Çok Önemli Bir Soruya Yanıt – Konsey (Mesaj 218)

Nelly Tsenova -spring flowersBu çok önemli bir sorunun yanıtıdır. Soru çok daha uzundu ancak aşağıda alıntıladığımız parçası size sorunun ne olduğu konusunda bir fikir verecektir. Ve biz de cevabında elimizden geldiğince çok kapsamlı olmaya çalışacağız.

“En başa geri döndüm, yani çaresizlik ve umutsuzluk. Ben bunu yapabileceğime artık inanmıyorum… Kendi başıma veya ruhani rehberlik olarak gördüğüm şeyle BİRlik halini başarabileceğime.”

Ruhani öğretiler, bugün bulduğunuz haliyle, doğrudan ruhani idrakler deneyimlemiş olanların yazılı ya da sözlü anlatılarından kaynaklanmıştır. Bundan dolayı, kimileri sonradan din haline gelmiş bütün o öğretiler, çekirdeğinde değişkenlik gösteren miktarlarda gerçeği içerirler. Ve şunu da ekleyeceğiz, hepsi de gündemleri olan kişi veya gruplarca sizin için bir zamanlar belki faydalı olabilecek ama bu zamanda size en iyi şekilde hizmet etmeyecek şekillerde “yorumlanmıştır”.

İşte bu yüzden büyük çoğunluğu size inandırıcı hissettirmiyor. Eski öğretilerin pek çoğu, gizli grup veya toplumlar tarafından değişmesini önlemek için saklanmış ve bugüne kadar hayatta kalabilmiştir. Biz diyoruz ki, bunun zamanı da bitmiştir.

Okuyucunun uzun sorusunda ifade edildiği gibi, İlahi olanla ayrı olduğunuz ve birisi ya da bir şey aracı olmadan veya sizin için doğaüstü bir olay olmadan buluşamayacağınız öğretildi. Tanrı iyi. Siz kötü. Tanrı orada yukarıda. Siz burada aşağıda. Daha yeni kavramlarla zihinsel olarak hemfikir olsanız da o eski fikirler bilincinizin derinlerine kök salmış durumda.

Bugün çok daha fazla berraklık paylaşılıyor. Biz, deyim yerindeyse, daha yüksek bilinç halleri olarak veya diğer yönleri, kendimize ne isim verdiğimiz önemli değil, bu yanlışlıkları rafa kaldırıyoruz ve sizden esirgenmiş olan faydalı kavramları getiriyoruz.

Şimdi, size faydası olabilecek sayısız öğretiler ve uygulamalar bulunuyor ve bunlar uzun süredir varlar. Biz bunu inkâr etmiyoruz. Ancak söylemekte olduğumuz şey şudur; eğer izin verirseniz içinizde bulabileceğiniz çekirdek inançlar var ve bunlar bilincinizi geliştirip genişleterek varlığınızın Gerçeğini bilmeye doğru bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Biz burada temel ve sade olanlardan bahsedeceğiz. Geçmiş mesajlarda ve dünyanızın çeşitli yerlerinde pek çok dilde çok daha fazlasını da bulabilirsiniz. Çünkü bu, bu zamanın MESAJIDIR.

İlk olarak; Yukarıda söylemiş olduğumuz gibi, siz “burada aşağıdayken”, Tanrı “yukarıda bir yerde” değildir. Bazen farklı öğretilse de her öğreti açıkça der ki, Yaratan her yerdedir ve her şeydedir. Siz, bir “şey” olduğunuza göre, diğer bir deyişle form olarak yaratımda olduğunuza göre bu ifadede kapsanmaktasınız. Dahası, size Yaratan’ın bir sureti olarak yapıldığınız söylenir. Tek bir çiftinizin bile tam olarak birbirinizle aynı olmadığınız göz önüne alınırsa, bu ne anlama gelir? Bu acaba fiziksel-olmayan bir suret midir? İşte şimdi şu noktaya eğilelim: İlahi Kaynağınız tarafından İlahi kaynağınızdan yapıldınız. Ve o Varlık siz olarak, sizden doğru yaşıyor, her birinizden, hepinizden. Ve, bu arada, gördüğünüz ve görmediğiniz her şey olarak ve her şey aracılığıyla kendini ifade ediyor.

İkinci olarak; Olmanız gereken hiçbir şey yok. Siz zaten O’sunuz. Tek ihtiyacınız basitçe zaten olduğunuz şeyi hatırlamanız ve inanmanızdır. Şimdi, biliyoruz ki binlerce yıl bunun doğru olmadığı, hatta bunun tüm değerlere hakaret eden, imkânsız bir şey olduğu söylendikten sonra, bizim açıkladığımız bu “basit” şey pek de kolay değil. Fakat bu başlayabileceğiniz ve arada bırakmazsanız sonuna kadar devam edebileceğiniz bir süreç. Ve aynı zamanda size şunu da söylemek isteriz, gerçekte olduğunuz ilahi varlık, bu dönüşüm-geçiş tamamlanana kadar durmayacaktır.

