2019 Koç Dolunayı – Bir de Sarah Varcas’dan dinleyelim…

Unknown ArtistSevgili Dostlar, dün yayınlamış olduğum Koç Dolunayı analizine yakın ama farklı sözcüklerle yeniden bu çok önemli enerji dalgasına dikkatleri çekmek istiyorum. Bu, 2019’un en önemli dolunaylardan biri. Hafta sonundan beri nasılsınız? İçinizdeki “Dişi Boksör” nasıl? Dengelenme yolunda nasıl adımlar atıyorsunuz? Yorumlarınızı bu yazının altına bırakabilirsiniz. (Özgün Mor Alev Koç Dolunayı analizine ise bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.)

Sarah Varcas, her zaman olduğu gibi etkisi altında bulunduğumuz enerjiyi ve olumlu potansiyelini çok güzel anlatmış. Kendisine çok teşekkürler. (astro-awakenings.co.uk)

Geleceği Yenilemek

Bu, Eris’e çok yakın ve Plüton’a kare açıda, gergin bir ay ve gündelik hayatta oluşan güç mücadelelerini öne çıkarıyor. Mars Terazi’de yol alırken ve Merkür ay sonunda Akrep’teki gerilemesine hazırlanırken, ilişkiler belirsiz, kararsızlıklar içinde olabilir. Bu da bizi daha berrak ve çok daha içten dürüstlükle iletişime girmeye zorlayabilir. Odadaki fili ele almak için baskı artarken, daha önce görmezden gelinmiş zor meseleler ve anlaşmazlıklardan kaçınmak imkânsız hale geliyor. Bu, stresli bir zamanı haber verse de, şimdi yapılacak zor konuşmalar, derin anlaşmazlıklar görüntüsündeki konulardan büyük anlayış doğduğunda uzun dönemde ödüller getirecektir.

Çoğu insan gündelik hayatı karmaşıklaştıran derin yaralarla gelir. Eski acılar aramızdaki havayı bulanıklaştırabilir, kelime ve eylemlerimizin niyeti ile algılanmaları arasında uçurum yaratabilir. Bilmeyerek ya da değil, birbirimizin hassaslıklarını iğneleyebilir, etkin iletişimi çok zorlaştırabiliriz. Şimdi tetiklenecek duygular bizi tamamen tüketebilir ve çok güçlü bir etki taşıyabilir. Onlara doğrudan bakmadan bizi bırakmayabilir, bunu yapmak ne kadar rahatsızlık getirirse getirsin. İşte böylece, bu ay büyük duygusal girdap içinde yoğrulurken bizden yakıcı bir dürüstlük talep ediyor. Böyle kişilerarası zorluklarla inişler ve çıkışlar yaşamadan başa çıkacak donanıma sahip çok az insan var! Yani, bağışlayıp unutmaya olduğu kadar tartışmaya, yeni bir yol yaratmak üzere araştırmaya ve sonra da o yolu açmaya hazır olun.

Şimdi, an geçtikten sonra incelendiğinde içeriği ve etkinliği anlamsızlaşacak, hızlı ve seri tepkiler verme riskindeyiz. Duygusal tepkilerle verilen kararlardan, olaylar ne kadar acil görünürse görünsün kaçınılmalı. Bir-iki gün verin, herkesin sakinlemesine zaman tanıyın ve sonra da sorunları daha dingin bakış açısından doğru yeniden inceleyin. Eğer iradeler arası bir savaşa giriyormuş gibi hissediyorsanız, düşünmeye vakit ayırmak, telafi edilemez anlaşmazlıklarla, tüm tarafların dönülemez şekilde ayrı düşmeden kendilerini ifade ettikleri şifalanma alanı arasındaki farkı yaratabilir.

