21 Mart – 19 Nisan 2019: Astrolojik Mavi Dolunay Dönemine Dikkat!


Mavi dolunay

Sevgili Bilge Baykuşlar,

Ekinoks-Dolunay analizinde söylemiş olduğum gibi, bir ay içinde bir Terazi dolunayımız daha olacak. Ve normalde mavi dolunay dendiğinde bir takvim ayında yer alan ikinci dolunaydan bahsedilir. Önemli mi? Pek de değil. Sadece bir yan bilgidir bu. Oysa bir burçta yani güneş, astrolojik olarak tek bir burçtayken iki dolunay gerçekleşirse her şey değişir! Bu, çok önemli bir dolunaydır ve mesajı iyi alınmalı, uygulanmalıdır. 21 Mart sabaha karşı birinci Terzi dolunayımızı yaşadık, 19 Nisan’da ise ikinciyi yaşayacağız. Ve bu sırada çok önemli ve potansiyel yüklü bir döneme de adım attık. Birisi burcun ilk derecesinde, diğeri ise son yani kritik derecesinde gerçekleşen iki dolunay! Günlerimiz Terazi konularıyla geçecek, orası kesin.

Şimdi usta Sarah Varcas’a dönelim ve astrolojik mavi dolunayı ondan dinleyelim:

***

“Sıradan bir dolunay ve çok genel konuşursak, bir dolunay sonuç ve tamamlanma zamanıdır. Harekete geçilmiş, kararlar alınmış ve o kararlara bağlı kalınmışsa, meyveler toplanır. Meyvenin doğası, emeklerimizin ne kadar etkin, niyetlerimizin ne kadar berrak olduğuna bağlıdır. Dolunayın ışığında geçmiş davranışlarımızın nasıl günümüzü şekillendirdiğini görebilir, zihnimizde o bağlantıları kurabilir ve hem beklenen, hem de beklemediğimiz sonuçların hasadını toplarız. Bir dolunayda sonuca ulaşan döngü sadece o ayla alakalı olmak zorunda değildir, pek çok haftalar, aylar hatta yıllar boyu gelişmiş olabilir.

Her dolunay, her birey için derin ancak farklı bir kişisel önem taşır, bunun yanında genel kolektif bir önemi de vardır. Dolunayda enerji yükselmiştir ve harekete geçmeyi teşvik eder. Yeni ayın karanlığı bunun tam tersidir, enerji daha dingindir ve doğal eğilim sessizliğe çekilerek yeni döngünün tohumlarının atılmasına izin vermektir.

Astrolojik mavi dolunay, güçlenip gelişmiş bir dolunaydır. Enerjisi dışavurumcu ve aktiftir, yani bir şeyleri gerçekleştirmek, çabaların ürün vermesi için ihtiyaç duyulan şeyi yapmak için çok iyi bir zamandır. Mavi dolunayı, bir başyapıtı tamamlamak için gereken son yaratıcı dalga, bir operanın seyircisini heyecan ve duyguyla nefessiz bırakan finali, hayatınızı değiştirecek bir son tarihten hemen önceki telaşla koşuşma halleri olarak düşünebilirsiniz. Eğer mavi dolunayın enerjisinden faydalanmaya karar verirsek çok büyük şeyler başarabiliriz. Aşırı derecede güçlendirilmiş, turbo motorlu bir dolunay gibi son derece güçlü sonuçlar getirecektir.

Ancak istediğimiz sonuca ulaşmak için doğru hareketlerde bulunmak ve emek vermek bize bağlıdır! Mavi dolunaylar olgunlaşıp toplanmaya hazır olan meyveleri iyi-kötü diye seçmez, olgunlaşan toplanır. Yani eğer hiç de yardımcı olmayan davranışlar ve zihin yapılarına yatırım yapıyorsak,  kendimizi sabote etmeye odaklandıysak, kendimizi engelleyen şeyler düşünüp uyguluyorsak, mavi dolunay hasadımız hiç de hoşumuza gitmeyebilir!

Tıpkı dolunaylarda olduğu gibi, mavi dolunaylar da sadece andaki ay döngüsüne ait sonuçlar getirmez, haftalar, aylar, yıllar boyu verilmiş emeklerle bağlantı kurabilir. Ay döngüleri hayatlarımıza karmaşık şekillerde örülmüştür ve doğum haritası analiziyle anlaşılabilir. Ancak, bir mavi dolunayın sizin için bireysel olarak ne anlam taşıdığını anlamak için deneyimli bir astrolog olmak zorunda değilsiniz. Tek ihtiyacınız olan şey, durmak ve hayatınıza bir önceki dolunay sırasında dürüstçe bakmaktır. Hatırlayın, ilk dolunay, mavi dolunayla aynı burçtadır, yani enerjik olarak bağlıdırlar. İlk dolunay tamamlanmanın ilk evresi olarak çalışır ve bir ay sonra mavi dolunayda çok daha derin bir tamamlanma, gerçekleşme, hasat gerçekleşir.

