbiniz Çok Bilge: Kalp Meditasyonuna Giriş (1) – Mor Alev Seans Notları

 Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır.
https://moralev.com/

 

love blossoms heart2014 başından beri seanslar sırasında sürekli verilen mesajlardan biri – ki bunu bu blogda benim de çok söylediğimi görürsünüz- aradığınız cevapların hiç şüphesiz hepsinin kalbinizde yattığıdır. Kalbiniz size asla yalan söylemez, her zaman sizin en yüksek yararınızı kollar ve sizi her zaman gitmeniz gereken yola sevk eder. Kalbiniz evrensel varlığınızın merkezi, Tanrı kıvılcımını taşıdığınız yer, sizi yüksek benliğinize ve evrene bağlayan portal, bütün bilgileri barındıran bir kütüphanedir. Kalbinize yürüyen, konuşan, ayaklı bir Akaşik kayıtlar merkezi de diyebilirsiniz. Yani kalbinizle aranızdaki ilişkiye önem verirseniz ve onunla olan bağlantınızı güçlendirirseniz, gerçek mutluluğa ulaşan yolda büyük adımlar atmış olursunuz. Bu sayede aklınızı meşgul eden her sorunun cevabını da en iyi şekilde alırsınız.

Seanslar sırasında Baş Melek Michael (Mikail) bana çeşitli şekillerde kalp meditasyonları ve kalbinize soru sorup cevap alma yolları iletiyor. Verdiği yöntemler daha çok karşımdaki kişinin karakteri, kendine yakın bulacağı semboller ve önemli sorularına bağlı olarak değişiyor. Ancak ortak nokta, bu kişilerin bir şekilde kalplerine ulaşarak yaşamlarında büyük bir aşama kaydedecek olmaları. Seans sonrası bu verilen yöntemleri uygulayan kişilerden çok iyi geri bildirimler alıyorum ve artık deneme evresi bittiği için kalp meditasyonunun bu platformda paylaşılmaya hazır olduğuna karar verdim. Ama öncelikle bu meditasyonu hangi amaçla kullanacağınızı konuşalım:

1. Kendinizi tanımak ve hayat amacınızı öğrenmek:

Seanslar sırasında ortaya çıkan gerçeklerden biri çoğunluğumuzun aslında kendini hiç ama hiç tanımadığımız yolunda. Bir dizi karakterini bile kendimizden iyi tanıyoruz. Çünkü küçüklükten itibaren bize verilen ve bazen de zorlanan kalıplarla yaşamaya alışıyoruz. Başkalarının fikirleri, alışkanlıkları ve hayat görüşünü benimsiyoruz. Neden belli bir mesleği seçtik, neden belli bir şekilde yaşamak isteriz, neden belli şekilde kendini sunan insanlarla arkadaşlık edip, başkalarının bir kelimesini bile dinlemeyiz, neden belli kişileri kendimize eş olarak seçiyoruz… Bu “neden” sorularını sormaya devam edebilirim. Ama siz anlıyorsunuz: “NEDEN BELLİ ŞEYLERİ SEÇİYORUZ VE BUNLARIN NE KADARI BİZİM KALPTEN YAPTIĞIMIZ SEÇİMLER?” ve “SEÇİMLERİMİZ BİZE MUTLULUK GETİRİYOR MU?”

Kalbiniz bu soruların hepsinin cevabını biliyor ve doğru ya da yanlış yaptığınız seçimleri de biliyor. Kalbiniz egonuz değil, onun dış görünüş, güç, para, gösteriş yapmak umurunda değil. O sadece sizin mutlu, başarılı, verimli ve bolluk içinde bir hayat geçirmenizi istiyor. Kalbinizin içinde sizi gerçekten mutlu edecek şeyler listesi yatar, bu liste sizin gelişiminize göre değişir ve daha da güzelleşir. O listede şu an burada varoluşunuzun amacını, “gerçek” ruhunuzun nasıl bir kişi olduğunu öğrenebilirsiniz.

2. Dileklerinizi gerçekleştirmek:

Seanslar sırasında görüştüğüm pek çok kişi haklı olarak isteklerini gerçekleştirmek istediklerini ama bunu nasıl yapacaklarını bilmediklerini söyler. Ancak bu seansların neredeyse yarıya yakınında Michael araya girip, kişilerin kendi isteklerinin ne olduğunu çok iyi bilmediklerini ve onun için de everene açık, net ve tutarlı bir mesaj veremediklerini iletir. Michael her seferinde bu kişilere kalplerine inmelerini ve “gerçek isteklerini tanımalarını” tavsiye eder. Bunu da geçenlerde çok güzel bir örnekle anlattı: Vitrinde bir eşya beğeniyorsunuz, sonra da kararsızlığa düşüyorsunuz. “Acaba mavi mi olsun, sarı mı, yeşil mi?” derken, o eşya satılıp tükeniyor ve siz de “Ben aslında maviyi istiyordum” diyorsunuz. (Burada Michael biraz da espri yapıyor, biliyorsunuz o hep maviyi seçer!)

