Olumlu Odaklanma – Konsey (Mesaj 205)

Olivia Curry - ArtOlumlu odaklanma, bu zamanda mutlaka hakkında konuşmak zorunda hissettiğimiz bir konu. Bu son derece kaotik enerjilerin olduğu bir dönem. Kendinizi başarmaya adadığınız sonuçların oluşmasına engel olmamanız için kendinizi belli şekillerde odaklamanızın size çok daha yardımcı olacağını bilmenizi istiyoruz. Bununla ne demek istiyoruz? Sizin açınızdan görünmeyen neleri görüyoruz?

Hemfikir olmadığınız şeylere karşı mücadele etmeniz için dikkatle şartlandırıldınız. O şeylerin bazılarına karşı olduğunuz için savaşmanız bile öğretildi. Bazen bu şeylere karşı olan savaşınız, uğruna savaştığınız şeyin başarıyla uygulanmasından sizi alıkoydu, ya da en azından size söylenen şeye karşı savaştığınızı düşündünüz. Bir örnek olarak uyuşturucuyla savaşınızı işaret ediyoruz. (Mor Alev: Uyuşturucuyla savaş ilan edildiğinden beri tam da tersi oldu, bütün dünyada üretim ve bağımlı sayısı katlanarak arttı.)

Yunan Felsefeciniz Eflatun, güncel öğretmenlerinizden Abraham olarak bildiğiniz bilinç ve hatta bizler, ya öyle, ya böyle, bir şekilde istediğinize odaklanmanızın bunun tam tersi olanın, istemediğinizin enerjisine çekilmenize izin vermenizden çok daha büyük hizmet ettiğini belirttik. Bu kesinlikle doğrudur. Buna önem verildiğinde, özellikle gruplar halinde yapıldığında, çok kısa zamanda çok büyük işler başarılabilir.

Bu gibi şeylerin de uygun olduğu yerler vardır. Çok sayıda insanı bir araya getirerek kolaylıkla dikkatleri odaklayabilirsiniz. Ancak, o enerjileri daha olumlu niyetlere ne kadar kısa zamanda dönüştürürseniz, enerjileriniz o kadar güçlü olacaktır ve bizim görmenizi istediğimiz şey de işte budur.

Şu anda enerjilerinizin tam bir kaosa girmesine izin veriyorsunuz. Birbirinize karşı bölünmüş tutuluyorsunuz. Devasa önem taşıyan olasılıklar zamanında olduğunuzu biliyorsunuz, ancak enerjilerinizin dağıtılıp boşa harcandığını görüyoruz. Bu da yaratmaya çalıştığınız ilerlemenin yolunu engelliyor. Sizlere uğrunda çalıştığınız şeylerin yanlış olduğunu söylemiyoruz. Biz diyoruz ki, odaklanmanızı yeniden düşünerek daha olumlu kanallara yöneltmeniz size çok daha yardımcı olacaktır. Örneğin, kaç tane farklı hareketiniz kolaylıkla çevre dostu, sürdürülebilir enerji kaynakları için çalışma adı altında toplanabilir? Hepinizin istediği daha iyi sağlık sistemleri için kim en iyi şekilde kampanya yapıyor? Bu şeyler için ne zaman yürüyüş yapıyorsunuz? Fark ettiniz mi, ne zaman böyle fikirler doğmaya başlasa, kolaylıkla onlara bir etiket yapıştırılır ve onlara küçümseyici şekillerde hitap edilir. Entel danteller. Sersemler. Hippiler. Bu gerçekten kolaylıkla yapılır.

Şimdi, bizim hakkında konuşmakta olduğumuz şey, en basit haliyle kendi düşüncelerinizi, kendi odaklanmanızı ve kendi enerjinizi kullanmanızdır. O kelimeyi kaç defa kullandığımızı görüyor musunuz? Enerji. Bunun kökeninde, dünyanızda “şeyler” üreten enerji vardır. İster gruplarla bir kahve içerken bir araya gelin, ister sadece benzer düşünün, o enerji, kendini aynen sizin gibi düşünenlerden doğru katlayarak büyüttüğünde, bildiğinizden çok, çok daha güçlüdür. Neden pek çokları böylesi fazla zaman ve çaba harcayarak dikkatinizi dağınık tutmaya ya da başka yöne yönlendirmeye çalışıyor? Bunu güçsüz olduğunuzu düşündükleri için mi yapıyorlar sizce? Onların arzuladıkları şekilde düşünmenizi veya en azından görmediğiniz şeylere izin vermenizi istiyorlar.

Şimdiye kadar söylediklerimizin hiçbiri sizin için yeni değil. Bu şeylerin farkındasınız. Kurnazlık ve dalaverelerle, sonra da o kurnazlık ve dalaverelerin hikayelerinin zihninizde dönüp durmasıyla çok ama çok fazlanızın dikkatlerinin dağıldığını ve hatta korkuya daldığınızı görüyoruz. Duygularınız etkilendiğinde, bir dakikalığına geri çekilin ve yeniden odaklanın. Arzuladığınız şeyi yaratmaya devam edin. Neşe-keyif-coşkuyla ve mutlulukla yaşamaya devam edin. Bilin ki sizi içine çeken değişim girdabı kesinlikle yaşamayı istediğiniz dünya ile sonuçlanacaktır, şimdilik o noktadan bu noktaya nasıl ulaşacağınızı bilmeseniz bile. Öyle de oldu.

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2018 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

6 comments

 1. Madem neye odaklanırsan onun enerjisini büyütüyoruz..
  O halde sevginin, ışığın, kalp gücünün enerjisini büyütelim ❤️
  Sevgimle 💫

  Liked by 3 people

 2. Merhaba mor alev.
  Sana bir sorum olacak, çocukluğumdan beri spiritüel konulara ilgim var uzun süredir de seni takip ederim.
  3 sene önce başlayan 20-30 doktorun pek te yeterli bi sebep bulamadığı, hayatımı kabusa çeviren kalça, kasık, üst bacak agrılarına ne dersin? Geceleri uyutmaz, gündüz huzur vermez. Doktorlar da ilgilenmiyorlar o sebepten artık doktora da gitmiyorum, ne yapmalıyım? Belki bu konuda bana içsel tavsiyelerin olur..

  Beğen

 3. Yukarıda ki yazıda kullandığınız fotoğrafta bulunan o mor şekli, bir kere uykuya dalmadan önce, bir defasında da rüyamda görmüştüm ve bende yarattığı duygu hayranlıktı, bir anlamı var mıdır? Bugün bu yazı dışında bir yerde de gördüğümü hiç hatırlamıyorum…

  Beğen

  1. Sevgili Hatice11, resimdeki şekil yaşam çiçeğinin sanatçının yorumladığı halidir. Sanatçı ise Olivia Curry. Blogdaki her resmi tıkladığınızda dosya isminde sanatçının ve eserin adı görülebilir. Sevgilerimle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.