Hafta Sonu için Melek Kartı – Ego

 

passage - lord of the ringsArchangel Jophiel

Yanlış bir kapana kısılma duygusu. Maddi şeylere gereğinden fazla odaklanma. Olumsuz ya da korku odaklı düşünceler

Bu kart bu haftanın yoğunluğunun hafta sonuna da uzadığını gösteriyor.  Aslında haftanın envanterini çıkarırsak bize yardımcı olabilir:

  1. Pazartesi: Ariel bizi cesur olmaya ve inandıklarımızın arkasında durmaya çağırdı (Hmm neden acaba? Gelecekleri biliyor tabii)
  2. Salı: Michael ‘Kim olduğunuzu hatırlayın, siz Tanrı’nın yaratıcı ve sevecen çocuklarısınız’ diyerek cesaret vermeye devam etti
  3. Çarşamba: Haniel bizi gölgelerimizle yüzleşmeye çağırdı. Korku ve endişelerimizi yüzleşerek artık geride bırakın dedi.
  4. Perşembe:Jeremiel’den bir defa daha cesaret aldık. Bize ‘en kötüsü geride kaldı’ dedi.
  5. Cuma: Evet, daha işimiz bitmedi, vedalar, sonlar ve kurtuluşlar devam ediyor. Kaos düğümü büyük temizlik için katalizör rolünü devam ettiriyor.

Ve bugüne geldik. Yukarıya Yüzüklerin Efendi’sinden bir sahne koydum çünkü bana bu yaşadığımız günler öylesi epik bir geçitten geçiyormuşuz hissi veriyor. Bunun sonuna ulaşacağız, büyük ihtimalle hepimize birer yüzük dağıtılacak ama önce bu geçitlerden geçilmeli.

Archangel Jophiel bizi Egonun tuzağına düşmememiz için uyarıyor, çünkü böylesi temizlik yaptığımız yoğun günlerde içimizde yükselen zorlayıcı, kısıtlayıcı, bizi ya da etrafımızdakileri pek zor beğenen egonun sesi iyice rahatsız edici bir hal alır. Bu temizlik sırasında kendisinin de çöpü boylayacağını zanneder. Halbuki egolarımız bizim karakterimizin ayrılmaz parçası, binlerce yıldır bizi iten ilerleme mekanizması ve korunma aracı olmuştur; hayatımıza neredeyse komedi  elementi sokan dırdırcı bir eş ya da sürekli mızmızlanan bir çocuk gibidir.

Ancak egonun diğer yanına bakacak olursak, o sürekli bizi daha fazlasını istemeye sevk eder, anın tadını çıkarmamızı engeller, o eve, o arabaya, o sevgiliye, o terfiye sahip olmazsak asla mutlu olamayacağımızı söyler, ve onca çabadan sonra sahip olduğumuzda yine bizi rahat bırakmayıp daha da fazlasını ister, ılımlılığın, olgunluğun, alçakgönüllülüğün tam tersini temsil eder, bağımlılık ve ölçüsüzlüğü teşvik eder. O mızmız çocuğu, dırdırcı eşi kucaklayın, karanlıkla ve içinizdeki gölgelerle yüzleşin ve aslında her şeyin iyi olduğunu, insanlık deneyiminizi geliştirmek istediğinizi ve böylece onu da daha rahat ettirmek istediğinizi söyleyin, sesi kısılacaktır. İçimizdeki gölgeler hiç de korktuğumuz kadar kötü değildir. Egomuzla yüzleşmek için ilk adımı atmak zor gelir. Ama egoya tamamen teslim olduğumuzda ise Schiller’in şu sözünü hatırlayabiliriz: ‘Delilik çok kısa, pişmanlık uzun sürelidir’. O yüzden onun yarattığı illüzyonlara inanmayın.

Hissettiğiniz kapana kısılmışlık duygusu aslında gerçek değil! Korkularınızın temeli yok!  Üstesinden gelemeyeceğiniz hiçbir zorluk yok! Endişeleriniz yersiz!

Geçen gün verdiğim iki küçük duaya ek olarak mutlaka Jophiel’in yardımını isteyin. Onun bilgelik, olgunluk ve ılımlılık için Altın-Ametist-Lal Alevini kullanın. Egonuzun sakladığı gerçekleri görmek için Uriel’in Gümüş Alevini de kullanabilirsiniz.

Hepinize bu önemli işte bol şans diliyorum. Teşekkürler Jophiel!

Telif Hakkı©2013 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.wordpress.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2013 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.wordpress.com/