2019 İlkbahar Ekinoksu ve Terazi Dolunayı: Güç Alanında Anomali – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

 

Nelly Tsenova - full moon21 Mart’ın ilk saatinde (00:58 – İst.) güneş, Zodyak’ın ilk derecesine giriş yapıyor, gün ve gecenin bir olmasıyla resmi olarak ilkbahar başlıyor. Bütün bir gece bizi aydınlatacak olan süper dolunay, ekinokstan birkaç saat sonra tam hizalanıyor (04:42 – İst.). Bu sırada birkaç gündür gökyüzünde gördüğümüz hareketlenme bizi büyük girişe hazırlıyor.

“Boğa’daki Mars, Oğlak’taki Plüton’a üçgen açıda. Gerileyen Merkür, Satürn’le uyumlu açıda, Güneş Koç’a giriyor ve Dolunay Terazi’de. Dolunaya doğru ilerlerken, bir dizi açı, bizi tam pozisyona yerleştiriyor ki böylece geçerli enerjileri en iyi şekilde kullanabilelim. Hedeflerimizin peşinden gidecek kadar cesursak, Mars bize derin değişim sözü veriyor. İç güç ve tam odaklanma, sağlıksız rekabeti silip atarken, tutkuları etkin bir şekilde yönlendiriyor. Yardımcı olacak şey, paldır küldür karar vermeden dikkatlice düşünmek. Sadece değişim olsun diye değişiklik yapmaya ihtiyaç yok. Uzun dönem planlarınızı netleştirmek için zamanınız ve enerjiniz var. Mevsim değişiyor yani biraz türbülans normaldir. Terazi dolunayı merkezlenmiş hissedip hissetmediğinizi kontrol etmenizi istiyor. Bu sonlar ve başlangıçlar zamanı. İkisi de kırılganlığınızı açığa çıkarmanızı istiyor, bundan dolayı iç denge temel ihtiyaç. Belki tam da şimdi, yeni yolların sizi nereye götüreceğini görmeniz zor. İç ateşinizin yola öncü olmasına izin verin. Sürece güvenin. Kendinize güvenin.”

Lea Whitehorse (luaastrology.com)

Bu kısa özetle giriş yaptık. Ama bu ekinoks ve dolunayda çok daha fazlası var! Aşağıda okuyacaksınız, benim bakış açım yukarıdakinden oldukça farklı ama resmin hepsini içermiyor. Leah’nın ki de öyle. Yani “bir elin nesi var, iki elin sesi var” diyebiliriz. Bir arada olunca çok daha anlamlıyız. Ve bu da, yaşamakta olduğumuz dolunay ve ekinoks enerjilerine çok uygun bir şey, çünkü Terazi sadece BEN olmanın ötesine geçişimizi anlatır.

Geçen gün, ünlü Star Wars sözünün içinde yaşadığımız döneme ait enerjiler için kullanıldığını görünce gülümsedim: “Güç alanında bir anomali var.” Evet, alışılmışın dışında bir element, düzen dışı bir yenilik, tanınmayan bir madde-enerji. Sarsılırken ürküyoruz. Şüpheye düşüyoruz. Alan değişti. Enerji değişti. O yeni şey yüzünden tehdit altındaymışız gibi… Bildiğimiz her şey değişecekmiş gibi… Aslında hiçbir şey bilmiyoruz. Ve bizi korkutan da o şey değil, onun ne olduğunu bilmemek. Bilmemek küçük benliklerimizi deli ediyor. Soruyoruz, cevabı beğenmeyip bir daha soruyoruz. Çünkü cevap da bildiklerimizin dışında. Merkür gerilemesi devam ederken sezgilere güvenmeyi unutuyoruz. Acaba bugün Zodyak’ın söyleyeceklerini beğenecek miyiz? Birlikte bakalım:

Ben – Biz Ekseni

Bu bir süper dolunay, üçlünün sonuncusu. Terazi’nin ilk derecesinde. Yani adına dünya ekseni dediğimiz gerçek başlangıç noktasında. Her zaman ekinokslarda dengenin önemini vurgularım. Gündüz ve gecenin eşit olduğu ekinoks tabiatın denge armağanıdır, yılda iki defa aydınlık ve karanlık, gündüz ve gece, güneş ve ay eşit ortaklardır. Sadece kutsal eril ve kutsal dişi mükemmel dengede olduğunda yaşam doğar. Yeni hayatın oluşmasını sağlayan bu dengedir, yaratımın harikalarını açığa çıkardığı enerji işte budur.

