Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu – İlişkiler, ilişkiler… 28 Mayıs Yeni Ay ve 2014 Haziran Etkileri

say hello to summerSevgili Dostlarım, yaz aylarının başındaki bu yeni ay bir çok açıdan önemli çünkü bundan sonraki 3 ayı nasıl geçireceğimiz konusunda bize ilk adımları atma ve yaz boyunca çalacağımız müziği belirleme şansı veriyor. Yeni ay enerjisi Haziran ayı boyunca etkili olacak. Bu ay boyunca kişisel ilişkilerimize geri dönüyoruz, değişiklikler öncelikle özel ilişkilerimizi ve sonra da aile, arkadaş ve iş ilişkilerini de kapsıyor. Carl Boudreau buna “ilişkilerle ilgili tavır ve düşüncelerde büyük değişim ayı” diyor ve bu konuda böylesi bir değişim ayının daha önce yaşanmadığını da ekliyor. Ona göre bu yine yeni paradigmanın oluşumunun bir başka göstergesi.

28 Mayıs – Yeni Ay ve Güneş İkizlerde: Hazırlık dönemi bitti, artık yaşayın!

İkizlerdeki yeni ay çok yönlü, esprili ve rüya gibi. İkizler aktivitelerle, yeni durumlar ve yeni insanlarla gelişir ve güzelleşir. Hayat ve ticaret ikizler burcundayken canlanır. Bahar çiçekleri tamamen açar ve hayat, gelişim ve bolluk tam destek alır. Kendi doğum haritanızda ikizler hangi bölgedeyse orada çok çeşitli deneyimler yaşayacaksınız. Kış aylarının ağırlığı tamamen üzerinizden kalkarken karşınıza çıkacak yeni fırsatlara açık olun.

Neptün Etkisi:

Ancak şunu unutmayın, ikizler aynı zamanda çift fikirlidir. Her zaman bir sorunun iki yanını da sorgular. Neptün etkisiyle dakika dakika gerçekliği görüş açınız değişebilir. Bir şeyi bir anda çok sevip sonra tamamen karar değiştirebilirsiniz. Neptün etkisiyle sadece görmek istediğinizi görme ihtimaliniz de var. Neptün bize gerçeğin sadece bakış açımıza bağlı olduğunu öğretiyor. Neptün hayallerin gezegenidir ve ruhaniyeti, yaratıcılığı ve fanteziyi yönetir. Hayalleri gerçekleştirme gücüne sahiptir. Ama bunu “nasıl” yapacağımızı göstermez. “Nasıl” her zaman Satürn’den gelir.

Sorun yaşadığımız yerlerden biri ise fantezi ile gerçeği karıştırmamızdır. Bu nasıl olur? Gerçeğe arkamızı döneriz ve inanmak istediğimize inanırız. Bu özellikle aşk ilişkilerinde sıklıkla başımıza gelir. Onun için bu dönem en iyi strateji UYANIK OLMAKtır. Sadece kişisel ilişkilerde değil, ama yatırımlarda ve işte de uyanık olun. Yaratan karşımıza bizi kandırma olasılığı olan kişi ve durumları çıkarıyor. Çünkü sezgilerimizi ve analiz yeteneğimizi tam olarak kullanma becerimizi geliştirmek ve zaten olduğumuz ustalar olarak kendimizi evrene ilan etmemiz için Neptün’ü bu güzel yeni ayda karşı açı olarak getiriyor.

Lorraine Shemesh - Oil on canvasRosano diyor ki: “Gerçek sevgi asla kendinizi ilişkinin yürümesi için kurban etmenizi istemez. Bir ilişkiyi her iki taraf için de başarılı ve tatmin edici kılmak için yine iki tarafın da eşit şekilde sorumluluk alması gerekir. SEVGİ KAZANILMAZ. SEVGİ KABUL EDİLİR. Sevgi her gün, her an, size kalp bağınızla Tanrı’dan doğru akıyor.”

Ama bu uyarıdan sonra, İkizlerdeki yeni ayın aydınlık yönüne dönelim: İkizler meraklıdır, dedektiflik yapar, macera sever ve iyi öğrencidir. Bu hayalci yeni ayda, gidin, olanların altında neler yattığını öğrenin. Verilen sözlere değil, tavırlara ve hareketlere değer verin. Bu dönemde konuşulanlar onlarla ilişkili hareketlerle desteklenmiyorsa önemleri yok. İletişiminizde açık ve net olmaya özellikle önem verin. Dürüst ve içten olun. Daha fazla dinleyin, daha az konuşun. Karşınızdaki duyulduğunu ve anlaşıldığını görsün. Böylece ona önem verdiğinizi de göstermiş olursunuz.

Satürn, Jüpiter ve Chiron bir arada büyük su üçgen açısı kuruyor:

Bu yeni ayda oluşacak olan uyumlu enerjilerle Haziran ayı boyunca rüyalarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Çünkü Satürn (Usta Yaratıcı/İnşaatçı), Jüpiter (Usta Stratejist) ve Chiron (Yaralı Şifacı) birlikte büyük üçgen açıyla iyileştirici enerjileri bize getiriyor. Bu enerji Büyük Kare Açının bizde yarattığı stresten sonra bize şifa veriyor.

