Sorunlarınızın Çözümüne Odaklanmanın Yolu – Melek Rehberler

Zara IllustratesBugün, eğer hayatınızı daha iyiye doğru değiştirmek istiyorsanız zor bir iş olarak görülen ancak kesinlikle gerekli olan bir şeye odaklanmak istiyoruz. Kısaca hayatınızda “yolunda gitmeyen” şeyleri odağınızdan çıkararak yaratmak istediğiniz şeyler için yer açmanız konusunda konuşacağız.

Görüyorsunuz değil mi, bahsettiğimiz şey, sıklıkla hayatınızda hissedilen en büyük sorunlara verilen çok güçlü dikkattir. Pek çoklarına sorun görmezden gelindiğinde sadece daha da büyüyeceği öğretildi. Sonuçta, eğer onu siz düzeltmezseniz, kim düzeltir? Ve biz bu konuya hitap etmeyi çok istiyoruz çünkü en aydınlanmış olanlarınızın bile bununla başı sıkıntıda.

Etrafınızda ters giden veya içten dışa patlayan olaylar ve şartlar sizin yararınızadır, sizi tüketmek için değil. Biliyoruz, zorlu bir zamanın tam ortasındayken, bunu anlamak kolay değil; sizi tuzağına kapatmış bir labirentin çıkış yolunu görmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken. Fakat herhangi bir sorun da işte sadece budur, sizi sadece tuzağına düşürecek bir labirent, eğer oyunu oynamaya devam ederseniz tabii. Bununla söylemek istediğimiz, soruna kesintisiz dikkatinizi vermenizdir.

Sıklıkla bize soruyorsunuz, eğer ben o sorunu düzeltmeyi niyet etmezsem, sorun kendi kendini nasıl çözer? Bunu şöyle cevaplıyoruz; sorun siz ona sürekli dikkatinizi verdiğinizde kesinlikle çözülemeyecektir. Sebebi çok basit. Odaklandığınız şey her zaman gelişip genişleyecektir. Eş-titreşimde olmadığınız şeyi deneyimleyemezsiniz. Ve bunun da anlamı, eğer kendinizi soruna kaptırırsanız, sürekli soruna gözlerinizi dikerseniz sadece sorunla uyumlu olan frekanslarda titreşeceksiniz.

Ancak, eğer düşüncelerinizi başka yöne yöneltmeyi ve dikkatlerinizi sizin için daha neşe-keyif-coşkulu, daha huzurlu hissettiren bir şeye odaklarsanız, kelimesi kelimesine kanalı değiştirmiş olursunuz. O zaman yeni titreşiminiz olan uyum, neşe-keyif-coşku veya huzurlu bir sevgiyle eş-titreşimde olacaksınız.

Bu neden önemli ve kesinlikle ihtiyaç duyulan bir şeydir? Çünkü kanalı değiştirerek, deneyimlemekte olduğunuz sorunun çözümüne de uyumlanırsınız. Eğer bir sorununuz varsa emin olun o sorunun bir de çözümü vardır. Göreviniz ise sorun yerine çözümün titreşimine uyum sağlamaktır.

Yüz yüze geldiğiniz sorunun hakikatten de çözümü olduğunu kabul etmekle onu kendinize çağırmaya başlamışsınızdır. Onun gelişini bekleyin ama zihninizle mantığınızla onu çözmeye çalışmayın. Sadece size akmasına izin verin ki böylece ani bir berraklık kıvılcımı yaşamak için yeterince açık ve farkında olun.

Önerimiz, özellikle bunu yapmaya yeni başladığınızda dikkatinizi dağıtan çok çeşitli şeyler bulmanızdır. Müzik harika bir dikkat dağıtıcıdır ve sizi tamamen farklı bir zihin yapısına sokabilir. Bazıları için spor yapmak ya da doğada yürümek ruhlarını rahatlatır, diğerleri meditasyon yapmayı, iyi bir kitap okumayı ya da çevrelerini hoş sohbet insanlarla doldurmayı tercih edebilirler.

Tamamen yeni bir titreşim oluşturmak için formülünüz ne olduğu önemli değildir. Görüyorsunuz değil mi, ateşi söndürmenin tek yolu onu boğmak, aç bırakmaktır. İşte tüm sorunlarınız da böyledir. Dikkatinizi sorunların tam tersine öyle güçlü bir şekilde vermelisiniz ki aç kalsınlar ve varlıkları devam edemesin.

Dünyanızın en güzel şeylerinden biri odaklanmanızın dikkatinizi çeken şeyin besini olmasıdır. Dikkatinizi vermediğiniz ise boğulup gider. Herhangi bir duruma, ister geçmişinizde, bulunduğunuz anda veya geleceğinizde olsun önemli değildir, ne kadar dikkat verdiğiniz önemlidir. Bundan emin olun, eğer bir şeye ya da duruma dikkat veriyorsanız, çok çabuk bulunduğunuz anda yaratıma girecektir.

Odaklanmanız ne kadar güçlüyse, yaratım da o kadar hızlı olacaktır ve biz de bu yüzden diyoruz ki etrafınızda görünen sorunları çok dikkate almayın; çünkü onları saplantı haline getirmediğinizde çok uzun süre kalamazlar. Düşüncelerinizi yükseltin, odaklanmanızı yükseltin, her defasında bir düşünceyle hayatınızı yükseltin.

