Şikâyet mi, Yaratmak mı?

Amanda Sage Tutt'Art@Sevgililer,

Pek çoklarınız Evrenlere, söz vermiş olduğumuz 5D ve ötesi becerilerinizin bir türlü meyve vermediğinden, sizin ya da bizim hatalı olduğumuzdan şikâyet ediyorsunuz.

Bu gerçek olmasa da, sizin inanmak istediğiniz şeydir. Çünkü o inanç olmasa, kendinizi kitlere ifşa etme ihtiyacında olacaksınız. Çok sayıda 3D hayat boyunca kaçınmış olduğunuz bir şey.

Çünkü hala daha diğer frekanslar ve boyutlarla iç içeyken fakat yeryüzünde yaşarken, iç-güçlerinizi göstermeye çalıştınız  ancak sonuçları hiç de hoş olmadı. Katlanmış olduğunuz fiziksel cezalar yeryüzü hatıralarınız boyunca sizi sarsarak bir daha aynı şeyleri denememeye çağırıyor.

Andaki hayatınızı dakikalar içinde değiştirecek becerilere sahip olduğunuz halde, 3D becerilerinizi kullanmayı seçiyorsunuz.

Bebeklere, çocuklara veya kendine bakamayan diğerlerine bakanlar zaman içinde değişecekler çünkü ya o bakım verme sorumlulukları değişecek ya da yeni bir evreye daha geçiş yapacaksınız. Çok kısa bir bekleme sürecindesiniz. (Mor Alev: Uçakların piste iniş iznini beklerken havada belli bir rotada daireler çizmesi gibi)

Bugün, 5D veya ötesi becerilere sahip olduğu halde, 3D dünyasının ötesine geçmeye korkanlara hitap ediyoruz. Eğer bu son cümleyi okurken suçlu, üzüntülü veya öfkeli hissediyorsanız, bu gruba dahilsiniz. Çünkü varlığınızı çağlar boyu ayarlayarak bu yeryüzü yaşamında kendinizi ifşa etmeye hazırlandığınız halde, görülmekten korkuyorsunuz.

Siz, hayatınızın ne kadar zor olduğu konusunda şikâyet eden, bir tek şu ya da bu olsaydı, görevinizi ne kadar da güzel yerine getirebileceğinizi söyleyen 5D varlıklarsınız. Tıpkı 3D’de hayatlar boyu yapmış olduğunuz gibi. Görünüşteki yanlışlarınız ya da öfkeniz için kendinizin dışında herkesi suçlayarak. Şu anda diğerlerini suçlamak, en dramatik şekillerde oynanan bir 3D tepkidir. Çünkü, nasıl dışa dönük gücün etkisi başarısız oluyorsa, diğerlerini suçlamak da öyle oluyor. 60lı-70li yıllardaki bir komedyeninizin defalarca mizahla işaret etmiş olduğu gibi, “bunu bana şeytan yaptırdı.”

İstediğinizi istediğiniz zaman yaratmak için – ve yaratabilirsiniz, 5D’nin dönüşü olmayan eşiğinden geçtiyseniz eğer- ve geçtiniz, hayatınız için kimi suçlayabilirsiniz? Ancak, 3D dünya toplumunda suç her şeyle ilintili, yıldızlardan, komşulara, siyasi liderlere, yaşanan zamanlara, medyaya, ona, buna, şuna.

Belki de, suçu henüz 5D ve ötesi olmayanların hala daha 3D inanç ve davranışlarla iç içe olmalarına atıyorsunuz. Bu doğrudur. Ama siz o gruptan değilsiniz. O yüzden sizin suçlama oyununa dalmak için bir sebebiniz yok – kendinizi bile suçlamaya. Çünkü yeni standardınız, yeni yönünüz kabul ve sevgidir.

