Minnet

2959E280-14E7-4E42-88A5-8A943F887AFDZamanın ruhu bugün de kendini ilginç bir şekilde açıkça ortaya koyuyor. Bir hediye, bir demet çiçekle ziyaret veya kalabalıkta masaya gelenlerin çoğunun ziyan olduğu bir kahvaltı gezisiyle geçiştiremeyeceğimiz bir anneler günü… Görüntülerin ardına saklanamayacağımız şekilde çıplak kaldık. Bugün gerçekten düşünmek zorundayız. Gündelik koşturmacanın ardına saklanmış minneti içimizde bulmalıyız.

Bu sabah gelen bültenlerden birinde Maya Angelou’nun şu sözleri vardı:

“Bu harika bir gün, ben bu günü daha önce hiç görmemiştim”

Acaba içimizde daha neleri görmedik? Yeni bir gün, yeni bir başlangıç. Bir teşekkür günü. Minnetimizi gizliden gizliye içimizde tutmaya hiç ihtiyacımız olmayan bir sevgi günü.

Annelik sizin için neyi temsil ediyor? Bakmak? Özen göstermek? Sevgi? Korumak? Vermek?

Bugün güneşin Sabian sembolü “Açık kitaptaki bir bölümü işaret eden parmak” Bize diyor ki; Büyük ve önemli olan size işaret ediliyor. Bütünüyle özümsemeniz yolculuğunuzda bundan sonraki aşamalar için çok önemli olacak. Süreçte kritik bir noktadasınız. İlgili yardım, yöntem ve bilgiler tam önünüzde ama gözden kaçırabilirsiniz, dikkat edin.

Dane Rudhyar bu sembolün ana fikri olarak şöyle demiş: “Kültürünüzde ve toplumdan gelen değerlerinizde kişisel olarak neyin önemli olduğunu ayrılabilmeyi öğrenmek.” Lynda Hill, bu sembolü bir uyarıyla veriyor: “Bir şeyleri sadece yapılması gerektiğine inanıldığı için yapmayın.”

Bugün hayat kitabımızda bize işaret edilen şey, hayatımızdaki dişi enerjinin varlığını tanımak, ama gerçekten tanımak, incelemek, davranış ve bakış açılarımıza yansıtmak ve ona minnetimizi ifade etmek olsun mu Bilge Baykuşlar? İçimdeki dişi içindeki dişiyi tanıyor demek?

Tüm annelere, tabiat anaya, kadın ya da erkek, annelik görevi yapanlara, özen gösterenlere, sevenlere, sevgisini ifade edenlere, bakıp koruyanlara, yetiştirenlere, birimiz ya da hepimiz için çalışanlara hiçbir ayrım yapmadan içimizdeki şükranı, takdiri göstermek?

Daha önce yaşamadığımız yeni bir gün. Yeni bir başlangıç. Yeni bir hayat. Başlangıca minnetimizi eklemeyi öneriyorum.

Hepinize harika bir Pazar günü diliyorum. Hepinize teşekkür ediyorum. Bana göre herkes bir şekilde anne.

Mor Alev


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile Sağlıklı Zayıflama yönteminden faydalanmak için buraya tıklayınız.


Telif Hakkı© 2020 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2020  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

  1. Ah ne güzel bir yazı olmuş bu, içimizde kiraz çiçekleri açtırdı, teşekkürler 😊🙏🌸🌸🌸 Daha bu sabah annemle ‘yapılması gerek diye yapmamayı’ konuşmuşken hem de 🍀 Işık rehberlerimize, size ve yüreğinde ‘yaşatma’ arzusu taşıyan herkese selam ediyorum 💐

    Liked by 1 kişi

  2. Ah ne güzel bir yazı olmuş bu, içimizde kiraz çiçekleri açtırdı, teşekkürler 😊🙏🌸🌸🌸 Daha bu sabah annemle ‘yapılması gerek diye yapmamayı’ konuşmuşken hem de 🍀 Işık rehberlerimize, size ve yüreğinde ‘yaşatma’ arzusu taşıyan herkese selam ediyorum 💐

    Liked by 1 kişi

  3. Can’ım mor alev, ne zaman içim yana yana seni açsam bir bahar esintisi geliyor yüreğime. Ne güzel yazmışsın öyle. Oku oku bitiremedim, içim doldu fakat taşıramadım. Çünkü içindekilerin her bir damlasını doya doya yaşamak istedim. Elbette vakti geldiğinde bu yazıdan aldığım huzuru, umudumu, mutluluğu almak isteyen herkesle paylaşacağım. Teşekkür ederim. Teşekkür ederim🍬🧚🏻‍♀️

    Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.