Bu ayın Eris’e olan yakınlığı ve 2020 Satürn-Plüton birleşmesinin ufukta olmasıyla, herhangi bir şeye kesin gözüyle bakma lüksüne artık sahip değiliz. Yolculuktaki bir sonraki adım bizi her zamankinden çok daha derin bir şekilde OLma hikmetine taşıyor. Bu tedirginlik yaratabilir ve pek çok korkumuzla yüzleşmek zorunda kalabiliriz çünkü varoluşumuzun kumaşını yeniden şekillendirirken, bazen her şeyin havaya fırlatılması gerekir. Bireysel ve kolektif olarak, bu dolunay ortalığı toza dumana katabilir. Hiçbir şey ilk göründüğü kadar kesin ve belirgin değil, biz ne kadar berraklık arzulasak da. Bu ay onaylıyor, böyle nüfuzlu değişim güçleri karşısında tartışılmaz gerçek diye bir şey yoktur.

Güncel evrimsel değişimlerin sonucunda ortaya ne çıkacağını kimse bilmiyor. Bu, sadece bilinmeyene yürüme cesaretini topladığımızda sonucunun görüleceği, basamak basamak ilerlenen bir süreç. Bu ay bize hatırlatıyor, adımları atan bizler olsak da, bazen bazı değişim kuvvetleri en beklenmedik anda ya da o güçlerin artık durmasını istediğimizde her şeyi değiştirebiliyor. Fakat o enerji geldiğinde hazır ve istekli olmak, bu dertli dünyamızı andaki halinden kurtaracak en önemli şey olabilir. Çünkü, değişimle iş birliği yaptığımızda, onu şekillendirebilir ve solmakta olan bir geleceği yenileyebiliriz.

***

Sevgili Bilge Baykuşlar, bildiğiniz gibi dolunayı bugünün ilk saatlerinde yaşadık. (14 Ekim, saat 00.07) Etkisi bizi uzun süre bırakmayacak. Neredeyse bir ay tutulması kadar güçlü! Sevgilerle


Bu değişim döneminde, “Büyük Resme” ve yükseliş sürecindeki rolünüze dair daha fazla anlayış sahibi olmak, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın.

2019 Haziran’da YENİ! SAĞLIKLI KİLOYA ULAŞMAK ve bedeninizle barışmak için Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu ile çalışmak istiyorsanız buraya tıklayınız.


TELİF HAKKI© 2019 MOR ALEV. TÜM HAKLARI SAKLIDIR. BU YAZIYI TÜMÜ OLMAK ŞARTIYLA, DEĞİŞTİRİLMEDEN, BEDAVA OLARAK, VE BU TELİF HAKKI UYARISI VE İNTERNET BAĞLANTISI (HTTPS://MORALEV.COM/) İLE BİRLİKTE KOPYALAMAYA VE DAĞITMAYA İZİN VERİLMİŞTİR
COPYRİGHT © 2019  BY MOR ALEV. ALL RİGHTS RESERVED. PERMİSSİON İS GİVEN TO COPY AND DİSTRİBUTE THİS MATERİAL, PROVİDED THE CONTENT İS COPİED İN İTS ENTİRETY AND UNALTERED, İS DİSTRİBUTED FREELY, AND THİS COPYRİGHT NOTİCE AND LİNKS ARE İNCLUDED. HTTPS://MORALEV.COM/

18 comments

 1. Merhabalar haftasonundan buyana çok sinirliyim,ilişkiler boyutunda kendimi değersiz ve kötü hissettim,içsel dengemi hatırlayıp yola devam sancılıda olsa…:)

  Liked by 2 people

 2. tam da dün, bana abayı yakmış olan bir dostumla aramdaki sınırı ve dostluğu korumak üzerine müthiş bir aydınlanma yaşadım. gece dolunayda, kadınlığımla ilgili yüzlerce niyet aktı dilimden ve tüm varlığımdan. yeni bir dünya yaratmaya başladığım hissiyle dolup taştım. tam da o kadın boksör hissiyatıyla dolup taştım! korkularımın; korunmasızlık, güvensizlik, taciz edilme zorunluluğu gibi başat inançları dünyamdan çıkarıyorum; onlarla yolun sonuna geldim. şükürle ve güçle ve bir’lik duygusuyla dolu bir geceydi. şu an yazdıklarınızı okurken bu yeni hislerimle müthiş şeyler yaratacağımı bir kez daha gördüm. teşekkür ederim. seviyorum