Bu demek olmuyor ki, 3D olanların dertlerini paylaşmak ve hatta onların suç ve utançlarını anlamak zorundasınız. Çünkü siz artık kendi hayatınız için başkalarını suçlayıp kınamak da dahil olmak üzere hiçbir şekilde 3D değilsiniz. Siz özgürsünüz. Kendinizin ve sadece kendinize ait hislerin sorumluluğunu taşıyan bir özgürlük.

5D olup da hayatın sizi etkilemesine inanamıyorsunuz. Eğer külfetli ve sıkıcı olduklarını hissettiğiniz sorumluluklarınız varsa, o sorumluluklara karşı olan yaklaşımınızı nasıl değiştiriyorsunuz? Hayatınızı korku ve suçlamadan, bireyselliğinize geçişini yapmak için gerekli becerilere sahipsiniz.

Ancak bunu yapabilmek için, benliğinizi tüm ihtişamıyla kabul ve ilan etmelisiniz. Yani artık hayatınız istediğiniz kadar harika olmadığı için ne mızmızlanmaya ne de şikâyet etmeye ihtiyacınız var. Artık rahatsızlıklar için başkalarını suçladığınızda, bu davranışa bağlı bir çeşit keyifsiz sonuç bağlı olmaması mümkün değil. Ve artık bir başkasının sizi kurtarmasını da bekleyemezsiniz çünkü kurtarılmaya ihtiyacınız yok.

İşte bundan dolayı, biz Evrenlere ait olanlar hayallerinizi gerçekleştirmeniz için artık kulağınıza şunu yap, bunu yap diye fısıldamıyoruz, çünkü siz bu geçişi yeryüzünde yaşıyorsunuz ve bizden daha beceriklisiniz – biz bunu deneyimlemedik.

Elbette, biz sizi takip ediyoruz ve size bir rahatlık veriyoruz ancak bizim 3D olduğunuzdaki gibi yönlendirme becerimiz yoktur.

Bizi şu şekilde düşünebilirsiniz; siz yetişkin çocuklara sahip orta yaşlı yetişkinlersiniz ve biz de sizin yeryüzü büyük-büyük ebeveynleriniz. Bizim, yani yeryüzü büyük-büyük ebeveynlerinizin, size sevgi ve sürekli destekten başka verebileceğimiz çok az şey vardır. Çünkü sizin dünyanız bizim onlarca yıl önce yaşadığımızdan çok farklıdır.

Yeni bir dünyada, yeni bir varlık ve sağlam adımlarla önde yol açarak ilerleyenler sizsiniz.

Yeni yönler ve yeni benliklerle yeni bir dünya yaratıyorsunuz. Bu 3D, 5D ve ötesini birleştirmeye çalışırken çoğunlukla unuttuğunuz bir şey.

Değiştirilemeyecek, hatta pazarlığı bile yapılamayacak tek bir şey ise, sizin sorumluluğunuz sadece size ait, ne bir guruya, ne bir aile ferdine, toplum liderine, devlet kuruluşuna ait değil.

Siz kimsiniz? Kim olmanız gerektiği değil ya da başkalarınız kim olduğunuzu düşündüğü değil, ama siz kimsiniz? Kendi davranış ve tepkilerinin sorumluluğunu taşıyan siz. Kendi gelişim ve evrimleşmesinin sorumluluğunu taşıyan siz.

Hala daha 3D korkuya ait olmayı mı istiyorsunuz? Eğer öyleyse, başkalarını suçlamaya ve hayatınız hakkında şikâyete devam edin. 5D ve ötesi varlığınıza sahip çıkmak mı istiyorsunuz? O zaman diğerlerinin davranışlarından, tepkilerinden, “yapmalısın”larından, “zorunlusun”larından özgür olduğunuzu ilan edin.

Eğer hayatınızda bir şeyler istediğiniz gibi gitmiyorsa, davranışlarınızı, algılarınızı, ihtiyaçlarınızı veya yönünüzü değiştirin. Bu sizin neşe-keyif-coşkunuzu bulma zamanınızdır.

Neşe-keyif-coşkunuz başkaları aracılığıyla ya da başkaları tarafından bulunamaz çünkü bu sizin neşe-keyif-coşkunuz.