Evren sürekli sizin isteklerinizi yerine getirmek için kendini düzenler. Ama siz kalbinizde gerçekten sizi mutlu edecek şeyi bilmediğinizde, o istediğiniz şey de tam yerini bulmaz, sürekli değişir. Dileklerinizi gerçekleştirmek için o dileklerin kalpten gelmesi gerekir.

3. Şüphelerden arınmak ve gerçeği bulmak:

red question markŞüphe ego temelli bir kavramdır, kökeni korkudur. Kalbinizde şüphe barınamaz çünkü orada her şey sevgi kökenlidir. Ama bir şeye dikkat edin, kalbiniz dobradır. Sizi incitmeden doğruları söyler. Herhangi bir konuda şüpheye düştüğünüzde kalbinize inin, aradığınız bütün bilgiler orada. Kalbiniz hem sizi, hem de egonuzu mutlu edecek cevapları verecektir. Sonradan egonuz biraz mızıkçılık yapabilir, sizi yeniden şüpheye sürüklemeye çalışabilir. O zaman kimi dinleyeceğinize karar verin ve ona göre harekete geçin. Benim tercihim her zaman kalpten yana.

4. Kendinizi yeni fırsatlara ve olasılıklara açmak:

Kalp meditasyonu özellikle yeni olasılık ve fırsatları kendinize çekmeniz için idealdir. Çünkü bu meditasyon sırasında kalbinizin kapılarını açarsınız. Büyük çoğunluğun kalpleri çok uzun süredir egoları tarafından sıkı sıkıya kapatılmış vaziyette. Bunun suçunu da çok kolay bir şekilde kalbin kendisine atar ego. “Kalbim kırıldı, bir daha asla kimseye kalbimi açmayacağım” benim çok sık duyduğum sözlerden biri. Ya da “Korkuyorum, ya kalbim kırılırsa?”. Kırılan kalbiniz değil, kırılan egonuz. Ama kalbinizi kapattığınızda ruhunuzun ışığını söndürmüş olursunuz, Tanrı Kıvılcımınızın yaşadığı kalp merkezinizin enerjilerini reddetmişsinizdir. Yaydığınız enerji de buna göre düşer. İçimiz nasıl ise, her zaman dışımız da onu yansıtır. Hayatımızdaki kapılar da bir bir kapanmaya başlar ve fırsatlar azalır. Kalbimizi açmak işte bundan dolayı çok önemlidir. Hayatı dolu dolu yaşamamızı sağlar.

5. Günlük hayatta cevabını aradığınız büyük ya da küçük soruların yanıtlanması:

Bu son maddeyi ekledim çünkü gün boyunca irili ufaklı pek çok karar alıyoruz. Bu kararlarımızın bir kısmı çok isabetli, bir kısmı da tam tersi. Aldığınız bütün kararların yerinde, sizin ve çevrenizin en yüksek yararına olduğunu bir düşünün! Harika bir hayatınız olurdu! Bunu ne yemeniz gerektiğinden, herhangi bir durum karşısında nasıl tepki vermeniz gerektiğine kadar uygulayabilirsiniz. Size her küçük karar için oturun 15 dakika meditasyon yapın demiyorum, bu deli saçması bir şey olurdu. Ama kalp meditasyonu sizi kalbinize ve en yüksek amaçlarınıza yakınlaştırır. Kalbinizin sesine, ilkelerine, ilettiği mesajlara alışırsınız. İşte o zaman çoğunlukla farkına bile varmadan onunla iletişimde kalırsınız ve en doğru seçimleri yaparsınız. Bence bu kalp meditasyonun en büyük faydası.

Sevgili Dostlar, bugün bu bilgileri biraz vakit ayırıp düşünmenizi rica ediyorum. Yarın meditasyon tekniğini yayınlayacağım.

Mor Alev

Meditasyonun ikinci bölümü için buraya tıklayın.


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


 Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanununa uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi hareketlerde kanuni işlem yapılır.
https://moralev.com/

2 comments

 1. uzun zamandır yaşadığım ikilemler ve savrulmalar….
  kelimesi kelimesine okudum. söyleyecek söz bulamıyorum. ışık oldunuz, teşekkür ederim
  yarını merakla bekliyorum 🙂

  Beğen

 2. sevgılı mor alev merhaba, muhtesem bır metın yarını sabırla beklıyorum teresurler.

  sevgıyle kalın.

  EFLATUN

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.