Örneğin, eğer ilk dolunay sırasında işinizle ilgili birtakım durumlar sizin için önemliyse, iki dolunayın arasındaki ay, bu meselelerle ilgili harekete geçmeyi destekler ve mavi dolunayda çok daha anlamlı, kalıcı bir sonuç elde etmenize yardımcı olur. Etkisi itibariyle, mavi dolunay ilk dolunayın kirazından ikinci bir ısırık almak gibidir, çok daha büyük ve esaslı sonuçlar almamızı sağlar.

Aradaki dönemi nasıl kullandığımız, mavi dolunayın hayatımıza etkileri konusunda kritik önem taşır. Eğer, ne yapılması gerektiğini biliyorsak ama bir türlü yapmıyorsak, görmezden geliyorsak, kaçınıyorsak o zaman aldığımız sonuçlar da kaçınmamızın sonuçları olur. (Ve gerçekten kaçınmak istediğimiz sonuçlar görürüz!)

İlgili sorunları ele alırsak, dürüst ve açık davranarak yapılması ihtiyacındaki şeyleri idealimizdeki dünyada yapmayı tercih etmesek bile yapmaya kendimizi adarsak, mavi dolunay sadece emeğimizi yansıtan değil aynı zamanda yatırımımız olan mertliği ve dürüstlüğü de yansıtan sonuçları elimize teslim eder. Ve hatırlayın! Çaba sadece yapmak değildir. Şartlara zamanından önce tepki vermek yerine bir şey yapmamak da çaba ister. Gereken çaba belki duygusal veya ruhani hayatımızla ilgilidir. Belki, bizi çekirdek benliğimizden uzak tutan ve rahatsızlığımızın kaynağı olan birtakım alışkanlıklardan uzak durmalı ve kendimizi özgünlüğümüze adamalıyız. (Mor Alev: Kendinize olan bağlılığınız, kendiniz gibi davranmanız, size zarar veren alışkanlıklardan uzak durmanız da bir çabadır.) İlk dolunayda hayatınızın şeklini ve rengini dikkatle incelememiz hemen ardından gelecek olan mavi dolunayda armağanlarınızı almanızı sağlayacaktır.

“Ben mavi dolunayın geldiğini ilk dolunaydan çok sonra öğrendim! Treni kaçırdım mı?” Hayır! Kesinlikle kaçırmadınız, paniğe ihtiyacınız yok. Mavi dolunayla ilgili aklımızda tutmamız gereken en önemli şey onun katıksız gücüdür. Yani onu iyi kullanmaya karar verin, daha önce hazırlık yapmış olun, olmayın. Son zamanlarda nereye emeklerinizi ve dikkatlerinizi veriyorsanız, o alan mavi dolunaydan faydalanabilir. Yani onun gücünü sizi rahatlık alanınızdan çıkararak yeni ama belirsize gitmek üzere çağırmış olan o şey için harcadığınız emek ve enerjiyi yüceltmek kullanın. O yeni alan zengin potansiyel taşıyor.

Mavi dolunay çok önemli sonuçlar getirirken, çok az hasat sonun sonuncusudur! Bir defa ektiğimizi biçtiğimizde yeniden ekme vakti gelmiştir. Mavi dolunay, emeklerinizin ödülünü verirken, hayatınızın toprağını da bir sonraki aşama için gübreler. Bu sayede geçmişin sonuçlarını (hasadını) nasıl ilerletebileceğimizi de görmemizi sağlar.

Eğer doğum haritanızı biliyorsanız, her iki dolunayın da nerede bulunduğuna bakın. Bulundukları ev ya da evler bu iki dolunay arasında büyük önem taşıyacaktır. O burçtaki gezegenlerin ifadeleri de zorlayıcı hale gelebilir, etkileri büyüyebilir ve bu sayede hayatınızdaki en önemli meseleleri açığa çıkarabilir. Bu da hayatınızda zorlu anlar yaratabilir ancak o zorlukların içinde anlaşılmayı isteyen derin ve köklü içgörüler bulunmaktadır.

