Günün Melek Kartı – Dürüstlük

Silhouette by Alexander KhokhlovHareketlerinizi değerlerinize ve sizin için en iyiyi bilen iç görüşünüzle uyumlu olacak hale getirin

Arkadaşlar, affetme, özür dileme, kalbimizi dinleme temalarından sonra kendimize karşı dürüst olma konusuyla devam ediyoruz.

Kendinize olan güveninizi ve mutluluğunuzu artırmak istiyorsunuz. Bunu meleklere sorduğunuzda size şu cevabı veriyorlar: Sadece doğru olduğuna inandığınız şeyleri yapın. Sizin doğrunuz kimsenin ahlak kurallarına değil sadece sizin kurallarınıza uygun olmalıdır.

Kendinizi suçlu hissedeceğiniz ya da kendinizden rahatsızlık duyacağınız davranışlar özsaygınızı, özgüveninizi ve kendinize olan sevginizi zedeler. Bunun aksine doğru olduğunu hissettiğiniz şeyleri yaptığınızda kendinizi harika hissedersiniz. Yine bu doğru hareket sizin ahlak pusulanızı temel almıştır, başka kimsenin değil.

Melekler tüm hayatınızı kendi iç gerçeğinizle bir bütün olarak uyumlu hale getirebilmeniz için her durumu ya da ilişkiyi değiştirmenize ve sağlıklı bir şekle dönüştürmenize yardımcı olabilir. Onlardan yardım isteyin.

Hayatınıza, kendinize ve başkalarına karşı dürüstlüğü tam olarak ve ruhunuzu rahatlatan, sizi mutlu eden bir unsur olarak davet etmek için şu küçük egzersizi yapabilirsiniz:

Meditasyona benzer bir hayal kurma durumuna geçin, bırakın hayal gücünüz hiçbir kurala uymadan serbestçe dolaşsın. Kalbinize, zihninize ve ruhunuza size en sağlıklı ve en yüksek ideallerde yaşadığınız hayatınızı bir film gibi gösterme talimatı verin. Bu filmi seyredin ve sizi nasıl hissettirdiğine dikkat edin. Sonra şu duayı ya da buna benzer şekilde kalbinizden geçen bir duayı söyleyin:

“Sevgili Michael, lütfen hayatımı ve günlük aktivitelerimi sadece yüksek benliğimi yansıtacak şekilde düzenlememe yardım et. Lütfen geçmişte içimde suçluluk ve rahatsızlık duygularına sebep olan davranışlar, alışkanlıklar ve hareketleri geride bırakmama ve onları kendimi iyi hissedeceğim davranışlarla değiştirmeme yardım et. Teşekkürler Michael. Teşekkürler Tanrım.”

Teşekkürler Michael!

Telif Hakkı©2014 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2014 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/

3 comments

 1. uzun yıllardır tesadüfen sonrada bilinçli olarak ama son birkaç aydır nerdeyse attığım her adımda kalbime yani meleklere danıştım.test edin göreceksiniz.basit yada önemli hangi konu olursa olsun kalbime bakıyorum bazen kötü hissediyorum bazen neşeyle doluyorum bazende nötr durumdayım.ama hep tutuyor inanın bazen hala daha şaşırıyorum bu durumun gerçekliğine :(( geçen akşam iş çıkışı eve giderken aniden bir arkadaşım aklıma düştü.silmeye kendimi eve yönlendimeye çalıştım ama olmadı.tamam dedim o sesi dinledim.meğer üzgünmüş bir dosta ihtiyacı varmış.beni düşünmüş yorgundur aramayayım demiş.ama kalbinin çağrısı bane geldi
  vay be bilimkurgu gibi ama gerçek ve bu gerçeği farketmek muhteşem bir şey arkadaşlar.

  Beğen

 2. 🙂 tesekkur ederım. tesekkur ederım. meleklerım ıhtıyacımolan duayı sızın aracılıgınızla hayatıma sundu. Kabuledıyorum ve alıyorum.

  sevgıler
  EFLATUN

  Beğen

Yorumlar kapatıldı.