Ekinoks ve gündönümleri öncü burçların ilk derecelerinde gerçekleşir. Güneşin yön değiştirdiği noktalardır bunlar. Ve adına “Öncü Kare” denir. Bu noktaların her biri çok önemlidir ama Koç’un ilk derecesi özellikle önem taşır çünkü “yeni bir başlangıcı” simgeler.

Güneş Koç’ta ve kesinlikle “BEN”le ilgili. Güneş, Koç’ta doğar ve Terazi’de batar. Yani “ben” veya “ego”nun battığı “BİZ”in yükseldiği yer Terazi’dir. Koç-Terazi ekseni ihtiyaçlarımızın diğerlerinin ihtiyaçlarıyla dengelendiği yerdir. Ben nerede bitmeli, biz nerede başlamalı, benim neye ihtiyacım var, bizim neye ihtiyacımız var, nasıl uzlaşırız ve dengeli bir ilişkimiz olur?

Terazi sadece sevgi ve ilişkiler burcu değildir, aynı zamanda yansımalar burcudur. Dostlar da, düşmanlar da bizim yansımalarımızdır. Henüz kendimizde göremediğimiz iyi-kötü niteliklerimizi karşımıza yansıtır ve seyrederiz. Öfkeli insanlardan nefret edebiliriz, ruhumuz sıkılabilir çünkü henüz kendi içimizdeki öfkeyi kabul etmeye hazır değilizdir. Herhangi bir konuda harikalar yaratan bir insana hayran olabiliriz, çünkü bizim de içimizde o hayran olduğumuz yetenek ya da niteliğin olduğunu henüz anlayamamışızdır. Aslında, bir yerde hem dosta hem de düşmana ihtiyacımız vardır, içimizde açığa çıkmamış cevherleri de, yaraları da onlar sayesinde tanırız.

Önceki yıllarda konuşmuş olduğumuz gibi, Koç-Başak arası bireysel gelişimimize odaklanırız. Terazi’ye geldiğimizde hayatta sadece kendimizden fazlası olduğunu anlarız, sosyal burçlara giriş yaparız. Ve bir uyanış yaşarız. Kendi minik dünyamızda kendi ufak benliğimizde yaşarken iyiyizdir, hayat da fena değildir. Diğer insanlar ise kendi ifademizin bir çeşitlemesidir. Ama uyanış bambaşka bir ışık getirir. BİZ SEVGİ OLMADAN BİR HİÇİZ! BAŞKALARI OLMADAN BİZ YOKUZ!

The Apotheosis of Hope - Michael Divine

Bütünsel Şifa ve İlişkiler

Bu sene ekinoks Chiron’la birleşmiş durumda. Ve bu birleşme, kalbimize bıçak gibi saplanan bir acıyla bizi, kendimizi nasıl sevgisiz ve yalnız bırakmış olduğumuz gerçeğine uyandırabilir.

Chiron hala daha Koç’un ilk derecesinde çalışıyor. 2019’un devamı ve 2020’nin ilk ayları kesinlikle bütünsel şifa ile ilgili olacak çünkü bu enerji yeni astrolojik yılın haritasında süper güçlü konumda.

