Günün Melek Kartı – Tanrıça

Kwan Yinİçinizdeki kutsal dişi enerjiyi kucaklayın

Arkadaşlar, binlerce yıl ataerkil enerjinin yoğunluğunda yaşadıktan sonra son bir asırdır yavaş yavaş kutsal dişi enerji de yükselmeye başladı. Bu dönemde amaç her iki enerjinin dengelenmesi yani her insanın içindeki dişi ve eril enerjilerle uyum içinde yaşamaya başlaması.

Kadınların ve kadın haklarının yükselişini yeryüzünde rahatça görebiliyoruz. Ancak erkeklerin başı biraz dertte çünkü kendi geleneksel kimliklerini kaybetmeden içlerindeki sezgi, başkalarına bakma, sevecenlik, şefkat, vs., gibi daha kadınsı yönlerini nasıl ifade edeceklerini tam olarak bilmiyorlar. Dışarıdan yeterince “erkek” olarak görünmemekten korkuyorlar ve tamamen maço bir ortamda gerçek benliklerini aramak, onu ifade etmek erkekleri ruhen inanılmaz şekilde zorlarken bazen de tam tersi uç noktalara gidip binlerce yıldır alışmış oldukları egolarına sarılıyorlar. Bir defa egoya serbest giriş kartı verdiniz mi gösteriş, şiddet, hırs ve savaşa kadar giden bir negatif aşırılıklar yelpazesinde her şey olabilir. Onun için bu dönemde erkeklere anlayışla yaklaşmak (evet yine!) kadınların görevi, onlardan olmadıkları şeyleri istememeli ve onların da bir iç dünyaları ve duyguları olduğunu görmeliyiz. Kutsal dişinin yükselişi konusunda ileride daha detaylı olarak konuşacağız.

Bugünkü kartımız içimizdeki dişi enerjiyi kucaklayıp onunla yaratamaya ve üretmeye başlamamızın vakti geldiğini söylüyor. Belki yaratıcı yönü olmayan işlerle çok fazla uğraştınız ve ruhunuz biraz sanat, biraz hayal gücü ve biraz beynin sağ yönünü çalıştırmanız için yalvarıyor. Eğer öyleyse dişi enerjiyi getirmenin en kolay yolu müzik ve danstır, hmmm hiç dans etmeyen erkekleri düşündünüz mü? Evde kendi kendinize de dans edebilirsiniz, bu hem iyi bir topraklama yoludur , hem seratonin salgılamanızı sağlar, hem de kendinizi çok daha değişik bir yolla ifade etmiş olursunuz. Ama bu önerilerden sadece birisi.

İşinize ve evinize biraz serbest yaratıcılık getirin, günün enerjileri sizi destekleyecek.  Bu bir saksı çiçek ekmek de olabilir, bir projeye yaratıcı ve daha önce hiç düşünülmemiş çözümler getirmek de. İçinizdeki kutsal dişiyi çağırın. Bu arada ilahi dişi varlıklardan da yardım isteyebilirsiniz. Bolluk ve varlık için Hindu tanrıçası Lakshmi, şifa ve cesaret için Kelt tanrıçası Brigit, bilgelik için Yunan tanrıçası Athena ve ev, çocuklar ve aile konularında yardım için Mısır tanrıçası İsis, şefkat ve  korunma için Quan Yin onlara sadece birkaç örnek.

Bugün Jophiel’den yaratıcı çözümler konusunda yardım isteyin ve mutlaka Kutsal Anne’nin şeffaf mavi enerjisini içinize şükranla kabul edin.

Teşekkürler Gabriel!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/