Bazılarınız bir grup, aile ya da diğer aktivitelere öylesine çok dolanmış olduğunuz için kendinizi özgürleştiremediğinizden şikâyet ediyorsunuz. Ah ve işte öylece yaratıcı becerilerinizi inkâr ediyorsunuz.

Siz birinci dereceden yaratıcısınız. Sadece çoklu frekanslar ve boyutlar değil, yeni dünyaya ait, yeni bir varlıksınız. Çağlar boyu hazırlandınız. Korkularınıza, kaygılarınıza ve hayatınız için kendiniz dışındaki her şeyi suçlamaya dair 3D ihtiyacınıza rağmen, gücünüzü tamamen kabul etmenizin vakti geldi.

Siz muhteşem bir yaratıcı varlıksınız. Varlığınız bu parçasını kabul ve keşfetme zamanı geldi – ve bunu da kendinizi ve gücünüzü kabul etmeden yapamazsınız. Öyle de oldu. Âmin.

Brenda Hoffman ve kanallığını yaptığı Işık Varlıklarına çok teşekkürler. (lifetapestrycreations.com)


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Telif Hakkı© 2019 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir
Copyright © 2019  by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

14 comments

 1. “Bebeklere, çocuklara veya kendine bakamayan diğerlerine bakanlar zaman içinde değişecekler çünkü ya o bakım verme sorumlulukları değişecek ya da yeni bir evreye daha geçiş yapacaksınız.”
  Mor Alev burada anlatılmak isteneni anlayamadım?

  Beğen

  1. Sevgili Yasemin, Bir süre sonra bunu 5D olmamak için mazeret olarak kullanamayacaksınız demek istiyorlar çünkü bakım ihtiyaçlarının formu da yükseliyor. Şimdiden etrafınızdaki çocuklara bakın, bilgelikleriyle sizi de şaşırtmıyorlar mı? Sevgilerle

   Beğen

 2. Sevgili Mor Alev,

  Dun cok yogun ve inkar edemeyecegim sekilde simdiye kadar ne yarattigim ile yuzlesmis oldugum bir gun oldu. Elbette pek cok temizleyici, topraklayici gozyasindan sonra; sakince ve ozgurce hayatima baktim. Sakince ve ozgurce; cunku caresizlik, drama ve korku gunleri cok ama cok geride kaldi. Evet bunlar 5D olan hepimiz icin geride kaldi, ama benim gibi yeni gecis yapan isik dostlar icin, her sey ve en onemlisi biz %100 degistigimiz, gercek ozumuzu buldugumuz halde 3D gorulur bi sekilde sanki “yeteri kadar” degisim gerceklesmemis gibi gelebiliyor bir an icin. Fakat toparlanip, tekrar ozumuzle baktigimizda, her sey mukemmel bir duzende ve en buyuk hayrimiza isliyor. Bize dusense artik inkar ve sikayetin gerceklige dahil olamayacagini gorup, yalnizca yolumuzda inanc ve keyifle yurumek. “Hicbir sey degismedi” demek icin bir zamanlar can atan egom bile agzini acamiyor artik cunku her sey degisti.cunku ben degistim, 5D bir gorusle bakiyorum. Fakat 3D yasanmis da bir hayat var, kendine sevgisizlik ve haksizliklarla dolu. Bunun sonuclarina artik uzuntuyle bakamam, cunku zaten o sonuclar ve yasananlar ayni zamanda beni 5D yapan seylerdi…