Bütünsel şifa nedir? Semptomları değil, kökeni şifalandırmak, sonuç değil, sebebi ele almak, bedeni, ilişkileri, ekonomiyi, toplumları, tabiatı parça parça görmekten ve o parçalarla uğraşmaktansa, bütüne bakmak önümüzdeki 12 ay içinde kesinlikle öne çıkacak. Böyle olunca da dağılmış, saçılmış, gömülmüş, inkâr edilmiş parçalarımızı kabul etmek zorunda kalacağız. (İlgili detaylı bilgiler burada)

İşin ilginci aslında her şey ilişkidir. Kimya, atomlar arası ilişkidir. Sağlık, hücreler ve sistemler arası dengeli ilişkidir. Ekoloji, organizmalar arası ve çevreleriyle olan ilişkidir. Barış ve huzur, kişiler ve toplumlararası uyumlu ilişkidir. Yani her yerde, her zaman biraz Terazi ve bol miktarda da Terazi’nin yöneticisi Venüs’ün temsil ettiği sevgi vardır.

Eğer sağlıklı ilişkiler istiyorsanız (Terazi), önce kendinizi (Koç) bir bütün olarak görmeli ve bütününüzü şifalandırmalısınız.  Mükemmel ilişkiyi beklemek veya varolanı onarmaya çalışmak yerine, kendinize bakın. Gerçekte kim ve ne olduğunuzu görün. Varoluş hakkınızı elinize alın ve ilan edin. Siz buradasınız. Olduğunuz gibi mükemmelsiniz. Ve o saklanmış, kırılmış parçaları toplayıp bütüne katın. İşte böylece Güneş ve Chiron’un sağladığı kimlik şifasına izin vermiş olursunuz.

Dönüm Noktası

Koç, her şeyin başladığı yerdir. Alfa noktası. Bütün bu anlattıklarıma Koç’un yöneticisi Mars da katkıda bulunuyor. Terazi ve Koç’un yöneticileri birbirine sert bir kare açı yapıyor ve bu özellikle önemli. İlişki gerginlikleri olabilir. Evde, işte, aşkta, ülkeler arasında… Birisine zorla bir şey yaptıramazsınız. Kimsenin özgürlüğünü kısıtlayamazsınız. Nokta. İşte belki de Terazi’deki uyanışı böyle yaşayacaksınız. Böyle bir kare açı bir dönüm noktası sağlar ve bu dönüm noktası bizi bahara turbo hızla fırlatan güç olabilir.

Böylece bütün bu açılar hep birlikte “güç alanında bir anomali” yaratıyor. Daha önce görülmemiş bir şey. Yepyeni ve tanımadık bir şey:

Güneşin Sabian sembolü; “Bir kadın denizden doğar, onu bir fok kucaklamaktadır” Deniz, kolektif bilincimizdir, ondan yükselen kadın ise bireysel bilincimiz. Biraz kırılgandır, aynı baharda topraktan dışarıya başını uzatan filizler gibi. Henüz eski tam olarak bitmemiştir, toprak, gübre ve kıştan kalan soğuklar filize her şeyin çok yeni olduğunu hatırlatır. Ama onun kökleri daha filiz görünmezken güçlenmiştir. Yani kırılganlık görünüştedir. Fok ise denizden evrimleşen ve yine denize dönen bir memelidir. Yeni doğan kadını da kucaklar. Hepimiz sonunda kolektif bilince geri döneceğiz. Daha net bir şekilde açıklarsam bu sembol şunu anlatır:

Yeni anlayışlar, yeni farkındalıklar aydınlığa çıkıyor. İçinizde ya da çevrenizde yükselen, oluşan ne ise, onun kabul edilmesi, sevgiyle içeriye alınması ve ona iyi bakılması gerekiyor. Eski, tanıdık şekillerde var olmak ya da ilişki kurmak alışkanlığına düşmemelisiniz, çünkü artık üzerinize iki beden küçük gelen davranış şekilleri yeni fırsatları boğabilir.

Bu astrolojik senede hepimiz kendimizin şifacısı, şamanı, simyacısı olabiliriz. Sadece gözleri açmak ve yeniyi özenle beslemek yeterli. Güç alanındaki anomali, daha önce hiç fark etmediğimiz şey… BİZİZ!