  Liked by 5 people

 3. Ben çok dipte ve berbat bir haftasonu dan sonra neden bilmiyorum bu sabah o kadar hafif ,keyifli ve mutlu uyandım ki..sanki beni yerden yere vuran haftasına ait olan olayların hepsi bulut gibi geçti üstümden..uyandığımda hissettiğim hafiflik duygusuna bilinçli olarak tutunmuş vaziyette ilerliyorum su an. Yoksa aşağı dusmem an meselesi ama düşmeye niyetim yok…balonla yolculuk yapmak gibi…
  (Tabii bu arada içimde niye böyle oldu,bu başıma nasıl gelebilir ve gidip bı yumruk atayım duyguları arasında gidip gelmedigim anlamına gelmiyor,tam o anda zaten o balonun ucunu tutup havalaniyorum) varsa içimizde benim gibi dip balığı☺️ güzel bi duyguya tutunmasını tavsiye ederim. Bende işe yaradı… hepimize hafiflikle geçireceğimiz bir dolunay diliyorum

  Liked by 4 people

 4. Hafta sonu ozellikle kendimle ilişkimi iyilestirmeye çalıştım. Depresyona girdim ve ciktim sanırım, yapmam gereken seylerin hicbirini yapmadim ama kapanış iyi oldu sanirim. Cocuklarimla vakit geçirdim.

  Liked by 2 people

 5. merhaba sevgili mor alev, bu söylediklerinizle çok gaza gelerek umarım kötü şeyler yapmam. bilinmeyene yürü, cesaretsizliği yen yazılarınızı okudukça yuvamı dağıtmanın bana sanki fayda getireceği hissine kapılıyorum. sanki korktuğum ama beni iyi edecek olan oymuş gibi. herkesin derdi başka, herkes kendi derdi olan konuyu düşünüyor eminim bu yazıları okudukça. Peki hangisinin bizim için iyi olduğunu nereden bileceğiz?

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Dara, siz gaza geliyorum diyorsanız, durun ve durumu inceleyin. En iyisini kalbiniz bilir. Beden, sezgiler ve kalp yalan söyleme becerisine sahip değildir. Sizce mutluluk nedir? İlişkinin yürüdüğü ve yürümediği alanlar nelerdir? Peki, en önemlisi siz sizi koşulsuzca seviyor ve değer veriyor musunuz? Bunlar başlangıç için iyi sorulardır. Sevgilerle

   Liked by 3 people

 6. Yazı yaşadıklarımı ancak bu kadar iyi anlatabilir. Bir sözum veya hareketim tamamen yanlış anlama ile istemeden birini kızdırdı ve şimdi ağir bir tepki ile karşılaşıyorum. Iletişme geçemiyorum Cok uzgunum.

  Liked by 1 kişi

 7. Merhaba..
  Tam da bu haftasonu, dolunay başlığı ile uyumlu bir şekilde, dünya kadınlar boks şampiyonasında ülkemizi temsil eden sporcunun şampiyon olması:)))

  Liked by 4 people

 8. Dolunaylar genellikle çeşitli şekillerde etkiler beni. Bazısı ise sallar. Bu sallayanlardan biriydi 🤷🏻‍♀️ Cuma akşamından beri tarifsiz bir hüzün, bana ait olmayan bir duygusal zorlanma hali ve bana ait olan, zamanında çok üzüldüğüm ve taş kesildiğim 8-9 aylık bir konuyla ilgili içimde bastırdıklarımın durup dururken dışa vurumu ile hüngür hüngür ağlama, boşalma, kendimle ve yapılan haksızlıkla içsel bir hesaplaşma hali… Farklı bir deneyim oldu bu hafta sonu benim için. Farkındalığı bol ve uzun zamandır düzenli meditasyon yapan biri olduğum halde, içinden geçip de izleyici kalmayı pek de başaramadığım, ağırlıklı üzgünlükle dolu bir duygu yoğunluğuna da kapılarak. Bir yandan, duygularımı telkin edip sakinleştirmeye çabalarken, bir yandan yaşadıkları sonucu derin kırgınlığı anlaşılmamış, hatta suçlanmış bir kadının kalbinden yükselen gözyaşları ve ona şefkatle sarılmaya çalışma hali… Her açıdan içimde, benliğimde kendimle konuşup, kendime şefkat verme ihtiyacında olduğum, sarsıcı bir kaç gündü. Sabahları yataktan çıkamama ve yorgunluk hali de cabası…

