Korkuya Veda

RockArkadaşlar,  aslında ekinoks enerjilerinin etkilerini kapsayan ve benim deneyimlerimi anlatan bir yazı hazırlıyordum – taa 24 Eylül’den beri! Tabii, her an her şey değişiyor, paragraflar siliniyor, yerine yenileri yazılıyor ve sonra yine değişiyor, bir türlü yazım hazır olmadı.  Bu sefer enerjiler gerçekten bir inip bir çıkıyor gibi ya da dalgalar geri çekiliyor, biraz daha çekiliyor, ‘tamam sessizlik oldu’ dediğinizde yeniden koştura koştura geliyor. Onun için biraz daha beklemeye karar verdim. Ancak bu arada tuhaf bir şey yaşadım.

27 Eylül sabahı çok erken saatte tanımlayamadığım tuhaf bir duyguyla uyandım. Kalp atışım hızlanmış, içimde bir garip his, sonra anladım ki bu benim çok uzun süre önce veda ettiğim ve veda ettiğimin bile farkına varmadığım bir duygu: Korku! O kadar güzel olmuş ki meğer korkuyu bu yolda bir yerde bırakmışım ve şimdi kendini bile tanıyamıyorum!

İnsanoğlu olduğum için tabii ki içimde bir merak var, ‘bu nedir, nereden geldi, sebebi nedir, nasıl oluştu, acaba bir uyarı mı?’ diye üzerine gidiyorum… Hem bir yandan korku ya da adına endişe de diyebileceğimiz duygunun ucunu bırakmıyorum, çünkü bırakırsam kaçıp gidecek ve analiz edemeyeceğim, bir yandan da ‘korku bir illüzyondur, sevgi tek gerçektir de, şimdi ben bu korkuyu tanımak istiyorum’ diyorum. Tabii bunu yaparken de frekansımı düşürüyorum.  Fazla uzatmayacağım. Ben bu korku duygusunun nereden geldiğini o sabah bulamadım, eğer bir şeyin alarmını veriyorduysa da onu da anlamadım. Yukarıda bahsettiğim makale de bir daha yarım kaldı çünkü önce bu duyguyu iyice tanımlayayım da okuyucularıma belki bir yardımı olur diye düşünüyordum. Güne öyle devam ettim.  Frekansımı sabahın erken vaktinde düşürmüş olduğum için çok da muhteşem bir gün olmadı, meditasyonlarda oktav birkaç derece düşmüştü, üzerimde biraz beceriksizlik vardı,  günün kartının öğüdüne uydum ve o günü sessiz sedasız geçirmeye çalıştım.

Ertesi gün vardığım sonuçlar şöyle oldu:

  • Korku bana ‘bak eskiden hayatında ben vardım ve artık yokum, ne güzel değil mi?’ demek için uğradı. Bence 2013 de kazandığım en büyük şey artık hayatımda korkuya asla yer olmamasıdır. Tabii ki zaman zaman hafif kendine güvensizlikler, işimi kusursuz yapmaya çalışırken kendimi sıktığım zamanlar, ya da ne bileyim ‘yemeğin altını mı yaktım’ diye mutfağa koşturduğum oluyor. Ama genel olarak endişe ve korku o yoğun haliyle benim hayatımdan tamamen çıkmış vaziyette. Kesinlikle tavsiye ederim.
  • Neden korkarsanız başınıza gelir ve artık enerjiler o kadar güçlendi ki derhal olmaya başladı bunlar. O gün ‘şunun alarmını mı veriyor, şöyle mi demek istiyor?’ derken her yazdığım senaryo bir köşeden hayata geçti. Lütfen düşündüklerinize çok dikkat edin.
  • Lütfen benim yaptığım gibi, ‘bu ne demek, ne oluyor?’ diye korkuya tutunmayın. Ona karşı da durmayın, çünkü rezistans yaratıyor ve korku daha çok yapışıyor insana. Sadece bırakın aksın, bırakın geçsin gitsin. Siz zaten her gün Michael tarafından korunmak için mavi ışık kalkanınızı çekiyorsanız hiçbir şey size zarar veremez. Hele bir de mor alevle her gece yatarken gün boyu üzerinize tutunmuş olabilecek negatifi dezenfekte ediyorsanız tam olarak sağlama alınmış vaziyettesiniz. Onun için korkuyu ciddiye almayın. Gücünüzü vermediğiniz şey silinip gider. Bir duvar yazısı görmüştüm ‘Korku en büyük yalancıdır’ diyordu.

Daha enerji iniş çıkışları devam ediyor. Dün çok büyük bir giriş vardı, birkaç arkadaş farklı farklı yerlerde bunu hissetmişiz. Büyük resim biraz daha berraklaşınca bunların hepsiyle ilgili bir yazı yazacağım. Ama önce korku ile ilgili bu küçük deneyimimi size aktarmak istedim. Bu konu hakkında paylaşımlarınızı bekliyorum.

Sevgiler, Mor Alev

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir. Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/