Mavi dolunay cehalet ve bilmezden gelmenin perdelerini kaldırır, ne ve kim olduğumuzu görmemizi sağlar, alışkanlık haline gelmiş kaçınma, görmezden gelme mekanizmalarımızı savurup atar. Tabii eğer açığa çıkan her şeye dürüstçe, kurnazlık yapmadan bakmaya hazırsak. Bundan dolayı, verdiği meyveler hem genel anlamda çok etkili olacaktır, hem de özellikle o zamana kadar nasıl yaşadığımızı da bize yansıtacaktır.

Olumlu bir mavi dolunay deneyiminin sırrı doğum haritanızda öne çıkan o alanlarda olabildiğince özgün ve dürüstçe yaşamaya karar vermek ve uygulamaktır. Savunma pozlarını, başkalarını suçlamayı, eleştirmeyi ve kendine de acımasız davranmayı bırakarak sahte benliğimizi parçalarına ayırıp etkisiz kılma gayretinde bulunmamız, kendimiz, diğerleri ve hayatla çok daha açık kalpli bir ilişkiyi hedeflememiz yardımcı olacaktır. Bu şekilde gelen bilgeliğe kendimizi açtığımızda, hayatımız hakkında çok daha derin ve içten bilgi sahibi oluruz, bu da gelmekte olan aylar ve yıllarda gelişmiş bir farkındalık ve bağlantı hissiyle yaşamamıza yardımcı olur.

Özetle, mavi dolunaylar ender olaylardır ve onları bilgece kullanın! Aklımıza koyduğumuz, kendimizi adadığımız şeyleri güçlendirip hızlandırırlar. Emeklerimize potansiyel yüklerler ve hasadımızı daha verimli hale getirirler. Bazen hayatlarımızın gidişatını değiştirebilirler. Aylar, yıllardır şikâyet edip de hiçbir şey yapmadığımız sorunları zirveye çıkararak havayı yeni bir başlangıç için temizleyebilirler. Kim olursak olalım, şartlarımız ne olursa olsun, astrolojik uzmanlığımız olsun ya da olmasın, hepimiz mavi dolunay enerjisini niyetlerimize odaklanmak, kimliğimiz konusunda çok daha derin iç-görüye sahip olmak ve elimizdeki sonuçları daha olumlu, verimli ve en önemlisi özgün bir gelecek yaratmak için kullanabiliriz.”

***

Sarah Varcas’a çok teşekkürler. (astro-awakenings.co.uk)

Bir gün önce çok güçlü bir süper dolunay ve ekinoks yaşadık, bu enerji bir şeyleri başlattı. Bir şeyleri değiştirdi. Genel olasılıklar için, eğer okumadıysanız, geri dönüp ilgili analize bir bakmanızı öneririm. (Bağlantısı burada)

Her türlü şey ve kişiyle olan ilişkilerimiz ve dengemiz kesinlikle ön planda olacak. Ama o ilişkiler, belki sizin bedeninizle olan ilişkiniz, belki parayla ilişkiniz, belki aile ilişkileriniz, vs.…  bunları inceleyebilmenizi daha kolay hale getirmek için şu sorular yardımcı olabilir:  Bu analizden kendi hayatınıza uygulayabileceğiniz neler var? Terazi ve Koç burcu hangi evlerinize denk geliyor? Bu evler neleri temsil ediyor? (İnternette pek çok bedava doğum haritası veren site var. Tüm evlerin anlamları da internette basit bir taramayla ulaşılabilir.)

Ama daha da önemlisi bu dolunay sırasında neler hissettiniz, neler oldu ya da oluyor? Öncelikler listenizde neler üst sıralara tırmandı? Aklınız neyle meşgul, kalbiniz ne diyor? Sizin konularınız bunlardır. Ve çalışmaya başlayın! Üşenmeyin. Bekletmeyin. Kaçmayın.  Ben de başlıyorum. Bu dört haftayı olabilecek en bilge halimizle, açık kalp ve zihinle kullanalım!

©Mor Alev 2019


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

22 comments

 1. 0 derece terazi dolunayı 12. evimde retro konumdaku jüpiter ve satürnle kavuşumda oldu, 29 derecedeki dolunay 1. evimde yükselen, plüton ve ayla kavuşacak..Koç burcunun da 18 ila 29 dereceleri arasında kişisel gezegenlerim var karşıt açıda..Uranüs de boğadaki venüsümle kavuşumda yine 7. evden.. 29 derecedeki koç güneşimle de kavuşumu devam ediyor sanırım..Tr. aydüğümleri ve tr pluton ve satürn kareleri var bir de tabi natal yerleşimlere 4. ve 10. evlerden..Haritamda cümbüş var resmen ve ben kendimi hiç bu kadar sakin ve huzurlu hissetmemiştim..Fırtınadan önceki sessizlik mi bilmiyorum ama fırtınanın hatta hortumun tamamen durduğunu hussediyorum daha çok içimdeki..Umarım öyledir ve bütünün hayrına olur herşey..teşekkürler😊