  Liked by 1 kişi

 9. Merhabalar,
  2 hafta gibi bir süredir zihnim, duygularım, bedenim allak bullak haldeydi. Değersizlik, başarısızlık ve sevilmeyi hak etmeme gibi duyguların içinde dönüp durduğumu fark ettim. Önceden olsa karşımdaki kişiyi suçlamayı tercih ederdim ancak bu sefer sizin de aracılığınızla gelen bir farkındalıkla kendime şu soruları sorarken buldum. Karşımdakinden ziyade ben kendimi sevmeye layık hissediyor muydum yada kendimi seviyor muydum? Ben kendi değerimi biliyor muydum? Başarılı hissetmemde kimleri baz alarak ilerliyordum? Geçtiğimiz haftayı ve hafta sonunu da bu soruların cevaplarını bularak ve var olan inançlarımı dönüştürmek adına adımlar atarak geçirdim. Devamının gelmesi dileğiyle.

  Liked by 4 people

  1. Elbette, olduğumuz gibi kalırsak ve evrimleşmezsek, direnirsek bu zaman çizelgesinin sonu yok. Çok şükür ki uyanıyoruz. Sevgilerle

   Beğen

 10. Merhabalar,benim de dikkatimi çeken,son3-4 gündür başıma gelen hiç beklenmedik,şok edici küçük küçük olaylara önce bir aaa demem,akabinde yüksek sesle gülmem,birkaç saniye sonra da unutuvermem..
  Bunun dışında yoğunlukla son birkaç haftadır,hayatımı olduğu haliyle,sanki biraz da kurban oluş duygusuyla hiç fazla umursamadan,yapabileceğim bir şey yok havasında,boşvererekten kabullenip düşünmeden,yorumlamadan yaşamam da dikkatimi çekti.

  Liked by 2 people

 11. Özellikle bir şey okuyup izlemekte iyi değilim şu bir kaç gündür, konsantre olmakta zorlanıyorum buna rağmen sessizliğe çekilip kendiliğinden derin transa girdiğim bir iki durum yaşadım, meditasyon yapmaya kalksam o durumu sağlayamazdım, muhteşem bir deneyimdi. Bunun dışında söyleyebileceğim özellikle bir kaç gündür çok yüksek farkındalığa sahibim her davranışımı ve konuşmamı büyük bir sorumluluk duygusuyla tartıyorum; yakınlarımla, çevremle ve hatta tanımadıklarımla bile sevgili, saygılı ve huzurlu durumlar içinde buluyorum kendimi fakat yine birkaç gündür hiç tanımadığım, uzaktan sevdiğim birisinin hayatının kısıtlanması ve sevdiği şeyi yapmaktan vazgeçerek çok sevdiği uzun saçlarını kestirmesi beni hüzne boğdu sürekli aklımın bir köşesinde çaresizlik hissediyordum ve bu benim kalbimi acıtıyordu fakat bunun beni etkilemesini fazla dramatik buldum, böyle bir acıya tutunmayı bilinçsizce yapıyordum sanki, hemen bu durumu ele alıp onun istediği hayatı yaşayıp mutlu olduğunu gözümde canlandırmaya başladım -ne de olsa yaratıcıydık ve birbirimize olan etkimiz yadsınamazdı- meditasyonda öz benliklerimizi buluşturup ne olursa olsun onu sevdiğimi söyledim ve böylece rahatladım çünkü bundan sonra güçlü hissedeceğini algıladım. Sürecin çok farkındayım hal böyle olunca sanırım insan bir anlayış geliştiriyor, bir şeylere kızamıyor ve hep şükreder halde oluyor. Hepinize yüzümde kocaman bir tebessümle sarılıyorum 😁💜
  Ha bu arada idrar yollarımı üşütmüşüm neden böyle oldu bilmiyorum ama sıkıntı yok bende 👊😂

