2018 Akrep Yeni Ayı: Gülümseyin! – Mor Alev Gökyüzü ile Yükseliş Raporu

 

Vladimir Kusch - Shell Baby

Yeni Ay Mesajı

“Sevgililer, dünyanızda büyük önem taşıyan yaratıcı potansiyele sahip çok güçlü bir ana yaklaşıyorsunuz (Yeni Ay ve 11-11-11). Akrep enerjileri derinliği ve Plüton doğasından dolayı yanlış anlaşılabilir, özellikle daha ağır enerjiye sahip alemlerde. Gerçek doğasında bu enerjiler transandantal (üstün, bildiklerimizi aşan), şifalı ve yeniden hayat vericidir. Bu portal şu anda açık ve olasılıklarla dolu. Adımınızı atın ve gölgelerden, geçmiş acıların hikayelerinden geçin. Dünyanız için olası en yüksek gerçekliği yaratmak için kalpleriniz ve ellerinizle birleşin. “

The Keepers, Irma K. Sawyer Aracılığıyla, 06.11.2018

“Yalnız kurduğunuz hayal sadece bir hayaldir. Birlikte kurduğunuz hayal gerçekliktir.”

John Lennon

Anneyle Yeniden Bağlantıya Geçmek

“Uranüs gerilerken yeniden Koç’a giriyor ve ay düğümleri de burç değiştirirken onlara kare açı yapıyor. Kuzey Düğümü Yengeç’e, Güney Düğümü Oğlak’a adım atıyor. Akrep’teki güneş ve ay Balık’taki Neptün’le üçgen açıda. – Ani bir sarsılma, yeni bir perspektif veya şok bir dönemi kapatıyor ve bir yenisin kapısını imha ederek açıyor. Gelecek yüksek sesle ve ısrarla çağırıyor. Ne arzuluyorsunuz? Ne öngörüyorsunuz? Bu cesur olma ve inandığınız şeyi savunma zamanı. Özgürlüğünüze sahip çıkın ve onu ilan edin. Başladığınızı bitirin. Kalabalıklarda güç var, sınırsız güç. Düşünce gücünüzle her şey mümkün. Vizyonunuza nasıl hayat verebileceğinizi düşünün.

Ruhani gelişiminiz için, odak ev ve aileye, toprağa ve atalara kayıyor. Şimdi sezgilerinize güvenmenin zamanı. Kurumsal kaygıları, topluma sunulan imajları unutun ve kişisel konulara konsantre olun. Duygularınızı gösterin. Eski kısıtlamaları, görevleri ve sorumlulukları salıverin. Yeniden Anneyle bağlantıya geçin- iç veya dış, Kutsal Anne veya yeryüzü anneniz. Bariyerleri kaldırın ve hissetmenize izin verin.”

Leah Whitehorse, 06.11.2018

Sevgili Bilge Baykuşlar, bu yeni ay yazısına üç alıntıyla başladık.  Önümüzdeki dört haftada yine çok yönlü enerjiler, arınma ve yeniden yapılandırma öne çıkıyor. O enerji tatili yaşadığımız günler çoktan arkada kalmış gibi görünüyor. Hatta en son ne zaman sakin sularda dingin bir yolculuk yapacağımız haberini verdiğimi bile hatırlamıyorum! Ama cesaretinizi kaybetmeyin, moralleri bozmayın!

Bu yeni ayda altımızdan zemin çekiliyor gibi olsa da, bunun sebebi manzara değişikliği, deprem değil! Ay düğümleri Yengeç-Oğlak Eksenine, Jüpiter Yay’a, Uranüs son defa Koç’a, giriş yaparken tam yeni ay sırasında Jüpiter Akrep’in son derecesini aktive ediyor ve hayatımıza yeni bir bakış açısını davet etme ihtiyacımızı vurguluyor. Burçların son dereceleri her zaman kritik derecelerdir ve almamız gereken dersin son bütünlemesini gösterir (belki bunu eski yazılardan hatırlarsınız). Peki, Jüpiter bu çok güçlü Akrep yeni ayındaki son Akrep derecesini canlandırıp büyütürken ne diyor?

Jüpiter’in Sabian sembolü: “Cadılar Bayramı Soytarısı”

Olumsuz, baskıcı enerjilerin salıverilmesi için bir tahliye yöntemine ihtiyacımız var. Yükselen tansiyona daha da yüksek tansiyonla cevap vermek yerine, onu düşürmeye gerçekten çok ama çok ihtiyacımız var. Ve Jüpiter de yolculuğunun son derecesinde bu enerjiyi 4 hafta boyunca bizlere armağan ediyor.

