Sorularınıza Cevaplar V – Konsey (Mesaj 171)

Igor Maikov, 1966Kolektif Bilinç ve Toplumsal Değişim

Bugün bir başka sorunuzu cevaplandıracağız. Bunun cevabı bazılarınızı tatmin ederken, bazılarınızı etmeyecek. Çünkü önceden bazı anlayışlar olmadan belli bağlantılar yapılamayabilir. Biz yalnızca olanı olduğu gibi söylüyoruz ve anlayabildiğinizi kabul etmenizi ve gerisine de eğer isterseniz başka zaman dönüş yapmanızı rica ediyoruz.

“Toplumdaki kontrol sistemlerini besleyen bazılarının (ör. Güvenlik güçleri, politikacılar, vs.)  uyanışını hızlandırmak için bir grup insanın seçebileceği en iyi yol nedir?”

Sizlere büyük bir balık kavanozu resmi gösteriyoruz. İçinde balık yok. Sadece su dolu ve üst bölümünde yosun yüzüyor. Bu mükemmel bir benzetme değil ancak bunu belki yeterli kılabiliriz. Şimdi, yosun tepeye yükseldi. Hatta üst bölümde suyun geri kalan kısmından çok daha fazla yosun var. En dipte berrak olan küçük bir bölüm de var. Bu resim olması gerekenleri göstermeyecek ama içinde bulunduğunuz kolektif bilinç alanının andaki halinin anlaşılması için harika bir görüntü. Sizin de bir damla su olduğunuzu varsayalım, derinde ve berrak.

Şimdi, üst katmanı nasıl değiştirirsiniz?

Bazıları bunun tek yolunun duruma bir filtre eklemek olduğunu söyleyecektir. Elbette, bir filtre belki yosunun hepsi olmasa da çoğunu temizleyecektir. Harika bir fikir. Bunu sorunuza uygulayın. Böyle bir şey yapacak bir mekanizmaya erişiminiz var mı? Büyük ihtimalle yok. Ve her şekilde, yosunun da kendi gündemi var ve mücadele edecektir. Yosunu berraklaşması için eğitebilir misiniz? Bu da bir başka harika fikir. Uzun zamandır da harika bir fikir olarak biliniyordu. Ancak işe yarıyor gibi görünmüyor. Peki, o zaman ne olacak?

Şimdi, o resmi bir kenara bırakalım ve gerçekten neyi temsil ettiğini konuşalım. O aslında insanlığın kolektif bilinç alanıdır. Gelişmekte olan bir berraklık alanı var ve üst bölümde bizim saflığını kaybetmiş olarak tarif edeceğimiz bir katman var, yanlış anlamadan kesin dalalete kadar giden ve içinde bunların farklı derecelerini bulunduran bir katman. Çoğu yanılgılı düşünce, üst katmanın kasten üzerinde çalışması sonucu oluşan bir üründür. Ama sadece bunu bilmek yardımcı olmuyor.

Şimdi size deniyor ki, sorunun en kötü parçasına gerçekten de bir “filtreleme” uygulanıyor. Bunu durduğunuz yerden doğru görseniz de, görmeseniz de, biz bunun doğru olduğunu söylüyoruz. Ancak bu bir dış gücün sizi sizden “kurtarmak” için gelmesinin bir sonucu değil. Ne de bu kalıcı bir çözüm. Neden?

Kalıcı bir çözüm değil çünkü bu alan insanlık bilincidir ve değişene kadar zaten ürettiği şeyi üretmeye devam edecektir. Ceviz ağacından şeftali elde edemezsiniz. Biliyorsunuz, bir başkasını yanlışlığına ikna etmeye çalışmak nafiledir. Peki, ne yapılmalı?

Sadece tek bir kalıcı çözüm vardır. Size onun ne olduğunu söylemeden önce nasıl çalıştığını anlatacağız.

Karanlık bir odanın bir köşesine ufak bir ışık getirirseniz, bütün bir oda biraz aydınlanır. Aynı şekilde, bir bilinç alanının bir parçasının frekansı yükselirse, bütün bir alan da onunla yükselecektir. Bu en basit fizik kanunudur.

Peki, sizin gücünüz nerededir? Değiştirebileceğiniz şey nedir? Ve bu cevapla bozguna uğramış hissetmeyesiniz diye olduğu gibi söyleyelim, bu dış değişimi yaratacak değişim nedir? Size bu değişimi ne çekmektedir, hatta bu soruyu size ne sordurmaktadır?