Hepinize harika bir ekinoks ve dolunay dönemi diliyorum. Ve eklemek istiyorum, bir ay sonra yine Terazi’de bir dolunayımız var! Evet, bir anomali olmasa da bir istisna. Birkaç yılda olan nadir bir durum. Yükselişin bu aşamasında Terazi-Koç ekseninin ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor bize. Bu bir ay içinde ev ödevlerimizi ciddiye alalım.

©Mor Alev 2019


Bu dönemde ruhunuzun potansiyelini bütünüyle anlamak, hayata nasıl geçirebileceğinizi öğrenmek, Yüksek Benliğiniz ve Ruh Ekibinizle daha yakın bağlantıda yaşamak üzere, Yüksek Benliğiniz (Yaratan Benliğiniz, Öz-Benliğiniz, İçinizdeki Işık) yönetiminde Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

2019’da YENİ! En son nöroplastisite yöntemleriyle hayatınızı akışa açmak, alma-verme dengesini kurmak, kısır döngüleri sona erdirmek ve bolluğa “evet!” demek için “Dönüşümsel Akış ve Bolluk Metodu” bağlantısına tıklayın veya moralev@outlook.com adresine yazın.


Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında yasal işlem yapılır. http://moralev.com

10 comments

 1. Sevgili Mor Alev sembolleri yorumlamak için farkındalığımızı arttıracak herhangi bir öneriniz var mı acaba? Kitap da olabilir daha farklı birşey de genelde gördüğüm rüyalardan sonra siz konuyla ilgili mutlaka birşeyler yazıyorsunuz daha sonra anlamlandırıyorum o açıdan ve her açıdan varlığınıza minnetarım… Fok balıkları ile ilgili 2 hafta önce bir rüya görmüştüm. Daha önce de aslan kapısı ile ilgili yazdığınız dönemde harika bir aslan rüyamdaydı. Bütüne bulunduğunuz katkılar için çok teşekkür ederim iyiki varsınız…

  Liked by 2 people

  1. Sevgili Hilal, maalesef aklıma hiçbir kitap gelmedi. Belki de ben sembolik bir şeyler gördüğümde her zaman bir sonraki meditasyonumda onun anlamına odaklandığım içindir ve hep cevabımı aldım, cevap da beni hiç yanıltmadı. Size de öneririm. Sevgilerimle

   Liked by 1 kişi

 2. Çok faydalı ve anlamlı bu dönüşüm olayını net ve zarif bir şekilde ifade ettiğiniz için size teşekkür ederiz. Bütüne faydası olsun. Hepimizin yaralarının şifalandığı ve gerçekliğimizi fark ettiğimiz bir dolunay diliyorum.

  Liked by 5 people

 3. Mor Alev, soylemeye gerek var mı bilmiyorum, zaten biliyor olmalısın ama sen ve blog harika harika harikasınız. Güzel emeklerin için teşekkür ederiz🙏

  Bu kadar yüksek titreşimi ve bu hızlı ilerleyişi kaldırma mücadelesindeyim,anomaliyi :)) şuan, aslında kilit noktanin “mucadele” diye niteledigim direniste yattigini bile biliyorum ama bunca zaman tek odada oturup diger kapilar kapaliyken kocaman bi şato olduğunu anlamak kolay degil 😇 Evrene bana destek olacak “iliski”ler,dostlar icin niyet gonderiyorum🙏 Aslinda destek olmayan bir toz zerrecigi bile yok da, niyetim algilamaya ve bu derece sevgiyi kabullenmeye🌳 hep birlikte yukselelim!

  Liked by 3 people

 4. Sevgili mor alev bu aile icinde anne baba es kardes iliskilerinde bozulmalar anlamina mi geliyor

  Beğen

  1. Sevgili Kezban, hayır o anlama gelmiyor. Ama ne olur şunu bir düşünün: Neden değişim, yeniden değerlendirme, vs dendiğinde hep olumsuz şeyler bekliyorum? Değişim hep anlaşmazlıklar, tartışmalar mı gelir? Olumlu düşünün. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.