Mars, Venüs, Merkür:

Mars İkizlerdeki yeni ay enerjisi ile uyum içerisinde ve Neptün’ün yarattığı kafa karışıklığından sizi kurtarabilir. Onun kılıcı ile gerçeği illüzyondan ayırın. Bu özellikle ilişkilerinizde geçerli olacak çünkü Mars hala ilişki burcu Terazide. İlişkiniz size güç verip destek oluyor mu?

Venüs yeni aydan birkaç saat sonra kendi evi olan Boğa burcuna giriyor. Bu fırsatı kendi öz değerlerinizle hizalanmak için kullanın. Hareketleriniz, niyetleriniz ve öz değerleriniz birbirini tuttuğunda gerçekten arzuladığınız hayatı yaratırsınız. Bu zorlamaksızın tamamen doğal olarak gerçekleşir. Size bu noktada önereceğim en önemli şey en az direnç hissettiğiniz yolu seçmenizdir, yani yüreğinizi sıkmayan, içinizde neşe, heyecan ve tutku uyandıran yolu.

Merkür yine geri gidiyor (Haziran 7-Temmuz 1). “Geri giden Merkür’den bıktım” dediğinizi duyuyorum ama bunu kendi yararınıza kullanabilirsiniz. Bu dönemi işiniz ya da elinizdeki proje için araştırma yapmak, stratejinizi belirlemek ve tüm gerekli hazırlıkları tamamlamak üzere kullanabilirsiniz. İşin çalışma bölümüne ise Temmuz ayında başlayın. Bir başka seçenek ise Haziran ayını tatil için kullanmak. Harekete geçmek içinse Temmuz ayı son derece uygun.

Yine Kelly’den alıntı yapıyorum çünkü bu özet tam hedeften vurmuş:

summer moon“Genel olarak İkizlerdeki yeni ayın bize getirdiği mesaj şu: Fırsatlara hazır olun! “Biraz daha hazırlanayım” diye kendinizi geciktirmeyin. İşte o zaman karşınıza çıkan olasılıkları anında değerlendirebilirsiniz. Büyük düşünün. Yeni dünyayı, yeryüzünde cenneti yaratma görevi bize ait ve onu hayallerimiz ve niyetlerimizle yaratıyoruz. Satürn ve Jüpiter’le rüyalarınızı gerçeğe dönüştürmenin yollarını bulun. Kendinizi bir ilişki ihtiyacından daha çok sevin. Söylenenleri (ve söylenmeyenleri!) dikkatle dinleyip anlayarak iletişim becerinizi artırın. Sezgilerinizi dinleyin. Sezgileriniz sizi asla yarı yolda bırakmaz. Oysa mantıksal zeka çok kolay kandırılabilir. Gözler ve kulaklar yanıltılabilir. Onlar görmek istediklerini görürler. Ancak iç benliğiniz asla aldatılamaz. Sizin için başarının ne anlama gelmesi gerektiğini toplum, şirketler ve ailelerin dikte etmesine izin vermeyin. Siz başarının ne anlama geldiğini kendi öz değerlerinize göre belirlersiniz. Hedefiniz, sağlıklı, bolluk içinde ve bilge olmaktır. Hayatınızı gerçek benliğiniz yönetsin, içten dışa. Güç sizin elinizde.”

Muhteşem bir yeni ay ve çok hızlı bir Haziran ayı bizi bekliyor! Haziran Yaz Gündönümü konusunda önümüzdeki günlerde yazacağım.

Bu enerjilerden daha iyi yararlanmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

Astrologlar Sarah Varcas, Carl Boudreau ve Tom Lescher’e çok teşekkürler. Bu yazının büyük bir kısmı Kelly Rosano’nun sağladığı bilgilerle yazılmıştır, ona çok özel teşekkürler gidiyor.

Mor Alev

 
Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

4 comments

 1. Günaydın Mor Alev, ikizler doğum haritasında hangi yerdeyse demişsiniz… Ben bilmiyorum nerde? ama öğrenmek istiyorum nasıl öğrenebilirim ?

  Beğen

  1. Sevgili Fulya, internette ücretsiz olarak doğum haritanızı çıkarabilirsiniz. Bunun için Google da bir arama yapmanız yeterli. İngilizceniz varsa ben astrodienst.com u tercih ediyorum. Sevgilerimle…

   Beğen

   1. İlginiz için teşekkür ederim :)) fakat ben daha önce de baktım ama çok karışık gelmişti anlayamamıstım, bu yüzden size danışmak istedim. Sevgiler…

    Beğen

    1. Sevgili Fulya, Türkiye’de çok iyi astrologlar var. Onlara da danışabilirsiniz. İsterseniz size astrolojik danışmanlık için bir arkadaşımı da tavsiye edebilirim. Sevgilerimle

     Beğen

Yorumlar kapatıldı.