Her gün daha fazla ve daha fazlanız bilincini yükseltiyor ve etrafınızdakileri de yükseltiyorsunuz. Bu durdurulamaz. Ve size hiçbir gücün sizi kurtarmayacağını söylemiş olduğumuz halde, büyük bir emekle size yardımcı olunduğunu da bulacaksınız.

Bu, oluyor. Bu, devam edecektir. Bu, sıklıkla rahat olmayacaktır. Eğer bunun sonucu üzerinde yaşamak istediğiniz bir dünya olacaksa, değmez mi? Gerçekte, bu, şu anda hayalini kurabildiğinizden çok daha iyi bir dünya yaratacaktır.

Bunu okuyanlar okuyorlar çünkü kendilerini geliştirmek için, öğrenmek için doymak bilmez bir dürtüye sahipler. Böylece orijinal sorunuzun cevabı şudur: “Bunu zaten yapıyorsunuz. Sonuçtan mutlu kalana kadar devam edin.”

Konsey ve Ron Head’e çok teşekkürler. (ronahead.com)

Bu dönemde salıverme, arınma, kendinizi tanıma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, potansiyelinizin bütününü gerçekleştirmek üzere Yüksek (Öz) Benliğinizle daha aktif bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı©2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2018 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

7 comments

 1. Disaridan bir guc tarafindan kurtarilma beklentisini belki cogumuz aştik ama simdi de kendimizle ilgili “elimizde sihirli degnek olsa da bir tikla dunyayi degistirsek!” gibi gercekdisi bir beklentimiz olabiliyor. Sadece en iyi yaptigimiz seyi en iyi sekilde yapmaya devam etme halinin yeterli oldugunu unutuyoruz cogunlukla. Konseye ve sana cok tesekkurler bu hatirlatma icin sevgili MorAlev💖💫💜

  Liked by 3 people

 2. “Bunu okuyanlar okuyorlar çünkü kendilerini geliştirmek için, öğrenmek için doymak bilmez bir dürtüye sahipler” …Gerçekten öyle doymak bilmiyoruz.Çok şükür…

  Liked by 4 people

 3. Yazınızı okuduktan sonra kendi kendime dedim ki; çevremizdeki anlayışsızlıktan, biz berrak damlalar daha çok anlayışı öğreniyoruz, kaosu gördükçe düzenin kıymetini anliyor ve icsellestiriyoruz. Ve der demez butun tuylerim diken diken oldu ‘tebrikler’ mesajim geldi. Bu guzel cuma gununde şükürler olsun bu mesaji gonderene, binlerce tesekkurler aracı olan herkese🙏💜 kucak dolusu sevgiler canım mor alev🌺

  Liked by 4 people

 4. Bende tıpkı yazılan gibi kendimi daha fazla nasıl bilgilendirebilirim aydinlanabilirim diye sürekli okuyorum araştırıyorum.Öyle ki su an bilgi yağıyor bazen kendime aşırı yuklendigimi hissedip bunaliyorum ama gene de vazgecmiyorum okumaktan.Artık tutamıyorum kendimi…

  Liked by 1 kişi

 5. “…bir şey olmalı, yeni bir şey, hatta yepyeni bir şey.. öyle bir şey olmalı ki bu, daha önce ne görülmüş ne duyulmuş olsun.. ama iyi, çok iyi, olabileceğin en iyisi olsun.. yoksa olana, insanoğlunun geldiği bu noktadaki dünyaya ve hayata nasıl katlanabileceğimi, bunun bir yolunun olup olmadığını bilememe hâlindeyim.. sonsuzca susup, durup, bütün varoluşu elimin tersiyle itip, artık var olmama isteğinde gibiyim.. çünkü çırılçıplağım ben; ne bu gerçeklikle mücadele edebilecek, ne de onu değiştirebilecek silahlarım var.. üzgünce durabilirim ancak.. “insan bulanık bir su!” dedi ses.. “belki, istersek, duru bir su gibi de olabiliriz.. belki..” dedi iç sesim.. belki çamurlarımızdan arınıp, damıtabiliriz kendimizi, diye de ekledi.. belli belirsiz, cılız bir sesti bu.. sanki inceden bir inilti.. o kadar..” Mart 2016’da yazdığım bir yazı bu.. sizi okumaya başladıktan sonra umutluyum artık.. oluyor, inanıyorum.. sevgiler:)

  Liked by 4 people

Yorumlar kapatıldı.