Kendini Onurlandırmak

Sevgili Bilge Baykuşlar, kendini onurlandırmak ne demek? Ya bilincimize ve günlük dilimize de yeni girmeye başlayan öz-şefkat, öz-bakım ve elbette öz-sevgi? Öz-kabul diye bir şey var mı? Önce kanal Shanta Gabriel’in bu konudaki hikayesini dinleyelim ve sonra da Baş Melek Gabriel’den kendimizi nasıl onurlandırabileceğimiz konusunda öneriler alalım.

Hepinize kendinizi zarifçe ve sevgiyle onurlandırdığınız yumuşak bir hafta sonu diliyorum.

Mor Alev

“Yumuşakça ve Sevgiyle Kendinizi Onurlandırın”

Shanta Gabriel diyor ki;

Baş Melek Gabriel’den 1990’ların başında bu mesajı aldığımda, kendimi onurlandırmanın ne analama geldiği hakkında hiçbir fikrim yoktu.

Bir askeri ailede büyümüştüm, o ataerkil sistemde dişiyi onurlandırmaya hiç yer yoktu. Oradayken, isyan ettiğim pek çok katı kural vardı. İşe bakın ki,  o sistemden çıktığımda ise aynı kuralları iç sesim olarak uygulamaya başlamış olduğumu buldum! Kendime karşı çok sert bir yönetici haline gelmiştim, kendimden her zaman kusursuzluk bekliyordum. O seviyeye ulaşamadığımda da acımasızdım… ve bu da her zamandı. Bütün bunlar sürekli olarak yeterince iyi olmadığımı hissetmeme sebep oldu. 

Elli yaşına geldiğimde, kendime böyle sert davranmanın işe yaramadığı acıklı bir şekilde apaçık ortadaydı. Neticede kendimi o yaşa gelip de hala daha azarlaya, azarlaya aydınlatamadıysam, bunun böyle devam etmesi çözüm getirmeyecekti. Sadece çalkantılı 1999 yılında hayatımın tüm yapıları çöktükten sonra, kendime karşı şefkatli olmanın gücünü keşfetmeye başladım.

Melekler bana “Saf Sevginin Kanatlarının seni sarmalamasına izin ver” dediler. O kadar tatlı bir sözdü ki ve ben de o zamanda kalbimi açmaya ve kutsanmaya büyük bir ihtiyaç duyuyordum. Ne zaman içimden doğru çalışan Yüksek Güce teslim oldum, o zaman büyük bir şaşkınlıkla kendime İlahi Sevginin Işığını kabul izni vermenin yapmış olduğum en besleyici ve şifalandırıcı şey olduğunu buldum.

Ben her zaman diğerlerine kibarlık, iyilik ve şefkat veren oldum. Diğerlerine vereceğim şeyi kendime vermek benim için çok yeni bir deneyim haline geldi. Keşfettim ki, Şefkat, çok yüksek frekanslı enerjinin Gücüydü ve beni çok yeni seviyelerde güçlendirebilirdi. Hakikatten de, Şefkat beni, kendimi gerçek ve dürüst bir şekilde sevmeye yöneltti. Kendimize verdiğimiz sevginin Tabiatla olan bağlantımızı şifalandırdığını duymuştum. Bu bana çok önemli geliyor. Bizler gerçekten harmanlanmış varlıklar olmak için tasarlandık, Kaynakla en gelişmiş bağlantımızı sağlayarak, fiziksel bedenimize indirmek, en insani benliklerimizle harmanlamak ve Cennet ile Yeryüzü arasında bir köprü olmak için. Böylece, herkes uyum içinde yaşayacak.

Bu kendini onurlandırma hali, bilinç alanımı genişletti ve Yüksek Benliğimle çok daha güçlü bir bağlantı yarattı. Kendimi ve Ruhumun en derin Gerçeğini onurlandıracak yeni yaşam yolları gösteren iç yönlendirmemin özgün, doğru, tatlı sesini duymamı sağladı. Ve bu alandan güç alarak kendimi de, hayatın bütününü de yumuşakça ve sevgiyle onurlandırabilirim.

İlahi Varoluş

Kendimi sevmenin ve onurlandırmanın ne kadar önemli olduğunu hatırlamama yardım ettiğin için çok teşekkür ederim. İçimdeki her etkileşime daha fazla Şefkat ve Saygı getireyim. Kalbimi sıklıkla yumuşamaya ve önce kendime sevecen olmaya teşvik et, böylece bu açık kalbi diğerleriyle olan her duruma taşıyabileyim. 

