Günün Melek Kartı – İlahi ve Kusursuz Sağlığa Odaklanın

tree poseİyi sağlığın anahtarı hastalık yerine iyi hissetmeye odaklanmaktır

Arkadaşlar, bu da tekrarlanan kartlardan biri. Ancak bu kartı bugün çektiğim andan itibaren bir şey içimde “insanlara bol su içmeyi ve mutlaka Yoga’yı hatırlat” diye adeta bağırıyor. Yoga hocası okurlarımı buraya yorum yapmaya ve Yoga’dan korkan, onun çok zor ve sadece çok esnek kişiler tarafından yapılabileceğini düşünen kişileri ikna etmeye çalışmalarını rica ediyorum. Bana gelen bilgilere göre artık Işık İşçilerinin vücutlarına sanki kendilerinden ayrı bir varlıkmış gibi davranmalarının sonu geliyor. Vücutlarımıza  çok iyi bakmalı ve üzerine titremeliyiz. Bunun sebeplerini yeni yayınladığım öne çıkan çakralar yazısında da görebilirsiniz. Yoga bütün çakralarımızı aktive etmenin, bunu yaparken sağlıklanmanın ve mutluluk hormonları salgılamanın en kısa yollarından biridir. Ve en güzeli, yogayı her yerde  yapabilirsiniz. İsterseniz yoga pozlarını kitaptan çalışın, oturma odanızda DVD den öğrenin ya da bir stüdyoya gidin. Ama lütfen biraz hareketlenin. Suyun öneminden ise defalarca bahsettik. Onun için uzatmıyorum. Kendinize su içmeyi hatırlatacak bir yöntem bulun ve aldığınız saf su miktarını iki katına çıkarmaya çalışın. Şimdi kartımıza dönelim:

Bu kart bize korkularımıza değil arzularımıza odaklanmamız gerektiğini hatırlatmak için geliyor. Hayatımızın her köşesinde olduğu gibi aynı şey sağlığımız için de geçerli. Vücutlarımız hem sevgiye hem de korkuya anında reaksiyon verirler, bu durumda lütfen sevgiyi seçin. Her hücrenize gerçek şefkat ve iyi dileklerinizi gönderin. Kendiniz ve diğerleri için kusursuz sağlığı zihninizde canlandırıp, sadece kusursuz sağlık bekleyin. Kendiniz ve sevdiklerinizin sağlığı hakkında her şeyin iyi olduğuna dair kelimelerle konuşun.

 • Sağlığınızda bir iyileşme göreceksiniz.
 • Sağlık ve şifa konusunda sezgilerinizi dinleyin.
 • Hayat tarzınızda olumlu değişiklikler yapın.
 • Sağlığınız hakkında şikayet etmek yerine olumlu konuşun.

Bugünkü kısa duamız yine Michael’dan geliyor:

“Sevgili Tanrım ve Michael, sürekli mükemmel sağlığa odaklanmamı hatırlattığınız ve beni kendimi iyi hissetmemi sağlayan davranışlara doğru yönlendirdiğiniz için teşekkür ederim.”

Teşekkürler Michael!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

4 comments

 1. Herkese merhabalar,
  Sevgili Mor Alev , bir yoga hocası olarak size tamamen katılıyorum.
  Herkese gerek zihinsel,gerek duygusal ,gerek fiziksel gerekse ruhsal olarak yoga yapmalarını tavsiye ediyorum.Bunun için esnek olmaya da gerek yok , herkes her yaşta yoga yapabilir.Sonsuz faydalarından yararlanabilir.
  Bedeni ruhu zihini bütünsel olarak etkiliyor , enerjisini dengeliyor ; her alanda çok faydası var..Sinir sistemi,sindirim sistemi,dolaşım,boşaltım,lenfatik sistemi vs..üzerinde çalışıyor,rahatlatıyor ve şifalandırıyor.
  Herkese bol yogalı günler temenni ederim:)
  Sevgiler,
  Müjgan

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.