  Liked by 2 people

 12. Bu dolunay bu sefer bir baska. Haritasinda 5 Pluto pozisyonu tasiyan bir Akrep olarak son birkac gündür cok yogun duygulanim bulutlarina girip cikiyorum. Öz deger konusunda uzun zamandir yasamadigim siddetle bir cözülme deneyimliyorum. Tanimlayamadigim bir gecis bölgesindeyim. Iç gözümün bildigine güvenirim ama gectigim bu dehliz sanki yerin iki üc kat altinda ve önümü görememekten tedirginim. Tek bildigim kendi degerimden daha fazla feragat etmek istemedigim. Neyse çözülmesi gereken çözülsün diyorum.

  Liked by 1 kişi

 13. Ben büyümüşüm olgunlaşıp egomu yenme yoluna bile.girmisim.esimle(Şimdi anlıyorum ki dolunayın etkisiyle)sebepsiz ve bos bir tartismanin içinde çırpınırken buldum kendimi.bana hakarete varan sözler le.devam eden.ama cevap vermedim esimi saygıya davet edip sustum.hic alınmadım ağlamadım sinirlenmedim ve kendime çok şaşırdım herşey yolunda sanirim.tesekkurler.en kısa zamanda esiminde öfkesinden ve erosunda n kurtulmasına niyet ediyorum.

  Beğen

 14. Dolunaya bir kaç gün kala çok derin kayıtlarıma ulaşmış ve yüzleşmiştim. Geçmişten beni tetikleyen önemli konuları çözümledim görünüyor. Geçen dolunay allak bullak olmuştum. Ama bu dolunay çok yumoş yumoş geçti. Dolunay günü bir seyahatim vardı. Çözümlediğim konu sonucunda gitmeme gerek kalmamıştı ama organizasyon nedeniyle gidecekken, uçuş iptal oldu ve ben de mesajı alarak, gitmekten vaz geçtim. İlahi düzene teşekkür ediyorum.

  Liked by 1 kişi

 15. Merhaba Mor Alev,

  Balik dolunayiyla birlikte adeta okyanusta neşeli bir savruluş yaşamış,kaybolmadan ve yeniliklere kocaman gözlerle bakarken bulmuştum kendimi… Simdi ise bu dolunayin etkisiyle, senin raporunda dedigin gibi, cok eski köşeye saklanmış bir kancayı, Eris’i arkama almaya niyet etmis sekilde saliverme niyetindeyim..Bu iliskilerle, benim icin ozellikle yeni bir ortamda, cok yakin cok ozel olmayan iliskilerde “sevilmek(?)” adina ogrendigim tepkilerle ilgili..Bir ortamda kabul edilmek,yeterlilik vs gibi kok inancimin kurdugu bir kanca..Elbette bu iluzyonun icerisinde yuvarlanan yalnizca egosal yanimdi, fakat neden boyle guclu bir enerjiyle yikandigimizi sahsen anliyorum bu dolunayda. Cunku dedigin gibi, cok temizlikler cok salivermeler yapildi 2019da,ben grrcekten yuregimi acmis ve emek vermistim cok sukur. Fakat bu bahsettigim son kanca oldukca sinsi ve bir dişi boksörün enerjisini hak edecek kadar, ringde hareketli ve zekice manevrali.. 2020 icin bu dolunay sifasiyla beraber yalnizca hakikatten ve isiktan hareket etmemize,buyuk resmi gormemize niyet ediyorum. Iyi ki varsin! Sevgiler 💜

  Liked by 2 people

Yorumlar kapatıldı.