  Liked by 2 people

 2. terazi 3.evimde ve koc 9.evimde…

  Astroloji ile yeni tanistim,sayenizde de cok buyulenip sevdim 🙂 yeni oldugum icin pek yorumlayamiyorum, fakat benim haftalardir uzerinde calistigim ve meditasyon yaptigim konularim “golge, isik her turlu kimligimi kabul edip butunluge erismekti”. Ve yola “basarisizlik korkusu” ve “erteleme bagimliligi” ile cikmistim(kuzey aydugumum oglak diyim siz anlayin beni :p).

  Umarim tum isaretlerin, tum yardim eden sevgililerin umudunu bosa cikarmadigimiz bir donem olur.

  Cok tesekkurler! 💜

  Liked by 1 kişi

 3. 20 Nisan’da Nikahimiz olsun niyet ettik.. Kararimizin izindeyiz.. Daha nasil güzel heyecan olabilir ki..Iyi ki varsiniz..Okumalariniza hayranim

  Liked by 1 kişi

 4. Merhaba moralev konu ile alakalı değil ama bir sorum var size . Bir gece uyurken yüzümün önüne birşey geldi görülmüyordu ama hissediyordum bir balon büyüklügünde suratımda sanki köpük var gibiydi. Sonra bu agızımdan girdi ve karnımda hareket etmeye başladı . Daha sonra kayboldu. Bunun ne oldugu hakkında fikriniz var mı? O günden beri bana biseyler oldu sokakta insanlar benim hakkimda konusuyor gibi bazen tv benimle konusuyor gibi . Gözlerimle baktıgım yazılari ses olarak disaridan duyuyorum vs bircok degisik durum yasiyorum . Bilginiz varsa yardımcı olun lutfen . Cok sakin ve surekli pozitif dusunen insan olmama ragmen 1 yildir ayni haldeyim

  Beğen

  1. Sevgili Özgür, öncelikle bu deneyimin ne olduğunu iyice anlayabilmeniz için bir uzmanla çalışmanız şart. Lütfen gecikmeden, utanmadan bir psikolog terapistle konuşun. Öncelikle neler olduğunu onun yardımıyla anlayın. Sevgilerimle

   Beğen

 5. Bu yazıyı tekrar tekrar okuyorum. Hayatımın bundan sonrası için çok önemli bir karar vereceğim. Bakalım mavi dolunay bana ne kadar yardımcı olacak. Içim rahat çünkü son derece dürüstçe emek verdim. Ya emeklerimden vazgeçeceğim yada hasadını toplayacağım…

  Liked by 1 kişi

 6. “Eğer doğum haritanızı biliyorsanız, her iki dolunayın da nerede bulunduğuna bakın. Bulundukları ev ya da evler bu iki dolunay arasında büyük önem taşıyacaktır.” dediğiniz kısmı biraz daha açabilir misiniz? Birinci dolunay 0 derece Terazi burcunda gerçekleşti. Doğum haritamızda 0 derece Terazi hangi evimizde ve hangi gezegenler var diye mi bakmamız gerekiyor?

  Beğen

  1. Bu hafta bir gün hariç her gün bir mesaj yayınladım sevgili Emine. Ana sayfaya gidin, göreceksiniz. Sevgiler

   Beğen

 7. Sevgili Mor Alev, AC Terazi 1.evde; Gezegenlerden Ay ve Plüto 1. evde. Koc burcu 7. evde. Koc Burcu haritamda DC görünüyor; 7. evde gezegen olarak Lilith var. Astrolojik yorum yapamiyorum. Sizden bunlarin anlamini aciklamanizi isteyemem. Fakat beni yönlendirecek bir cümle paylasmanizi dilesem! Biliyorum yazilariniz zaten aydinlatici ve olumlu yönde yönlerici ama haritaya degindiginiz ve bir yorum yapamadigim icin cok merak ettim. Eger yazabilirseniz cok sevinirdim, yazamazsaniz da üzülmem. Yogun oldugunuzu tahmin edebiliyorum. Bu vesileyle size tüm emeginiz, paylasimlariniz ve yansittiginiz huzur ve farkindaliklar icin tesekkür etme firsati buluyorum. Iyi ki rast geldim size, iyi ki varsiniz, sevgiyle…