  Henuz geciste olan veya hazirlanan dostlar, bu asamada “istenmeyen/haksizlik edilmis” bir deneyim yok. Sadece kendimizin cagirdigi ve baktigimiz an “nasil” hayrimiza geldigini gordugumuz, tatlari bazen beklenmedik ama her zaman gurme lezzette hayat hediyeleri var. Burasi gercek cennet. Cunku gercek, ozgur iradeyle kendimizi gerceklestirdigimiz, deneyimle ogrendigimiz ve tanrinin kalbinden cikan bi isik oldugumuzu nesiller boyu unutarak dogup tekrar hatirlayarak o kalbe donecegimizi tekrar tekrar kanitladigimiz yer. Ben ulasmak icin sadece “gercekten” baktim.her seye.kendime, hayatima,kalbime. Gercekten bakin, goreceksiniz.ve gordugunuz yere yurumek cok ama cok kolay, cunku tamamen sizin seciminiz. Hepimizin 5D ve otesine ilerlememiz dilegiyle ve bin sukurle🙏💜

  Liked by 6 people

 3. Sevgili MOR ALEV emeğine gerçekten gerçekten teşekkür ederim.

  BİLDİKLERİMİ , ÖĞRENDİKLERİMİ NEDEN HALA HAYATA GEÇİREMİYORUM BU DİRENCİMİ NASIL KIRABİLİRİM ÇOK ZORLANIYORUM . ARTIK BAŞARMAK İSTİYORUM.

  YENİ BEN’İN DOĞMAYA İHTİYACI VAR BUNU BİLİYORUM ÇOK SANCI ÇEKİYORUM . FAKAT DOĞUMU GERÇEKLEŞTİREMİYORUM.

  İÇİMDEKİ YARATICI BEN’e NEDEN ULAŞAMIYORUM. BUNUN İÇİN NE YAPABİLİRİM VE NE YAPMALIYIM.

  YARDIMINIZA İHTİYACIM VAR

  Beğen

  1. Sevgili Gülay, demek ki bir şeylere takılıyorsunuz, demek ki içinizde bir takım korkular ve engeller var. Önerim salıverme çalışmaları yaparken başarılı olma arzunuzu bile bırakıp tam teslimiyete geçmenizdir. Sevgilerimle

   Beğen

 4. merhaba
  “Bebeklere, çocuklara veya kendine bakamayan diğerlerine bakanlar zaman içinde değişecekler çünkü ya o bakım verme sorumlulukları değişecek ya da yeni bir evreye daha geçiş yapacaksınız. ”

  bu kısmı anlayamadım.

  Beğen

  1. Sevgili Aslı, Bir süre sonra bunu 5D olmamak için mazeret olarak kullanamayacaksınız demek istiyorlar çünkü bakım ihtiyaçlarının formu da yükseliyor. Şimdiden etrafınızdaki çocuklara bakın, bilgelikleriyle sizi de şaşırtmıyorlar mı? Sevgilerle

   Beğen

 5. Sevgili Mor Alev, bu yazıda ve örneğin “Yaratımın Dönüşü Olmayan Sınırını Geçtiniz” gibi yeni kanallık mesajlarında belirtilen Yaratım vurguları yeni 5D varlığımızla ilgili. Odaklandığımız beklentide olduğumuz şeyleri daha mı hızlı yaratıyoruz. Yani eskiye nazaran. Yine yazılarınızın birinde geçen şu cümle ” artık umuda ihtiyaç yok sadece bilmeye ihtiyacınız var ( yani yaratabileceğimizi). Kısaca 3D ve şimdi ait olduğumuz 5D arasında yaratım becerimizdeki ayrım ve net olarak vurgulanan nedir? Kısacık bir yanıt yeterli. Anlayışımın derinleşmesi için soruyorum.
  Teşekkür ederim

  Beğen

  1. Sevgili Gülşah, birinci sorunuzun cevabı evet. İkinci sorunuzun cevabı ise o kadar uzun ki…. Sizden rica ediyorum, bu konuya oldukça fazla değindik son 6 yılda. Acaba blogda biraz gezintiye çıkabilir ve eski yazılara bakabilir misiniz? Yükseliş ve/veya Yaratım anahtar kelimelerini arama kutusuna yazsanız pek çok aydınlatıcı makale göreceksiniz. Ve bu da sizi bir yazıdan diğerine taşırken kendi izlenim ve bilişinizi de oluşturabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sevgiler

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.