Ancak daha önce de söylemiş olduğumuz gibi bir uyarı da var. Sizin için söylediğimiz her şeyin diğer herkes için de gerçek olduğunu tanımalı ve buna izin vermelisiniz, hoşlanmadığınız veya hemfikir olmadıklarınız için bile. Hepiniz yuvaya doğru giden yoldasınız. Bazıları diğerlerinden daha fazla kayıp. Onları da sevin. Onların içindeki ilahi olanı sevin. Onları bir film seyredip bir şeyler içmek için eve davet etmek zorunda değilsiniz.

Eğer fark ettiyseniz, size nasıl bir çalışma yapmak, ne söylemek, hangi öğretiyi öğrenmek “zorunda” olduğunuzu söylemedik. Bütün o tarihsel yük, sadece yüktür. Eğer bunu öyle görürseniz, yükü salıverip yola devam edersiniz. Eğer yapmakta olduklarınız şu anda size iyi geliyorsa, hizmet ediyorsa, tabii ki devam edin. Ancak bunun sizi sınırlamasına izin vermeyin. Bir bakıma, burada öğrenmek için bulunduğunuz fikri oldukça doğrudur. Kim olduğunuzu hatırlamak için buradasınız. Sadece bunu yaptığınızda bir şekilde buna bağlı olarak diğer herkesin de aynını yapmasına izin verirsiniz.

Bu kanal tarafından aktarılmış çok sayıda mesaj var. Doğrudur, mesajlar evrimleşti. Fakat biz sizin vaktinizi gerçek dışındaki bir şeye harcamayız. Şimdi dünyanız bizim geleceğini bildiğimiz bir eşiğe ulaştı. Hatta öngörülenden daha önce ulaştınız. Çok da eskide kalmayan bir zaman vardı ki, çoğunluğunuz bizim burada söylediklerimizi asla kabul etmezdiniz. Fakat kolektifiniz o aşamanın ötesine ilerledi ve giderek artan hızda devam ediyor. Attığınız her adım, hepinizin içinde yaşamakta olduğu bilinç alanında değişiklikler yapıyor. Ayrılığı öğrendiniz. Şimdi kapsamayı öğreniyorsunuz.

Okuyucuya bu harika sorusu için çok teşekkür ederiz. Bize bu temel kavramları bir defa daha ifade etme şansı verdi.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Telif Hakkı©2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2019 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

5 comments

 1. Artık anlıyorum ama yaşam alanımızdaki bizi sınırlayan ve anlamayan diğerleri ile yaşamak zor ve kanıt aramasam da hergün çıkıyor karşıma bir sürü mucize.Ben tam tadına varamıyorum bu mucizelerin ,görüyorum ama tutamıyorum.Köprünün bu tarafındayım karşıda herşeyi görüyorum ama geçemiyorum yardım

  Liked by 1 kişi

 2. keşke sende sorulara cevaplar yapsan moralev çok keyifli olurmuş bizim açımızdan.

  yani evlenecek miyim ya da parayı bulacak mıyım gibi temel sorunsalların sorularını yayınlamadan teşekkür mesajı ile çözebilirsin kolayca diye düşünüyorum. wp için soru cevap eklentileri de mevcut hem. ne güzel olur valla ❤

  Liked by 1 kişi

  1. Sevgili Berkant, yorumlarda sorulara cevaplar veriliyor zaten. Ve siz yukarıda örneklediğiniz “evlenecek miyim, parayı bulacak mıyım” gibi soruların hepsine nasıl cevap vereceğimi de biliyorsunuz. “İstiyorsanız, evet.” “İstiyorsanız, evet” ve eğer soru “nasıl evlenebilirim?”, “nasıl para bulabilirim?” e doğru giderse, zaten cevaplar blogda var. Ama daha da önemlisi, blog ve ben size şu soruyu sorarız, “SİZ KENDİNİZİ KENDİNİZE BU ŞEYLERİ VERECEK KADAR SEVİYOR MUSUNUZ? VE BU ŞEYLERİ NEDEN İSTİYORSUNUZ?” Böyle olunca da, Konsey’in cevapları ve bloğun altı yılı aşkın süredir kapsadıkları ve gelecekte kapsayacakları sorulara cevapları sunuyor. Arayan gözler de o cevapları bulacaktır, hem burada hem de içinde. İnanın, benim vereceğim cevaba ihtiyacınız yok. Siz zaten biliyorsunuz. Sevgilerimle

   Liked by 4 people

 3. bu çok güzel bir yazı. eskiden “vahdet-i vucud; ve en-el Hakk” dediği için ölen kişiler olduğunu biliyoruz. bu çok önceden keşfedilmişti ve bunu ifade etmek, toplum içinde söylemek çok tehlikeliydi. belki de şimdi de tehlikeli..bilmiyoruz…buna herkes açık mı? gerçekleri duymaya herkes açık olmadığı için eski gizli topluluklar ellerinde bilgiler tuttular ve semboller ile aktarım yaptılar…kim bilir…bu güzel yazı için çok teşekkür ederim.

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.