Sorun Çözümü & Çekim Gücü Yasası

Bir şey hakkında o konu sadece sizi  daha iyi hissettirecekse konuşulmalıdır. Sizi iyi hissettirmeyen bir şeyden bahsetmenin asla ve asla bir değeri olamaz çünkü sizdeki olumsuz titreşimi yeniden aktive eder; sizin arzuladığınız çekim noktasına ek başka bir çekim noktası daha yaratır.  Ve böylece siz de netliğinizi kaybedersiniz.

Dışarıya ne veriyorsanız onu çekersiniz
“Dışarıya ne veriyorsanız onu çekersiniz

Bir başka deyişle, diğerlerinin sorunlarına odaklanırsanız onlara yardım etme becerinizi kaybedersiniz. İnsanlar bir çözüm bulmak için soruna odaklanmak gerektiğine inanırlar. Ve biz diyoruz ki soruna odaklanarak ortaya hiçbir çözüm atılmaz – asla ilham gelmez; ilhamı asla fark edemezsiniz ve asla çözümü kolaylaştırmaz ya da çözümü sağlamaz. Çünkü sorun ve çözüm tamamen iki ayrı titreşim frekansındadır.

Eğer tanıdığınız birinin hayatında yanlış giden pek çok şey varsa ama tek bir şey iyi gidiyorsa, o iyi giden şeyin davulunu çalın. Çekim gücü noktası o olsun. Eğer o kişinin sorunlarına odaklanırsanız, size çözümleri veren kaynağın dışındaki şeylerle titreşiminizi bağdaştırmış olursunuz.

Abraham, Esther Hicks, San Diego, CA, 2003

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/