Umarız bir şekilde size hizmet edebilmişizdir ve bu mesajı yardımcı bulmuşsunuzdur.

Sevgide ve Işıkta, bizler sizlerin Melek Rehberleri

Taryn Crimi ve Melek Rehberlere çok teşekkürler. (angelicguides.com)

Not: Sevgili Dostlar, Melek Rehberler sorumsuzluk, aldırmazlık önermiyor. Buradaki en önemli cümle şudur:  “Çünkü kanalı değiştirerek, deneyimlemekte olduğunuz sorunun çözümüne de uyumlanırsınız.” Ve biliyorsunuz, bambaşka şeylerle uğraşırken aklınıza birden bire bir çözüm gelecektir, bir sonraki adım o çözümü uygulamaktır. Uygulamayı unutmayalım!

Enerjilerin çok yoğun olduğu bu dönemde salıverme, arınma ve hayatınıza yeniden yön vermek konularında dönüşümünüzü hızlandırmak, Yüksek (Öz) Benliğinizle daha yakın ilişki kurabilmek ve Mor Alev’le kişisel olarak çalışmak için randevu almak istiyorsanız lütfen “Yükseliş Enerjileri ile Kişisel Danışmanlık” bağlantısına gidin ya da moralev@outlook.com adresine yazın.

Telif Hakkı© 2018 Mor Alev. Tüm Hakları Saklıdır. Bu yazıyı tümü olmak şartıyla, değiştirilmeden, bedava olarak, ve bu telif hakkı uyarısı ve internet bağlantısı (https://moralev.com/) ile birlikte kopyalamaya ve dağıtmaya izin verilmiştir.
Copyright © 2018 by Mor Alev. All Rights Reserved. Permission is given to copy and distribute this material, provided the content is copied in its entirety and unaltered, is distributed freely, and this copyright notice and links are included. https://moralev.com/

15 comments

 1. Gününüz aydın olsun
  Tam da okumaya ihtiyaç duyduğum anda yazınız geldi , herkesin hayırlarına vesile olsun .🍃🙏
  Çok sevgiler

  Liked by 1 kişi

 2. Merhabalar,

  Paylaşımınız için çok teşekkürler. Öncelikle aşağıdaki paragrafın, son cümlesinde …’ soruna kesintisiz dikkatinizi verme(me)menizdir.’ olmayacak mı ? Ya da ben tam anlayamadım.

  ”Etrafınızda ters giden veya içten dışa patlayan olaylar ve şartlar sizin yararınızadır, sizi tüketmek için değil. Biliyoruz, zorlu bir zamanın tam ortasındayken, bunu anlamak kolay değil; sizi tuzağına kapatmış bir labirentin çıkış yolunu görmek için elinizden gelenin en iyisini yapmaya çalışırken. Fakat herhangi bir sorun da işte sadece budur, sizi sadece tuzağına düşürecek bir labirent, eğer oyunu oynamaya devam ederseniz tabii. Bununla söylemek istediğimiz, soruna kesintisiz dikkatinizi vermenizdir.”

  İkinci sorum ise, bu bahsedilen süregelen durumlar için de geçerli midir? Hayatımızda süreklilik arz eden, bizimle aynı frekansta olmayan, kendi içimizde sürekli duygu durumları yaratan insanlar olabiliyor. Bu durum hiç durmayacak gibi geliyor, çünkü sürekli karşı tarafın düşük titreşimli tutumlarına maruz kalıyorum. Bu konuda beni aydınlatabilirseniz sevinirim. Sevgiler.

  Beğen

  1. Sevgili Meric, birinci sorunuz: “Soruna kesintisiz dikkatinizi vermeniz kendinizi labirentte tutmanız anlamına gelir” demek istiyor, yani orada bir hata yok.
   Evet, süregelen sorunlarda da geçerlidir. Bundan önce yayınlamış olduğum ilişkilerle ilgili yazılara bir göz atmanız da yardımcı olabilir. Sağ sütundaki kategorilerde veya ana menüdeki konulara göre yazılarda ilişkiler bölümüne tıklayarak onlara ulaşabilirsiniz. Sevgilerimle

   Beğen

 3. Çok uzun zamandır içimde gezdiğim soruların cevabı bu yazı💫💫 Çok teşekkür ederim 💞💞

  Liked by 1 kişi

 4. Yine tam zamanında bir yazı..harikasınız. Ama ben 177 nolu mesaji merak ediyorum nedense!..

  Liked by 1 kişi

 5. Şikayetçi kişilik olmaktan tam anlamıyla sıyrıldığımızda sorunlara bakış açımız değişmiş olmaz mı? Şikayeti bırakmak bizi çözümün ta kendisine götürmez mi? Şikayet duygusundan kurtulmak için önerileriniz lütfen. Mukemmelliyetçi olmak herşeyden şikayet eder hale mi getirir? Sevgiler mor alev bu harika mesaj için size ve aracı olan kişi ve meleklere teşekkürler

  Beğen

  1. Sevgili Gamze, şikayet orucu çağrısı yapmıştım bundan bir süre önce. Onunla ilgili bilgilere bakmanızı öneririm. Arşivlerde ya da blogdaki arama kutusuna yazarak bulabilirsiniz. Sevgilerle

   Beğen

Yorumlar kapatıldı.