  Beğen

  1. Sevgili Emel, Burada yazanlar size tamamen uyuyor. Birinci ev kısaca kimlik, benlik, yedinci ev ise kısaca işbirliği ve denge. Haritanızda Terazinin evi Koç’a, Koç’un evi Teraziye denk geliyor. Benlik, ilişki, denge şifalanmasına dikkat. Sevgiler

   Beğen

 8. Günaydın. Ben memleketin halini merak ediyorum. Buradan bir şeyler çıkarmaya çalıştım ancak kesin bir bilgi ricaediyorum. İstanbul ne olacak? Olumlu bir şey bekliyorum, iyilik yönünde…

  Beğen

  1. Sevgili Glfiraz, her zaman enerjiye denk olaylar olur. Bu veya başka bir ülkede tam olarak toplumun enerjisi neye denk ise o oluyor. İyi ve kötü yok, enerji var. O yüzden siz kendi enerjinize sahip çıkın ve onu yönetin. Başkalarının enerjisini biz değiştiremeyiz. Sevgilerle

   Beğen

 9. Sevgili mor alev. Terazi 2.evde Koç 8. Evde. Astroloji olarak ne anlamda bilmiyorum. Teşekkürler cevap için

  Beğen

  1. Sevgili Ayten, internette astrolojik evlerin anlamı diye bir tarama yapın, hepsini göreceksiniz. Sevgiler

   Beğen

 10. Merhaba ,

  Son günlerde aklıma takılan soru şu ;herşey sevgi ise ve herşey yaratanın parçasıysa ve birsek ,bütünsek neden yaratıldık?Burda olmamızın asıl amacı nedir ?

  Teşekkürler

  Beğen

  1. Sevgili Öz, bu konu blogda çok çeşitli kaynaklar tarafından defalarca işlendi ve işlenecektir. Önerim blogda bir gezintiye çıkmanız, eski yazılara bakmanızdır. Bu konuda tarih boyunca devasa kitaplar yazılmış olduğunu yani bu sorunun cevabının gerçekte verilmiş olduğunu da hatırlamalıyız. Ama tekrar tekrar sorduğumuza göre yanıtları sanırım beğenmiyoruz. Özellikle Konsey mesajlarına bir göz atın. Sevgilerimle

   Beğen

 11. Sevgili Mor Alev,

  Ekinokstan beri tukenmek bilmez bir inanv ve umutla calisiyorum. Mavi dolunayin enerjisinden cok iyi yararlandim. Ve emeklerimin karsiligi olan en buyuk hasadi dun toplamis bulunuyorum! Benim icin 8 yillik bir donem cok guzel bir final ile son buldu. Yurtdisinda cok onemli bir sinavi gectim! Ve terazi 3.evimdeydi, iletisim ogrenme,akil… Sinavim sozlu sinavdi! Koc ise 9.evimdeydi. Cesurluk, uzak yerlere yolculuk, yurtdisindaki insanlarla iletisim… Bu yondeki tum emeklerimin meyvelerini topladim. Bu mavi dolunayin guclendirdigi yuzeysel kisimdi. Derinde ise 8 yil once baslayan, aslinda ruhanî egitimimin baslangic kismi diyebilecegim bir donemin mavi dolunayiydi bu. Cok emek verdim, kosulsuz sevgi icin, ozsaygi, ozguven ve isigimi kabul edebilmek icin. Isigimizi kabul etmek, karanligimizi kabul edip isik altinda onu sevmekten cok daha zor aslinda. Ben en karanlik gunde bile kendimden vazgecmedim, her seyin %100 sorumlulugunu almayi ogrendim ve icimdeki kalbe once kendimi affettirdim,sonra onun atisiyla yolumda yurudum. Simdi yepyeni bi ekim icin topragim bombos kaldi ve mavi dolunay gubresiyle tam verimle bekliyor!

  Sana binlerce kez tesekkur ederim, varligin icin sukurler olsun. Cunku senin bilgeligin ve bu enerji donemleri hakkinda bilgilendirmen olmasa bu donemi bu kadar bilincli geciremezdim! Seni cok ama cok seviyorum, isigimiz oldugun icin cok mutluyum!

  Ayrica Blog’a da tum kanallik yazilari icin cok tesekkur ederim,her zaman eszamanli geliyorlar🙏

  Liked by 1 kişi

  1. Tebrikler! Çok sevindim. İşte böylece korkulacak enerji olmadığını, sadece niyet ve akıllı düşünce, zeki davranışlarla enerjiyi nasıl bütünün hayrına kullanabileceğimizi de sergiliyorsunuz. Paylaştığınız için ve kibar sözleriniz için çok teşekkür ederim. Sevgilerle

   Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.