Tabiatın yeni kazandığım her anda kendimi daha fazla sevebilme becerime olan yanıtını bana gösterdiğin için teşekkür ederim. Ben Tabiatı gerçek öz-bakımı ve İlahi Işığın akışını sergilemek için kullanırken, yardım et bu bağlantıları içimde çok daha güçlendireyim.

Yaptığım her şeyle, cenneti içimden yeryüzüne getiren harmanlanmış bir varlık olmayı istiyorum. Tüm zamanlarda fiziksel, zihinsel ve duygusal bedenlerimde İlahi Işıkla çok daha büyük bir dayanışma içinde olmama, daha fazla Sevgi, daha fazla Bilgelik  almama izin ver.

Yaptığım her şeyde, bu gezegende daha büyük Sevgi ve Onurlandırmaya hizmet edeyim, böylece herkes içinde bu gerçeği bilebilsin. Ve öyle de oldu

Baş Melek Gabriel:

Sevgili,

Bazen hiç tanımadığınız insanlara kendinizden çok daha kibar davranıyorsunuz. Siz muazzam bir ışık varlığısınız. Bunu hatırlayın ve onurlandırın, çünkü yeryüzü bedeninde olmak kolay değil. Sizden talep edilen pek çok şey var. Gündelik mücadelelerle öyle kapılabilirsiniz ki, ruhunuzu hatırlamaya vaktiniz olmadığını hissedebilirsiniz. Ancak, yeryüzündeki yürüyüşünüzü kolaylaştıracak olan aslında ruhunuza olan odaklanmanızdır.

Kendinizi yumuşaklıkla ve sevgiyle onurlandırın. Yalnız değilsiniz. Sonsuz Varoluş sizi yeryüzü alemine en çok ihtiyacınız olduğu anda yardım alma yollarınız olmadan yerleştirmedi. İşte bu yüzden melekler var. Melekler, Yaratan’ın ulaklarıdır. Görevleri yeryüzü hayatınızı ve karanlığa ışığı taşımanızı kolaylaştırmanıza, mucizevi şekillerde  sevildiğinizi hatırlatmanıza yardım etmektir.

Biz mücadele ve sıkıntılarınızı biliyoruz. Biz kararlı ve cesur emeklerinizi biliyoruz. Yaptıklarınız ve yapmakta olduklarınız için, size şükrediyoruz, hayrınıza dua ediyoruz ve sizi onurlandırıyoruz. Fakat daha da önemlisi, içinizde derinlerde olduğunuz kişiyi onurlandırıyoruz. Ruhunuzun özünün bulunduğu o parçanızı onurlandırıyoruz. İçinizdeki mucizevi iyilik ve sevgi kıvılcımını görüyoruz. İşte bunu kutsayıp onurlandırırken, sizi de aynını yapmaya çağırıyoruz. İçinizdeki bu İlahi Işığı ne kadar çok kutsar ve onurlandırırsanız o da o kadar çok büyür. O ne kadar büyürse, daha fazla Sevgi hissedersiniz ve çok daha fazla enerjiniz olur. İçinizde ne kadar çok Sevgi hissederseniz, diğerlerine o kadar çok vermek istersiniz. Bu şekilde bu zamanda büyük lütuflara oldukça fazla ihtiyaç duyan dünyaya hizmet edilir ve güzel gezegeninize çok daha fazla Işık getirilir.

Sizden kendinize kibar ve yumuşak olmanızı rica ediyoruz, tıpkı diğerlerine davrandığınız gibi zarif olun. Sevgi ve teşvik olmadan küçük bir çocuk sağlıklı yetişkine büyüyemez. Ancak siz büyüdüğünüz için sevgi ihtiyacınız asla bitmez. Ve hatırlayın sevgiyi bütünüyle diğerlerine verebilmeniz için önce kendinize vermeniz önemlidir.

Uygulama

Kişi kendini nasıl sever? Ufak şeylerle başlayabilirsiniz. Ne zaman aynaya bakarsanız “seni seviyorum” deyin. Ne kadar sıkı çalıştığınızı, bir başkasına ne kadar çok emek verdiğinizi, çocuklarınıza ne kadar önem ve şefkat verdiğinizi takdir edin. Düşünüp de ne bulabilirseniz, onun için kendinizi onaylayın. Eğer hiçbir şey düşünemiyorsanız, o zaman sadece yeryüzünde bir günü daha yaşadığınız ve elinizden gelenin en iyisini yaptığınız için kendinizi takdir edin. Ne kadar basit görünürse görünsün, bu çok güçlü bir şeydir.

