Kalbiniz çok ama çok bilge – Archangel Michael

Ron Head tarafından 28 Mayıs 2013 de iletilen mesajın orijinaline buradan ulaşabilirsiniz. Arkadaşlar, bu mesajı geldiği gün okumamıştım, ancak bugün bakabildim. Özellikle yaşadığımız günlerde televizyon ve gazetelerde pek çok bilgi ve haber kirliliği varken Michael bize bunları ayıklamanın yolunu öğretiyor. Michael’ın söylediği hiçbir şey tesadüf olmuyor, ülkemizde herkesin kalbini dinlemeye ihtiyacı var.

e2eab8d59640569b578a571137dcf304Bugün sizinle gerçek ve yalan, iyi ile kötü arasında ayırım yapabilme yeteneğinden bahsetmek istiyoruz. Şu anda bu çok önemli bir konu. Tabii ki her zaman önemli olmuştu ama geleceğiniz o kadar çok sizin şu anki benliğinizin haline ve bilincinizin evrimleşmesine bağlı ki bu konu günümüzde her zamankinden daha önemli.

Biz sizi ileriye doğru götürecek olanı yapmanızı istiyoruz, ilerlemenizi yavaşlatacak olanı değil. Ne var ki, bazı köşelerde var olanı koruma dileği, hatalı bir değişmeme arzusu hala güçlü; zayıflıyor evet, ama hala sizin için olabilecek her yerde sorunlar çıkarıyor.

Binlerce yıldır bu gezegende görülmeyen kadar büyük bir bilgi seli zekânızın emrine amade.  Bu bilgi seliyle başa çıkmayı öğrenmek sizin büyük yararınıza. Neyin sizin için değer taşıdığına ve neyin taşımadığına nasıl karar verebilirsiniz? Ne gerçek ve ne gerçek değil? Kime ve neye güvenebilirsiniz?

Biz size melekler, rehberler, yükselmiş ustalar ve yaratıcı varlıklarla ilgili uzun bir söylev verebiliriz. Ve tabii ki bunun tamamı da konuya uygun olacaktır. Ama bu kısa bir mesaj olacak, sevgili dostlarım, çünkü en iyi cevap en kısa olanıdır.

Tüm yukarıda bahsettiğimiz varlıklar son derece güvenilir ve basit bir yöntemle size ulaşıyorlar. Bu arada sizinle her dakika iletişime giren yüksek benliğinizi unutmayalım. Evet, biz sizinle her dakika iletişime giriyoruz. Ve bu iletişimi alabileceğiniz pek çok çeşitli yol var ama burada ihtiyacımız olan tüm bu yöntemler değil. Sizin ihtiyacınız olan o nano-saniyede gördüğünüz, duyduğunuz, okuduğunuz şeyi kabul edip etmemeye karar vermenizi sağlayacak şeydir. Ayrıca, kabul ya da reddetmeden daha fazla kanıt görene kadar bilgiyi bir kenara kaldırmaya da karar verebilirsiniz. Bunu böyle çabuk ve güvenilir şekilde yapmanın bir yolu var mı?

Biz size diyoruz ki var. Size daha önce söylemediğimiz bir şey değil. Ama o kadar basit bir şey ki ona vermeniz gereken ehemmiyeti vermediniz şimdiye dek. İşte dostlarım, bu kilit nokta. Önünüzdekini okurken, seyrederken ya da dinlerken, size kalbinizde nasıl hissettirdiğine dikkat edin. Kalbiniz çok ama çok bilge. O sizin içinizde evrensel bilince her zaman bağlı olan tek şeyiniz. Kalbinizin içinde ‘bilmek’ yatar. Kalbiniz zihninizin evidir. Biz zekâ demedik dikkat edin. Kalbiniz zihninizin dünyevi varlığınızla bağlantıda olduğu yerdir.

Bugün sizinle zihin ve zekâ konuşmasına girmeyeceğiz. Şimdilik şunu söyleyelim ki kalbiniz tüm hayatınız boyunca söyleyeceklerini ciddi bir şekilde dinlemenizi bekledi. Sizi temin ederiz kalbiniz asla ve asla sizi yanlış yönlendirmeyecektir. Ama işin ‘püf noktası’ onu dinlemeniz. Bununla söylemek istediğimiz hissettiklerinizi görmezden gelmemeniz, önemsememeniz ya da hissettikleriniz için sebepler bulup onlara arkanızı dönmemeniz.

Hayatınıza bu şekilde devam ederseniz, çok çabuk bir şekilde kendinizi daha mutlu ve çok daha az sıkıntılı bulacaksınız. Ve er ya da geç hislerinizin nereden geldiğini bileceksiniz. Biz, size pek çok defa söylediğimiz gibi, her dakika yanınızdayız. Ve siz içtenlikle, kayıtsız şartsız seviliyorsunuz.

Yakında tekrar konuşacağız sevgili dostlar. İyi Günler.