Bu sembol, asla sorgulanmayan, sorgulanamayacak gibi görünen inançlar ya da otoriteyi oyuncu bir şekilde, mizahla görmezden gelmemizi anlatıyor. O katı inançlar, katı hükümler ne işe yarıyor? Onlar olmasa hayata nasıl bakardık? Alternatifsiz gibi görünen şeyler gerçekten de öyle mi?  Mizah ve kahkaha her zaman ortamı yumuşatır, değiştirilemez görünen şeylerin dönüşümüne önayak olur, bizleri özgürleştirir. Bu sembolün bir teması da birlikte varolan zıtlıklardır, yoğunluk ve hafiflik, karanlık ve aydınlık. Mizahın bir armağanı da karanlığa ışığı getirmesidir.

Jüpiter, “kötü ruhları” kovmak için neşeli bir bakış açısı öneriyor. Olumlu düşüncenin psikolojik ve fiziksel sağlığımız için harikalar yarattığı kanıtlanmış bir bilimsel gerçektir. Yani arkadaşlar, kendimizi o kadar da çok ciddiye almamamızın önerildiği bir döneme adım atıyoruz. Temizlik devam ediyor. Gölgelerde yolculuk sürüyor. Fakat aynı zamanda bunları hepsi bir rüya, eskimiş hikayeler, zamanı geçmiş inançlar. Ve gerçek benliğimiz içeride bizi “gerçek” gerçeğe çağırıyor. Genellikle o kadar ürktüğümüz şeylerin en derin köklerine indiğimizde hiç de korktuğumuz gibi olmadıklarını görürüz. Sonuçta, “kral çıplak!” diye bağıran soytarı bir çocuktur, gerçekleri görür. Evet, birer madenci gibi yeraltında olabiliriz ama o yeraltını mizahımızla aydınlatabiliriz. Ne de olsa, içimizdeki hazineleri bulmak amacımız, başka bir şey değil.

Ve sonra da Güneş ve Ayın buluştuğu dereceye bakıyoruz, bu yeni ayın Sabian sembolüne: “Yüz ifadesi gülümsemeye geçiş yapan kız”

…ve gülümsüyoruz… Bu dereceleri kim böyle güzellikle bir araya getirmiş, bu kozmik düzen nasıl böyle hoş şekilde el birliği yapıyor?

Jane Massey Illustration - doodle of the daySembolün dişi enerji taşıması da bir başka tesadüf olmayan tesadüf! Kuzey Düğüm Yengeç’te ve Güney Düğüm Oğlak’tayken, ataerkilden anaerkile, babadan anneye, kurumlardan halka, katı mantıktan hislere yöneleceğiz ve hedefimiz bu geçiş tamamlandığında hepsinin eşitlenmesidir. İşte bu hareket bu hafta tam anlamıyla başlıyor!

Evet, Jüpiter etkisiyle hayatı o kadar da ciddiye almayarak ortamı yumuşattığımızda, olayları görmezden gelmeyeceğiz ama farklı bakış açılarıyla gölgeleri aydınlatmaya devam edeceğiz. Ve somurtan, öfkeli ya da acı içinde bir yüz ifadesine sahip kız gülümsemeye başlayacak. Biliyoruz, mutluluk başarının toprağında vardır. Bu sembol olumlu bir geleceğe işaret ediyor. Ancak mutluluk, kazandığımız bir şey değildir, içimizde besleyip büyüttüğümüz bir kavramdır.

Bu sembol en güzel haliyle bize şunu hatırlatıyor: Herkes ve her şey bir ruha sahip değildir, herkes ve her şey Ruhun ta kendisidir. Ve o ruhun, o özün, o Yaratan Kıvılcımının bir şekilde, en sonunda olsa bile çatlaklardan parlayarak kendini göstermesi kaçınılmazdır.

Parlak düşünün ve parlayın dostlar!

Yeni Ay, 7 Kasım 2018’de saat 19.01’de gerçekleşiyor. (Ist.) Hepinize harika bir yeni dönem diliyorum.

©Mor Alev 2018

Bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, ruhunuzun potansiyelini tam anlamıyla hayata geçirmek, Yüksek Benliğinizle daha yakın bir ilişki kurmak ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Bu yazının 5846 numaralı Telif Hakları Kanunu uyarınca tamamının ya da parçalarının kopyalanması, izinsiz olarak yayınlanması, yazarının adının değiştirilmesi, üzerinde hak iddia edilmesi yasaktır. Kanunun 71. maddesi uyarınca bunun aksi davranışlar hakkında kanuni işlem yapılır. http://moralev.com

7 comments

 1. Tam da herseyin olumluya dogru yoneldigini hissettigim son birkac gunun ardindan bu, beni daha da sevindirip, umutlandiran ve gulumseten yazi geldi. Sukran ve mutlulukla selamliyorum sizi Mor Alev. Tesekkurler…

  Liked by 3 people

 2. Kalbim gülümserken içimden bir ses “nihayet o çok beklediğimiz geliyor” diye fısıldadı.
  Her zaman olduğu gibi
  en derin şükranlarımla
  sevgili Mor ❤️

  Liked by 1 kişi

Yorumlar kapatıldı.