Kendinizi sevip onurlandırmanın en önemli yolu, derinlerde kim olduğunuzu hatırlamanızdır – bir ışıldayan Işık Ruh, her geçen gün daha da güçlenen ve bütünleşen. Sizin gerçeğiniz budur. 

Kendinizi sağlıklı beslenerek, bedeninize hizmet ettiğini bildiğiniz her şeyi yaparak kendinizi sevebilirsiniz. Ancak gerçek sevgi ve onurlandırma, kendiniz hakkındaki hislerinizle başlar. 

Burada yeryüzünde Ebedi ve Ezeli olanı bedende ifade etmek, sevecen, neşe-keyif-coşkulu ve huzurlu olmayı öğrenmek için bulunuyorsunuz. Bu nitelikleri henüz kusursuzca ifade edemediğiniz için kendinizi azarlamanız hiç de iyi sonuç vermez. Sizin eliniz bir hayat kullanma kılavuzu verilmedi ve öğrenmenizin tek yolu deneme-yanılma, yaptığınız seçimler aracılığıyla gelişmenizi destekleyen – bazen acılı – deneyimlerdir. Yaptığınız seçimler ve gerçekte kim olduğunuz, dünyada bir fark yaratıyor. Lütfen bunu onurlandırın.

Kendinizi yumuşaklıkla sevip onurlandırmanızın pek çok yolu var. Biz kendinize iyilik ve şefkat vermenizi rica ediyoruz. Hayatınızın tüm yönlerinde elinizden gelenin en iyisini yapın ve tüm zamanlarda yardım için Yüksek Gücü çağırın, durum  ne kadar alelade görünürse görünsün. 

Melekler burada size yardım etmek, sizi kutsamak ve en önemlisi sizi sevmek için bulunan İlahi ulaklardır. Bu sevgiyi kabul edin ve hatırlayın:

“Yumuşakça ve Sevgiyle Kendinizi Onurlandırın”

Kanal Shanta Gabriel’e çok teşekkürler. (shantagabriel.com)


En son nöroplastisite yöntemleriyle HAYATINIZI AKIŞA AÇMAK, ALMA-VERME DENGESİNİ KURMAK, KISIR DÖNGÜLERE SON VERMEK ve BOLLUĞA EVET! demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.

Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.


Telif Hakkı©2021 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.

Copyright © 2021 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

3 comments

 1. Tesekkur ederim! Cok tesekkur ederim!

  Okurken aklima annemin guzel isler yaptiktan sonra kendini cikolatayla veya bi fincan kahveyle odullendirmesi geldi. Yukarida bahsedilen sefkatin bu olmadigini anladigim gün icin sukrediyorum. Cunku ortada ‘bir ödül, bir aferin’ varsa, o sey gerceklesmediginde de ceza ve elestiri oluyor genelde… Dahasi bu “ödüller” genelde yine egoyu tatmin edici,bedene ve zihne zarar veren seyler oluyo ne hikmetse…

  Özsefkatin paradoksal bi sekilde “her seyin bizle ilgili olmadigini” anlamak, gormek ve kendimize superman olmak kadar kibirli bir gorevi vermemekle ilgili oldugunu dusunuyorum. Ben sahsen onu siradanlik ve sadelikte buluyorum, kendime kendim olma iznini vermekte. tabii bunu “siradanlik” diye kaliplarla dolu zihnim adlandiriyor aslinda. O rahatsiz; o muhtesemlik ve en iyisi olmayi bekler,özel olmami. Gercekte ise benim icin özel olmaya calismamak, kendime tanidigim bu alan, bu sevgi ve bu cabasizca varolus aslinda en özel sey. Iste kendini onurlandirmak benim icin bu, kendini korkusuzca özgür birakmak ve yasami sinirsizca sevmek!
  Öyle güzel, öyle yumusacik bi yaziydi ki yanaklari olsa opmek isterdim! Cok tesekkurler, sevgilerimle, canim Mor Alev!

  Liked by 4 people

 2. Işıkla Arp çalmaktır,
  Kendini Onurlandırmak.
  Ve çınlarım.

  “Saf Sevginin Kanatlarının beni sarmalamasına izin veriyorum”

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.